Genre: Actie / Avontuur
Speelduur: 142 minuten
Alternatieve titel: Marvel Avengers: Age of Ultron
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Joss Whedon
Met onder meer: Scarlett Johansson, Robert Downey Jr. en Chris Hemsworth
IMDb beoordeling:
7,3 (989.327)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 22 april 2015
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Disney+
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Avengers: Age of Ultron
"A new age has come."
The Avengers, een buitengewoon team van superhelden bestaande uit Iron Man, Incredible Hulk, Black Widow, Thor, Hawkeye en Captain America, komt opnieuw samen om de strijd aan te binden tegen Ultron, een intelligente robot. Ultron is een creatie van Tony Stark, die deze zelfbewuste robot samen met een legioen drones ontworpen heeft om het werk van de Avengers te vergemakkelijken. Wanneer Ultron echter het idee heeft dat de mens de grootste bedreiging voor vrede en geluk vormt, lopen de zaken uit de hand.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,3 / 989327)
- Trailer (YouTube)
- Avengers: Age of Ultron (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 14,99 / huur € 3,99
- Kijk op Disney+
- Kijk op meJane
Social Media
Acteurs en actrices
Tony Stark / Iron Man
Thor
Bruce Banner / Hulk
Steve Rogers / Captain America
Natasha Romanoff / Black Widow
Clint Barton / Hawkeye
Ultron (stemrol)
Nick Fury
James Rhodes / War Machine
Pietro Maximoff / Quicksilver
Video's en trailers
Reviews & comments
Number23
-
- 8638 berichten
- 5681 stemmen
Dank je! Hoort hij qua universe dan in de onderste categorie op deze pagina, Movies | Marvel.com, tussen de oorspronkelijke FF's?
Beetje vermoeiend, ze moeten gewoon alle rechten van alle superhelden bij 1 studio zien te krijgen...
Zwolle84
-
- 8022 berichten
- 0 stemmen
Beetje vermoeiend, ze moeten gewoon alle rechten van alle superhelden bij 1 studio zien te krijgen...
Erg overzichtelijk wordt het er niet op, nee.
John Milton
-
- 24226 berichten
- 13392 stemmen
Ik ga hem zo zien om 10.30 uur 
Heel benieuwd!
Edit: naar boven afgerond kom ik toch echt op een negen uit. Vermoedelijk nog sterker dan zijn voorganger. De humor (Inc zelfspot), de flair en het het spektakel spatten er vanaf. Helaas nog geen review, die staan tot woensdagmorgen nog onder embargo.
Ik ben normaal niet zo van de blockbusters, maar ik heb grijnzend van oor tot oor zitten te genieten.
Tim Lesser
-
- 8 berichten
- 6 stemmen
Het begint goed, direct keiharde actie precies zoals je die wilt zien. Veel quotes ,soms een beetje té geforceerd, maar meestal spot on.
Ze zijn een stuk duisterder gegaan met dit deel, en de wrijving tussen de Avengers begint goed zichbaar te worden, absoluut een aanzet naar Cap3.
Fijn dat ze Hawkeye en Hulk/Roman meer background geven, eerst konden de personages mij weinig boeien en voelden ze niet als echte Avengers, die mening stel ik een beetje bij hoewel ze natuurlijk altijd de buitenbeentjes blijven zonder echte superkrachten.
Ik heb een dikke twee uur goed genoten en op het puntje van m'n stoel gezeten.
Jammer dat de traditie is gebroken met de after credits scenes maar er zit een héél kort stukje na de eerste aftiteling, daarbij (wéér) een gooi naar Infinity War.
Al met al een prima film en precies wat ik ervan verwachte, oh en wil je weten of er iemand dood gaat of niet? >>> Ja, helaas sterft QuickSilver 
Een mooie 4 sterren van mij.
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Euhhh whaaa John Milton? Zonnesteek opgelopen dit weekend?
. Het geeft wat meer hoop, al verwacht ik er nog steeds niet veel van. Zo goed kan een Marvel film toch niet zijn? Of toch wel?
John Milton
-
- 24226 berichten
- 13392 stemmen
Euhhh whaaa John Milton? Zonnesteek opgelopen dit weekend?
. Het geeft wat meer hoop, al verwacht ik er nog steeds niet veel van. Zo goed kan een Marvel film toch niet zijn? Of toch wel?
Lol. Eerlijk gezegd twijfel ik wel erg of een 9 niet te hoog is hoor. Een 8 is waarschijnlijk op de keper beschouwd realistischer, maar in de categorie summerblockbusters, vond ik hem gewoon helemaal fantastisch. Waar het me bij Transformers en Fast&Furious niet lukt om me over de bullshit heen te zetten, is het hier zo selfaware en zelfspottend dat ik me als een kind heb zitten te vermaken. Ik weet niet of 'goed' het juiste woord is, maar voor mij was het ultimate fun!
