Genre: Drama / Romantiek
Speelduur: 119 minuten
Oorsprong:
Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten
Geregisseerd door: Thomas Vinterberg
Met onder meer: Carey Mulligan, Matthias Schoenaerts en Tom Sturridge
IMDb beoordeling:
7,1 (57.094)
Gesproken taal: Engels, Frans en Italiaans
Releasedatum: 7 mei 2015
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Far from the Madding Crowd
Victoriaans tijdperk, 1870. Bathsheba Everdene (Mulligan) is een mooie, trotse vrouw met een onafhankelijke geest. Ze wordt door drie zeer verschillende mannen het hof gemaakt: Gabriel Oak (Schoenaerts), een schapenhouder, Frank Troy (Sturridge), een roekeloze sergeant en William Boldwood (Sheen), een welgestelde en wat oudere vrijgezel.
Externe links
Acteurs en actrices
Bathsheba Everdene
Gabriel Oak
William Boldwood
Sergeant Francis Troy
Fanny Robbin
Liddy
Jacob Smallbury
Jan Coggan
Joseph Poorgrass
Sergeant Doggett
Video's en trailers
Reviews & comments
BBarbie
-
- 12893 berichten
- 7675 stemmen
(...)Voortkabbelende vrouwenfilm (...)
Leg mij dat eens uit: wat is een vrouwenfilm? Ik ken wel kinderfilms en familiefilms, maar een vrouwenfilm? Wat moet ik daaronder verstaan? Bestaat daar een definitie van?
Flat Eric
-
- 6443 berichten
- 1026 stemmen
Leg mij dat eens uit: wat is een vrouwenfilm? Ik ken wel kinderfilms en familiefilms, maar een vrouwenfilm? Wat moet ik daaronder verstaan? Bestaat daar een definitie van?
Je moet lekker zelf weten wat je er onder verstaat. Een kinderfilm hoeft ook niet per definitie een kinderfilm te zijn. Een 'meer voor mannen' film kan ook leuk gevonden worden door vrouwen, etc etc.
Wat MIJ betreft was dit echter een vrouwenfilm: Een romantisch traag voortkabbelend drama wat vooral in de smaak zal vallen bij vrouwen.
1 vrouw, 3 mannen, op zoek naar liefde, eerst de foute man kiezen maar dan uiteindelijk toch gaan voor de goede man resulterend in een happy end enz.enz.
BBarbie
-
- 12893 berichten
- 7675 stemmen
een vrouwenfilm: Een romantisch traag voortkabbelend drama wat vooral in de smaak zal vallen bij vrouwen.
Nooit gedacht dat anno 2016 iemand dit onderscheid nog zou maken. 
Maar toch weer wat bijgeleerd, als mannen onder elkaar, nietwaar? 
Zwolle84
-
- 8022 berichten
- 0 stemmen
De definitie van "vrouwenfilm" is "ik ben man en begrijp de film niet".
Flat Eric
-
- 6443 berichten
- 1026 stemmen
Nooit gedacht dat anno 2016 iemand dit onderscheid nog zou maken. 
Maar toch weer wat bijgeleerd, als mannen onder elkaar, nietwaar?
Man, vrouw, wat maakt het uit 
Ik plaats dingen graag in hokjes, maakt het leven overzichtelijk 
fappie
-
- 2688 berichten
- 2005 stemmen
Hij is zeker goed, maar niet briljant. Hij speelt eigenlijk altijd nogal licht ontvlambare personages
Ik quote mezelf hier, maar ik moet dit toch ff terugnemen. Ik vind Schoenaerts echt zeer sterk spelen. Ik heb me vergist, misschien is hij wel briljant. Verder ook een zeer mooie film zeg. De sfeer is prachtig, een bijzonder verhaal en puik acteerwerk. Heb het origineel niet gezien, maar goed. Dat is maar beter ook denk ik.
Movsin
-
- 8264 berichten
- 8427 stemmen
