• 15.825 nieuwsartikelen
  • 178.404 films
  • 12.228 series
  • 34.008 seizoenen
  • 647.671 acteurs
  • 199.111 gebruikers
  • 9.378.153 stemmen
Avatar
 
banner banner

Bumperkleef (2019)

Actie / Thriller | 85 minuten
2,96 697 stemmen

Genre: Actie / Thriller

Speelduur: 85 minuten

Alternatieve titel: Tailgate

Oorsprong: Nederland / België

Geregisseerd door: Lodewijk Crijns

Met onder meer: Jeroen Spitzenberger, Anniek Pheifer en Willem de Wolf

IMDb beoordeling: 5,7 (5.142)

Gesproken taal: Nederlands en Duits

Releasedatum: 31 oktober 2019

Plot Bumperkleef

"A deadly game of cat and mouse"

Hans, een zelfverzekerd man, is met zijn gezin onderweg naar zijn ouders aan de andere kant van het land. Onderweg veroorzaakt hij een verkeersruzie met een andere bestuurder, die hen uit wraak begint te achtervolgen. De bestuurder confronteert Hans zodanig met zijn ego, dat hij totaal de controle over zijn gezin verliest en wordt afgepeld tot het bange kwetsbare kind dat hij ooit was.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

mikey schreef:
(quote)
Kijk vooral de car flick Cujo (niet)..

De strijd tegen de death car moet je met je vierwieler uitvechten, dat heeft Spielberg zo bepaald. Bij gevaar moet je altijd in je auto blijven. Daarnaast moet de death car af en toe door een huis rijden, andere auto's rammen mag natuurlijk ook. Liefst politieauto's zoals in death car on the freeway. Helaas niets van dat moois en daarom niet zuiver in de leer.

top 5 killer car flicks:
1. duel
2. death car on the freeway
3. christine
4. joy ride
5. the car


& de bezeten auto in Ash vs Evil Dead


avatar van robertinho

robertinho

  • 1514 berichten
  • 2946 stemmen

schram101 schreef:
Wat een fijne film van Nederlandse bodem. Hoewel we het concept natuurlijk allang kennen van films als Joy Ride, Hush en Black Cadillac (waarvan die eerste zelfs nog een aantal vervolgen kende), blijft het een leuk concept voor een vlotte thriller. Dat is dan ook precies wat deze Bumperkleef is. Hoewel Hans, prima neergezet door Spitzenberger, soms net iets te veel een klootzak is en iets meer symphatie voor de hoofdpersoon de film goed had gedaan, leef je toch behoorlijk met hem en zijn gezin mee. Fijne slechterik ook, die met een bepaalde onaantastbaarheid wellicht een tikkeltje ongeloofwaardig wordt neergezet, maar dat met zoveel overtuiging doet dat het plezierig wegkijkt.

Perfecte speelduur ook. Langer heb je niet nodig voor een verhaal als dit.

3,5*


Ik vond het wel aardig dat Hans met en tegen zijn familie de stoere vent uithing, en allemaal wel wist hoe het zat. En dit tegen de andere bestuurder heel snel afleerde, tot ie dat imago bij z'n familie ook niet meer kon waarmaken. Met als hoogte- of dieptepunt dat ie jankend die slaapkamer inkroop, totaal gedesoriënteerd en niet voor reden vatbaar.

Het was allemaal wat sterk aangezet natuurlijk, maar dat beviel me juist wel. Eigenlijk in de eerste scène wordt dat al duidelijk,het is niet superrealistisch, maar we hebben hier met een compleet krankzinnige te maken. De toon wordt gelijk gezet en zo blijft het eigenlijk doorgaan, allemaal wat uitvergroot. Met uitspraken zoals in de post van Ebenezer Scrooge, erg leuk!


avatar van UmbraVitae

UmbraVitae

  • 4333 berichten
  • 4040 stemmen

Sem1 schreef:

Ik heb in tijden niet zo’n slechte film gezien. Ik vraag me af of de filmmakers, als de film klaar is de film nog is een keer kijken. Ik heb nog nooit zo veel stomme beslissingen gezien in 85 minuten. Het enige wat je denk tijdens de film is hoe stom kun je zijn. de schrijvers kunnen beter niet meer in de buurt komen van pen en papier.

