• 15.829 nieuwsartikelen
  • 178.407 films
  • 12.229 series
  • 34.010 seizoenen
  • 647.671 acteurs
  • 199.116 gebruikers
  • 9.378.340 stemmen
Avatar
 
banner banner

21 Grams (2003)

Drama / Thriller | 124 minuten
3,75 3.419 stemmen

Genre: Drama / Thriller

Speelduur: 124 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Alejandro G. Iñárritu

Met onder meer: Sean Penn, Naomi Watts en Benicio Del Toro

IMDb beoordeling: 7,6 (252.613)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 1 april 2004

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot 21 Grams

"How much does life weigh?"

Een vreemd ongeluk brengt een ernstig zieke wiskundige (Paul), een rouwende moeder (Christina) en een herboren ex-gevangene (Jack) samen in een verhaal dat hun emotioneel en fysiek beladen levens toont. Hoewel ze elkaar niet kennen, wordt het trio onherroepelijk verstrengeld in een mix van liefde, verlossing en obsessie.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van neo

neo

  • 15435 berichten
  • 10038 stemmen

Puik acteerwerk van de cast, in een redelijk goeie film. Enorm jammer dat de filmische stijl mij nogal tegenstond, anders had ik dit nog beter gevonden. Gustavo Santaolallawil ik nog nomineren voor de lul van het jaar met zijn vreselijke, tergend slechte score die kant noch wal raakt. En ook sinds tijden (haast een zeldzaamheid bij mij) dat ik weer eens dat gevoel had van ''he een goed nummer van een band in een film'', Some Devil van Dave Matthews. 3.5 sterren


avatar van neo

neo

  • 15435 berichten
  • 10038 stemmen

Heb ik het nog geen eens gehad over de zeikerige en niet functionele voice over van Sean Penn. Moet ineens weer denken aan de befaamde zin uit Adaptation die zo nu en dan zeer zeker waar is: ''Don't use voice overs!'' Misschien dat enkel de betekenis van 21 grams er toe doet, maar zelfs daarmee wordt nog te lang verder nee gesleurd in de voice over...


avatar van The Eye

The Eye

  • 580 berichten
  • 4392 stemmen

Aangename film met een zelfde opbouw als Amores Perros en zeer goed acteerwerk van de 3 hoofdrolspelers. Echter ik hoop dat Innaritu weer terug gaat naar Mexico want Amores Perros (die daar gemaakt is) was toch echt wel 100 keer briljanter.


avatar van Fiend

Fiend

  • 295 berichten
  • 1700 stemmen

Wel een aardige film. Vind het te depressief allemaal.

2,5 *


avatar van ToniMono

ToniMono

  • 145 berichten
  • 0 stemmen

Voor de liefhebbers van 21 grams....probeer ook eens "Love Liza" met Philip Seymour Hoffman. Daar is slechts 39 keer op gestemd tot nu toe. Ik zet die fim hier even in het zonnetje, omdat ie mijns inziens meer aandacht verdient. Mooi drama met een aantal hilarische momenten.


avatar van Japie1971

Japie1971

  • 160 berichten
  • 211 stemmen

Sterke film. Prachtige manier van vertoning. Het is wel goed opletten geblazen om het tijdstip goed te plaatsen maar het maakt de film daardoor juist ook erg sterk denk ik.

Sean Penn op z'n best overigens. Maar kan deze man alleen maar zwaar dramatische rollen spelen? Of kan iemand mij vertellen of hij ook wel een een karakter vertolkt die niet diep in de shit zit ?

4*


avatar van ToniMono

ToniMono

  • 145 berichten
  • 0 stemmen

Japie1971 schreef:

Sean Penn op z'n best overigens. Maar kan deze man alleen maar zwaar dramatische rollen spelen? Of kan iemand mij vertellen of hij ook wel een een karakter vertolkt die niet diep in de shit zit ?

Wat dacht je van Carlito's Way, Jaap?


avatar van braambes

braambes

  • 559 berichten
  • 1356 stemmen

Speelt zelfs een komische rol in We're no Angels


avatar van redjina

redjina

  • 96 berichten
  • 43 stemmen

Het verhaal was erg goed, maar ik vond het af en toe wel verwarrend (met de tijdstippen)...

3 1/2 *


avatar van eerdekes

eerdekes

  • 1529 berichten
  • 587 stemmen

Wat een pracht van een film van die inarritu.

