Genre: Actie / Thriller
Speelduur: 85 minuten
Alternatieve titel: Tailgate
Oorsprong:
Nederland / België
Geregisseerd door: Lodewijk Crijns
Met onder meer: Jeroen Spitzenberger, Anniek Pheifer en Willem de Wolf
IMDb beoordeling:
5,7 (5.132)
Gesproken taal: Nederlands en Duits
Releasedatum: 31 oktober 2019
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via HBO Max
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Bumperkleef
"A deadly game of cat and mouse"
Hans, een zelfverzekerd man, is met zijn gezin onderweg naar zijn ouders aan de andere kant van het land. Onderweg veroorzaakt hij een verkeersruzie met een andere bestuurder, die hen uit wraak begint te achtervolgen. De bestuurder confronteert Hans zodanig met zijn ego, dat hij totaal de controle over zijn gezin verliest en wordt afgepeld tot het bange kwetsbare kind dat hij ooit was.
Externe links
Acteurs en actrices
Hans
Diana
Milou
Robine
Wielrenner Jos
Joop
Trudy
Politieman Wouter
Bumperklever
Reviews & comments
Meneer Tim
-
- 1 berichten
- 1 stemmen
Ik had liever gezien dat Ed zijn hobby goed had uitgevoerd. Dit gezin lijkt het bijna te verdienen. Hans die echt een complete lul is tegen gezin en ouders en zijn vrouw die hem niet 1 keer volledig uitscheld voor al zijn hufter gedrag. Hij gedraagt zich echt als een kleinzielig mannetje; wedstrijdje spelen met een audi terwijl zijn gezin in de auto zit. Het script zou werken in een verlaten omgeving, maar overal waar het verhaal zich afspeelt is verkeer, zijn buren of zelfs een bijzonder druk bevolkt woonerf (die mevrouw bijna ontvolkt met de suv). Ed is helaas niet helemaal om van te houden. Hij is gestoord en methodisch, dat is prima. Hij neemt echter veel te grote risico's terwijl hij wel geduld lijkt te hebben. Als methodische psychopaat die vast al meer verzetjes heeft gehad dan een fietser, lijkt het mij leuker om de tijd te nemen en hans later eens te onderscheppen. Het verdict: verteerbare film, maar teveel ongeloofwaardige situaties en eigenlijk hoop je de hele tijd dat hans echt gruwelijk aan zijn einde komt en dat zie je dan weer niet gebeuren.
mrkos
-
- 1033 berichten
- 1807 stemmen
Ik had liever gezien dat Ed zijn hobby goed had uitgevoerd. Dit gezin lijkt het bijna te verdienen..
Nou nou nou, wat is dat nou weer voor een reactie? Het hele gezin nog wel?
Ik vond het een goede film en zat steeds op het puntje van mijn stoel. Ik hoopte niet dat Hans aan zijn einde kwam. Waarvoor? Omdat een linksrijder zo traag rijdt en je er niet langs laat? Of omdat hij zijn familie even afsnauwt? Kom op, we hebben allemaal wel is een mindere dag, dat betekend toch niet dat je direct dood moet?
merijn82
-
- 1931 berichten
- 460 stemmen
Erg grappige film! Maar dat was volgensmij niet de intentie
Dit is ook voor mij waar de schoen wringt bij deze film. Ik lees hier dat mensen dit als pulp benaderen, maar zo voelde het niet aan. De film neemt zich behoorlijk serieus voor m'n gevoel, vandaar dat ik er geen moment in kwam en het maar een lachwekkende bedoening vond aangevuld met belabberd acteerwerk.
Jaysee
-
- 14 berichten
- 183 stemmen
Dit is ook voor mij waar de schoen wringt bij deze film. Ik lees hier dat mensen dit als pulp benaderen, maar zo voelde het niet aan. De film neemt zich behoorlijk serieus voor m'n gevoel, vandaar dat ik er geen moment in kwam en het maar een lachwekkende bedoening vond aangevuld met belabberd acteerwerk.
Ik had het niet beter kunnen verwoorden!
Shadowed
-
- 11414 berichten
- 6715 stemmen
Leuk.
Heerlijk om weer eens een betere Nederlandse film te zien. Deze film kan zich meteen al meten met een aantal andere films met dit soort onderwerpen. Wel met duidelijk minder budget, maar nog steeds met best overtuigende regie uitgevoerd.
