• 16.333 nieuwsartikelen
  • 179.901 films
  • 12.384 series
  • 34.312 seizoenen
  • 651.270 acteurs
  • 199.635 gebruikers
  • 9.415.322 stemmen
Avatar
 
banner banner

Dawn of the Dead (2004)

Horror / Actie | 100 minuten / 109 minuten (unrated director's cut)
3,50 2.591 stemmen

Genre: Horror / Actie

Speelduur: 100 minuten / 109 minuten (unrated director's cut)

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Zack Snyder

Met onder meer: Sarah Polley, Ving Rhames en Jake Weber

IMDb beoordeling: 7,2 (287.894)

Gesproken taal: Engels en Italiaans

Releasedatum: 29 april 2004

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Dawn of the Dead

"When the undead rise, civilization will fall."

Een Amerikaanse stad wordt onder de voet gelopen door een heuse zombieplaag en niemand lijkt de hongerige ondoden te kunnen stoppen. Een groep mensen, waaronder een zuster en een politieagent, besluit voor al deze waanzin te vluchten en zoekt tijdelijk hun heil in een verlaten winkelcentrum.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van hannes64

hannes64

  • 1928 berichten
  • 5304 stemmen

Ja, ik vond dit ook 1 van de beteren.....ik wil bijna zeggen...nog beter dan `t origineel , maar helaas even niet.

maar, komt wel hèèl close in de buurt.

En dit zijn ook nog rennende zombies.

Goed gecast, zeer grappig...en veel gore.......de sfx waren zeer goed.

Blijft 1 van mijn favoriete zombiefilms.


avatar van Jawaddedadde

Jawaddedadde

  • 5348 berichten
  • 2196 stemmen

Leuke zombiefilm met toffe openings- en eindcredits (blijven zitten als de eindgeneriek begint).

Begin is zeer goed, maar eenmaal aangekomen in het winkelcentrum wordt het net iets minder. Eerst zijn er traditionele onderlinge conflicten, nadien is er de al even traditionele belegering en ontsnapping. Toch blijft het allemaal wel boeien (op een flauw stukje na waarin de acteurs hun verveling moeten tonen). Finale was zonder meer goed.

Zit wat mij betreft op het zelfde niveau als 28 weeks later die ik net iets heftiger vond.


avatar van Thom1994

Thom1994

  • 1312 berichten
  • 672 stemmen

Zag deze film vele malen in de videotheek liggen, maar heb hem nooit gezien. Op de een of andere manier sprak de dvd mij erg aan.

Toen ik zag dat deze op Film1 kwam, wist ik natuurlijk : Deze film mag ik niet missen. Toen ik ook nog eens de hoge beoordeling zag, was ik overtuigd.

De film begint al erg goed voor een film van het genre horror. Originele, erg creatieve openingscredits.

Het onderwerp was natuurlijk 0 originaliteit, het verhaal vond ik wel origineel. Niet een typisch horrorscenario waarin iedereen stuk voor stuk wordt afgeslacht zonder enige aanleiding ( Ja, deels wel ). Ze hebben hier ook echt een verhaal in elkaar gezet. Er gebeurt meer dan alleen maar " bloed,bloed,bloed ".

De omgeving waarin de film zich afspeelt is erg goed gekozen. Een groot winkelcentrum waar niemand is, is natuurlijk een ideale plaats om een horrorfilm op te nemen.

Verder viel het acteerwerk mij hier en daar wat tegen. Vooral op het begin lijkt het net of je in een onproffesionele soapserie beland ( Ja, anders weet ik ook niet hoe ik dit moet formuleren. ). Wel beter dan in vele andere horrors.

De horrorfilm was af en toe wel erg spannend, maar ik heb engere films gezien.

Verder vond ik de aftiteling ook erg origineel. Als de film "afgelopen" is, denk je : wat een afgezaagd einde. En dan opeens tijdens de aftiteling het einde van de film, op een erg originele manier in beeld gebracht.

Conclusie: Leuke,grappige, en vrij spannende horrorfilm van bovengemiddeld niveau. Erg leuk om een keer te kijken.

