• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.031 films
  • 12.206 series
  • 33.975 seizoenen
  • 647.003 acteurs
  • 198.997 gebruikers
  • 9.371.563 stemmen
Avatar
 
Pieter Verhoeff

Rechten: Rob Bogaerts / Anefo, CC0, via Wikimedia Commons.

Pieter Verhoeff

Overleden op: 17-04-2019 (81)

Geboren: 4 februari 1938 in Lemmer, Nederland

Bekend van: De Brief voor de Koning, Nynke en Het Teken van het Beest

IMDb profiel: Pieter Verhoeff

Wikipedia: Pieter Verhoeff (wikicode: 10466 )

9 reacties

Samengewerkt met

Reacties


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74136 berichten
  • 5904 stemmen

De Franse filmproducent Claudie Ossard, bekend van Le Fabuleux Destin d'Amélie Poulain, gaat samen met Egmond Film Ali and Nino, de nieuwe film van regisseur Pieter Verhoeff maken.

Ali and Nino wordt het Engelstalige filmdebuut van Verhoeff. Het verhaal is gebaseerd op de roman van auteur Kurban Said en vertelt over de liefde tussen een moslimjongen en een christelijk, Georgisch meisje.

Het verhaal speelt zich af in de Eerste Wereldoorlog en zal voor het grootste deel in Azerbeidjan worden opgenomen. Wie de hoofdrollen gaan spelen is nog niet bekend. De opnames starten in 2005.

bron: NOS teletekst 424


avatar van soom

soom

  • 24919 berichten
  • 2751 stemmen

Is deze film inmiddels al gemaakt?


avatar

Wouter

  • 18700 berichten
  • 3061 stemmen

Nee.


avatar van soom

soom

  • 24919 berichten
  • 2751 stemmen

Jammer, lijkt me een leuke film.


avatar

us_raider

  • 2034 berichten
  • 0 stemmen

In verband met de opening van het nieuwe Sport- en Cultureel Centrum 'De Hege Fonnen'(voorheen was dit slechts een sportcomplex) worden hier op zondag 19 november 2 films van de Lemster Pieter Verhoeff gedraaid.

Het gaat om DE VUURTOREN(14:00) en NYNKE(16:00).

De toegang is gratis, maar er zijn slechts 250 plaatsen beschikbaar!

SCC De Hege Fonnen

Betelgeuze 2

8531 MV Lemmer

Tel. 0515-569262

Een unieke kans voor de liefhebber!


avatar van thomzi50

thomzi50

  • 1735 berichten
  • 2195 stemmen

soom schreef:

Is deze film inmiddels al gemaakt?

Er is nog steeds heel gedoe omtrent het financiële gebeuernmaar er is inmiddels steeds meer rond.


avatar

Quido

  • 14647 berichten
  • 5955 stemmen

Brief voor de Koning gaat dus door Verhoeff verfilmd worden? Lange tijd werd namelijk Kuijpers genoemd als regisseur. Nogal een verschil lijkt me.


avatar van thomzi50

thomzi50

  • 1735 berichten
  • 2195 stemmen

KindaMuzik neemt in de rubriek Mijn KindaMuzik een kijkje in de platenkast van een bekende Nederlander of Belg. Deze keer: Pieter Verhoeff. De regisseur maakte onder meer Nynke en de boekverfilming De Brief voor de Koning. Tevens regisseerde Verhoeff uitzendingen van Jiskefet en Radio Bergeijk. Waarnaar luistert hij het liefst, al dan niet op de radio?

Lees hier het interview dat ik met Pieter Verhoeff had over zijn muzieksmaak, eerste album, de muziek van Jisekefet en de beste filmscores ooit gemaakt.


avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74136 berichten
  • 5904 stemmen

PERSBERICHT

Maandag, 24 augustus 2009

Verhoeff bezig met film over Foekje Dillema

AMSTERDAM - Filmregisseur Pieter Verhoeff en producent Waterland Film gaan een film maken over atlete Foekje Dillema. Het scenario wordt geschreven door Bert Stroo en Pieter Verhoeff. "We hebben hiervoor een startbedrag gekregen van het Nederlandse Filmfonds", zegt producent Jan van der Zanden van Waterland Film.

De in Friesland geboren Foekje Dillema liep in 1950 een Nederlands record op de 200 meter hardlopen. Vlak daarna schorste de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) haar omdat, na een seksetest, zou zijn gebleken dat ze geen vrouw was.

Na haar dood in 2007 kreeg ze van de KNAU eerherstel en werd haar record op de 200 meter weer als persoonlijke tijd erkend. Viervoudig Olympisch winnares Blankers-Koen en haar man Jan zouden de recordatlete hebben willen ruïneren. Blankers-Koen en Dillema waren grote concurrenten, al hebben ze nooit een rechtstreekse confrontatie gehad.

"De tragedie speelt een belangrijke rol in de film", vertelt Van der Zanden. "Maar er is meer. De film geeft ook een interessant tijdsbeeld van Nederland na de Tweede Wereldoorlog: de macht van de sport én in de sport. De wederopbouw werd gesteund door sportprestaties op internationaal niveau. Deze gaven de bevolking nieuwe hoop, en verschaften bovendien niet alleen de sporters aanzien, maar ook de sportbonzen. Het waren allemaal helden."

Volgens de producent zal de film internationaal aandacht trekken. "We hebben contact met onder andere Engelse en Duitse producenten. Uit onderzoek blijkt dat de Nederlandse en Engelse sportwereld zeer positief staan tegenover dit plan. Lang heeft deze affaire de sportdiscussie beheerst in zowel binnen- als buitenland. Het onderwerp is zeer actueel en universeel, getuige de affaire met de Zuid-Afrikaanse atlete Caster Semenya, dat is precies hetzelfde."

Het is de bedoeling dat de film in 2012 op het witte doek verschijnt. Dat jaar zullen in Londen de Olympische Spelen worden gehouden.

(bron: Waterland Film)