Meningen
Hier kun je zien welke berichten Basto als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.
Wake in Fright (1971)
Alternatieve titel: Outback
Fear and Loathing in the Yabba!
Een ode aan de natuur zou ik het zeker niet noemen, eerder een ode aan het bier. Snoeihard portret van de Australische samenleving in de vele afgelegen dorpjes. De afstammelingen van de Engelse criminelen (die werden in de vorige eeuwen naar Australie gedeporteerd) zoeken verstrooiing in het drinken van heel veel bier, gokken en het jagen op kangoeroes. Een aantrekkelijke maar giftige mix, waar je ook als beschaafde voorbijganger niet aan ontsnapt. Rauw.
Hele dikke 4*
Walk, The (2015)
Traag, langdradig en irritant. Ze hadden er een korte film van 15 minuten met enkel de walk in 3d van moeten maken.
Waardeloos.
Warfare (2025)
Garland is wat mij betreft een van de beste regisseurs van deze eeuw. Na het meesterlijke Civil War komt hij nu met een nóg intensere en hyperrealistischere oorlogsfilm. Het sound design en de actie zijn echt om van te smullen. Ik heb anderhalf uur met een knoop in mijn buik en een bonzend hart in mijn keel zitten toekijken. Dat dat is écht een knap staaltje filmmaken.
Wellicht dat er nog een verhoging volgt, maar het gekerm van de gewonde soldaten was bij vlagen echt naar. Niet omdat het slecht was, integendeel, het was zó goed gedaan dat je eigenlijk wilde dat het ophield.
Ga dit sowieso in de bioscoop zien, want thuis mag je het geluid vast niet zo hard zetten van de buren.
4,5
Film deed me bij vlagen aan Carpenter’s Assault on Precinct 13 denken.
Way of the Gun, The (2000)
Werd in 2000 aangeprezen met ‘van de schrijver van The Usual Suspects’. Inmiddels is het veel meer de debuutfilm van de maker van de meest recente Mission Impossible films. Zijn vaardigheid met actiescenes en editing is hier al overduidelijk aanwezig.
Heerlijke energieke gangsterfilm met een geweldige finale. Sterk debuut!
4* blijft staan.
White Dog (1982)
Erg sterk. Kaart rasisme een stuk sterker aan dan Blackkklansman. Er wordt nergens omheen gedraaid of zaken door humor afgezwakt. Opvoeding bepaalt in grote mate je standpunt en is zeer lastig uit te bannen. En op de muziek van Ennio glijdt het erin als koek, of moet ik schrijven hamburgers.
4*
PS. Een remake zal nooit beter zijn dan deze.
Willy's Wonderland (2021)
Alternatieve titel: Wally's Wonderland
Cage Unleashed!
Wat een heerlijk concept filmpje. Simpel van opzet, simpel van uitwerking, maar wat een heerlijke vibe. Hier wel bloedfonteinen! Een film die qua creative gekkigheid zo in het oeuvre van Miike had gepast. Maar gelukkig is Cage net zo gek. Geweldig vrijdagavond vermaak!
Kleine 4,5 (omdat 4* te weinig is)
Wit Is Ook een Kleur (2016)
Martin Luther King had a dream, Sunny Bergman has a grudge...
Enorm disempowering voor zowel zwart als wit dit stukje pseudo-journalistiek.
Maar dat maakt Sunny vast niks uit, want die is bovenal met zichzelf bezig. Dat haar werkjes polariserend werken, neemt ze daabij natuurlijk voor lief.
Witch Who Came from the Sea, The (1976)
Sterk psychologisch drama, erg mooi gefotografeerd. Bizar incest verhaal, waarin waan en werkelijkheid door elkaar lopen. Hulde aan Arrow dat ze deze film aan de vergetelheid hebben onttrokken met hun American Horror Project.
4*
