Genre: Thriller / Drama
Speelduur: 157 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Michael Mann
Met onder meer: Al Pacino, Russell Crowe en Christopher Plummer
IMDb beoordeling:
7,8 (190.976)
Gesproken taal: Engels, Arabisch, Perzisch en Japans
Releasedatum: 6 april 2000
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot The Insider
"Two men driven to tell the truth … whatever the cost."
Producer Lowell Bergman van het programma '60 minutes' ruikt een verhaal wanneer Jeff Wigand, voormalig onderzoeker bij tabaksfabrikant Brown & Williamson, niet met hem wil praten. Wanneer de fabrikant Wigand dwingt om een overeenkomst na te komen, besluit hij toch om Bergman in vertrouwen te nemen en de waarheid over zijn werkgever naar buiten te brengen. Zowel Bergman en Wigand komen er echter achter dat dit niet zo makkelijk is als gedacht.
Externe links
Acteurs en actrices
Lowell Bergman
Jeffrey Wigand
Mike Wallace
Liane Wigand
Don Hewitt
Sharon Tiller
Debbie De Luca
Eric Kluster
Richard Scruggs
Ron Motley
Video's en trailers
Reviews & comments
Macmanus
-
- 13726 berichten
- 3703 stemmen
Die 2 heb ik nog niet gezien, en misschien zijn er uitzonderingen, maar over het algemeen vind ik 3 uur het langst dat een film mag duren.
narva77 (crew films)
-
- 12734 berichten
- 6540 stemmen
4 uur ik vind dat geen enkele film zolang mag duren, het moet wel leuk blijven.
*Kuch* 'Das Boot'; 'Lawrence of Arabia' enz. *kuch*
Macmanus
-
- 13726 berichten
- 3703 stemmen
Die films riepen Neo en Noodles ook al, daarom zei ik lekker snel 
Maar ik blijf erbij dat ik 4 uur wel wat lang vind en natuurlijk kan het zo nu en dan wel, maar het moet geen gewoonte worden 
roda
-
- 1670 berichten
- 961 stemmen
uizonderlijk goeie films,mogen altijd heel lang duren.zoals die hard trilogie ,lethal weapon ,primal fear enz.
Da Jando
-
- 1383 berichten
- 1065 stemmen
Sterke film. Allereerst wil ik zeggen dat ik het acteerwerk zeer goed vond. Pacino natuurlijk maar vooral Crowe die zijn rol erg goer neerzette. (niet te vergeten een aantal geweldige bijrollen.) Sommige mensen hier konden niet meeleven met de personages...ok, dat kan. Zelf leefde ik toch wel met ze mee. Wigand die echt alles opgeeft om zijn verklaring af te leggen en later ook nog eens zijn vrouw en kinderen kwijtraakt omdat ze gevaar lopen. Dan hoort hij later ook nog eens dat het mischien wel allemaal voor niets was geweest omdat 60 minutes het niet durft uit te zenden. ja, dat deed me wel wat.
Ook leefde ik mee met Bergman die machteloos lijkt te zijn tegenover zijn meerdere. Ik kan me goed indenken hoe frusstrerend dat is. Aan de speelduur heb ik me geen moment geërgerd, er zitten ook maar weinig nutteloze dialogen in.
Ohja, de visuele stijl is ook erg mooi moet ik zeggen.
gandalf
-
- 366 berichten
- 387 stemmen
Ik vond hem echt niet te lang ofzo, ik hou eigenlijk zo van films kijken dat een film niet echt te lang kan zijn voor mij. Ik vond vooral de gesprekken tussen de diverse personages in deze film erg goed. Bijvoorbeeld iemand komt heel boos binnenlopen en begint een heel verhaal en komt er dan achter dat er iets is dat hij nog niet wist en dus niet zo boos had moeten worden. OOk als pacino heel cool door de draaideuren naar buiten loopt
roda
-
- 1670 berichten
- 961 stemmen
gisteren weer eens gekeken voor de zoveelste keer, de scheld-scene van Bruce McGill en de scheld-scene van Al Pacino bezorgde de mij weer kippenvel, prachtige scenes!!
narva77 (crew films)
-
- 12734 berichten
- 6540 stemmen
de scheld-scene van Bruce McGill
Whipe that smile off your face!
roda
-
- 1670 berichten
- 961 stemmen
goede acteur trouwens, die Bruce McGill.
naast 'the insider' ook sterke rollen gespeeld in 'the last boyscout' en een leuke rol in de aflevering 'ghost' van 'the commish'.
voor 'the insider'had ie van mij best een oscar mogen krijgen.
eerdekes
-
- 1529 berichten
- 587 stemmen
Wat 'n film.
Heerlijk staaltje acteerwerk van pacino en crowe.
Met als uitblinker crowe.
4*
T®inity
-
- 571 berichten
- 0 stemmen
Was een goede thriller, maar Pacino speelt altijd ijzersterk. Vond het ook heel mooi neergezet van dat CBS en iedereen betrokken rond 60 minutes niks gaf om wat Jeffrey Wigand allemaal had opgeofferd en wat er komen ging voor hem. Hoe de producent van de show zo integer was en zo medelevend was voor Wigand, prachtig gewoon.