Je eerste film? Nog veel te leren blijkbaar, uw "opmerking" is precies een hoopje frustratie. Speciaal hiervoor account aangemaakt? Jij kan beter van je toetsenbord wegblijven


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

UmbraVitae schreef:

(quote)

Je eerste film? Nog veel te leren blijkbaar, uw "opmerking" is precies een hoopje frustratie. Speciaal hiervoor account aangemaakt? Jij kan beter van je toetsenbord wegblijven

Waarom valt men hem eigenlijk zo aan? Hij zegt overigens ''in tijden'', dus nee niet zijn eerste film. Ik geef deze film een voldoende omdat ik me heb vermaakt, maar op het schrijfwerk en de keuzes van het gezin en de killer valt wel degelijk flink wat aan te merken. Een 0,5* geven is natuurlijk flauwekul in mijn ogen, maar volgens mij is er niks mis met kritisch zijn.


avatar van UmbraVitae

UmbraVitae

  • 4333 berichten
  • 4040 stemmen

Samen met Yummy (2019) toch 2 heel recente Nederlandstalige films uit het horror-thriller genre die voor mij zeer geslaagd zijn, door de jaren heen is dit vaak een moeilijk huwelijk gebleken. Als Vlaming bleef ik op dat vlak toch vaak op m'n honger zitten en, vond ik het bizar waarom de Lage Landen amper top horror afleverden. Nederland heeft dan nog wel met Dick Maas nog iets of wat van een regisseur met bepaalde status in het thriller-horror genre, met vooral 'De Lift'. België heeft werkelijk niets historie op vlak van dit genre. Welp was wel een zeer geslaagde horrorfilm. Hoop dat ze, nu wat meer de smaak te pakken hebben en deze nieuwere lichting verder dit genre gaan omarmen. Als regisseurs uit kleine landen, brengt horror waarschijnlijk minder op dan drama's en politie-thrillers, nochtans is horror toch een gewild product. Als ik zag hoe een 'De Nacht vd Wansmaak, Halloween specials, steeds uitverkochte bioscoopzalen opleverden, kon je er als Belgisch en Nederlands regisseur toch van op aan dat hier wat te rapen zou vallen.


avatar van UmbraVitae

UmbraVitae

  • 4333 berichten
  • 4040 stemmen

The Oceanic Six schreef:

(quote)

Waarom valt men hem eigenlijk zo aan? Hij zegt overigens ''in tijden'', dus nee niet zijn eerste film. Ik geef deze film een voldoende omdat ik me heb vermaakt, maar op het schrijfwerk en de keuzes van het gezin en de killer valt wel degelijk flink wat aan te merken. Een 0,5* geven is natuurlijk flauwekul in mijn ogen, maar volgens mij is er niks mis met kritisch zijn.

Het is vooral de combo van zijn/haar review en score van 0.5 die me tot deze opmerking doet overgaan. Tuurlijk mag m'n kritisch zijn, dat is zelfs een must, zeker als dit onderbouwd is. M'n persoonlijke aanval was msschn wat ongepast.


Uitermate slecht......

Tenenkrommende dialogen met belachelijke situaties.

Blijkbaar behoor ik niet tot de doelgroep gezien ik lees dat er serieus mensen zijn die dit een aardige film vonden..


avatar van hatebreeder

hatebreeder

  • 1087 berichten
  • 895 stemmen

Dit vond ik toch wel een erg prettige film. Best spannende en vlotte film. Qua cijfer een kleine 8, hier op Moviemeter naar boven afgerond, 4 sterren dus.


avatar van Dennisj

Dennisj

  • 210 berichten
  • 1008 stemmen

Werkte mij soms op mijn lachspieren. De opbouw in het begin was nog wel redelijk maar daarna vliegen de domme keuzes je om de oren. Laat staan het geschreeuw in de auto zo nu en dan. Nee heel matig filmpje.