Toen ik de eerste foto's van Bumperkleef zag had ik mijn twijfels, een killer waarvan ik het gezicht al kan zien? Crijns was me echter al voor bij met de opening door de killer (een erg geestige De Wolf) in volle glorie te tonen. Dat zie je niet vaak meer, meestal is het een stille en mysterieuze achtervolger zonder een al te duidelijk motief. Dat maakt Bumperkleef dus leuker, want die heeft dit niet.
De film is niet de meest spannende film die je zal tegenkomen, maar de spanning wordt aardig opgebouwd en uitgevoerd gedurende het eerste uur. De Wolf staat erg goed te spelen. Apart typetje. De familie is een stapje terug, die soms iets te veel neigt naar het zo-praat-niemand acteerwerk. Toch is het niet heel slecht, alleen soms te gemaakt.
De film neemt een best ruime inleiding voordat het gevaar daadwerkelijk op komt dagen, maar daarna sta je garant voor een goed half uur aan spanning. Richting de slotfase begint het allemaal te veel naar het ongeloofwaardige te neigen waardoor de spanningsboog plots daalt, maar daarbij laat het niets van het vermaak schieten.
Wat de film vooral goed doet is de frustratie opbouwen. Soms wil je als kijker gewoon naar het scherm schreeuwen, wat blijkbaar bij een hoop tot irritatie leidt bij medegebruikers. Ik vind het juist goed, want het lijkt me de bedoeling. De film stopt er ook genoeg stiekeme humor bij en het geheel blijft ten alle tijden luchtig.
Of het geloofwaardig is? Misschien de situatie voor sommigen, maar de types die hier rondlopen zijn alles behalve geloofwaardig. Spitzenberger is wel heel opvliegend. Wel grappig dat hij richting het einde gewoon een groot kind blijkt te zijn. De regiestijl is soms wat te traag. Neem nou de auto die door de woonwijk scheurt. De montage daar had echt 2x zo snel moeten zijn. De montage had in het algemeen wel iets sneller gemogen, maar vooral bij die scene.
Ondanks dat blijft Bumperkleef een vermakelijke film die vooral niet lang duurt en een aardig tempo kent. De Wolf is ook vooral een leuke killer. Niet de beste Nederlandse film die er is, maar ik verkies eerlijk gezegd eerder dit dan Maas zijn recente thrillers/horrorfilms.
huiguh
-
- 429 berichten
- 2404 stemmen
Moeilijk....
Aan de ene kant is de film best vermakelijk, maar aan de andere kant... eigenlijk is het gewoon zo fout en slecht.
Veel scenes hebben we al honderden keren gezien, en andere kloppen voor geen meter.
Vooral dat het witte busje telkens maar weer de auto van de familie makkelijk kon volgen of zelfs kon inhalen.
Alleen de 'bad guy' speelde goed, rest van de cast had ik liever in stukken gesneden zien worden...
Fisico
-
- 10039 berichten
- 5398 stemmen
Toch opmerkelijk. Tot 1 oktober, de datum alvorens hij aangeboden werd op Netflix, met +/- 200 stemmen een behoorlijke 3,30*. Twee weken Netflix met dubbel zoveel stemmen later is Bumperkleef gekelderd tot amper 3,00*.
CocoNutz_IV
-
- 49 berichten
- 62 stemmen
Normaal geen fan van Nederlandse films omdat ik ze toch vaak erg gemaakt en spastisch vind. Maar deze film heeft me toch wel verrast.
Goed verhaal en een leuke spanning die er continue in blijft zitten. En ergens kon ik me ook wel inleven in de hele situatie van (sociale) druk van gezin/familie en agressie in het verkeer. Niet dat ik het herken, maar kennelijk lukt het de film wel om het enigszins te begrijpen.
Je zou maar zo’n gek tegenkomen zeg. Vond het gedeelte naar het einde toe wat zich allemaal in
/rondom het huis afspeelde wat afgeraffeld.
Wel mooie beelden van ons mooie land.
2,5*
Noud
-
- 546 berichten
- 1158 stemmen
Dit was wel heel slecht en dan met name het acteerwerk.
Serieus een 0,5?
Ik vond het acteerwerk niet heel goed maar ook niet heel slecht. Er zijn zat meer Nederlandse films waarin het acteerwerk bedroevend slecht is.
