• 15.742 nieuwsartikelen
  • 177.914 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.886 acteurs
  • 198.966 gebruikers
  • 9.370.166 stemmen
Avatar
 

Meningen

Hier kun je zien welke berichten Ajacied16 als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.

Pain & Gain (2013)

Drie bodybuilders die meer willen dan hun normale leventje en daar erg veel voor over hebben. Vrij absurde film aangezien het gebaseerd zou moeten zijn op de werkelijkheid. Een hele vrije vertaling moet dat dan wel zijn lijkt me, haha. Er zit weinig echte actie in, maar sommige stukken zijn nog wel spectaculair. De drie 'gangsters' worden allemaal echt als een stel heerlijke, naïeve, domme kerels neergezet en met name Wahlberg vond ik af en toe best grappig. Gewoon een hele vermakelijke film waar Bay best tevreden mee mag zijn. 3.5*

Oh, overigens Yolanthe Cabau van Kasbergen was qua acteerwerk wel echt een minpunt. In die 5 seconde dat ze in beeld was, laat ze gelijk zien dat ze er niets van kan.

Papillon (1973)

De film begint veelbelovend en heeft met de gevangenisscenes ,o.a. isoleercel,echt een paar ijzersterke stukken. Na de tweede ontsnapping wordt het verhaal wat langdradig en ga je de lange speelduur merken. Het is niet dat het niet meer goed is, maar sommige stukken hadden van mij best wat korter of helemaal eruit gelaten mogen worden. Een waar meesterwerk vond ik het zeker niet en ik twijfel behoorlijk tussen 3.5* en 4*. Voor nu geef ik Papillon het voordeel van de twijfel.

Paranormal Activity 3 (2011)

Vannacht heb ik deze film gezien. De sfeer was dus prima, wat je van de film zeker niet kan zeggen. Ik ben sowieso niet zo'n grote fan van horror en dat is na deze film zeker niet erg veranderd. Echt eng vind ik het niet, natuurlijk zitten er wel 'schrikmomenten' in maar die zie je allemaal mijlenver van te voren al aankomen. Daarnaast is het einde gewoon slecht. Al bij al kan ik met moeite 2.5* geven. En dat is dan vooral door de manier van filmen, wat ik erg leuk 'bedacht' vind.

Paul Blart: Mall Cop (2009)

Wel aardig. Sommige scènes bezorgden me wel een glimlach, terwijl anderen net iets te slecht zijn. Over het algemeen gewoon goed te doen. 2.5*

Perfect Stranger (2007)

Gisteravond Perfect Stranger gezien en die viel me een beetje tegen. Je wordt niet echt in het verhaal opgenomen, wat wel zou moeten bij een thriller. Het begin is wel aardig en daarin wordt de spanning wel opgebouwd, maar dat wordt niet doorgezet. Dat is best zonde, want over het acteerwerk kan ik niks negatiefs zeggen. De film eindigt met een verrassende wending die ik eerlijk gezegd wat vergezocht vind.

Perks of Being a Wallflower, The (2012)

Toen deze film uit werd gebracht was ik er erg benieuwd naar. Dat kwam vooral doordat het van de makers van Juno is, een film die ik erg leuk vond. Dat het geen typische college-film had ik wel verwacht en dat was gelukkig het geval. Maar wat is het eigenlijk wel?

Die vraag vind ik heel erg lastig te beantwoorden. Er zijn genoeg zware thema's in verwerkt, maar waar de film nu precies over gaat was voor mij tijdens het kijken niet echt duidelijk. Daardoor blijft er enkel een film over het leven van een jongen, die moeite heeft met vrienden maken, die naar high school gaat en daar uiteindelijk vrienden krijgt. Vervolgens zijn er vrij weinig grote gebeurtenissen en vliegen er af en toe flash-backs door het beeld. Veel stukken kwamen voor mij uit het niets, waardoor de film een beetje een rommelig in elkaar lijkt te steken.

De film moet het voor mij dus niet van het verhaal hebben. De acteerprestaties zijn daarentegen echt wel goed. Logan Lerman zet Charlie wel aardig neer, maar vooral Emma Watson viel me positief op. Haar personage komt door haar vreselijk goed uit de verf en dat maakte de film wel een stuk boeiender.

Ondanks de sterke acteerprestaties van de hoofdpersonen werd ik niet echt gegrepen. Dat komt denk ik door het verhaal wat me gewoon niet heel erg aansprak. Helaas, want de verwachtingen worden dus niet echt waargemaakt. 2.5*

Phileine Zegt Sorry (2003)

Een hele vreemde film die we een jaar geleden bij Nederlands keken. Toen was ik 15 en ik vond het helemaal niet vermakelijk. Er zit gewoon geen verhaal in en dat wordt verbloemt met veel seks. Als dat zelfs al niet aanslaat bij kinderen van 15/16 mag je het best een slechte film noemen. 1*

Pietje Bell (2002)

Alternatieve titel: Peter Bell

Pietje Bell blijft natuurlijk gewoon leuk. Het zal echt geen hoogstaande film zijn (qua acteren en dergelijke), maar het is natuurlijk een echte kinderfilm. En het is prima om te vermaken. 3*

Plan C (2012)

Aardig filmpje. Sommige delen hadden ook prima overgeslagen kunnen worden, maar andere stukken vond ik echt hilarisch. De scéne van René van Hof en Ton Kas in de auto bijvoorbeeld. Die laatste zet sowieso een prachtige rol neer. Er is ook genoeg op aan te merken, maar dat moet je bij dit soort films niet doen. Gewoon 3*.

