• 15.747 nieuwsartikelen
  • 177.969 films
  • 12.204 series
  • 33.972 seizoenen
  • 646.997 acteurs
  • 198.990 gebruikers
  • 9.371.038 stemmen
Avatar
 
banner banner

Scarface (1983)

Misdaad / Drama | 170 minuten
4,19 9.446 stemmen

Genre: Misdaad / Drama

Speelduur: 170 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Brian De Palma

Met onder meer: Al Pacino, Michelle Pfeiffer en Steven Bauer

IMDb beoordeling: 8,3 (1.001.707)

Gesproken taal: Engels en Spaans

Releasedatum: 5 april 1984

Plot Scarface

"The world is yours..."

Scarface vertelt het verhaal van Tony Montana, een Cubaanse bootvluchteling die zich langzaam op weet te werken in het cocaïne-circuit van Florida. Na een tijdje de klusjes van anderen opgelost te hebben, begint hij z'n eigen imperium op te bouwen. Als het grote geld binnenloopt wordt de inmiddels verslaafd geraakte Montana overvallen door paranoia, en heeft de plaatselijke misdaadbestrijding het op hem gemunt.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Dudady

Dudady

  • 182 berichten
  • 1925 stemmen

ronaldinjooo schreef:

Voor al die mensen ( en het is niet persoonlijk bedoelt), die of dit een slechte film vinden (kan, het is of je smaak of niet je smaak, maar ga dan ook geen misdaad film kijken) of Pacino hier niet goed vind acteren, jullie zijn dom. Echt, wat verwachten jullie nog meer van een acteur om de rol die hij moet spelen geloofwaardig over te brengen?

Dat je gaat klagen over de criminaliteit in een misdaad film vind ik ook rustig gezegd nogal dom overkomen.. Wat verwacht je dan van zo'n misdaad film? Een Alien invasie ofzo ?

Man o man. Een film die al zou oud is, en eigenlijk nog makkelijk een topper is, is toch een unicum ?

Is gewoon een geweldige film, geweldig geacteerd van Pacino. Zeer geloofwaardig geacteerd.

Grappenmaker


avatar van 606

606

  • 23876 berichten
  • 12263 stemmen

Grappenmaker of niet, ben het volledig met hem eens, al dat gezeik over deze film man man, ga een komedie kijken als het zo grappig is


avatar van Dudady

Dudady

  • 182 berichten
  • 1925 stemmen

Mensen die deze film niet goed vinden, dom noemen... In mijn ervaring is dat een typische reactie van het stereotype dat deze film adoreert. Ik neem dat niet meer serieus.

Maar ik vermaak me prima door dit soort reacties te lezen, grappiger dan een standaard komedie.


avatar van MJ_DA_MAN

MJ_DA_MAN

  • 412 berichten
  • 1663 stemmen

Ondanks mijn cijfer vind ik de laatste twee berichten van twee 5*-stemmers hier behoorlijk dom. Dommer heb ik ze zelfs niet gelezen hier de afgelopen tijd.


avatar van Capablanca

Capablanca

  • 1269 berichten
  • 1679 stemmen

Voorspelbaar, overgeacteerd en daardoor weinig aan. Naar mijn bescheiden mening behoorlijk overrated. Ik vond het aan mijn stand verplicht om hem te zien, maar daar is dan ook alles mee gezegd.


avatar van TornadoEF5

TornadoEF5

  • 5616 berichten
  • 1726 stemmen

Goede film, desalniettemin toch wat overschat en begint gedateerd te raken, vermoed dat deze film geleidelijk nog meer in aanzien zal verliezen, wat te zien is aan de discrepantie tussen de ranking hier (waar de site haar hoogdagen een decennium geleden kende), terwijl het aantal gebruikers op IMDb blijft toenemen, en recente films de meeste stemmen krijgen. Ik vind de film gewoon te lang, en 3 uur is gewoon te lang voor mij om er de volle aandacht bij te houden. Vandaar dus toch maar een zeven. Het mag wel gezegd worden dat sommige shots heel mooi zijn, en dat de acteerprestaties voortreffelijk zijn (met een Al Pacino als uitschieter en ook sterke performances van o.m. Michelle Pfeiffer (dat er toen wel knap uitzag). De soundtrack daarentegen is dan weer weinig inspirerend.


avatar van Norman Mailer

Norman Mailer

  • 873 berichten
  • 657 stemmen

TornadoEF5 schreef:

de discrepantie tussen de ranking hier (waar de site haar hoogdagen een decennium geleden kende),

Jij was indertijd reeds actief op Moviemeter?


avatar van TornadoEF5

TornadoEF5

  • 5616 berichten
  • 1726 stemmen

Norman Mailer schreef:

(quote)

Jij was indertijd reeds actief op Moviemeter?

correctie: de discrepantie tussen de ranking hier en op IMDb

Verder is dat niet echt relevant, volgens mij.


avatar van JeroenFR08

JeroenFR08

  • 557 berichten
  • 419 stemmen

TornadoEF5 schreef:

(quote)

correctie: de discrepantie tussen de ranking hier en op IMDb

Verder is dat niet echt relevant, volgens mij.

