• 15.829 nieuwsartikelen
  • 178.409 films
  • 12.229 series
  • 34.010 seizoenen
  • 647.671 acteurs
  • 199.116 gebruikers
  • 9.378.387 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Midnight Sky (2020)

Sciencefiction / Drama | 122 minuten
2,58 552 stemmen

Genre: Sciencefiction / Drama

Speelduur: 122 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: George Clooney

Met onder meer: George Clooney, Caoilinn Springall en Felicity Jones

IMDb beoordeling: 5,7 (93.548)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 10 december 2020

  • On Demand:

  • Netflix Bekijk via Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Midnight Sky

"There's a universe between all of us."

De wetenschapper Augustine bevindt zich alleen op de Noordpool. Hij poogt in contact te komen met een ruimteschip dat terug op weg is naar de aarde. De bemanningsleden, waaronder de jonge Sully, zijn namelijk op weg naar een planeet die de gevolgen draagt van een wereldwijde ramp.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Koerok

Koerok

  • 1196 berichten
  • 1422 stemmen

Oersaai, oninteressant en traag...

1,5 voor de mooie beelden.


avatar van frans123

frans123

  • 4459 berichten
  • 1184 stemmen

debbietino schreef:

(quote)

Het feit dat jij hierop reageert verbaasd me niets gezien jou (vele) berichten over deze film. Grappige is zelfs dat je er überhaupt op reageert want ik heb je niet eens ge-quote. Dus blijf je maar terugkomen op deze pagina van de film om te kijken of iedereen het wel net zo’n slechte film vindt als jij.

Je bevestigd eerst mijn statement dat iedereen een andere smaak heeft om vervolgens je verbazing erover te ventileren....dat is nou tegenstrijdig vindt je niet? (Retorische vraag overigens)

Gelukkig hoef ik me niet te vereenzelvigen met de “meerderheid” want buiten het feit dat me dat echt niet boeit kan kan dat ook relatief zijn, ligt er maar net aan wie de film kijken en hoeveel er daarvan weer lid zijn van MM.

Dus ja, ik blijf het een goede film vinden en respecteer andersdenkenden...(mooi hé, een eigen mening hebben en respectvol blijven).

Prima toch?//Niks mis mee..


avatar van blurp194

blurp194

  • 5502 berichten
  • 4197 stemmen

Film kijken als onthaastingstherapie.

En eerlijk gezegd was ik halverwege de eerste run in slaap gevallen, en wat me er vanochtend van bijstond was zo ongeveer het gemiddelde van het niet al te positieve beeld dat in veel van de berichten hier doorklinkt. Daar had het bij kunnen blijven, maar iets intrigeerde me - en dus heb ik deze wat regenachtige en slome middag gebruikt voor een tweede kijkbeurt. En dat beviel bepaald beter.

Wat niet zo goed werkt voor mij is dat de flashbacks af en toe wat slecht passen in de hoofdlijn van het verhaal, en vooral doordat de oudere/jongere acteurs nogal eens niet bepaald lijken op hun andere versie. Dat maakt het lastig om het te blijven volgen, en zeker als je per ongeluk tegelijkertijd ook even je social media aan het checken bent. En een ander ding is dat er in de laatste 30, 40 minuten niet zo bijster veel gebeurt. Dat had toch echt wel wat korter gemogen. En dan Sweet Caroline nog, getver.

Verder is het eigenlijk wel een redelijk ok filmpje. Clooney werkt best goed als norse ouwe brombeer, Jones is gepast irritant met haar bekakte accent en pruilmondje. Maar de beelden zijn super, en dat maakt toch wel een hoop goed. Een heerlijk contrast met het natte grauwe landschap dat ik uit mijn raam zie.

Het komt er uiteindelijk op neer dat de timing en de spanningsboog niet werkt. Dat lijkt wel degelijk een bewuste keuze, gezien de laatste scene en hoe de aftiteling daar omheen loopt. Op zich wel positief eigenlijk, je moet af en toe iets anders proberen - ook als het misschien weinig kans van slagen heeft.


avatar van Spoelworm

Spoelworm

  • 326 berichten
  • 63 stemmen

Ik keek hier erg naar uit, sf is een genre wat me zeker ligt en als het zich dan ook nog eens op de Noordpool afspeelt dan maak je mij blij . George Clooney mag ik ook nog graag zien dus wat kan er mis gaan? Wel, het is allemaal al eerder gedaan. Dat mag natuurlijk, maar helaas is het ook al beter gedaan.