BlueJudaskiss (moderator films)
-
- 11915 berichten
- 5318 stemmen
Wat een regelrecht misdadig gemiddelde. Met neutrale verwachtingen de film ingegaan en uiteindelijk van begin tot eind aan het scherm vast gezeten en m'n hartslag ging een paar tandjes omhoog. Het gezeur over slecht acteerwerk begrijp ik niet, van Willem de Wolf kreeg ik de zenuwen. Er zal vast wel wat op aan te merken zijn maar minder dan 3,5* is regelrecht fout. Waanzinnig spannend. 4,5*.
robertinho
-
- 1514 berichten
- 2946 stemmen
Alle Nederlandse films zijn ellendig by default! Slecht acteerwerk, zoetsappige romances, schelden, vervelende accenten en blote mensen. Allemaal!!
Fisico
-
- 10039 berichten
- 5398 stemmen
Wat een regelrecht misdadig gemiddelde. Met neutrale verwachtingen de film ingegaan en uiteindelijk van begin tot eind aan het scherm vast gezeten en m'n hartslag ging een paar tandjes omhoog. Het gezeur over slecht acteerwerk begrijp ik niet, van Willem de Wolf kreeg ik de zenuwen. Er zal vast wel wat op aan te merken zijn maar minder dan 3,5* is regelrecht fout. Waanzinnig spannend. 4,5*.
Goh, je kan best wel een minder gemiddelde geven, mits de voorwaarde natuurlijk dat je uitlegt en argumenteert waarom je dat doet. Ik denk ook dat Crijns dat op die manier best apprecieert. Ik vind mijn 3,0* best een "OK" waarde, maar op zich ligt bij mij een 3,0* dichter bij 3,5*, dan bij 2,5*
Zo stemt ook iedereen anders: slechts 6% van mijn stemmen is 4,5* of hoger, 77% daarentegen bevindt zich in de saaie 3,0*-4,0* ...
Maar je hebt gelijk: inhoudelijk een erg vermakelijke film.
AniSter
-
- 2326 berichten
- 1868 stemmen
'Hans , een zelfverzekerd man, ...'. Zelden zo'n watje gezien wat betreft de rol die hij speelt, vanaf het begin. Bij de creep moest ik denken aan de man met de cilinder uit No Country for Old Men (2007) en m.b.t. het plot natuurlijk aan Unhinged (2020) waarbij ik me afvraag wie het eerst was. Gezien het jaar van verschijnen was Bumperkleef er eerder dan Unhinged, gok ik. Hebben ze iets van elkaar geweten?
Omdat ik deze twee films vrij kort na elkaar heb gezien, ga ik ze toch vergelijken. Unhinged was een stuk ruwer en spannender. Bumperkleef was wat dat betreft behoorlijk voorzichtig. Helaas ook hier een behoorlijk onwaarschijnlijkheidsniveau wat het geheel voor mij naar beneden haalt, net zoals het voorspelbare slot. De kinderen vond ik trouwens best goed spelen. En er zaten een paar prima actiescenes in.
Dropout
-
- 74 berichten
- 2842 stemmen
Een film die zoveel (voornamelijk negatieve) emoties oproept kan nooit goed zijn vinden veel mensen hier blijkbaar. En ik moet ook zeggen. Heb de laatste tijd geen film gezien waarin de hoofdrolspelers( in dit geval het gezin) zich zo dom en irritant gedroegen. (middelmatig acteerwerk vd moeder en kids helpt ook niet mee) Dan kan je de film/ het scenario verdedigen en zeggen dat de schrijver het script het zo heeft bedoeld, maar dat is in mijn optiek gewoon luiheid om alle scènes die de scenarist bij voorhand in z'n hoofd had uit te laten komen. Ik snap dat dat een film eigen iets is maar iets meer logica is echt niet zo moeilijk te verzinnen. Echt Alle cliché irritatie factoren komen langs het continu gejank van de kinderen voordat er überhaupt iets is gebeurd, de vrouw die Gelijk de politie wil bellen als ze worden gevolgd en er nog niks is gebeurt. Die daar later alsnog genoeg kans voor heeft, maar nadat de telefoon word gestolen, niks, de man word mishandeld,niks. Vrouw bijna dood, omstander kan helpen?nope. Niks. de auto met gif wordt ondergespoten.. Niks. en nogmaals een dikke achtervolging en er dan pas weer aan denkt als ze bijna 30 mensen doodrijden in een woonwijk.. Uhhu...heel zwak Ik kan elke scene in de eerste 3 kwartier wel ontleden op deze manier. allemaal om die minuten maar ff te vullen voor de runtime. Echt waar.in Een friday the 13th deeltje 100 zijn de personages geloofwaardiger, more likeable en maken ze logischer keuzes . Reden dat deze film toch kijkbaar ( en stiekem retespannend is) is de bad guy die echt creepier is dan menige die ik recentelijk in films heb gezien. Ook de cinematografie en het gebrek aan overdreven Nederlands praten vond ik fijn.