avatar van mauzst

mauzst

  • 90 berichten
  • 382 stemmen

Heeft Joop u toestemming gegeven om Hans in u te verwekken?


avatar van mikey

mikey

  • 28991 berichten
  • 5141 stemmen

Niet ‘Heeft u joop toestemming gegeven’? Anders is het zo weird???


avatar van Hansiro

Hansiro

  • 168 berichten
  • 1689 stemmen

UmbraVitae schreef:

Samen met Yummy (2019) toch 2 heel recente Nederlandstalige films uit het horror-thriller genre die voor mij zeer geslaagd zijn

Yummy was een Belgische film en echt vele malen beter. Sowieso zijn onze zuiderburen veel beter in film en acteren. Nou nam Yummy zichzelf gelukkig ook niet zo serieus, wat hier dus gewoon weer fout gaat. Bij sommige dialogen gaan mn nekharen overeind staan en maar niet te beginnen over de enorme lekkages in de film. Vermakelijk ? Ja dat opzich wel, maar de volgende dag ben je deze weer vergeten.

Laatste echt goede Nederlandse "horror" die ik gezien heb was Borgman, die walst hier in alles overheen.


avatar van UmbraVitae

UmbraVitae

  • 4333 berichten
  • 4040 stemmen

Hansiro schreef:

(quote)

Yummy was een Belgische film en echt vele malen beter. Sowieso zijn onze zuiderburen veel beter in film en acteren.

Dat weet ik, ik zeg toch ook 2 Nederlandstalige, dat is Yummy ook


avatar van Hansiro

Hansiro

  • 168 berichten
  • 1689 stemmen

Dat weet ik, ik zeg toch ook 2 Nederlandstalige, dat is Yummy ook

Belgisch is iets anders dan Nederlandstalig Umbra Laat het ze niet horen!


avatar van horizons

horizons

  • 5688 berichten
  • 2406 stemmen

Vermakelijk genoeg. Geen gedoe eromheen gewoon rechttoe rechtaan.


avatar van Graaf Machine

Graaf Machine

  • 9801 berichten
  • 1416 stemmen

Hansiro schreef:

(quote)

Belgisch is iets anders dan Nederlandstalig Umbra Laat het ze niet horen!

Ik heb me laten vertellen dat het enige dat Belgisch is de koning is. De rest is Vlaams of Waals.


avatar van Hansiro

Hansiro

  • 168 berichten
  • 1689 stemmen

Graaf Machine schreef:

(quote)

Ik heb me laten vertellen dat het enige dat Belgisch is de koning is. De rest is Vlaams of Waals.

Dat is correct, niet Nederlandstalig dus


avatar van limelight73

limelight73

  • 239 berichten
  • 262 stemmen

In dat bos pak je toch een stok en ga je heeeeeelemaal los!!!


avatar van Basto

Basto

  • 11959 berichten
  • 7413 stemmen

Tip: KIJK DEZE FILM NIET! Zelfs Teletubies is nog realistischer. Wat een complete bagger. Past beter onder de categorie sprookjes. Helemaal mee eens met de andere recensies dat deze schrijvers beter geen pen en papier meer vastpakken. Zonde van het geld zonde van onze kijktijd om over plezier nog maar niet te spreken. Bah! Neppe onzin waardoor je gewoon niet lekker in de film kan komen. Bijna alle scenes kloppen niet. Een 4WD auto die vast is gereden in een modderbadje van nog geen 5 cm diep. De politie scenes, niks klopt.

Er zit denk ik veel geld in de marketing en online recensie schrijvers om sh*t maar positief te houden.

Zonde dat dit van Nederlandse bodem moest komen want de laatste jaren zijn er toch aardig wat sterke films voorbij gekomen van Nederlandse bodem. Daar behoort deze ZEKER NIET bij.