3,5*


avatar van yeyo

yeyo

  • 6360 berichten
  • 4644 stemmen

Genietbare tongue in cheek horrorfilm. Een overdreven flitsende montage stoort me meestal, maar in Dawn of the Dead komt dit element goed tot zijn recht. Visueel is alles erg mooi. Terwijl we in dit soort films meestal opgezadeld zitten met een stel oppervlakkige tieners, zijn de personages in deze film erg gevarieerd, excentriek en komisch. Een aangename verademing. Heel cynisch, deprimerend einde ook.


avatar van Thom1994

Thom1994

  • 1312 berichten
  • 672 stemmen

Ja. Zeker. Maar wel een pluspunt qua originaliteit.


avatar van bollepeer

bollepeer

  • 449 berichten
  • 275 stemmen

Thom1994 schreef:

Ja. Zeker. Maar wel een pluspunt qua originaliteit.

absoluut. en het gore natuurlijk niet te vergeten, maar persoonlijk vond ik land of the dead beter


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Op welk gebied dan? Want land of the dead is in mijn ogen op elk vlak een stuk minder.

De gore is minder overtuigend, de setting word minder goed benut, de zombies zijn weinig verassend, het acteerwerk van een veel lager niveau en de soundtrack + camerawerk zijn een stuk minder in Land of the dead.


avatar van bollepeer

bollepeer

  • 449 berichten
  • 275 stemmen

Tonypulp schreef:

Op welk gebied dan? Want land of the dead is in mijn ogen op elk vlak een stuk minder.

De gore is minder overtuigend, de setting word minder goed benut, de zombies zijn weinig verassend, het acteerwerk van een veel lager niveau en de soundtrack + camerawerk zijn een stuk minder in Land of the dead.

hier ben ik het niet mee eens, qua verhaal is dawn of the dead misschien beter, maar het gore is toch zeker meer/beter gemaakt/ goed in beeld gebracht. de zombies vind ik ook van land of the dead overtuigender, mooier gemaakt en meer bloed + het camera werk is beter, maarja wat ik al eerder zei: het is een mening dus je hoeft er niet mee eens te zijn.


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Camera werk beter Hier zitten nog hele mooie sfeervolle shots tussen waarbij het in land of the dead vooral standaard werk is..

Gore kun je inderdaad het niet mee eens zijn, ik heb toch liever kwaliteit over kwantiteit, waar het in land of the dead slechts meer aanwezig is dan dat het daadwerkelijk goed of overtuigend is.

Maar goed, verschil in eisen blijkbaar.

Hoef je er heus niet bij te zeggen trouwens, dat het je mening is..


avatar van bollepeer

bollepeer

  • 449 berichten
  • 275 stemmen

Tonypulp schreef:

Camera werk beter Hier zitten nog hele mooie sfeervolle shots tussen waarbij het in land of the dead vooral standaard werk is..

Gore kun je inderdaad het niet mee eens zijn, ik heb toch liever kwaliteit over kwantiteit, waar het in land of the dead slechts meer aanwezig is dan dat het daadwerkelijk goed of overtuigend is.

Maar goed, verschil in eisen blijkbaar.

Hoef je er heus niet bij te zeggen trouwens, dat het je mening is..

nee dat weet ik, maar soms heb je er mensen bij die dan helemaal hun mening willen overtuigen om die andere ook over te halen om die mening ook te hebben. dus vandaar,


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Oow ja die heb je er inderdaad wel tussen lopen hier

Maar vroeg het me alleen af omdat ik me het haast niet voor kon stellen maar het is me duidelijk


avatar van Mattson

Mattson

  • 848 berichten
  • 1276 stemmen

Knappe debuutfilm van Zack Snyder, kan wel eens een grote inspiratie geweest zijn voor rec.

De film begint goed en er zit soms wel lekkere humor in, daarna begint hij soms wat te vervelen, maar eindigt met een toch wel kenmerkend en spectaculair (A-Team- stijl) slot.