Pavo
-
- 1 berichten
- 0 stemmen
Ik wil ten eerste de schrijver van deze samenvatting ten hoogste feliciteren. Het is een waar genoegen om eindelijk eens een filmcriticus tegen te komen die een film juist kan benaderen en verder kijkt dan zijn neus lang is (wat zeer zeldzaam is bij filmcritcussen).
Zoals Jordy al laat aanvoelen is Mike Wallace de hoofdfiguur in de film en draait de film rond hem. Heel vaak hoor je (domme) filmcriticussen zeggen dat het bij deze film Jeffry Wingand is.
Maar de film draait dus om het feit dat Mike ALTIJD zijn verhalen wilt uitzenden om zo het vertrouwen van correcte informanten niet te schaden.
Ik zou wel uren kunnen zeveren over deze film want het is echt een pareltje. Door zijn lange duur wel wat minder boeiend overkomend maar let eens op de symbolieken erin en je zult direct terug meer geboeid zijn.
neo
-
- 15435 berichten
- 10038 stemmen
Met een film waarin het oa. draait om tabak was het voor Mann dan ook nogal moeilijk om rokend op de set te verschijnen. Deze stopte dan ook meteen ermee, toen de shoot begon. Producent Pieter-Jan Brugge volgde dit echter niet en bleef gerust door paffen. Zo stak hij ook gerust er eentje op voor en na de opening op het filmfestival toendertijd in Rotterdam.
BobdH
-
- 498 berichten
- 2537 stemmen
Erg mooie film die de so called 'persvrijheid' onder de loep neemt. Hiernaast nog ethische kwesties als de waarde van het nationaal belang en volksgezondheid boven contractbreuk ("gebasseerd op een waargebeurd verhaal"!), dit alles in de typische 'koele' Mann-sfeer. Ook nog eens goed acteerwerk van Pacino en Crowe, die de film zijn 4 sterren al helemaal doen verdienen.
Maar hoewel ik het in het algemeen nooit erg vind als een film niet precies uitlegt hoe het afloopt met alle personages, vond ik hier dat het wel gepast was om de reactie van Crowe's vrouw nog even mee te nemen. Was toch leuk geweest als de aandacht wat langer bij hem bleef, i.p.v. acteerlegende Pacino's personage (wat, samen met Pacino's band met de regisseur na Heat, vast een van de redenen hiervoor was).
Zou Pacino trouwens in zijn contract hebben staan dat hij in al zijn films minimaal 1 donderpreek™ geeft...?
De GeuS
-
- 2180 berichten
- 2859 stemmen
Een goede film, met sterke rollen Crow en Pacino, maar de spanning ontbrak toch wel behoorlijk tegen het einde van de film; 3,5 ster....
ThaMovieVoter
-
- 3637 berichten
- 2242 stemmen
Keek de film het eerste uur totdat ik het uit het oog begon te verliezen toen er weer reclame kwam.
Een uur later kwam ik erachter dat ik de film had vergeten verder te kijken.
**** commercials.
mafiabaas
-
- 200 berichten
- 2145 stemmen
Al Pacino & Russell Crowe speelden allebei meesterlijk in deze film.
Bananas
-
- 244 berichten
- 314 stemmen
Heb hem niet afgekeken omdat ik er wat ongeloofwaardige stukken in vond zitten met name toen de FBI zijn spullen kwam halen, was het allemaal zo overdreven onrechtvaardig en zo waren er meer details die me stevig irriteerde Misschien had ik een slechte dag en moet ik hem nogmaals kijken maar tot nu toe ben ik daar niet van overtuigd.
Diesel
-
- 9411 berichten
- 0 stemmen
Al Pacino & Russell Crowe speelden allebei meesterlijk in deze film.
Het laatste nieuws

Netflix-hit 'Finding Her Edge' zeker van een tweede seizoen

'Bridgerton' best bekeken Netflix-serie van dit moment: bekijk de volledige Top 10

Netflix gaat op zoek naar antwoorden in true crime 'The Investigation of Lucy Letby'

Het aankomende derde seizoen van 'Knokke Off' krijgt een eerste teaser
Bekijk ook

Heat
Misdaad / Thriller, 1995
2.021 reacties

Donnie Brasco
Misdaad / Drama, 1997
858 reacties

In the Name of the Father
Drama / Biografie, 1993
232 reacties

Casino
Misdaad / Drama, 1995
785 reacties

Carlito's Way
Misdaad / Drama, 1993
591 reacties

Hotel Rwanda
Drama / Oorlog, 2004
726 reacties
Gerelateerde tags
spionjournalistiekkrantresearchinterviewpolitiektobaccoinsider complottheorieverslaggeverwhistleblowertobacco industry legal dramalegal thriller
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