Zijn debuutfilm was al een film om u tegen te zeggen. Te zwijgen over deze parel.

21 grams is een doorkruising van ( voor mij dan erg gevoelige) onderwerpen die je niet langs je heen kan zetten.

(liefde, haat, dood, etc.. )

Wat op zich al een hele grote pluim verdient ( het verhaal dan ).

Maar wat de film des te beter maakt is de wijze waarop hier geacteerd wordt!

Sean Penn als de man die de andere twee karakters geen kwaad kan doen.

Diegene die mij het meest opviel was Watts die gewoon in een fractie van een seconde zo fel kan veranderen dat je onderkaak tot aan je kniën komt.

Sterk, extreem sterk.

4.5 *


avatar van pascal83

pascal83

  • 2736 berichten
  • 2480 stemmen

ToniMono schreef:

(quote)

Wat dacht je van Carlito's Way, Jaap?

Daar heeft zijn rol ook genoeg problemen


avatar van FX

FX

  • 931 berichten
  • 685 stemmen

Uitstekend acteerwerk alom in dit goed uitgewerkte drama. Toch werd ik niet echt meegesleept in het verhaal door de wat geforceerd overkomende niet-chronologische vertelstructuur. Hierdoor ben je meer bezig met te bedenken waar precies in het verhaal je nu zit, in plaats van dat je een en ander echt op je in laat werken. Hierdoor voor mij 3.5*


avatar van Linda

Linda

  • 1336 berichten
  • 0 stemmen

Net als Amores Perros viel deze film mij behoorlijk tegen en dat lag met name aan de structuur. Waarom hebben ze dit in godsnaam gedaan? Vooral de eerste 3 kwartier werden hierdoor flink verpest, ik kon me totaal niet in de personages inleven. Pas na die tijd wordt alles pas goed duidelijk en kon ik me nog enigszins inleven.

Daar komt nog bij dat ik sowieso al niet zo'n fan ben van dit soort verhalen waarbij de personages door een bepaalde gebeurtenis bij elkaar worden gebracht. Bij een film van 2 uur is er simpelweg te weinig tijd om elk personage goed te behandelen waardoor het inlevingsvermogen er bij mij vaak niet bepaald beter op wordt. 9 op de 10 keer is verveling het gevolg.

Ik moet toegeven dat ondanks dat de gebeurtenissen me grotendeels koud lieten er toch nog een paar momenten waren die me behoorlijk lieten rillen en gruwelen. Het moment waarop Penn midden in de nacht bij Watts komt, haar eerst troost en dan eindelijk durft te vertellen over de transplantatie. Die uitbarsting van Watts... Oef wat mooi. Geweldig geacteerd ook!! (en ook Del Toro en Penn mogen niet onvermeld blijven, ijzersterk spel) Verder waren er nog een paar mooie momenten tussen die 2 en ik vond dit dan ook absoluut het meest interessante van de film.

Ik weet eerlijk gezegd niet zo goed wat ik deze film moet geven. Na 3 kwartier zat ik gelijk al met het idee in mijn hoofd om er 1/1,5 van te maken maar het overige deel van de film was ondanks dat er nog een hoop stukken inzaten die me niet aanspraken een stuk beter. Ik houd het voorlopig op 2 sterren.


avatar van eerdekes

eerdekes

  • 1529 berichten
  • 587 stemmen

Je zegt dat je je stoorde aan de structuur van de film, toch?

Bij mijn weten maakt die structuur de film net beter.

Je begrijpt er in het begin echter ( geef ik je gelijk in ) weinig van.

Maar je kan dan toch moeilijk zeggen dat het je niet meer boeide, ik wou naarmate de minuten voorbijvlogen meer en meer over de personages te weten komen, en op de duur kom je dat ook te weten. Wat logisch is


avatar van Linda

Linda

  • 1336 berichten
  • 0 stemmen

Ik was ook best benieuwd naar hoe het hele verhaal in elkaar stak maar hierdoor blijf je de pijn van de personages NIET begrijpen. Je ziet hun ellende en hun pijn maar je weet niet waarom, je weet zelfs amper wat over het personage zelf. Daar kan ik niks mee, ik wil die pijn niet zien maar ik wil het voelen. En het duurt mij te lang voor hiervoor (voor mij) de mogelijkheid komt.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

De drugsachtergrond van Cristina werd al in de eerste 5 minuten bekend tijdens een bijeenkomst.