Een tip misschien als je de film leuk vond Arctic (2018) - MovieMeter.nlThe Mountain between Us (2017) - MovieMeter.nl


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12273 berichten
  • 5515 stemmen

Als regisseur heeft filmster George Clooney inmiddels een degelijk maar ook wat kleurloos curriculum vitae opgebouwd en deze sombere Sciencefiction / Drama film brengt daar helaas geen verandering in. Echt origineel vond ik het ook niet allemaal, want geregeld moest ik denken aan andere films, zoals "Mission to Mars (2000)" (met name als men in het ruimteschip Aether het nummer "Sweet Caroline" van zanger Neil Diamond op zet en gaat meezingen en erop bewegen), "Sunshine (2007)", "Gravity (2013)" en "Arctic (2018)" die ik vorige week nog zag.

"The Midnight Sky" is een postapocalyptisch verhaal welke zich afspeelt in 2049 en waarin Augustine Lofthouse (George Clooney), een eenzame wetenschapper is die tijdens een mysterieuze wereldramp op de Noordpool verblijft in een observatorium, uit alle macht Sully (Felicity Jones) en haar astronautenteam van ruimteschip Aether probeert te waarschuwen om niet terug te keren naar de aarde.

Het verhaal is een mix van eco-drama, overlevingsthriller en een "Gravity" achtig ruimte-epos, welke maar geen gesmeerd geheel wil worden en het kampt ook met plotgaten, vlakke personages en opzichtige vioolmuziek. Opzicht jammer, want in de Noordpool scènes weet George Clooney wel een beklemmende spanning op te bouwen. Het verhaal is ook opgebouwd uit twee verhalen (misschien zelfs drie als je de flashback beelden meetelt, waarin het draait om de vrouw / vriendin van Augustine, te weten Jean Sullivan (Sophie Rundle), met haar jonge dochter).

We zien in het eerste verhaal hoe Augustine alleen vanuit observatorium Barbeau (daar eet hij o.a. iedere ochtend een bord pap, grijpt hij vaak naar de whisky en drinkt hij ook regelmatig een "Nespresso", waarbij hij in de camera kijkt en zegt "Nespresso, what else ?" ) uit alle macht de bemanning van het ruimteschip Aether probeert te waarschuwen om niet te landen op onze verziekte planeet (waardoor het verziekt is, dat wordt niet verteld) en in het tweede verhaal zien we hoe vijf astronauten, onder wie de zwangere specialist Sully (Felicity Jones) en verder commandant Adewole (David Oyelowo) van wie Sully zwanger is, Mitchell (Kyle Chandler), Maya (Tiffany Boone) en piloot Sanchez (Demián Bichir), de problemen moeten oplossen die horen bij een lange ruimtereis (keren vanaf planeet K-23, waar de meeste mensen naar geëvacueerd zijn en het is een recent ontdekte maan die om de planeet Jupiter heen cirkelt en waar de mensheid naar verluidt een nieuw Eden zou kunnen stichten, terug naar de aarde). Uiteindelijk zullen de twee (of drie) verhaallijnen elkaar gaan kruisen (als men met elkaar gaat communiceren), maar is dat nog op tijd ?

Voor een film waarvan je de cast makkelijk op twee handen kunt tellen, heeft "The Midnight Sky" geen gebrek aan dynamiek. Zowel op aarde als in de ruimte volgt de ene na de andere ramp elkaar op en dat zorgt voor een fijn tempo en meer dan genoeg actie en spanning. Maar helaas heeft George Clooney moeite om hoofdzaken van bijzaken te scheiden. George Clooney heeft wel nog een verrassing in petto en dat heeft te maken met het jonge niet pratende meisje Iris (Caoilinn Springall), die Augustine opeens na circa 17 minuten aantreft in het verder verlaten observatorium. Wie dat meisje uiteindelijk is, is best flauw en het is ook vrij makkelijk te raden. Hij neemt haar mee op sleeptouw als hij vanwege de straling observatorium Barbeau verlaat voor een ander station, te weten weerstation Lake Hazen, met een betere zendmast en die zich kilometers verderop bevindt. Het meisje is in ieder geval een slimme zet van George Clooney, om zodoende niet continu naar een zwijgende en behaarde (vanwege zijn baard) George Clooney te hoeven kijken, maar de voornaamste plot is er niet mee geholpen (zorgt alleen maar voor verwarring).