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Bedankt voor de toelichting John Milton. Ik had het alleen nooit verwacht van je, mijn scepticisme is inmiddels wat verminderd. Bedankt daarvoor. Ik ben zelfs niet zo'n Marvel Studio fan, maar wat jij omschrijft had ik met Guardians.
John Milton
-
- 24226 berichten
- 13392 stemmen
Ik ook met Guardians, en daar had ik het totaal niet van verwacht! Ik ben normaal ook niet zo heel erg van de blockbusters. Vind vaak wel vermakelijk, maar niet vaak zo erg als deze. Er is dus hoop dat ook jij je hiermee vermaakt, gok ik zo, al weet je het nooit! Het is wel een biosfilm, zeg ik erbij , maar dat spreekt vermoedelijk voor zich 
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Ik vond het eerste deel ook ruk, net als dat ik niet zo fan was van de standalones van de Avengers. Gunn vind ik dan wel een geweldig regisseur, dus had wel wat verwacht van Guardians. Hier vind ik het qua crew filmisch te conventioneel en vind ik Marvel iets te kiddy (geef mij maar DC). Maar goed, wie weet word ik verrast. Wel een echte bioscoopfilm, ga hem dan ook gewoon in IMAX zien.
LOTR-lover
-
- 937 berichten
- 908 stemmen
Net thuis na de Imax marathon van The Avengers 1 & 2. Goed om ook de films met elkaar te kunnen vergelijken op deze manier. Waar ik bij deel 1 niet geheel tevreden was (eindcijfer een ruime 7, maar toch) zit ik bij Age of Ultron op een 9! Dat kan ook het enthousiasme zijn van dit moment, maar ik denk niet dat ik het cijfer nog ga bijstellen.
Al met al is Age of Ultron een spektakelstuk van jewelste geworden waarbij James Spader als Ultron echt een glansrol vertolkt. Die man kan al zoveel met alleen zijn stem, dat is simpelweg genieten van elke scène waar hij in zit.
Ook de introductie van de 'nieuwe' characters Scarlet Witch & Quicksilver is geslaagd en biedt weer wat extra vertier (en verhaallijnen). Wat dat betreft: nadat zowel Thor, Iron Man als Black Widow hun 'brain invaded' door Scarlet Witch worden die plotjes wel erg tergend langzaam uitgewerkt (ten dele). Vond dat denk ik het enige saaie aan deze film.
De speelduur vliegt zoals altijd voorbij. Beetje teleurgesteld over de after credits stukjes maar ach, ik zie het met liefde door de vingers.
4,5*
9/10 (IMDB)
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Review van Eric Kohn. Zoals altijd to the point en ongevoelig voor hypes. 'Avengers: Age of Ultron' is Proof We Don't Need More Avengers Movies'. Oef.
TyphOn
-
- 100 berichten
- 109 stemmen
Spektakel met een donker randje
Naast geweldige actiescènes en gevatte dialogen, worden enkele karakters meer uitgediept en dat komt het verhaal ten goede in deze topper van Marvel!
Filmrecensie: Avengers - Age of Ultron - Dudes & Dont's - dudesendonts.nl
YouDrunkGoHome
-
- 401 berichten
- 635 stemmen
Review van Eric Kohn. Zoals altijd to the point en ongevoelig voor hypes. 'Avengers: Age of Ultron' is Proof We Don't Need More Avengers Movies'. Oef.
Gelukkig zijn de negatieve reviews voorlopig nog dik in de minderheid!
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Er zijn geen negatieve reviews, Kohn ziet de film voor wat het is en geeft het ook gewoon een voldoende. Er zit een groot nuanceverschil tussen negatief en kritisch, al kunnen velen de twee niet los koppelen blijkbaar. Maar ziet ook dat het geen grootse significante cinema is en geeft deze intersubjectieve recensie af, waar sentimenten geen rol spelen (grote maatschappijen hebben bij veel toch wel enige invloed of de recensisten zijn fanboys). Dat soort critici zullen altijd in de minderheid zijn, maar IndieWire is wel heel erg onafhankelijk, en dat merk je aan hun recensies.
Eazy
-
- 569 berichten
- 298 stemmen
Helaas zie ik 'm volgende week pas. Verwachtingen zijn wel wat naar beneden na de laatste tv spots. Ik mis een beetje de menacing Ultron van de eerste trailer. Na The Winter Soldier kijk ik stiekem meer uit naar Civil War van de Russo's.
martijnk
-
- 774 berichten
- 310 stemmen