Tom Hardy's novelle was goed genoeg voor een filmremake van deze "Far from the madding Crowd", ruim een halve eeuw nadat Julie Christie iedereen overtuigde van haar talent. Niet dat "lieve snoet" Carey Mulligan (tovert in een fractie van een seconde een trieste blik om in een ontwapenende glimlach), het niet goed doet, integendeel. En ook Martin Sheen en Matthias Schoenaerts (weer sterk in een eerder zwijzame rol) vertolken goed, maar deze remake haalt net niet het niveau van zijn voorganger. Vond het script met de overgangen tussen de verschillende scènes niet vloeiend genoeg waardoor het geheel precies minder gebonden en minder krachtig is. Ook kon de muziek niet altijd bepaalde scènes, of gevoelens, voldoende doen uitkomen..
scorsese
-
- 13162 berichten
- 11074 stemmen
Goeie film waarin een vrouw die een boerderij erft huwelijksaanzoeken krijgt van drie verschillende mannen. Het duurt even voordat het verhaal een richting krijgt, maar daarna zorgen de onderlinge verhoudingen ervoor dat het boeiend blijft. De film ziet er mooi uit en de casting is uitstekend.
clubsport
-
- 3813 berichten
- 6941 stemmen
De film bewandeld braaf de romantische dramapaden , zo weet je al na de eerste 10 minuten voor wie ze uiteindelijk gaat kiezen , dat kan ook niet anders omdat de film zich dient te houden aan het sprookje dat de goeierik altijd het meisje krijgt .
Dat gezegt hebbende wil niet zeggen dat het een slechte film is , de cast speelt allemaal hun rol goed en ook de decors en aankleding zijn goed verzorgd .
En ja het is inderdaad een echte vrouwenfilm .
moviemike
-
- 1309 berichten
- 5762 stemmen
Man, vrouw, wat maakt het uit 
Ik plaats dingen graag in hokjes, maakt het leven overzichtelijk
Ben van dezelfde mening. Zo vind ik 'sex and the city' eerder een vrouwenfilm, 'the expendables' dan weer meer iets voor een mannelijk publiek, 'twilight' eerder tienergericht en 'plop in de wolken' voor kleuters gemaakt. Denk dat er tijdens het maken van zo'n soort films al een onderscheid wordt gemaakt tussen bepaalde doelgroepen. Anders maak je in dit soort gevallen, anno 2016, een film voor niemand, in plaats van voor iemand.
moviemike
-
- 1309 berichten
- 5762 stemmen
De definitie van "vrouwenfilm" is "ik ben man en begrijp de film niet".
Die definitie is omgekeerd bij mijn vrouw vaak van dezelfde orde, en dat is dan niet alleen bij ''mannenfilms'' het geval.
parcivalis
-
- 298 berichten
- 353 stemmen
Schitterende romantische wegkijker voor wie van the real good old England houdt. Uiteraard gaat het over de westerse romantiek die vast nog eeuwen in de illusie blijft verkeren dat je iemand kunt bezitten en dat het veiligstellen door huwelijk iets met liefde te maken heeft. Prachtige shots van het Engelse platteland en zeer onderhoudend acteerspel.
eRCee
-
- 13441 berichten
- 1978 stemmen
Het is nogal een pleaser, deze film. De kijker krijgt precies wat verwacht en gewenst wordt. Far from the madding crowd tapt daarmee duidelijk uit het vaatje van het vertrouwde en het bekende. Op zich niet eens zo erg, maar soms wordt het wel erg clichématig. Als Batsheba ook maar één roman uit haar eigen tijd zou hebben gelezen, had ze geweten dat je nooit (maar dan ook nooit) wat moet beginnen met de man in het mooie uniform. Toegegeven, het materiaal van deze film komt juist uit één van die romans, dat zullen we dan maar als excuus zien. De drie aanbidders worden vrij oppervlakkig uitgewerkt, vooral Troy, en je hebt het gevoel dat er vooral iets meer tijd uitgetrokken had moeten worden voor de ontwikkeling van het huwelijk. De manier waarop twee gegadigden elkaar vervolgens uitschakelen komt volkomen uit de lucht vallen en is echt een lompe manier om karakters weg te schrijven. Het einde is natuurlijk zoals het moet zijn, maar iets minder gezapige strijkmuziek had ik niet erg gevonden.
