• 14.191 nieuwsartikelen
  • 172.454 films
  • 11.551 series
  • 32.712 seizoenen
  • 636.489 acteurs
  • 197.468 gebruikers
  • 9.252.848 stemmen
Avatar
 
banner banner

Midsommar (2019)

Drama / Horror | 148 minuten / 171 minuten (director's cut)
3,30 1.425 stemmen

Genre: Drama / Horror

Speelduur: 148 minuten / 171 minuten (director's cut)

Oorsprong: Verenigde Staten / Zweden

Geregisseerd door: Ari Aster

Met onder meer: Florence Pugh, Jack Reynor en Will Poulter

IMDb beoordeling: 7,1 (451.412)

Gesproken taal: Engels en Zweeds

Releasedatum: 25 juli 2019

Plot Midsommar

"Let the festivities begin."

Christian is uitgekeken op zijn relatie met Dani. Zijn vrienden stimuleren hem om het uit te maken, maar dan gooit een tragisch incident roet in het eten. Als Christian en zijn vrienden vervolgens afreizen naar een afgelegen gemeenschap in Zweden om daar de zomer door te brengen, voelen ze zich genoodzaakt om Dani mee te vragen. Eenmaal in Zweden, raakt de groep betrokken bij rituele praktijken die voor hen totaal onbegrijpelijk zijn.

logo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimage

Externe links

Social Media

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van john mcclane 2

john mcclane 2

  • 3405 berichten
  • 6517 stemmen

Cosie schreef:

GIGANTISCHE slechte film, complete bagger, slaat nergens op, NIET TE GELOVEN dat mensen hier zo'n hoge recensie aan durven geven!! sjeeezus christ, avoid avoid avoid

Aldus de man die new kids vijf sterren geeft .... Avoid avoid .


avatar van Peddepoel1

Peddepoel1

  • 10 berichten
  • 151 stemmen

Goed visuele film met lange opbouw die je in spanning laat. Eigenaardige rituelen en een sinistere soundtrack maken dat de 2.5 uur voorbijvliegen. Het fijne aan deze film is dat niet je standaard horror is maar een op een andere manier, (namelijk zonder scarejumps), het je in spanning laat. Aanrader voor een avond met je wifey op de bank


avatar van charmie

charmie

  • 295 berichten
  • 0 stemmen

Wat een toestand.

Waco, Oregon, Guyana en nu hier dan, fictief, in Zweden.

Uiteindelijk komt het altijd neer op seks.

De proloog was aardig, daarna kon ik het niet meer volgen.


avatar van eierhoofd1

eierhoofd1

  • 40 berichten
  • 103 stemmen

Cosie schreef:

GIGANTISCHE slechte film, complete bagger, slaat nergens op, NIET TE GELOVEN dat mensen hier zo'n hoge recensie aan durven geven!! sjeeezus christ, avoid avoid avoid

Je kan jezelf ook verdiepen in iets alvorens je het aanzet, aan je reactie te zien snap je geen bal van psychologische horror films, wil je gore kills zien kijk je toch lekker naar saw… weer een mening gebasseerd op helemaal niks


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 6905 berichten
  • 0 stemmen

john mcclane 2 schreef:

(quote)

Aldus de man die new kids vijf sterren geeft .... Avoid avoid .

Ik weet niet zo zeker of je dit wel een man kan noemen. Iemand die "Kabouter Plop in de Wolken" 4 sterren geeft kun je beter een kind noemen denk ik.


avatar van john mcclane 2

john mcclane 2

  • 3405 berichten
  • 6517 stemmen

mcdaktari schreef:

(quote)

Ik weet niet zo zeker of je dit wel een man kan noemen. Iemand die "Kabouter Plop in de Wolken" 4 sterren geeft kun je beter een kind noemen denk ik.

Meen je niet


avatar van Timk

Timk

  • 153 berichten
  • 955 stemmen

Ik weet nog even niet helemaal wat ik nou precies gezien heb. Maar slecht was het zeker niet. Het kroop best wel onder mijn huid, waar ik deels onrustig en onpasselijk van werd. Maar is dat ook niet wat je een beetje wil met een horror (achtige) film ? Ik heb me 2,5 uur gewoonweg niet verveelt, maar weet alleen nog niet wat ik er nou precies mee moet. Maar ondanks dat kan ik gewoonweg geen slecht cijfer geven hiervoor. Uniek vermaak, wat nog wel even blijft hangen. Voor nu 3,5 *


avatar van Partyboooi

Partyboooi

  • 725 berichten
  • 1317 stemmen

Gisteren pas voor het eerst gezien, na lang wachten. Twijfelde beetje of het wel iets zou zijn, na het lezen van recensies. Maar wat een freaky film zeg! Eentje die ook tijdje blijft hangen zeg maar.