avatar van eerdekes

eerdekes

  • 1529 berichten
  • 587 stemmen

Ach ik voelde wel pijn. En zeker wanneer miss watts begon te huilen


avatar van FX

FX

  • 931 berichten
  • 685 stemmen

Ik begrijp wel wat Linda bedoelt, bij mij was het precies hetzelfde. Je ziet een enorme hoeveelheid gebeurtenissen aan je voorbijtrekken zonder dat je begrijpt wie, wat en waarom. Het ziet er wel mooi uit en het acteren is goed, maar ik nam alles als het ware voor kennisgeving aan omdat ik de beweegredenen van de personages nergens ontdekte. Toen eea eenmaal duidelijk werd, was het eigenlijk al te laat voor mij.

Misschien ligt het wel aan mij, misschien aan de verhaalstructuur, maar dat vind ik niet zo interessant. Nu ik er over nadenk haal ik er maar een halfje vanaf, 3*


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

eerdekes schreef:

Ach ik voelde wel pijn. En zeker wanneer miss watts begon te huilen

Same here


avatar van martijn77

martijn77

  • 382 berichten
  • 4415 stemmen

"an emotional rollercoaster", als dat op de hoes had gestaan had ik 'm niet gehuurd. Toch is het waar.

Heavy Shit voor 'slechts' 21 gram..

4,5 *

De vage chronologische structuur komt later in de film op een briljante en onvoorziene manier van pas die het volledig verantwoordt. Leuk is juist dat je als toeschouwer continu bezig bent met een spelende legpuzzel zonder montagekit.. Acteerwerk dramatisch goed, prima cast, alles consequent 'los' gefilmd. Zware thematiek met alle lichtheid gewogen, deze film ontbeert geen subtiliteiten; een ruwe diamant.


avatar van gondwana

gondwana

  • 1212 berichten
  • 1464 stemmen

Vond hem erg goed.

Vooral acteerwerk uiteraard; sean penn, zich nogmaals bewijzend.
Het feit dat het weer rond een autoongeluk draait viel op maar stoorde me niet.
Mooi hoe alle stukken uiteindelijk een duidelijk geheel vormen, het houdt je echt aan het kijken.

Aanvankelijk vond ik hem minder intens dan Amorres perros tot de relaties tussen de personages alsmaar complexer worden en er sleutelscènes getoond worden.
Plots werd het allemaal veel zwaarder met Penns monoloog op het einde...

Schitterende scène:
De vader wandelt met de meisjes bij de tuinman. camera blijft stil op tuinman gericht. Aangezien men weet dat het ongeluk dàn zal plaatsvinden lijkt die shot zó lang te duren tot plots: rem geluid, tuinman laat blazer vallen, geluid van benicio's auto die weerd start...


avatar van braambes

braambes

  • 559 berichten
  • 1356 stemmen

ja die vond ik ook heel mooi !


avatar van HarmWevers

HarmWevers

  • 1 berichten
  • 132 stemmen

21 grams haalt het net niet bij Amorros Perros, maar is wel een dijk van een film, vanwege de goede acteerprestaties van Penn, Del Toro en Watts (uitzonderlijk goed, nog beter dan in Mulholland Dr.).


avatar van tevelenco

tevelenco

  • 790 berichten
  • 932 stemmen

mooie en erg goede thriller

maar niet 1 om ff snel te kyken

je moet je aandacht er goed by houden

vooral het eerste half uur is het moeilyk te volgen door de vele flashbacks

maar als je blyft kyken vallen alle puzzelstukjes op hun plaats en wordt hy steeds beter

mede dankzy de goede rollen van penn watts en del torro

4 *


avatar van kos

kos

  • 46697 berichten
  • 8853 stemmen

Aha, mooi, ik was al bang dat die lelijke dvd-hoes van de beginpagina hier ook zou staan


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5984 stemmen

Er is over nagedacht.


avatar van kos

kos

  • 46697 berichten
  • 8853 stemmen

Snap ik


avatar van Kareltje

Kareltje

  • 2 berichten
  • 5 stemmen

iedereen gaat constant dood in deze film, verder niet echt speciaal ofzo...


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5984 stemmen

Denk even aan spoilers svp. Ik heb je bericht aangepast. Zie FAQ voor uitleg over het plaatsen van spoiler tags.


avatar van jassonn

jassonn

  • 5303 berichten
  • 3234 stemmen

Da's iets nieuw voor mij, constant dood gaan