Ik ook met Guardians, en daar had ik het totaal niet van verwacht! Ik ben normaal ook niet zo heel erg van de blockbusters. Vind vaak wel vermakelijk, maar niet vaak zo erg als deze. Er is dus hoop dat ook jij je hiermee vermaakt, gok ik zo, al weet je het nooit! Het is wel een biosfilm, zeg ik erbij , maar dat spreekt vermoedelijk voor zich
Hmm ben nu toch benieuwd, ik ga zondag naar deze film en ik vond deel 1 geweldig maar Guardians ben ik bij weggelopen die vond ik echt verschrikkelijk.
Heb je hem in 3D gezien? Was het de moeite? Ik ga naar de Laser 3D versie in Kinepolis Antwerpen, ben benieuwd of het de 5 euro meer waard zal zijn.
Ik hou overigens heel erg van zelfspot in dit soort films, bijv ook bij Thor waar hij zijn hamer aan de kapstok hangt, zulke dingen vind ik echt geweldig.
Esteban
-
- 3606 berichten
- 1826 stemmen
Snel : Algemeen genomen de gehele speelduur vermakelijk en boeiend genoeg. Maar verder wel te lang en niet gespaard van de typische Marvel-mankementen. Poging tot diepgang die niet helemaal uit de verf komt, momenten waar langer bij stil gestaan mocht worden, momenten waar onnodig te lang bij stil gestaan werd, personages waar geen vlees aan zit en uiteindelijk toch wat rommelig afgerond. Maar de topmomenten zijn dan weer uiterst plezant. Toch nog een krappe 3,5.
Toch even een spoilerig vraagje : Loki staat op IMDB vermeld, maar die is toch helemaal niet te zien? Of was er na de verschijning van Thanos nog een tweede after-credit-filmpje?
Rvdz
-
- 633 berichten
- 2693 stemmen
Toch even een spoilerig vraagje : Loki staat op IMDB vermeld, maar die is toch helemaal niet te zien? Of was er na de verschijning van Thanos nog een tweede after-credit-filmpje?
Ik heb Loki ook niet gezien, dus volgens mij zit hij er niet in. Na Thanos zat geen after credits filmpje meer, maar bij de eerste film werd de echte post credits scene (dat ze allemaal shoarma zitten te eten) ook pas bij de Amerikaanse release toegevoegd. Dus het zou kunnen dat dat hier ook het geval is, maar dan nog lijkt een verschijning van Loki me onwaarschijnlijk.
cordiacovens
-
- 1526 berichten
- 1447 stemmen
Een 2,5 uur durend spektakel waarin super veel actie zit en waar je ook genoeg om kunt lachen, dat is Avengers: Age of Ultron. De toon is dan wel iets donkerder dan het vorige deel, echt serieus of donker wordt het nergens. De film doet precies wat er van te voren van verwacht werd, namelijk vermaken. Dit is topvermaak met hoofdletter T, waarin actie, humor en zelfs romantiek in hoog tempo voorbij komen.
Sint Antonius
-
- 22 berichten
- 316 stemmen
Zeer geslaagd tweede deel van de Avengers.
Ze slagen er overigens weer goed in om elk personage voldoende aandacht te geven.
Goede mix tussen spanning, actie en humor.Vooral de vechtscène tussen Iron Man en the Hulk was geweldig!!
LPereboom
-
- 365 berichten
- 778 stemmen
Heel sterk tweede deel van The Avengers, Voor mij een echte bioscoopfilm. Visueel is het allemaal tip top in orde, Een echte Marvel film met daarin grote actie scenes en af en toe die humor die dan toch wel grappig kan zijn! In deze film veel grote vecht scenes zoals het eindgevecht van deel 1. Het verhaal is goed en heel boeiend om te volgen! Geen enkele minuut verveeld, een dikke 8/10. Vond het eerste deel een tikkeltje beter!!
-jack_sparrow-
-
- 823 berichten
- 1158 stemmen
Age of Ultron is een briljant spektakel gevuld met véél actie, emotie, een team van unieke personages en een hoop hilarische one-liners. De personages die minder ontwikkeld waren in Avengers (Hulk, Hawkeye, Romanoff) zijn in deze film méér ontwikkeld dan de hoofdpersonages (Thor, Cap, Stark). Een enorm sterk begin, en hoewel de film nergens afzwakt neemt deze toch genoeg tijd om even op adem te komen. Sommige verhaallijnen zijn misschien iets minder goed ontwikkeld, maar door het hoge tempo vergeten we deze overbodige kleinigheden. Misschien niet beter dan The Avengers, maar ZEKER één van de beste in het Marvel Universum.
4.5*
jacobine_rodijk
-
- 2806 berichten
- 9511 stemmen
3D voegt niets toe; indien een optie ga naar de reguliere voorstelling.
SnakeDoc
-
- 4687 berichten
- 2243 stemmen
Vond de 3D ook enorm vervelend / telleurstellend. Film zelf is aardig. Genoeg actie, toffe special-effects, aardig verhaal.
Kan me voorstellen dat de Marvel liefhebbers hier helemaal wild van zijn.
Ik hou het bij een bescheiden 3,5*!
Pre- en sequels