Vandaag vraag me nog steeds af wat ik nou precies gezien heb? Heel goed in beeld gebracht, spanning langzaam opgebouwd. Nergens verveelt het inderdaad, 2,5 uur gaan snel voorbij. Heel knap gedaan!

Ergens hoop ik dat er een deel 2 komt ala John Wick die ze allemaal te grazen neemt daaro, dus dat zegt genoeg dat de maker mij persoonlijk geraakt heeft haha

4*


avatar van Vidi well

Vidi well

  • 527 berichten
  • 672 stemmen

mikey schreef:
(quote)
Dat kan, maar ze heeft duidelijk haar plekje gevonden op deze wereld. Ik dacht dat ze gewoon blij was dat die gast dood is. Ik kon ook niet met haar meeleven, Aster heeft van Dani zo'n stuitend personage gemaakt.


Is dat niet juist een heel treffende verbeelding van iemand die opgeslokt wordt door een sekte? Ik denk niet dat ze haar plekje gevonden heeft namelijk. Wellicht tijdelijk, maar als ze ooit bij machte komt om de valse setting te doorzien zal ze ook hier zich van afkeren. En dan graag op een andere plek haar broze geestelijke gesteldheid moeten zien te herstellen. Hopelijk voor haar is dat een betere plek.

Zoals ik het zie is ze zo wanhopig op zoek naar gezelschap (wat haar vriend niet biedt) dat ze blind in de armen van de sekte loopt. Ze is niet onsympathiek, maar getraumatiseerd en alleen. En nee, dat maakt haar wellicht geen leuk personage om naar te kijken of om bij mee te leven. Maar wel erg realistisch.


avatar van Graaf Machine

Graaf Machine

  • 9445 berichten
  • 1265 stemmen

Naar aanleiding van 'Beau is Afraid', die ik buitengewoon geslaagd vind, deze nog maar weer eens bekeken.

Nou, ik kan hem iets beter waarderen dan een jaar of twee geleden, maar al met al blijft het voor mij een veel te lange en vooral lege film. Belangrijker nog dan dat is dat ik nergens onderhuidse spanning of een creepy sfeertje in ervaar. Het werkt voor mij gewoon allemaal niet. Stelletje zeurmensen op bezoek bij een sekte van randdebielen, meer zie ik er niet in.


avatar van zavvi140

zavvi140

  • 8 berichten
  • 106 stemmen

Saaie kutfilm


Wow!

Dit soort films zijn altijd een typisch gevalletje van ´ love it or hate it ´ en ik hou er van.

Na het ijzersterke Hereditary ( 4.5 ) mijn tweede film van Ari Aster en hij laat weer zijn fantasie de vrije loop gaan en maakt een visueel prachtige en originele psychologische horrorfilm.

Zeker een regisseur om in de gaten te houden, ik ben een fan van zijn films!

Klein meesterwerkje


mrklm schreef:

zwarte komedie (?)!

Hebben wij verschillende film gezien of zo?

Ik keek gisteravond naar een fascinerend psychologische horror / drama waar enige vorm van komedie ver te zoeken was. Waar baseer je het op dat het een zwarte komedie is?


avatar van Basto

Basto

  • 11302 berichten
  • 7208 stemmen

De gestoorde filmfanaat schreef:

(quote)

Hebben wij verschillende film gezien of zo?

Ik keek gisteravond naar een fascinerend psychologische horror / drama waar enige vorm van komedie ver te zoeken was. Waar baseer je het op dat het een zwarte komedie is?

Het is toch echt en beetje een persiflage op een cult. Erg serieus kon je ze toch niet nemen met hun hippie jurken em bloemetjes in hun haar….


Basto schreef:

(quote)

Het is toch echt en beetje een persiflage op een cult. Erg serieus kon je ze toch niet nemen met hun hippie jurken em bloemetjes in hun haar….

Ik snap wat je bedoeld met de spottende karikatuur en de overdrijving van de hippiecultuur, maar dat maakt deze film zeker geen ( zwarte ) komedie.


avatar van Basto

Basto

  • 11302 berichten
  • 7208 stemmen

De gestoorde filmfanaat schreef:

(quote)

Ik snap wat je bedoeld met de spottende karikatuur en de overdrijving van de hippiecultuur, maar dat maakt deze film zeker geen ( zwarte ) komedie.

Daar denkt Ari zelf toch anders over.

