- Home
- wendyvortex
- Meningen
Meningen
Hier kun je zien welke berichten wendyvortex als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.
Crumb (1994)
Geweldige docu over Robert Crumb: de belangrijkste underground-striptekenaar ever!!
Docu is ook helemaal in lijn met de bizarre wereld van Crumb, niet zo heel verwonderlijk omdat je ook ziet dat hij eigenlijk zijn omgeving wat uitvergroot verbeeldt (+ z'n sexuele fantasiën).
Wie z'n werk kent ziet gedurende film ook een mooie uitsnede van z'n comics en tekeningen.
Crumb's 2 zussen weigerden medewerking aan de film, maar van de drie broers uit het Crumb-gezin is Robert de enige die enigszins goed terecht is gekomen.
Broer Charles pleegde nog voor het uitkomen van de film een dit keer wel gelukte suicide.
Robert Crumb heeft overigens een zeer duidelijke visie over de staat van de huidige maatschappij die we hartgrondig kunnen onderschrijven.
En dan natuurlijk die geweldige collectie 78-toeren-platen!!!
Meesterwerkje!
Cruz del Diablo, La (1975)
Alternatieve titel: The Devil's Cross
Nog wel eens beschouwd als deel van Amando de Ossorio's "Tombs of the Blind Dead"-reeks, maar is echter compleet op zichzelf staande film die zich basseert op hetzelfde bronmateriaal.
Film is ook meer de klassieke Hammer horror in Spanje geregisseerd door Hammer-regisseur John Gilling.
Csak a Szél (2012)
Alternatieve titel: Just the Wind
Een warme lome dag in Hongarije waarin we een Roma-moeder, haar puberdochter en jongere zoon de hele dag volgen. De stemming onder de Roma's is gespannen, omdat in korte tijd 5 gezinnen 's nachts zijn aangevallen door een paramilitair clubje jagers.
De sfeer is prima getroffen, de camera volgt de personages de hele dag in hun doen en laten, al zijn er een aantal scenes dermate onderbelicht dat we een beetje moeten gaan raden wat we nou zien (zou kunnen dat het op het grote doek beter te zien valt, al proberen we het thuis zoveel mogelijk te verduisteren).
Curling (2010)
Schitterend pareltje van een film uit een winters Quebec.
Kegelbanen, curlingbanen, een bloedspoor in een motelkamer, lijken achter het huis.
En dan lijkt het vooral te gaan om de relatie tussen een solitaire vader en z'n twaalfjarige dochter die nooit naar school is geweest en zelden contact met mensen heeft.
Langzaam tempo, prachtige beelden en eigenlijk gebeurt er niks, maar er duiken voortdurend beklemmende vreemde scenes op die het allemaal een bizar naargeestig sfeertje geven.
Twin Peaks, Philippe Grandrieux, The Little Girl Who Lives Down the Lane ... dat werk.
Prachtfilm...echt een subtiel meesterwerkje.
Curse of Frankenstein, The (1957)
Alternatieve titel: Frankenstein Ontsnapt
De film die de Hammer studio's definitief in het griezel/gruwel-genre bracht. Zeer succesvol destijds. Ook een prima verfilming, al wint deze het wat mij betreft niet van de Universal-versie met Boris Karloff, die ook de betere make-up had. Altijd leuk om weer even terug naar de basis te gaan. Dit is natuurlijk het bekendste Frankenstein verhaal. Wellicht mooi als opstapje naar de andere Hammer Frankenstein-films.
Cursed (2005)
Alles beter dan "Scream" mensen...
Typische tiener-horror, maar vol vaart, nergens saai of vervelend en met paar fijne gore scenes.
Originaliteitsfactor 0 (dat geef ik grif toe), maar nog niet eens zo'n hele beroerde up-date van "I Was a Teenage Werewolf".
Aangename pulp.