Zowel op de noordpool als ook in het ruimteschip gebeurt er veel en zodoende zijn er best veel spannende scènes te zien, die wel min of meer los staan van de rest van het verhaal. Maar als George Clooney dat niet had gedaan, dan was "The Midnight Sky" een saaie bedoeling geweest. Zo krijgt Augustine (die overigens ziek is en regelmatig een bloedtransfusie bij zichzelf uitvoert) o.a. te maken met het meisje Iris (levert o.a. een leuke eet scène op, waarbij er gespeeld wordt met erwten) die hij in eerste instantie als last beschouwd, straling, een neergestort vliegtuig met een overlevende, een zinkende mobiele woning / box, snijdende poolwinden en hongerige wolven.

En de bemanning van het ruimteschip krijgt o.a. te maken met haperende computers waardoor het ruimteschip uit koers raakt, meteorenregens, uitvallen van radar en communicatie, ruimtewandelingen i.v.m. reparaties (waarbij een astronaut klodders met bloed verliest in een gewichtloze ruimte en het niet zal overleven). Het voert in ieder geval het drama en de spanning flink op tot het einde (waarbij twee astronauten terugkeren naar de aarde, eentje vanwege familie omstandigheden, en twee weer terugkeren naar planeet K-23), maar het blijft wel vulling waarmee de balans tussen scènes in de ruimte en op aarde in orde moet blijven.

Toch is de rode draad van "The Midnight Sky" stevig genoeg om de zwakke plekken overkomelijk te houden. Tegen de tijd dat het contact dan eindelijk is gelegd, heb je alle hoofdfiguren goed leren kennen en zo krijgen hun beslissingen het gewicht dat je nodig hebt om betrokken te blijven bij wat er met ze gebeurt en wat hun connectie met elkaar is (zo kom je uiteindelijk te weten dat het jonge meisje Iris fictief is en dat Sully Sullivan juist Iris is, oftewel de dochter van de vrouw waarmee Augustine vroeger iets had en het is dus vermoedelijk ook zijn dochter). Want wat doet het met je om erachter te komen dat het voortbestaan van de mensheid misschien wel alleen op jouw schouders rust ? Interessante vragen (je kan het ook als kletskoek beschouwen) die intelligent behandeld worden in deze Sciencefiction / Drama film.

Al met al is deze nieuwe Netflix-film zeker niet hoogstaand, bijzonder of origineel, maar toch heb ik me er van de eerste tot de laatste minuut (duurt circa 110 minuten) er aardig mee vermaakt en vooral vanwege de mooie opbouw, de fraaie beelden (zeker die in de ruimte) met zeer mooie special effecten, de spanning en het drama. Als geheel faalt deze film misschien wel (wat spijtig is gezien de leuk bedachte wending op het emotionele einde, maar de oplettende kijker ziet de wending wel al lichtjaren van tevoren aankomen) omdat regisseur George Clooney steeds dezelfde fouten blijft maken. Maar het is wel een typische George Clooney film en dat moet je eigenlijk weten voordat je aan deze film gaat beginnen en ook moet je er een "Nespresso" bij drinken en zeggen "George Clooney, what else ?"


avatar van Spotje

Spotje

  • 41 berichten
  • 31 stemmen

Prachtige film. Inderdaad ietwat langzaam. Schitterende beelden. Goed geacteerd. Toch wel de moeite waard.