Ari Aster considers Midsommar to be a 'dark comedy' - femalefirst.co.uk


avatar van Aazhyd

Aazhyd

  • 636 berichten
  • 301 stemmen

Horror zou ik het niet willen noemen. Wel één van de merkwaardigste films die ik ooit gezien heb.


avatar van Piem

Piem

  • 58 berichten
  • 61 stemmen

De film verloopt nogal traag, maar blijft toch boeien. Had de potentie om nog veel spannender te zijn. Beetje vreemd was het wel allemaal. Verder dan een ruim voldoende kom ik niet


avatar van cinemanukerke

cinemanukerke

  • 1547 berichten
  • 926 stemmen

Het begin is subliem. De vertelling van de zelfmoord is qua beeld en geluid zo mooi opgebouwd en zo klasse vol afgerond en drukt meteen een stempel die de rest van de film zal blijven hangen. Een onbehaaglijk gevoel creëren, onzichtbare dreiging (toch voor ¾) en spanning evoceren. Een geïsoleerde locatie is niet meteen de meest verrassende wending in een thriller/horror maar hier een zomerse wei met een paar blokhutten is wel een mooie counter. Van waar kan het gevaar nu komen ? Dat is buiten de geest van de mensheid gerekend want de gemeenschap waarin de jongeren terecht komen, broedt op een ritueel dat het voortbestaan van de gemeenschap/commune/sekte moet waarborgen. Pleiten voor terugkeer naar traditionele waarden of gevaar aantonen voor een ritualistische cultuur is het niet geworden en de wolf in schaapskleren (dat alle sekteleden zijn), vind ik wat simplistisch maar best genoten van deze Midsommar. Het verloop is wat klassiek (een soort tien kleine negertjes formule waar men een voor een wegvalt) maar gelukkig gebeurt er veel off screen wat mysterie en spanning alleen maar toeneemt. Dat het eindelijk uitdraait op een wraak film ( Plugh ziet het moment om wraak te nemen op haar vriiend annex klootzak) maakt de film net geen vier sterren krijgt.


avatar van Oma Bibber

Oma Bibber

  • 14 berichten
  • 260 stemmen

Ik hou best van SF en bijzondere verhalen.

Maar ik heb nog nooit zo'n belachelijke film gezien.


avatar van Lovelyboy

Lovelyboy

  • 3661 berichten
  • 2721 stemmen

Een veelbesproken titel de afgelopen jaren en een film die ik toch best wel graag eens wilde proberen. Maar de gok om er veel geld aan uit te geven durfde ik niet, gelukkig bood de tv uitkomst en het moet gezegd dat Midsommar op zijn zachtst gezegd bijzonder en apart is.

Zoeken is het de beginfase sowieso rond Christian en Dani met hun relatie besognes en wat er allemaal nog meer speelt in het geval van Dani. Duidelijk is al vrij snel, met de wetenschap wat er allemaal gaat gebeuren in Zweden, dat men met open ogen een val in loopt zorgvuldig opgezet door hun vriendje Pelle. En ja, zoals ik wil zei, het is even zoeken rond deze film die nou niet bepaalt uit de startblokken vliegt, dat men al aan de drugs zit voordat men überhaupt op locatie is, en uiteraard de sfeer binnen het Zweedse ritueel/kamp dat vooral omschreven kan worden als happy happy blij blij. Maar het is toch de trip na het drugsgebruik die subtiel de ware aard en richting van de film onthuld, namelijk die van een vluchtige koortsdroom, onwerkelijkheid, het niet begrijpen van dingen. Bevreemdend is dan ook het juiste woord binnen het trage tempo dat de regisseur kiest om de karakters, maar ook te kijkers, langzaam mee te trekken in een wereld vol twijfel.

En daar slaagt het klifmoment prachtig in met het oudere stel, want het gebeuren is uitermate bizar maar ook eenvoudig, toch is het meest interessant het psychologische aspect. Want zoals Christian op scherpe wijze vaststelt zij vinden het vreemd wat de Zweden doen, maar de Zweden vinden de Amerikaanse gebruiken wellicht raar. Het is net dat eenvoudig maar goed doordachte psychologische aspect dat de film echt interessant maakt, namelijk de vraag of je hier iets ziet dat niet door de beugel kan of een 'onschuldig' en naar Zweedse begrippen normaal ritueel. Niet alles dat je niet begrijpt hoeft per definitie fout te zijn, hoewel sommige dingen ver gaan. En die lijn die naar het ongemakkelijke neigt, naar twijfel, en zijn balans bewaard tussen wat het nu gaat worden, wordt prima doorgezet met de spanning en sfeer die langzaam toeneemt tot aan het paringsritueel en het gehuil van Dani met haar hofhouding. Het is definitief de opmaat naar meer en een ronduit bizarre sfeer en gebeurtenissen en een ongemakkelijke vibe. Het is het moment waar alles inclusief de lange aanloop op zijn plek valt.

Hoewel geïnteresseerd en dat ik Midsommar zeker niet vervelend vond heeft de film mij toch nog net niet helemaal in de greep, maar mogelijk dat daar verandering in komt met een nieuwe kijkbeurt rond deze bijzondere film die sterk lijkt op een kruising tussen The Wicker Man en 2000 Maniacs.


avatar van hatebreeder

hatebreeder

  • 1026 berichten
  • 829 stemmen

Bizarre film maar juist daardoor wel vrij boeiend.