Gewoon een knappe horrorfilm. niets meer


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11821 berichten
  • 3321 stemmen

Orgineel nog niet gezien, maar dit was iig een zeer geslaagde remake en heb me van begin tot eind gewoon kostelijk vermaakt. Dit is al een goed begin van de 300 regiseur Snyder die deze film toch wel erg goed in elkaar heeft gezet, vooral op visueel gebied. Het begin is al erg mooi met dat wakker worden en erachterkomen dat de hele buurt veranderd is in zombies en vervolgens vluchten en uiteindelijk krijgen we dan ook die begingeneriek, die nieuwsberichten over die uitbraak over de rest van de wereld, met die schokken, storingen, ruis er doorheen. En vanaf dat moment kan het feest beginnen. Ondertussen krijgen we ook kennis met die agent, (erg cool gespeeld door Ving Rhames) en nog wat andere vluchtelingen. Dan ligt het gevaar op de loer en verschanst het clubje zich in dat warenhuis, waar de film ook grotendeels verdergaat. Dan maken we ook nog kennis met die cynische security guards die ook voor de humor zorgen. De zombies zien er ook erg goor, maar soms ook komisch uit: bv bepaalde zombies waarbij de armen ontbreken enz. Ook zit het 28 days later gehalte er sterk in. Ook de gore mag natuurlijk niet ontbreken, want het bloed spat werkelijk alle kanten op. En ook de aanwezige actiescenes zagen der schitterend uit. Vooral met die slow-motions van hulzen die op de grond vallen of het herladen van een pistool en natuurlijk ook het aan flarden schieten van een zombie. Ja, actiefans zullen ook zeker niet teleurgesteld zijn. Ook zoals gezegt zitten der ook behoorlijke zieke scenes in: bv: die zwangere vrouw die veranderd is in een zombie en uiteindelijk ook een zombie-kind krijgt. De film word ook beter en beter, als het er buiten naderhand zwart ziet van de zombies.

Voor de rest is het acteer werk ook erg mooi. De film word sterk opgebloeit door Ving Rhames en natuurlijk die security guards met hun sarcastische humor. Wat ze wel weg hadden mogen laten waren die zoetsappige typische Amerikaanse happy teenager-scenes. Gelukkig duurde die ook maar heel kort. Het einde met die aftiteling is ook heel mooi, want dan gaan we naar de Blair Witch Project-fase. Maar ook daar hadden ze die vrolijke gedoe weg kunnen laten. Het is wel mooi hoe het gemaakt is: weer dat: Beeld, ruis, aftiteling, beeld, ruis, aftiteling, en naderhand meren ze aan op een eilandje waar het niet echt goed afloopt.

Gewoon een zeer vermakelijke film. Ik heb er echt van begin tot eind van genoten van de bovenstaande dingen. Deze hou ik er zeker in. Nu maar eens kijken hoe ik de orginele versie te pakken krijg.

4,0*


avatar van Kiekena

Kiekena

  • 40 berichten
  • 481 stemmen

is deze beter dan 28 weeks later?


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11821 berichten
  • 3321 stemmen

Ik kan geen keuze maken.


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Ik zou ja zeggen, al vallen ze niet te vergelijken.

Naast dat ze beide over rennende zombies (infected) gaan is er maar weinig hetzelfde.

Mijn voorkeur blijft toch wel deze.


avatar van Avatar

Avatar

  • 186 berichten
  • 0 stemmen

Ik ben echt ene van de oldscool, geef mij maar trage zombies! Zo moeten en horen ze te zijn!

Maar bij deze film lijkt daar verandering in te komen.

Zombies zien er über uit!


avatar van dj96

dj96

  • 8 berichten
  • 15 stemmen

ging wel.

zombies slachten, niet het geweldigste


avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 31239 berichten
  • 5496 stemmen

Zombiefilms, het komt meestal op hetzelfde neer. Groepje dat moet overleven en zien te ontkomen van zombies die met een (on)gezonde honger zitten. Vroeger waren dat slome figuren zombies. Als je gewoon wegliep was de kans klein dat hij je kon inhalen. Tegenwoordig zijn het meer rennende geïnfecteerden waar veel meer pit in zit. Een leuke evolutie in de zombiefilmwereld. Zeker als je zoals in deze film weet dat je met clichés bezig bent en gewoon de accenten ergens anders legt. Actie en humor zitten wel goed en de film haalt z'n ritme uit de goeie montage die er in slaagt de kijker constant bezig te houden en de aandacht te trekken. Op zich niet zo geheel speciaal deze film, maar hij is zeker leuk om te kijken en dat kan soms ook geen kwaad.


avatar van dijkieR

dijkieR

  • 247 berichten
  • 216 stemmen

Hij is nu weer op film 1,word weer genieten geblazen!!!