avatar van Dennisj

Dennisj

  • 210 berichten
  • 1008 stemmen

Ik snap de kritieken op deze film. Maar ik moet wel zeggen dat het best een onderhoudende film is met mooie beelden. Alleen heeft dat te weinig draagvlak om er een voldoende uit te halen. Ik vind het qua verhaal niet sterk genoeg net als de binding van de karakters te oppervlakkig is. Op zich wel prima om een keer gezien te hebben en ik denk dat er veel meer in had kunnen zitten.


avatar van EIGER3970

EIGER3970

  • 412 berichten
  • 1327 stemmen

Echt een prachtige film om te ontspannen. Niet te veel nadenken, geen poef paf. Ondergewaardeerd! Slow but fine!


avatar van paradoxnl

paradoxnl

  • 9 berichten
  • 14 stemmen

Ik ben nogal verbaasd over de kritieken. Haalt zeker niet het niveau van Interstellar, de sfeer in deze film wordt echter fantastisch neergezet; acteerwerk, de prachtige beelden, de setting, de muziek. Voor mij persoonlijk een van de betere films van de afgelopen tijd.


avatar van wouds601

wouds601

  • 167 berichten
  • 1074 stemmen

Het eerste uur is redelijk. Maar daarna echt te traag en saai. Voor mij niet goed genoeg. 2*


avatar van mrdig

mrdig

  • 499 berichten
  • 2690 stemmen

Trage film is niks mis mee op zijn tijd en de film kijkt op zich wel weg, maar wat een flut cliché verhaaltje. Tenenkrommend ergens. Had zoveel meer ingezeten. 2.5* voor de mooie beelden dan maar.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5984 stemmen

Nepfilm – De Groene Amsterdammer

Dit vat het wel goed samen, al vind ik de film nog wel iets mysterieus hebben wat ik kan waarderen.

Het voelt al met al een beetje aan als een lege huls en de film kent net te weinig plot. Sciencefiction fillms mogen van mij traag zijn, graag zelfs, en ook hoeft er niet te veel uitgelegd te worden, maar dit plot vind ik te marginaal.

Ik vind de scènes met de bemanning in het ruimteschip echt beneden peil en die acteurs matig.

De queeste van Clooney en het meisje vind ik over het algemeen nog wel boeiend en mooi gefilmd.


avatar van knuppel ihhh

knuppel ihhh

  • 386 berichten
  • 212 stemmen

Trage film waarbij je echt zit te wachten op het eind. En dan komt het eind en dan begrijp je het niet. Ga hem echt niet nog een keer kijken om daar achter te komen!


avatar van RonHoogvliet

RonHoogvliet

  • 55 berichten
  • 101 stemmen

Halverwege in slaap gevallen. Meer woorden wil ik hier niet vuil aan maken.


avatar van hoffhaan

hoffhaan

  • 773 berichten
  • 2149 stemmen

Gaap gaap saai! 2,0!


avatar van kos

kos

  • 46697 berichten
  • 8853 stemmen

Inderdaad niet al te boeiend, edoch niet slecht gemaakt.


avatar van Montorsi

Montorsi

  • 9716 berichten
  • 2378 stemmen

kappeuter schreef:

Nepfilm – De Groene Amsterdammer

Dit vat het wel goed samen, al vind ik de film nog wel iets mysterieus hebben wat ik kan waarderen.

Het voelt al met al een beetje aan als een lege huls en de film kent net te weinig plot. Sciencefiction fillms mogen van mij traag zijn, graag zelfs, en ook hoeft er niet te veel uitgelegd te worden, maar dit plot vind ik te marginaal.

Ik vind de scènes met de bemanning in het ruimteschip echt beneden peil en die acteurs matig.

De queeste van Clooney en het meisje vind ik over het algemeen nog wel boeiend en mooi gefilmd.