3*


avatar van AC1

AC1

  • 5775 berichten
  • 908 stemmen

De karakters zijn saai in beide kampen en daarom mist de film het beoogde effect.


avatar van panax

panax

  • 859 berichten
  • 848 stemmen

bijzondere film

eigenlijk gebeurd er niet veel

maar de sfeer in deze film maakt dat je hem helemaal wilt uitkijken

en niet afhaakt

want echt veel schokkends gebeurt er niet en toch ook weer wel

gewoon een keer gaan kijken


avatar van blondiefilmfreak

blondiefilmfreak

  • 748 berichten
  • 353 stemmen

Niet mijn idee van een goede film.en al helemaal geen horror,die paar kils komen in iedere actie film beter naar voor als in dit neo hippie gedrocht.vervelende rot muziek ,of moet ik het gebrom noemen.het zwaar irritante gedoe met dat dansen ,met hun bloemetjes in het haar,staat mij nog het meest tegen.verder bestaat de film uit de vooral mij gehate lange afstand shots,waardoor binding met de personen erg moeilijk is.en dan het eind,daar is duidelijk te zien dat er met poppen gesold word bij de verbranding...pppppppfffffffffffffff.kortom prut van net een kleine anderhalf


avatar van murtcelP

murtcelP

  • 393 berichten
  • 953 stemmen

Unieke film. Ondanks de lange speelduur en traagheid is het de hele tijd super spannend. De sfeer en de beelden zijn geweldig. Aangenaam verrast, eindelijk weer eens goede horror.

Ook een film om over na te denken. Elke cultuur is op zijn eigen manier krankzinnig. Sluit niet je ogen voor dingen die in eerste instantie heel gek zijn.

****


avatar van blondiefilmfreak

blondiefilmfreak

  • 748 berichten
  • 353 stemmen

murtcelP schreef:

Unieke film. Ondanks de lange speelduur en traagheid is het de hele tijd super spannend. De sfeer en de beelden zijn geweldig. Aangenaam verrast, eindelijk weer eens goede horror.

Ook een film om over na te denken. Elke cultuur is op zijn eigen manier krankzinnig. Sluit niet je ogen voor dingen die in eerste instantie heel gek zijn.

****

grijns


avatar van schram101

schram101

  • 16635 berichten
  • 2229 stemmen

Hoewel best sfeervol ook en hoe ijzersterk de rol van Pugh ook is.. het is hem niet echt. Veel te lang, een herhaling van zetten en ook niet eng (genoeg). De openingsscène is werkelijk fantastisch maar daarna wordt het gaandeweg minder, met even een opleving bij de val van de rots. Het wordt allemaal wat abstract en absurd maar Ari verliest hiermee ook de spanning. En Jack Reynor is natuurlijk een veel te beperkt acteur voor een rol als deze.

2,5*


avatar van CCD

CCD

  • 14 berichten
  • 12 stemmen

Een thriller/horror die ruim twee uur lang niet verveelt. Goed acteerwerk door een aantal hoofdpersonen, maar dat geldt niet voor allemaal. Veel karakters worden heel oppervlakkig uitgewerkt. Toch wordt je al snel meegenomen door de bizarre Zweedse commune. Die commune wordt gedragen door heel veel figuranten die samen een realistisch beeld geven, dus complimenten daarvoor.

De hoofdrolspeelster speelt zeer heftige emoties voortreffelijk. Al begon ik me soms wat te storen aan de vele paniekaanvallen, misschien omdat er verder niets achter weg kwam. Ze herpakte zich en liep weer verdwaasd rond tot aan de volgende paniekaanval. Hoe de commune precies aan haar doden komt is me niet helemaal duidelijk. Is het een stiekeme jacht waar de lokale bevolking de 9 offers uit haalt? Daar had ik wel wat meer context bij gewild.

Al met al een film die nog even zal blijven hangen. Een aanrader voor mensen die houden van psychologische thrillers met wat lichte horror elementen.

4*


avatar van RevengeN

RevengeN

  • 187 berichten
  • 190 stemmen

Een van de slechtste films die ik ooit heb gezien


avatar van Wouter

Wouter

  • 18702 berichten
  • 3056 stemmen

Na een goede opening, werd de film vrij rap opmerkelijk onoriginieel en voorspelbaar. Is de director's cut beter of gewoon alleen maar langer?


avatar van Seifer

Seifer

  • 805 berichten
  • 356 stemmen

Doet mij denken aan de film met Nicolas Cage, die ook bij een bizarre gemeenschap terechtkomt om zijn dochter te vinden. Kan mij alleen het einde ervan herinneren, bitches!!!