Planes, Trains & Automobiles (1987)

Alternatieve titel: Planes, Trains and Automobiles

Leuke komedie doordat de twee zo verschillend zijn. De credits gaan daarvoor naar Steve Martin en John Candy die allebei hun personages erg goed neerzetten. De film moet even op gang komen, maar als dat eenmaal gebeurt is het een goede film. Veel grappige momenten en een mooi einde. 3.5*

Planes: Fire & Rescue (2014)

Alternatieve titel: Planes 2: Redden & Blussen

Ik dacht dat dit deel I was, omdat er een nummer ontbreekt in de titel. Denk niet dat het veel uitmaakt, al heb ik misschien minder het idee dat het veel van hetzelfde was. De personages waren allemaal volledig nieuw voor me en die zijn direct het hoogtepunt van de film. Zeer toffe karakters zitten ertussen wat soms ook hilarische dialogen oplevert. De animaties zijn echt heel mooi en de muziek is ook goed. Het verhaal vond ik wel heel erg dun, waardoor het veel van hetzelfde bleef. De speelduur van de film was dan wel kort, maar de inhoud soms toch nog wel wat aan de lange kant. Desalniettemin is dit een film die leuk is voor kinderen én volwassenen.

Prestige, The (2006)

Ik had nog nooit van de film gehoord, totdat ik er gisteren door een klasgenoot op werd gewezen. De cast vond ik behoorlijk indrukwekkend en ook de regisseur, Nolan, heb ik goede ervaringen mee dus er was zeker een bepaald verwachtingspatroon gecreëerd. In feite is het verhaal heel erg simpel (2 illusionisten die elkaar in de weg proberen te lopen), maar Nolan weet er alsnog een ingewikkeld verhaal van te maken. De simpelste trucs zorgen voor de grootste verwarring en de uitkomst van het verhaal is totaal onverwacht. Het gaf mij als kijker toch een beetje een teleurstellend gevoel, omdat het niet iets was wat je had kunnen ontdekken tijdens de film (enkel achteraf kan je er wat aanwijzingen voor vinden).

Het verhaal gaat op en neer en je kan er over twisten of dat iets minder had gemoeten. Ik had meer moeite met de volgorde van tijd. Doordat het in een oude tijd afspeelt (1900) en er gebruik wordt gemaakt van flashbacks (aan de hand van het dagboek in de cel) is de vertelstructuur aan de begin van de film wat onduidelijk. Naarmate het verhaal vordert wordt deze wel duidelijk en begin je het verhaal steeds meer te snappen. Totdat er dan weer een plottwist komt die je even moet plaatsen.

De cast acteert zoals je het van ze mag verwachten, gewoon goed. Het accent van Bale vond ik aan het begin wat irritant, maar daar wen je aan. Bale en Jackman zijn het waard om elkaars rivaal te spelen en Scarlett is altijd toppie. Nolan heeft een goede film afgeleverd, doordat hij weer afstapt van de normale vertelstructuur. Ik vond het persoonlijk wel wat jammer dat het met de Tesla-machine richting de SF-kant opging en niet puur illusie bleef, maar toch weet Nolan het zo te verwerken dat het niet doorslaat.

Een goede film waar goed over nagedacht is. 4*

Project X (2012)

Het kon mij gewoonweg niet bekoren. Lastig te verklaren, maar het greep me gewoon niet. De muziek, de opbouw naar het feest en dat allemaal gepaard met matige grappen. Het hondje aan de ballonnen was heel erg leuk, maar dat soort momenten waren er veel te weinig. Daarnaast leek het bij vlagen meer een documentaire of reclamefilmpje voor een feest en dat allemaal gepaard met muziek die totaal niet werkte. Ik ga niet hoger dan 1.5* geven.

Pulp Fiction (1994)

Wat een absurde maar goede film. Het geweld is behoorlijk hard, maar wel op zo'n manier dat het iets aan de kaak stelt. Zoals ik hier al heb gelezen heb je geen idee meer wie nou goed of kwaad is en gebeuren er heel veel dingen die je totaal niet aan ziet komen. De dialogen vond ik echt zeer tof en de manier hoe de losse verhaallijnen bij elkaar komen ook erg goed. Toch is het voor mij niet één van de beste films die ik ooit heb gezien. Zeker wel een zeer goede film van Tarantino, daar valt voor mij niet over te twisten. Twijfel een beetje tussen 4* en 4.5*, dus laten we het op een hoge 4* houden.