Vond je juist niet dat er veel te veel werd uitgelegd?


avatar van Grindhouse62

Grindhouse62

  • 2065 berichten
  • 16604 stemmen

Een tegenvaller voor mij, te traag, te veel dialoog en onsamenhangend. Visueel ziet de film er op alle fronten, net als het camerawerk en muzikale ondersteuning uitstekend uit. Het verhaal daartegen matig en de aanwezige actie momenten hielpen niet mee tot een voldoende en blijf met mijn stem steken op een zuinige 2.0 En moet er wel bij zeggen dat ik geen scifi liefhebber bij uitstek ben. SciFi film die zich in de ruimte afspelen, moeten behoorlijk wat actie bevatten om mij te bekoren.


avatar van Arri

Arri

  • 913 berichten
  • 350 stemmen

Weinig plot te bespeuren, desondanks wel vermakelijk. Mooi geschoten.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5984 stemmen

Montorsi schreef:

Vond je juist niet dat er veel te veel werd uitgelegd?

Ah ok, vind jij dat? Dan is het niet goed tot me doorgedrongen blijkbaar.

Ik zag natuurlijk wel de smeltende ijskappen.


avatar van Montorsi

Montorsi

  • 9716 berichten
  • 2378 stemmen

kappeuter schreef:
(quote)

Ah ok, vind jij dat? Dan is het niet goed tot me doorgedrongen blijkbaar.
Ik zag natuurlijk wel de smeltende ijskappen.


Persoonlijk wel ja. Voornamelijk in de beginfase als ‘het meisje’ een grote rol speelt.

Ik vond het dan weer niet zo erg dat er weinig plot was. Maar dan moet je wel op andere vlakken uitblinken. Helaas was het over de hele linie heel matig allemaal.


avatar van ziggy06

ziggy06

  • 160 berichten
  • 1287 stemmen

knuppel ihhh schreef:
Trage film waarbij je echt zit te wachten op het eind. En dan komt het eind en dan begrijp je het niet. Ga hem echt niet nog een keer kijken om daar achter te komen!


Wat precies begrijp je niet? Dat Iris de dochter is van Augustine (Clooney)? En ja dat meisje (een jonge Iris) was dus ingebeeld en niet echt..


avatar van cor1946

cor1946

  • 1182 berichten
  • 1604 stemmen

Goed gemaakt maar TRAAG ik heb hem een paar keer afgezet. De sneeuw opnames waren ook. De opnames in het station minder. En Clooney speelde goed.


avatar van knuppel ihhh

knuppel ihhh

  • 386 berichten
  • 212 stemmen

ziggy06 Nou dat wat inderdaad het enige dat ik me kon bedenken. Alleen omdat hetzelfde meisje in de auto zat... anders had je het niet geweten. Maar dit is zover gezocht dat dit toch de bedoeling niet zal zijn. Vooral omdat de 'dochter' niets ingebeeldachtigs deed..... leek een gewoon mens


avatar van DragQueen

DragQueen

  • 3224 berichten
  • 4069 stemmen

Hier had ik meer van verwacht. Visueel ziet het er schitterend uit, maar de film is onevenwichtig op vele fronten. Clooney zal vast ambitieus zijn geweest, maar heeft er naar mijn mening teveel in willen stoppen. Naar mijn inziens had hier meer ingezeten. 2 Sterren.


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7308 berichten
  • 0 stemmen

ziggy06 schreef:
(quote)


Wat precies begrijp je niet? Dat Iris de dochter is van Augustine (Clooney)? En ja dat meisje (een jonge Iris) was dus ingebeeld en niet echt..


Inderdaad ja, zo moeilijk is het toch niet


avatar van horizons

horizons

  • 5688 berichten
  • 2406 stemmen

Moeilijk was het inderdaad niet, het was zelfs te snel (meteen) duidelijk. Mooie beelden weten de film helaas niet te redden van het snooze effect.


avatar van Delle

Delle

  • 1 berichten
  • 1 stemmen

Heb al veel klotefims gezien, maar deze spant wel de kroon. Er gebeurt gewoon niks in. Na 10 minuten is het verhaal uitgezet en dan... euh... dan... het grote niets. Alweer 2u van mijn leven verprutst


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87598 berichten
  • 12853 stemmen

Best aardig. Enige vreemde is dat een crew jonger dan mezelf in 2049 Sweet Caroline ligt mee te blèren.


avatar van kos

kos

  • 46697 berichten
  • 8853 stemmen

Hahaha. Ja opvallende scene, maar troost je met de gedachte dat het in Amerika wel echt een evergreen is die iedereen kent, veel meer dan hier.