Genre: Horror / Komedie
Speelduur: 87 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Tim Sullivan
Met onder meer: Robert Englund, Lin Shaye en Jay Gillespie
IMDb beoordeling:
5,3 (13.974)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot 2001 Maniacs
"You are what THEY eat!"
Drie vrienden nemen tijdens een reisje een kortere weg en komen, samen met nog vijf andere jongeren, terecht in het kleine stadje Pleasant Valley. De lokale bevolking geeft hen een zeer warm welkom en ze worden allen benoemd tot eregasten op het jaarlijkse Guts 'n Glory Jubilee. Maar het duurt niet lang voordat de groep ontdekt dat ze hier beter niet hadden kunnen komen, als ze één voor één door de bevolking op gruwelijke wijze worden afgeslacht.
Externe links
Acteurs en actrices
Mayor Buckman
Harper Alexander
Professor Ackerman
Nelson Elliot
Granny Boone
Joey
Anderson Lee
Cory
Rufus
Video's en trailers
Reviews & comments
Jantje666
-
- 140 berichten
- 0 stemmen
een hoop schone madammekes ook in deze film
Sjorzaa
-
- 18 berichten
- 126 stemmen
Vermakelijke film maar geen geweldig acteerwerk. De humor en de moorden maken veel goed en de (sommige) creepy bewoners waren ook leuk.
Maar de man in het begin met de hond Dr. Mambo en z'n (open) gordeldier, is toch precies dezelfde als in Cabin Fever? Het gordeldier is net zo opengemaakt als in Cabin Fever. Ik weet dat het dezelfde maker is als deze film maar vond het toch wel een leuk aspect in deze film 
3*
Bob Gray
-
- 1222 berichten
- 2048 stemmen
Leuk om Eli Roth met Mr. Mambo (Cabin Fever!) terug te zien, maar waar ik om die film nog wel kon lachen vond ik dit maar weinig aan. De gore was wel oke, evenals de vrouwen. 2.5*
code9
-
- 418 berichten
- 1856 stemmen
Het sterke aan 2001 Maniacs is dat de film zich op een heerlijk grove en tegelijkertijd humoristische manier op de hak neemt; en niet alleen zichzelf, maar in feite alle splatterhorrorfilms én en passant ook nog even de vooroordelen tegen sommige 'minder ontwikkelde' delen van de Amerikaanse maatschappij.
Homo's, incest, bestialiteit, kannibalisme... het komt allemaal aan bod en wordt meestal effectief over-the-top uitgewerkt en belachelijk gemaakt. Alleen daarom scoort deze film al een dikke voldoende.
Het country-getokkel, half gericht aan het kijkerspubliek, is afgekeken van de leuke horrorfilm 'Dead and Breakfast'. Maar wat geeft het; 2001 Maniacs doet totaal geen moeite om serieus te worden genomen of om een 'goede' film te zijn.
En gelukkig maar, want anders had deze film bar weinig om het lijf. Dat beseften de filmmakers goed en het is ze gelukt om er een parodie van te maken vol bloed en krankzinnige personages en situaties.
Voorbeeld: één van de sufkutjes wordt door een plaatselijke hunk meegenomen naar een berg hooi en laat zich, in afwachting van een potje sex, vastbinden. Dan blijkt dat ze niet genomen wordt maar gevierendeeld, iets wat leuk en vrij goed in beeld wordt gebracht. Ik vroeg me alleen af waarom die gestoorde gozer, als hij haar toch wil vermoorden, haar en/of zichzelf niet eerst even het verwachte fysieke plezier schenkt.
Jammer van het einde als blijkt dat het hele dorp niet bestaat en er een link wordt gelegd met een gruwelijke moordpartij tijdens de Amerikaanse burgeroorlog. Ineens werd de film erg obligaat en vond ik daardoor het voorspelbare einde gewoonweg vervelend. Zonde, bijna de film verpest. Een halve ster aftrek voor deze slechte laatste 10 minuten.
3*
crowdsurfer
-
- 82 berichten
- 2871 stemmen
In het begin blijkt de film wel amusant te zijn maar na een tijd begint hij te vervelen. Het is er allemaal een beetje over.
Je wilt echter wel blijven kijken om te weten of er iemand overleeft en zo ja, wie dan.
Conclusie: een film om snel te vergeten
Scarecrow
-
- 563 berichten
- 170 stemmen
Wat een leuke film is dit! Zal mijn reviewtje kort houden, voornaamste pluspunten zijn al genoemd: paar gore scenes, mooie meiden(
), sadistische en droge humor, redelijke acteerprestaties met een geweldig overdreven englund, humoristische verwijzingen naar andere films, bizarre maar erg vermakelijke personages (inwoners van dat spookstadje zijn echt weird), leuk sfeertje en bovenal een horrorkomedie die zichzelf niet serieus neemt, zodat de film lekker over-the-top kon, zodat (als je dit inziet) de film maar op weinig punten afgekraakt kan worden.
Natuurlijk waren er wel minpunten (niet genoeg om af te kraken, zeer zeker niet) zo lag de vaart van het eerste deel van de film er een beetje uit in het tweede deel. Ook hadden sommige efecten iets beter gekund, en dat soort zaken; dit had opgelost kunnen worden met een groter budget (misschien iets voor deel 2?). Daarentegen is het misschien wel beter zo: de film behoudt zo zijn grote b-waarde... Met het gevolg dat we heerlijk schaamteloos kunnen lachen om deze film (op een positieve manier)!
Dus deze film is al met al echt een aanrader, mits je ook echt weet dat de film zichzelf niet serieus neemt... en dat jij dat dus ook niet moet doen. Het is een heerlijke droge horrorkomedie geworden die zeker de moeite waard is een keer te bekijken. Jammer alleen dat de vaart van de film niet kan worden vastgehouden. Maar toch 3,5*
nightbreed
-
- 3360 berichten
- 5029 stemmen
Leuke 'politiek incorrecte' horror-comedie.
Natuurlijk moet je dat politiek incorrecte met een grote korrel zout nemen omdat de film zichzelf totaal niet serieus neemt.
Het acteerwerk kun je matig noemen maar dat lijkt hier de bedoeling te zijn geweest en dat is toch wel de charme van deze film.
Gelukkig valt er te genieten van een paar leuke gore-momenten die op de ouderwetse manier zijn gemaakt, zonder de computer dus (hoewel er 1 scene is die wel duidelijk uit de computer is gekomen).
Ik vrees wel dat alleen de horrorfreaks deze film zullen waarderen.
Cijfer: 3,5
BoordAppel
-
- 14274 berichten
- 3282 stemmen
Niet grappig genoeg om een leuke komedie te zijn en niet smerig genoeg om een leuke horror te zijn. Er zit zo af en toe best wat leuke humor en gore in maar veel te weinig om echt indruk te maken. De film heeft ook nogal te lijden onder het belachelijk slechte script en het slechte acteerwerk.
2*
mikey
-
- 28990 berichten
- 5141 stemmen
Eerste uur gezien en ik ga hem zeer zeker afronden. Let wel; bevat onnodig en vervelend in beeld gebracht naakt. Extreem geweld en sadisme. Ik weet het nu al: een 3
nightbreed
-
- 3360 berichten
- 5029 stemmen
Eerste uur gezien en ik ga hem zeer zeker afronden. Let wel; bevat onnodig en vervelend in beeld gebracht naakt. Extreem geweld en sadisme. Ik weet het nu al: een 3
Vervelend in beeld gebracht naakt?
In welke eeuw leef jij? of uit welk land kom jij?
Extreem geweld en sadisme?
Ooit gehoord van een horrorfilm?

