• 12.920 nieuwsartikelen
  • 169.038 films
  • 11.073 series
  • 31.730 seizoenen
  • 629.268 acteurs
  • 196.140 gebruikers
  • 9.176.511 stemmen
Avatar
 
banner banner

Unhinged (2020)

Actie / Thriller | 90 minuten
3,02 700 stemmen

Genre: Actie / Thriller

Speelduur: 90 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten

Geregisseerd door: Derrick Borte

Met onder meer: Russell Crowe, Caren Pistorius en Gabriel Bateman

IMDb beoordeling: 6,0 (81.677)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 30 juli 2020

Plot Unhinged

"He can happen to anyone."

Rachel is onderweg naar haar werk en heeft haast. Bij een verkeerslicht toetert ze naar een vreemde man. Dit is het moment waarop de man, die zich onzichtbaar voelt voor de wereld, razend wordt. Hij besluit Rachel een lesje te leren waardoor zowel haar leven als dat van haar geliefden in gevaar zijn. Het is het begin van een kat-en-muisspel.

logo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimagelogo tmdbimage

Externe links

Social Media

Video's en trailers

Reviews & comments


Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Phantasm

Phantasm

  • 7106 berichten
  • 7023 stemmen

Voor de tweede keer gezien, blijft een leuke film om naar te kijken.


avatar van FlorisV

FlorisV

  • 1728 berichten
  • 725 stemmen

Vlakke maar onderhoudende road thriller. Het thema van aggressie op de weg is er losjes bijgehaald maar de speelduur is efficient. De film is vooral vermakelijk als er brokken op de weg worden gemaakt, die scenes zijn ook strak gefilmd. De scenes binnenshuis, hoe bloederig ook, kennen minder spanning.

De smakelijke Caren Pistorius had de zus kunnen zijn van Daisy RIdley, ze speelt ook goed. Russel Crowe als de (vadsige!) psychopaat krijgt weinig interessants te melden, is vooral een gefrustreerd, nihilistisch moordlustig mannetje en wil nooit echt eng worden al laat hij een aardig spoor van dooien achter zich. Lekkere cover op het eind van Blue Oyster Cult's Don't Fear The Reaper (van Keep Shelly in Athens).

De geloofwaardigheid laat zoals je kunt verwachten nog wel eens te wensen over. Zo zit Crowe op een gegeven moment gewoon geld over te maken vanaf het mobieltje van Pistorius.

Binnen het genre vind ik Highwaymen en The HItcher stukken beter maar als tussendoortje was deze best OK.


avatar van FlorisV

FlorisV

  • 1728 berichten
  • 725 stemmen

lang pee schreef:

De Gladiator heeft precies de stieren in de arena opgegeten, man wat is die dik geworden, dat blijft niet goed komen als hij zo verder gaar, lijkt meer op Pavarotti.....

Speciaal voor de film is hij behoorlijk aangekomen. Voor Gladiator was hij juist flink afgevallen daar heeft hij ook flink voor moeten beulen (mag uiteraard met zijn dikke salarissen). Het normale Crowe gewicht zit kennelijk tussen Unhinged en Gladiator maar de jonge god in Virtuosity is hoe dan ook vergane glorie.

The Truth About Russell Crowe's Weight Gain For 'Unhinged' - thethings.com


avatar van Jahweh

Jahweh

  • 41 berichten
  • 1 stemmen

Hopelijk kijken er niet veel verkeers aso’s met een hoog huftergedrag naar deze film, ze zouden eens op ideeën gebracht kunnen worden.

De korte lontjes worden toch al steeds korter in het verkeer, en dat irritante gefrustreerde lange geclaxoneer, bij het minst en geringste, wordt steeds vaker gedaan.

Dat was dan ook het enige goede wat Russels bij die eerste confrontatie aangaf, dat een kort claxon signaal vaak al voldoende is, maar daarna veranderde hij in een monster.


avatar van Warning

Warning

  • 409 berichten
  • 507 stemmen

Heerlijke crashes, chaos, leuke kills, een prima psychopaat, ik heb genoten!

En als iemand het met mij oneens is krijgt 'ie een 'courtesy tap' van mij


avatar van Anjin

Anjin

  • 633 berichten
  • 711 stemmen

1 foutje te bespeuren..


avatar van jordandejong

jordandejong

  • 4716 berichten
  • 1401 stemmen

Heerlijke film. Soort van Joy Ride of The Hitcher in suburban America. Openingsscène is sterk, sfeervol en hakt er letterlijk en figuurlijk in.

Het tempo is hoog en de speelduur kort, waardoor we al snel in een (al gauw dodelijk) kat en muis spel terecht komen tussen Russell Crowe en Caren Pistorius. Vooral Crowe acteert heerlijk.

In zijn gigantische pick up truck jaagt hij op zn slachtoffer. Heerlijk dat dreigende geluid door de speakers van de motor van die dieselslurper. Unhinged is spannend en schuwt daarnaast (enigszins verassend) ook geen gruwelijkheden. Had af en toe ook echt een OMG moment.

Ja, qua geloofwaardigheid moet je af en toe wat slikken. Maar de rest is zo goed dat het eerlijk gezegd weinig af doet aan het totaalplaatje. Ontzettend lekkere thriller.

Qua premise trouwens veel overeenkomsten met het Nederlandse Bumperkleef. Al vond ik dat in zn uiteindelijke uitwerking lachwekkend slecht.