En ja, het leidt geen twijfel dat dit een vrouwenfilm is, waarvan de definitie als volgt luidt: een film die wel op Net5 maar niet op RTL7 wordt uitgezonden (de definitie van een mannenfilm kan hieruit eenvoudig worden afgeleid).
james_cameron
-
- 6986 berichten
- 9780 stemmen
Bijzonder aangename verfiling van het gelijknamige boek van Thomas Hardy, over een zelfstandige vrouw (Carey Mulligan) die na het erven van een landgoed te maken krijgt met een reeks huwelijksaanzoeken van nogal uiteenlopende mannen. Schitterend in beeld gebracht en mooi gespeeld, al is het jammer dan de personages een beetje oppervlakkig zijn uitgewerkt en dat bepaalde dramatische gebeurtenissen niet wat meer impact hebben. Afgezien daarvan een eersteklas film, eens wat andere koek voor regisseur Thomas Vinterberg, die ons doorgaans vergast op meer zwartgallig werk.
Fransman
-
- 3022 berichten
- 2267 stemmen
Heerlijke soap avant le lettre. Wat was Thomas Hardy toch een geniaal auteur. Inderdaad, Vinterberg laat zien dat hij ook een ander soort films kan maken, dan wat hij doorgaans doet. Hier kun je lekker in wegdromen. Ook wel eens fijn. Zeker voor een onvervalste romanticus als ik.
Carey Mulligan levert vakwerk als Bathsheba Everdene en is bovendien leuk om naar te kijken. Matthias Schoenaerts speelt zoals hij altijd speelt: ingehouden en bijna onzichtbaar. Verder doet de setting natuurlijk de rest. Dorset is het mooiste graafschap van Engeland. Om onopgehelderde redenen heb ik nooit de versie van John Schlesinger, met Julie Christie en Peter Finch gezien. Ga ik nu gauw doen.
Tina77
-
- 101 berichten
- 178 stemmen
Puur genot om naar te kijken. Heerlijke sfeer, nergens erover. Trots op onze Mathias Schoenaerts uiteraard. 119 minuten die zomaar voorbijvliegen en op een aangename manier blijven hangen. Meer van dit graag. Prachtige setting ook.
Airheart
-
- 6 berichten
- 9 stemmen
Mooi romantisch drama. Goed geacteerd, verhaal op een gegeven moment wat ‘over the top’, maar zeker genoten.
balrog
-
- 25 berichten
- 980 stemmen
Veel mooie shots van het prachtige Engelse landschap. Het verhaal kabbelt rustig voort met een zekere voorspelbaarheid die je in dit soort (vrouwen) films
verwacht. Toch ook een aantal onverwachte wendingen, die daarom niet altijd geloofwaardig en goed uitpakken (zoals de hond die de schapen de afgrond inwerkt, de dood van Fanny en de terugkeer van de soldaat). Het plot had iets beter uitgewerkt kunnen worden.
De mooie shots en de goede vertolkingen van Matthias Schoenaerts, Carey Mulligan en Michael Sheen maken er toch nog een 3* van...
Marky1963
-
- 8 berichten
- 479 stemmen
Zijn schapen nu echt zo stom dat ze niet zien dat er een afgrond is?
Fisico
-
- 10039 berichten
- 5398 stemmen
Gedegen kostuumdrama van Vinterberg die eens een andere weg inslaat. Aan de zijde van Matthias Schoenaerts die ook nog opduikt in andere films van Vinterberg. Verfilmd op basis van een boek, maar ook de film blijft onderhoudend hoewel hij rustig verder kabbelt.
Centraal staat een onafhankelijke landeigenares die ten tijde van eind negentiende eeuw het hof wordt gemaakt door 3 mannen, elk van verschillende komaf. Geen intriges of jaloezie, daar houdt deze film zich ver vandaan. Het blijft allemaal vrij hoffelijk, alsof de inzet een spelletje is dat je verliest.