mikey
-
- 28990 berichten
- 5141 stemmen
Kom op zeg, een vier-en-deling!!!!! Kon er wel om lachen trouwens.
En met vervelend naakt bedoelde ik cryptisch: soft porno style met filterjes en opgeblazen tieten. jakkes. Ik kom grunnn by the way waar je ook horror films kan zien (zie ook avatar).
Spartaan1986
-
- 3612 berichten
- 2168 stemmen
Rod Stewart zit in het vervolg hierop
2002 Maniacs: The Beverly Hillbillies die eind dit jaar uit komt
Boeikens
-
- 4467 berichten
- 5327 stemmen
Een prachtige remake van Two Thousand Maniacs. (1964!!)
Humoristische horror, sadistische spelletjes, mooie meiden, leuk verhaal en natuurlijk Robert Englund, die echter als enige goed kon acteren.
3*
tom bola
-
- 43 berichten
- 1922 stemmen
Nederlandse mistakes als Doodeind of sl8n8 zijn bij deze eh....film monumentale klassiekers.
In de Amerikaanse filmindustrie van dit moment schijnt kwantiteit belangrijker te zijn als kwaliteit
Max en Joep
-
- 1815 berichten
- 0 stemmen
Nederlandse mistakes als Doodeind of sl8n8 zijn bij deze eh....film monumentale klassiekers.
In de Amerikaanse filmindustrie van dit moment schijnt kwantiteit belangrijker te zijn als kwaliteit
ik denk dat het gewoon je ding niet is.
de combi van gore en absurde humor is voor veel horror liefhebbers juis tgeweldig.
ik vond deze film erg goed.
heb me rot gelachen om de rednecks en de gore was puik.
zeer goeie horror comedie.
Max en Joep
-
- 1815 berichten
- 0 stemmen
bevat onnodig en vervelend in beeld gebracht naakt.