Avengers: Doomsday
2026
Geen reacties

Avengers: Endgame
2019
662 reacties

Avengers: Infinity War
2018
477 reacties

The Avengers
2012
1.261 reacties
Het laatste nieuws

'The Terminal' met Tom Hanks gaat vandaag het Netflix-aanbod verlaten

Nederlandse serie 'Rampvlucht' is een kijktip op NPO Start Plus

Krijg jij geen genoeg van 'The Materialists'? Deze films zijn minstens even goed

Deense film 'Sorg og Glaede' doet het goed op MovieMeter: 'Als therapie voor de regisseur'
Bekijk ook

Avatar
Fantasy / Avontuur, 2009
12.756 reacties

Avengers: Infinity War
Actie / Fantasy, 2018
477 reacties

Star Wars: Episode VII - The Force Awakens
Sciencefiction / Actie, 2015
1.322 reacties

Wo Bu Shi Yao Shen
Komedie / Drama, 2018
3 reacties

Spider-Man: Into the Spider-Verse
Animatie / Actie, 2018
126 reacties

7th Heaven
Drama / Romantiek, 1927
9 reacties
Gerelateerde tags
kunstmatige intelligentieseoul, zuid-koreavervolgsuperheldgebaseerd op stripgoed tegen kwaadsuperhero teamduringcreditsstingermarvel cinematic universe (mcu)fictitious country3devil robotdon cheadleandy serkis
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