Voor mij de beste in zijn soort!!!


avatar van Blarown

Blarown

  • 312 berichten
  • 0 stemmen

ik had day of the dead, en dawn of the dead tegelijk gekocht

eerst day of the dead gezien, ook wel redelijk; maar vooral goor, beetje te overdreven misschien,

toen dawn of the dead die vond ik veel beter, veel beter geacteerd en beter verhaal, en vooral hebben ze gemindert met het ranzige gore zombie vs mens gezichten afbijten enzo..

goeie filM!


avatar van Starscream

Starscream

  • 299 berichten
  • 431 stemmen

Blarown schreef:

ik had day of the dead, en dawn of the dead tegelijk gekocht

eerst day of the dead gezien, ook wel redelijk; maar vooral goor, beetje te overdreven misschien,

toen dawn of the dead die vond ik veel beter, veel beter geacteerd en beter verhaal, en vooral hebben ze gemindert met het ranzige gore zombie vs mens gezichten afbijten enzo..

goeie filM!

ik heb zo een gevoel dat je het over day of the dead uit 85 hebt en dawn of the dead uit 1978.

want heb niet het gevoel dat je het over de remakes hebt

en de volgorde kan je beter zo doen kijk eerst dawn of the dead en dan Day of the dead


avatar van Kevin13

Kevin13

  • 14947 berichten
  • 0 stemmen

Eén van de betere horrorfilms met zombies. Na een slecht begin wordt deze film alleen maar beter en beter. Acteerwerk zit heel goed, vooral Ving Rhames en (CJ) vond ik goed spelen. Hier en daar zitten er wat tegenvallertjes in de film zoals de zwangere vrouw, de voorspelbaarheid. Maar wordt altijd zeer goed opgelost. De soundtrack zit ook goed, lekker hard. Het einde was één van de enigste zaken in de film die niet voorspelbaar was. Had nooit verwacht dat ze allemaal zouden sterven. 4.0*


avatar van Aapje81

Aapje81

  • 2227 berichten
  • 5206 stemmen

Redelijke zombiefilm. Snyder is absoluut niet mijn regisseur en alleen daarom al viel deze film mij erg mee. Normaal gesproken heb ik niet zoveel met zombies en ook hier doen ze me weinig. Wat echter wel goed werkt is het prima acteerwerk. Vooral Sarah Polley vond ik erg overtuigend.


avatar van Charmides

Charmides

  • 414 berichten
  • 1305 stemmen

Dit soort horrorfilms over zombies enzo zijn leuk Zombies afslachten in een film blijft leuk. Maar dit was ook wel een beetje orginaliteit. Leuke film.


avatar van Blarown

Blarown

  • 312 berichten
  • 0 stemmen

Starscream schreef:

(quote)

ik heb zo een gevoel dat je het over day of the dead uit 85 hebt en dawn of the dead uit 1978.

want heb niet het gevoel dat je het over de remakes hebt

en de volgorde kan je beter zo doen kijk eerst dawn of the dead en dan Day of the dead

de remake van Day Of the Dead vond ik veel te ranzig... met die zwarte soldaat zonder benen die zijn eigen oog opeet... beetje heel vies...


avatar van Big-T

Big-T

  • 556 berichten
  • 395 stemmen

Beste zombiefilm die ik ooit gezien heb


avatar van Lenzo

Lenzo

  • 146 berichten
  • 671 stemmen

Ik zie veel mensen zeuren dat er geen verhaal inzit. Maar in dit soort films hoeft wat mij betreft niet echt een verhaal te zitten. Dit is de beste zombie film die ik heb gezien 5*.


avatar van bollepeer

bollepeer

  • 449 berichten
  • 275 stemmen

Blarown schreef:

(quote)

de remake van Day Of the Dead vond ik veel te ranzig... met die zwarte soldaat zonder benen die zijn eigen oog opeet... beetje heel vies...

haha mooi toch


avatar van Dr. Salvador

Dr. Salvador

  • 123 berichten
  • 0 stemmen

Big-T schreef:

Beste zombiefilm die ik ooit gezien heb

Nou, dat blijft voor mij de originele Dawn of the Dead .

Maar dit komt in de buurt!. Echt een super remake, en George A Romero mag blij zijn met zon vette remake!.

Echt een super film, en er zijn een aantal dingen die ik zelfs beter vind dan in het origineel!.

Heerlijke zombiefilm, en één van mijn persoonlijke favorieten!

Een dikke:

4,0 - 5,0