Al met al een redelijk filmpje, als het acteerwerk wat beter was en de beslissingen wat logischer waren hadden we een Nederlandse topper kunnen hebben. Nu een magere 2,5 sterren voor mij. Niet veel beter.. Wel anders dan de standaard psycho roadchase movies uit Hollywood, maar blij dat we hier toch nog dit soort films maken.
*PS nogmaals een dikke pluim voor mister Bad Guy voor mij persoonlijk had de film hoofdzakelijk uit zijn perspectief mogen worden gefilmd. Ik denk dat je dan je meer had kunnen verplaatsen in de kijker als in: hoe dom zijn deze lui wel niet. Geeft ie me nou echt z'n telefoon nadat ik hem stalk? Wat een idioot, ze kunnen de hele tijd wegkomen maar ze laten me gewoon.
. Mjah misschien voor deeltje 2 ooit haha
sateck
-
- 184 berichten
- 483 stemmen
Hier zat meer in. Sommige scènes waren wel heel erg overdreven. Maar buiten dat, prima vermaakt met deze spannende film van Hollandse bodem. Zeker door Willem de Wolf, die een prima creepy karakter neerzet.
Netflix & Chill
-
- 8 berichten
- 5 stemmen
Een film die zoveel (voornamelijk negatieve) emoties oproept kan nooit goed zijn vinden veel mensen hier blijkbaar. En ik moet ook zeggen. Heb de laatste tijd geen film gezien waarin de hoofdrolspelers( in dit geval het gezin) zich zo dom en irritant gedroegen. (middelmatig acteerwerk vd moeder en kids helpt ook niet mee) Dan kan je de film/ het scenario verdedigen en zeggen dat de schrijver het script het zo heeft bedoeld, maar dat is in mijn optiek gewoon luiheid om alle scènes die de scenarist bij voorhand in z'n hoofd had uit te laten komen. Ik snap dat dat een film eigen iets is maar iets meer logica is echt niet zo moeilijk te verzinnen. Echt Alle cliché irritatie factoren komen langs
Hier sluit ik me volledig bij aan. De irritatie factoren wogen voor mij wel zwaarder dan het vermakelijke aan deze film, dus 2 sterren.
rebelkush
-
- 222 berichten
- 379 stemmen
Gisteren Unhinged gezien en vandaag Bumperkleef...
Unhinged is toch gewoon een dikke plagiaat? Lodewijk Crijns moet gewoon een rechtszaak starten!!
Aangezien ik zelden Nederlandse films of series kijk kende ik Jeroen Spitzenberger en Willem de Wolf niet. Anniek Pheifer had ik wel gezien in Van God los en Mocromaffia.
Spitzenberger vond ik heel erg goed maar de Wolf niet, Pheifer had haar momenten maar in dreigende situaties vond ik haar tegenvallen. Kinderen acteerde niet verkeerd.
Verhaal is natuurlijk heel erg goed en origineel.
Achtergrond muziek was ook heel erg goed.
Waar Unhinged heel erg spannend werd was dat bij Bumperkleef niet altijd het geval maar op de ene of andere manier vond ik dit film niet slechter.
Als ik een top 5 lijstje moet maken van Nederlandse films zou dit het zijn.
1. Van god los.
2. Daglicht.
3. Bumperkleef.
4. Sint.
5. Amsterdamned.
Donkerwoud
-
- 8672 berichten
- 3944 stemmen