Jawel, want daarmee denk jij te zeggen dat de film af zal nemen aan kwaliteit en bekendheid, naarmate de jaren vorderen.

Waarmee ik het overigens oneens ben. Dit zal altijd een klassieker blijven.


avatar van Scarto70

Scarto70

  • 86 berichten
  • 79 stemmen

Een meesterwerkje deze film...


avatar van Atheistus

Atheistus

  • 215 berichten
  • 645 stemmen

Scarto70 schreef:

Een meesterwerkje deze film...

Huh? WTF, het is echt prutswerk. Zelfs voor die tijd.


avatar van Bacon

Bacon

  • 1012 berichten
  • 1378 stemmen

Atheistus schreef:

(quote)

Huh? WTF, het is echt prutswerk. Zelfs voor die tijd.

Inderdaad man, saaie characters, geen sfeer, gare muziek, slecht camerawerk, totaal geen verhaal, echt een prutswerk.

Toch?


avatar van Maarten0402

Maarten0402

  • 802 berichten
  • 533 stemmen

Hahaha. Tja. Heb dit lang ook vrij overgewaardeerd gevonden, maar nu behoort deze film echt tot een van mijn favoriete rise-'n-fall gangster epos films. Mensen zeggen wel eens "GoodFellas" is meer invloedrijker, klopt voor 90% misschien, maar vergeet niet dat deze film eventjes op een soort gelijk niveau 7 jaar eerder werd gelanceerd. Zegt toch heel wat vind ik. En ik vind Brian De Palma ook echt een erg fijne en eigen manier van films maken (in dit soort meesterwerkjes dan... Scarface, Carlito's Way, Blow Out, Carrie).


avatar van dvdcrusher

dvdcrusher

  • 621 berichten
  • 515 stemmen

Te mooi voor woorden, voor mij de beste gangsterfilm ooit.

En Al Pacino behoort nu eenmaal tot mijn top 3 van mannelijke acteurs

naast Denzel Washington en Nicolas Cage.

Grandioze rol van Pacino. Een klassieker, als je deze film niet goed vindt

dan ben je volgens mij geen filmliefhebber en zit je hier op moviemeter

je tijd te verprutsen, sorry.


avatar van de grunt

de grunt

  • 4336 berichten
  • 1576 stemmen

He used to take me a lot to the movies you know... I learned. I watch the guys like uh... Humphrey Bogart, James Cagney... They teach me to talk... I like those guys


avatar van RuudC

RuudC

  • 4636 berichten
  • 2529 stemmen

dvdcrusher schreef:

Een klassieker, als je deze film niet goed vindt

dan ben je volgens mij geen filmliefhebber en zit je hier op moviemeter

je tijd te verprutsen, sorry.

LOL! Zet 'm op een tegeltje, zou ik zeggen


avatar van JeroenFR08

JeroenFR08

  • 557 berichten
  • 419 stemmen

dvdcrusher schreef:

Te mooi voor woorden, voor mij de beste gangsterfilm ooit.

En Al Pacino behoort nu eenmaal tot mijn top 3 van mannelijke acteurs

naast Denzel Washington en Nicolas Cage.

Grandioze rol van Pacino. Een klassieker, als je deze film niet goed vindt

dan ben je volgens mij geen filmliefhebber en zit je hier op moviemeter

je tijd te verprutsen, sorry.

Ja dat laatste is natuurlijk grote onzin. + Als je Nicolas Cage een acteur van niks vindt, begrijp je niks van acteurs?


avatar van Masterkeeltie

Masterkeeltie

  • 346 berichten
  • 551 stemmen

Dit lijkt op een eeuwige discussie van welles nietes. Als misdaad/gangsterfilm liefhebber had ik deze veel te lang laten liggen (vooral wegens tijdgebrek). Maar ik denk zelf dat dit gewoon ook een generatiekloof kan zijn. Met het film werk wat we nu krijgen is het moeilijk om als jonge filmliefhebber deze film te beoordelen.