geloof me, de dames in deze film, daar is NIETS vervelends aan 
Scarecrow
-
- 563 berichten
- 170 stemmen

geloof me, de dames in deze film, daar is NIETS vervelends aan 
helemaal mee eens
zelden zulke mooie actrices in een film bij elkaar gezien! ze zullen waarschijnlijk nooit een oscar winnen, maar doen hun ding in deze film, namelijk mooi wezen. en dat zijn ze. punt.
tom bola
-
- 43 berichten
- 1922 stemmen
Rod Stewart ontbrak er nog aan. Bewust slecht acteren? Is dat ook een genre aan t worden. Regisseurs of scriptwriters die zich zelf niet serieus nemen moeten nog geboren worden.
Nee dan: Saw, Hostel, Wrong turn: the real horror
Scarecrow
-
- 563 berichten
- 170 stemmen
Rod Stewart ontbrak er nog aan. Bewust slecht acteren? Is dat ook een genre aan t worden. Regisseurs of scriptwriters die zich zelf niet serieus nemen moeten nog geboren worden.
Nee dan: Saw, Hostel, Wrong turn: the real horror
En jij wilt zeggen dat in Saw en Hostel goed geacteerd wordt? Vooral bij Saw 1 vind ik eht acteertalent eignelijk van een bedroevend niveau. Verder een spannende film, dat ben ik met je eens, en ook Hostel vind ik geen slechte film (al had ik er meer van verwacht). Maar om te zeggen dat het acteerwerk van niveau is... Daarop kun je 2001 maniacs dan ook niet afkraken vind ik. Bovendien vond ik het 'overacting' wel passen in deze film.
En ik denk trouwens ook dat er scriptwriters en regisseurs zijn die zichzelf neit serieus nemen - al denk ik dat bij deze prent de regisseur weldegelijk een echt (serieus) idee had van de film, maar dan wel met een jolige kijk.
tom bola
-
- 43 berichten
- 1922 stemmen
En jij wilt zeggen dat in Saw en Hostel goed geacteerd wordt? Vooral bij Saw 1 vind ik eht acteertalent eignelijk van een bedroevend niveau. Verder een spannende film, dat ben ik met je eens, en ook Hostel vind ik geen slechte film (al had ik er meer van verwacht). Maar om te zeggen dat het acteerwerk van niveau is... Daarop kun je 2001 maniacs dan ook niet afkraken vind ik. Bovendien vond ik het 'overacting' wel passen in deze film.
En ik denk trouwens ook dat er scriptwriters en regisseurs zijn die zichzelf neit serieus nemen - al denk ik dat bij deze prent de regisseur weldegelijk een echt (serieus) idee had van de film, maar dan wel met een jolige kijk.
Noem es een paar regisseurs en scriptwriters die zich niet serieus nemen?
Max en Joep
-
- 1815 berichten
- 0 stemmen
ik denk dat geen enkele regisseur zich zelf niet serieus neemt, ook als ze juist een cheesy film willen maken, of een lekkere foute B film, of een knipoog naar iets, of een hommage of juist een parodie.
ik denk dat, ongeacht het doel en het eind product, men het altijd wel degelijk serieus neemt.
zie bijv. Death Proof als actueel voorbeeld.
Hommage aan de zeer slechet film, maar wel serieus aan gewerkt.
Scarecrow
-
- 563 berichten
- 170 stemmen
ik denk dat geen enkele regisseur zich zelf niet serieus neemt, ook als ze juist een cheesy film willen maken, of een lekkere foute B film, of een knipoog naar iets, of een hommage of juis teen parodie.
ik denk dat, ongeacht het doel en het eind product, men het altijd wel degelijk serieus neemt.
zie bijv. Death Proof als actueel voorbeeld.
Hommage aan de zeer slechet film, maar wel serieus aan gewerkt.
Ik doelde ook op zoiets; ik vind alleen een filmmaker die een erg foute B film wil maken, niet echt serieus. Hij weet ook wel dat het een ontzettende B film is, en heeft er lol in. Ik ondersteun Max en Joep wel in zijn idee, ik denk alleen wel dat wanneer een regisseur een maf idee uitwerkt tot een flauwe maar grappige B film hij er neit per se serieus over hoeft na te denken; hij of zij kan de film als een grote grap bedoelen. (Alhoewel het dan natuurlijk wel zo is dat de onderliggende boodschap van de regisseur -b.v. er worden nu teveel hersenloze tienersslashers gemaakt - wel serieus genomen kan worden)