Grapjas. Bumperkleef is fantastisch, hilarisch en spannend. Zeer herkenbaar ook het weggedrag. Een situatie die iedereen wel eens meegemaakt heeft. Ik laat even in het midden in welke rol.


avatar van Fisico

Fisico

  • 10039 berichten
  • 5398 stemmen

Hulde ook om speciaal daarvoor je hier te registreren! Het zit blijkbaar diep dat je username er zelfs naar moet refereren. Ik gok erop dat we je hier niet te veel meer zullen zien. Gelukkig maar...


avatar van mikey

mikey

  • 28991 berichten
  • 5141 stemmen

Een 4WD auto die vast is gereden in een modderbadje van nog geen 5 cm diep.
Het is voor een kijker al onaangenaam om die scene te zien, zo clichématig. Maar dat de scene ook nog eens niet klopt (4WD vs. plasje water) maakt het nog vervelender.


avatar van horizons

horizons

  • 5688 berichten
  • 2406 stemmen

mikey schreef:
(quote)
Het is voor een kijker al onaangenaam om die scene te zien, zo clichématig. Maar dat de scene ook nog eens niet klopt (4WD vs. plasje water) maakt het nog vervelender.

Maar 't is een vrouw achter het stuur... die draait het stuur niet goed


avatar van Jaysee

Jaysee

  • 14 berichten
  • 183 stemmen

Erg grappige film! Maar dat was volgensmij niet de intentie


avatar van Pecore

Pecore

  • 923 berichten
  • 1691 stemmen

Het eerste uur zit ik naar een leuke film te kijken. Vooral de situaties op de weg bekoorden, waren simpel maar retespannend. Zoals vaker bij dit soort film is de aanloop een stuk vermakelijker dan de finale, die toch altijd op hetzelfde uitdraait, namelijk een gevecht vanuit de underdog-positie tegen de slechterik. Vanaf het moment dat ze bij opa en oma aankomen wordt het allemaal een stuk minder bijzonder en vooral veel te ongeloofwaardig. Had meer in gezeten.


avatar van kinkymen

kinkymen

  • 222 berichten
  • 565 stemmen

Prima nederlandse film, vooral het bumperkleef gedeelte.

Had het vandaag nog, haal netjes met 100km/h een vrachtwagen in, want harder mogen we niet overdag. En ja hoor, een volvo V70 zat in mijn kont, groot licht en was de vrachtwagen nog niet voorbij of die gast haalt me rechts in. Aanpakken die gasten


avatar van mjk87

mjk87 (moderator films)

  • 14535 berichten
  • 4519 stemmen

Het ergste op de weg zijn bumperklevers én notoire linksrijders. Dan kan die mafkees wel iets roepen over de maximum snelheid, dan nog had hij zover mogelijk rechts moeten rijden en zat hij evenzeer fout. Met z'n moreel verheven gedrag. Ik weet wel wat zo'n iemand stemt.
Enfin, op momenten is de film wel aardig, en ook goed geschoten, vooral die delen als de auto rijdt. Als actiefilmpje telt dit wel, maar als thriller een stuk minder. De personages waren stuk voor stuk ook weinig bijzonder terwijl een thriller het ook daarvan moet hebben. Die psychopaat is vooral raar en niet eng en Spitzenberger vind ik simpelweg irritant. Pheifer is nog wel oké maar mag weinig anders doen dan schreeuwen. Jammer. Vooral ook door soms dom gedrag van mensen of van die typische momenten dat een mobieltje valt. Dat lijkt alleen in films te gebeuren. 2,0*.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

mjk87 schreef:

Het ergste op de weg zijn bumperklevers én notoire linksrijders.

En te traag-rijders

Ow, wat haat ik die mensen die lekker structureel 20 km trager rijden dan dat ze daar mogen.


avatar van shawna

shawna

  • 99 berichten
  • 146 stemmen

Prima Nederlandse film. Spanning en humor wisselen elkaar af.


avatar van Mzz92

Mzz92

  • 1 berichten
  • 0 stemmen

Super slecht sjonge sjonge en die acteurs haha. Kloten kut film zonde van het geld en de tijd die erin is gestoken.


avatar van robertinho

robertinho

  • 1514 berichten
  • 2946 stemmen

Crijns hebbie ruzie lopen maken de afgelopen tijd? Met al die nieuwe profielen die even een half sterretje uit komen delen.