De klassiekers zijn tijdloos maar als jong volwassene moet je daar toch wel doorheen kunnen prikken. En dat kon ik toch niet helemaal. Het verhaal is prachtig en Al Pacino speelt natuurlijk ontzettend goed, maar alles eromheen pakt mij toch niet zoals het bijvoorbeeld in een Godfather doet (die toch weer een goede 10 jaar ouder is).

Misschien is het de cult die hier omheen is gebouwd maar ook de torenhoge verwachtingen.

Desalniettemin een prima film.

3.5*


avatar van DiskjockeyEast

DiskjockeyEast

  • 426 berichten
  • 362 stemmen

Is en blijft een juweeltje als het om misdaad/maffia achtige films gaat.


avatar van Captain Pervert

Captain Pervert

  • 4643 berichten
  • 2099 stemmen

Deze film heeft een Porsche 928 en verdient dus 928 sterren. Bam. Vetste auto ooit gemaakt.

Deze redenering is overigens niet universeel toepasbaar, bijv. niet voor "Risky Business"


avatar van slam1975

slam1975

  • 283 berichten
  • 300 stemmen

Goeie film, wel te lang. Af en toe wel wat saaie stukjes. Maar ja de film komt uit 1983. Daar moet je ook naar kijken. Goodfellas vindt ik een stuk beter. Komt ook door de soundtrack. De sfeer spreekt me gewoon meer aan daar.


avatar van DazL

DazL

  • 8 berichten
  • 8 stemmen

Fantastische film! Gangster-classic.... en ik denk dat deze film... ondanks dat er geen hip hop in voorkomt toch een grote invloed heeft gehad op de 'gangster'-rap cultuur.

Heeft de tand des tijds misschien niet overal even goed doorstaan, maar voor mij is dit de ultieme Pacino film. Classic!


avatar van itsthemass

itsthemass

  • 4 berichten
  • 3 stemmen

Atheistus schreef:

(quote)

Huh? WTF, het is echt prutswerk. Zelfs voor die tijd.

Prutswerk zegt ie gewoon .. man man man


avatar van itsthemass

itsthemass

  • 4 berichten
  • 3 stemmen

Atheistus schreef:

(quote)

Huh? WTF, het is echt prutswerk. Zelfs voor die tijd.

Prutswerk zegt ie gewoon .. man man man


avatar van 606

606

  • 23876 berichten
  • 12263 stemmen

Atheistus schreef:

Huh? WTF, het is echt prutswerk. Zelfs voor die tijd.

Je hebt geloof ik echt geen verstand van films die de titel meesterwerk verdienen, ga lekker naar een barbie film kijken ofzo.


avatar van Atheistus

Atheistus

  • 215 berichten
  • 645 stemmen

606 schreef:

(quote)
Je hebt geloof ik echt geen verstand van films die de titel meesterwerk verdienen, ga lekker naar een barbie film kijken ofzo.

Geloven doe je in de kerk. Het is een kutfilm met flauwekulsaus. Niet meer en niet minder.


avatar van Maarten0402

Maarten0402

  • 802 berichten
  • 533 stemmen

Prul van een argument. Drammend zeggen dat het zo is. Dat je dit niks vind kan ik inkomen, maar het laagste cijfer geven zonder enige onderbouwing... een 0,5 refereer ik nogmaals aan een film als B.T.K. Killer (2005).


avatar van 606

606

  • 23876 berichten
  • 12263 stemmen

Atheistus schreef:

Geloven doe je in de kerk. Het is een kutfilm met flauwekulsaus. Niet meer en niet minder.

Je hebt nog veel te leren over films, ik kijk al meer dan 15 jaar films, heb er al bijna 7800 gezien, en ook veel kutfilms met flauwekulsaus, om in jouw term te blijven. en bij vele kan ik ook zeggen WAAROM dat zo is, wat jij doet is een cult film afkraken zonder een goed argument te geven. Deze film is al dik 10 jaar mijn nummer 1.


avatar van darlynhailey

darlynhailey

  • 40 berichten
  • 3482 stemmen

dit is men absolute nummer 1 aller tijden .super film


avatar van Supernatural

Supernatural

  • 986 berichten
  • 836 stemmen

een super film.al vaker gezien. en ga hem ook nog wel weer kijken.
mijn favoriete scene is al pacino die in een bult coke ligt te snuiven geweldig.maar zo zijn er meer stukken die ik geweldig vind in de film.eigenlijks van begin tot het einde spannend en mooi.