Toch knap om een soort 'Duel' (1971) te halen uit het Nederlandse wegverkeer, wat niet bekend staat om haar uitgestrekte niemandsland of plekken waar je even flink het gaspedaal kunt indrukken. Alles keurig gestroomlijnd en geordend, zelfs in de chaos van een verkeersfile. Maar 'Bumperkleef' (2019) werkt daar clever omheen door van de seriemoordenaar (Willem de Wolf) een kleurloze figuur te maken in een generiek wit busje. Zo iemand wiens bestaan aan iedereen voorbij zou gaan, ware het niet dat hij het plan heeft opgevat om verkeersovertreders genadeloos hard terug te pakken. Ook zo heerlijk Hollands om een hypercorrecte regelneuker af te zetten tegenover een disfunctioneel koppel als Hans (Jeroen Spitzenberger) en zijn eega Diana (Anniek Pheifer). Hun gekibbel een sluimerende vulkaan van onuitgesproken frustraties, elke steek onder water brengt een scheiding dichterbij. 'Bumperkleef' (2019) laat wel echt momentum liggen als 't te vroeg piekt met een waanzinnig gave achtervolgingsscène. Vanaf dat punt de onbegrijpelijke keuze om de auto's te laten voor wat ze zijn en vooral verder te gaan in een binnenlocatie. Een beetje alsof Leatherface zijn kettingzaag laat liggen als hij een finale achtervolging inzet.
filmkul
-
- 2480 berichten
- 2252 stemmen
Aardige Nederlandse thriller. Het verhaal is wat overdreven en speelt wat leentjebuur met films als No Country ben Duel. Maar dat mag de pret niet drukken. De vaart zit er goed en vanaf de eerste minuut pakt de film je bij de strot. De film bevat voldoende spanning en actie. Richting het einde slaat het iets te ver door. Het acteerwerk is prima. Visueel ziet de film er verder goed en verzorgd uit. Leuk vermaak. 3.0
teigertje
-
- 2952 berichten
- 2077 stemmen
Voor deze Nederlandse aktie-griezel film, een knap staaltje in dit genre.
Fantastisch gespeeld door de cast.
op het puntje, van je stoel.
Wat een griezel van een gevaarlijke gek.
Heel goed gedaan, voor een Nederlandse film.
Pioflife
-
- 28 berichten
- 14 stemmen
Oef.. dit was echt niet best. Het acteerwerk was middelmatig. Al valt dat in Nederlandse series en films soms moeilijk in te schatten, omdat de dialogen ook zo belabberd zijn geschreven.
En het is nogal onrealistisch dat de dader sterker zou zijn dan een goed gebouwde veertig-jarige. Ik snap dat je niet constant geraakt wilt worden door dat gif, maar het is bizar dat hij het gevecht niet aan gaat en niet als eerste dat sproei-ding van hem afdraait en die ouwe gek een paar flinke rammen verkoopt.
Hans werd op een gegeven moment op de grond gegooid door die vent, terwijl die man zo'n twintig jaar ouder is :s
Dat constante gegil van die meiden begon me ook zwaar te irriteren. Al is dat misschien wel realistisch.
Maar dat de moeder van Hans (Trudy heet ze geloof ik) de dader eigenhandig haar huis uit wil werken is ook nogal een vreemde keuze. Dacht ze sterker te zijn dan die vent? Het zou logischer zijn als ze hem zou zeggen dat 'ie het huis moet verlaten en dat ze anders de politie zou bellen.
Maar wat misschien nog wel het allervreemdste is, is dat de politie Hans liet rijden in een auto die half total-loss is.
Het enige wat wel goed was, waren de scènes op de weg. Het zag er erg realistisch uit. De botsingen en bijna-botsingen zagen er goed uit.
djginod
-
- 117 berichten
- 521 stemmen
Wat zijn er toch veel mensen die keer op keer denken dat er een oscarwinnende film aan zit te komen ? Nee, dat is deze film niet, maar hij is zeker wel vermakelijk.
Leland Palmer
-
- 23785 berichten
- 4896 stemmen
Wat zijn er toch veel mensen die keer op keer denken dat er een oscarwinnende film aan zit te komen ? Nee, dat is deze film niet, maar hij is zeker wel vermakelijk.
djginod
-
- 117 berichten
- 521 stemmen
Tsjah, zoveel mensen zoveel meningen zie ik. Want ook genoeg mensen die hem wel goed vinden. Overigens, iets anders, je hebt een coole avator, maar dat terzijde 
Maar ik zie zo vaak onliners zoals:
"Slechtste film ooit. Onwijs slechte en irritante actrice ."
Ja, dat vind ik toch wel beetje jammer ook. Dat een film niet je ding is, prima, maar geef dan op zijn minst een beetje aan, waarom niet, hebben andere ook wat aan.
Leland Palmer
-
- 23785 berichten
- 4896 stemmen
Overigens, iets anders, je hebt een coole avator, maar dat terzijde