Het mooie kader en uitstekende acteerprestaties worden geflankeerd door het mooie glooiende landschap. Allemaal zeer prima gedaan, maar niet weggelegd voor alle kijkers natuurlijk, want ondanks het vlotte spel verwachten sommigen wat meer actie of spanning.
Rotterdam@1
-
- 878 berichten
- 424 stemmen
Aardige film en tot een maximum uitgesponnen, vergt veel geduld voor de uiteindelijke ontknoping.
Nogal feodaal qua verhaalstructuren: arme bevolking in dienst bij vermogende boeren en grootgrondbezitters en dan de rollen van de vrouwen....pff! Ja, dat weten we: 19e eeuw!
Bathsheba is een zelfstandige vrouw met soms eigen bezittingen en dat is al de uitzondering op de regel, net als dat er in beschrijvingen soms terug komt, dat ze een onafhankelijke geest heeft... Die hebben we bij geboorte allemaal, bezijden of we die ook zo gebruiken. Nogal oppervlakkig gebleven qua verhaalstructuren, bijv. het karakter van Oak, de landschappen zijn mooi.
clubsport
-
- 3813 berichten
- 6941 stemmen
Niet onder de indruk.
Voortkabbelende vrouwenfilm over een voor die tijd tè onafhankelijke en zelfstandige vrouw en drie mannen die zich hongerig op haar willen storten.
dat vind ik altijd zo grappig , het sprookje van de moderne onafhankelijke sterke vrouw die geen man nodig heeft en die dan verplaatsen naar de oude tijd want ? tja de traditionele vrouw die wel een man zoekt dat is een taboe karakter tegenwoordig .
Tergelijkertijd moeten de mannen natuurlijk nog steeds even needy zijn .
Tiany
-
- 525 berichten
- 753 stemmen
“Gaat wel” filmpje. Een geëmancipeerde vrouw die weet wat ze (niet) wil, maar dan toch de grootste fout doet. Bathsheba Komt sterk over, maar tegenover de verkeerde persoon is ze veel te zwak. Enfin….als twee honden vechten om een been…..
mrklm
-
- 11374 berichten
- 9897 stemmen
In 1870 neemt Bathsheba Everdeen [Carey Mulligan] de boerderij over van haar oom over in Dorset, zo’n 200 kilometer van ‘The Madding Crowd’ in Londen. Al snel dringen die mannen naar Bathsheba's hand die elk een belangrijke eigenschap met haar delen. De eenvoudige Schapenboer Gabriel [Matthias Schoenaerts] is minstens zo halsstarrig, de welgestelde vrijgezel William [Michael Sheen] evenaart haar qua intelligentie en culturele kennis en sergeant Frank [Tom Sturridge] is een gepassioneerde man en minnaar. Een samenloop van omstandigheden bepaalt of de zelfstandige Bathsheba überhaupt haar leven kan voortzetten met een van deze mannen. Thomas Hardy’s beroemde roman uit 1874 blijft fascineren dankzij de uitmuntende cast en Mulligan is ideaal in de titelrol.
nijkerkbert
-
- 604 berichten
- 776 stemmen
Een heel fijne verfilming van het boek van Thomas Hardy. Mulligan en Schoenaerts spelen hun rollen zeer naturel en overtuigend. Dat, in combinatie met de hallicunerend mooie beelden van de Engelse landschappen, zorgt er voor dat het geen moment verveelt. 3,5☆
Het laatste nieuws

Bruce Springsteen-biopic 'Deliver Me From Nowhere' nu al te zien op Disney+

Spaanse film 'Nowhere' is één van de meest gestreamde niet-Engelstalige Netflix-films ooit

Ook deze vijf cultfilms kijk je vanaf nu gratis op PlexTV

Misdaadthriller 'The Bone Collector' morgen te zien op televisie
Bekijk ook

Festen
Drama, 1998
822 reacties

En Kongelig Affære
Drama / Historisch, 2012
77 reacties

De Rouille et d'Os
Drama / Romantiek, 2012
188 reacties

Brooklyn
Drama / Romantiek, 2015
98 reacties

Persuasion
Drama / Romantiek, 2007
29 reacties

The Duchess
Romantiek / Historisch, 2008
197 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