Bij deze film zal de maker ongetwijfelt ook te weten hebben dat het geen kwalitatief hoogstaande film is (al heb ik er zeker van genoten) maar hij zal er wel redelijk serieus over hebben nagedacht; zelfs over de racistische grappen. En ook dit komt weer door de onderliggende boodschap van de film.
O, en om trouwens terug te komen op de vraag om scriptschrijvers enzo te noemen die zichzelf neit serieus nemen; dat is een lastige vraag, moet ik dan wel weer toegeven. Ik denk dat de Wayans-Brothers in aanmerking komen, James Isaac, Ronnie Yu. En ja, in beperktere mate ook Tarantino, maar die weet zelf ook wle dat mensen hem verafgoden en dat zijn film dat meteen een klassieke status krijgt. Hem tel ik dus liever niet mee.
Onderhond
-
- 87597 berichten
- 12852 stemmen
Geinig sappig filmpje.
Hoop clichés worden met enorm veel zwier en knipogen bij elkaar gebracht en overgoten door nog meer twitchende horroraangelegenheden.
Slecht acteerwerk, bedoeld (Englund, die erg leuk is) en onbedoeld (een aantal jongelui) maar beiden in het voordeel van de film werkend. Vond de moorden erg leuk en smakelijk gebracht. Beetje meer bloed en wat interessanter dan doorgaan het geval.
Dorpelingen waren ook leuk, paar grappige personages (dat muzikaal duo) en ze straalden met z'n allen een leuk sfeertje uit.
Als opgeblazen roflcliche horror niet het geweld dat een filmpje als Feast was, maar wel geslaagd en zeer zeker vermakelijk. 3 sterretjes.
Schiedammer
-
- 442 berichten
- 438 stemmen
Niet grappig genoeg om een leuke komedie te zijn en niet smerig genoeg om een leuke horror te zijn. Er zit zo af en toe best wat leuke humor en gore in maar veel te weinig om echt indruk te maken. De film heeft ook nogal te lijden onder het belachelijk slechte script en het slechte acteerwerk.
2*
Goto
-
- 1736 berichten
- 0 stemmen
Toch wel een heerlijk filmpje.
Had hier niet zo veel van verwacht maar toch een prettig horror filmpje. Een paar leuke personages (Englund en het gitaar duo) en wat leuke moorden. Eng of spannend wil het niet echt worden maar er zit wat lekkere gore in. Ook qua humor zaten er wat sterke dingen in, paar keer moeten lachen.
Visueel ook aangenaam al is het verder nergens echt mooi. De soundtrack is verder oké, wat leuke distortion op het eind ook. Niet speciaal maar wel erg aangenaam. Stukken beter dan verwacht.
3.5*
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Zeer behoorlijke horrorfilm die soms echt goor was. Er zat ook wrange humor in ( de homo die sterft door een staaf in zijn lichaam die in de anus schoot en de spanning was best in orde. Ook een goede soundtrack, zoals Goto ook vermeld hierboven.
Ook namens mij, een 3,5*
psycholamp
-
- 1960 berichten
- 580 stemmen
Deze deed me denken aan Population 436, maar deze was wel leuk om naar te kijken.
Pre- en sequels

2001 Maniacs: Field of Screams
2010
38 reacties
Het laatste nieuws

Avonturenfilm 'Seven Years in Tibet' is binnenkort te vinden in het Netflix-aanbod

Mysteryklassieker 'The Da Vinci Code' met Tom Hanks vrijdagavond op televisie

Mysteryfilm 'Identity' van James Mangold verdwijnt binnenkort van Netflix

Heb jij de Netflix-docu 'The Man With 1000 Kids' al gezien? 'Maag draaide om'
Bekijk ook

6 Donne per l'Assassino
Horror / Thriller, 1964
57 reacties

Zombi 2
Horror, 1979
321 reacties

Calvaire
Drama / Horror, 2004
491 reacties

The Burning
Horror, 1981
185 reacties

Moonstruck
Komedie / Romantiek, 1987
42 reacties

Society
Horror / Mystery, 1989
57 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.