"Slechtste film ooit. Onwijs slechte en irritante actrice ."
Ja, dat vind ik toch wel beetje jammer ook. Dat een film niet je ding is, prima, maar geef dan op zijn minst een beetje aan, waarom niet, hebben andere ook wat aan.
robertinho
-
- 1514 berichten
- 2946 stemmen

Eens.
Wat ik wel jammer vind is dat het onrealistisch argument van stal gehaald wordt. Als je dat altijd als criterium moet hanteren schrijf je, jammer genoeg, heel veel films bij voorbaat af.
Leland Palmer
-
- 23785 berichten
- 4896 stemmen
Wat ik wel jammer vind is dat het onrealistisch argument van stal gehaald wordt. Als je dat altijd als criterium moet hanteren schrijf je, jammer genoeg, heel veel films bij voorbaat af.
Gerelateerd nieuws

Nederlandse thriller 'Bumperkleef' wordt nog altijd goed bekeken op Videoland: 'Knotsgek'

Deze titels zijn vandaag toegevoegd aan het Netflix-aanbod

Nederlandse horrorfilm 'Bumperkleef' verkocht aan elf landen
Bekijk ook

Panic in the Streets
Misdaad / Film noir, 1950
22 reacties

uwantme2killhim?
Drama / Thriller, 2013
10 reacties

American Murder: The Family Next Door
Documentaire / Misdaad, 2020
22 reacties

A Bluebird in My Heart
Drama, 2018
5 reacties

Breaking Surface
Drama / Thriller, 2020
23 reacties

Becky
Thriller / Actie, 2020
63 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.





