- Home
- Films
- A Good Day to Die Hard
- Filtered
Genre: Actie / Misdaad
Speelduur: 98 minuten
Alternatieve titel: Die Hard 5
Oorsprong:
Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk / Hongarije
Geregisseerd door: John Moore
Met onder meer: Bruce Willis, Jai Courtney en Sebastian Koch
IMDb beoordeling:
5,2 (222.360)
Gesproken taal: Engels en Russisch
Releasedatum: 14 februari 2013
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot A Good Day to Die Hard
"Yippee Ki-Yay Mother Russia"
John McClane (Bruce Willis) reist af naar Rusland om zijn vervreemde zoon te helpen. Die is betrokken bij de gevangenisuitbraak van een Russische leider die een staatsgreep wil plegen. Vader en zoon moeten alles op alles zetten om zichzelf en elkaar in leven te houden en de werelddemocratie te beschermen.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (5,2 / 222360)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- A Good Day to Die Hard (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 10,99 / huur € 3,99
- Kijk op meJane
Social Media
Acteurs en actrices
John McClane
Jack McClane
Komarov
Lucy McClane
Irina
Collins
Alik
Murphy
Chagarin
Anton
Reviews & comments
Onderhond
-
- 87599 berichten
- 12855 stemmen
Minste van de reeks.
Voelt ook het minst als een Die Hard actiefilm aan, eerder een halve mix met de Mission Impossible reeks. Daar draagt de Russische setting uiteraard aan bij, wist niet dat ze in Amerika nog altijd bleven bezighouden met dit soort Russische kernwapen plotjes, wordt toch écht wat magertjes.
Verder is ook de vader-zoon relatie om te huilen, al speelt Moore het redelijk slim en laat hij vooral de actie spreken. Het geleuter ertussen is van een érg laag niveau, maar gelukkig is het ook kort, waardoor het nooit echt in de weg komt te staan van de rest van de film.
De actie zelf is geregeld érg spectaculair. De achtervolging in het begin van de film mag er absoluut zijn, ook de finale bevat een aantal geweldige momenten. Jammer genoeg ben ik een stuk minder te spreken over het camerawerk. De keuze voor het shakey gebeuren is één ding, maar heb het nog maar weinig zo slecht als hier uitgevoerd gezien. Wat goedkope herhalingkjes en zoompjes ten spijt.
De actie blijft vlot doorheen de film en voor een keertje duurt het eens geen 2 uur alvorens de hele zooi tot een conclusie gekomen is. Dat valt te prijzen, jammer dat het camerawerk van erg lage kwaliteit is en dat het gebeuren eromheen té mager is, zelfs voor een no-brain actiefilmpjes als dit. Verder als vijfde deel van de Die Hard reeks ook maar een nietige toevoeging, al ben ik dan verder ook weer niet zo'n hardcore fan van de reeks die daar punten voor gaat aftrekken.
2.5*
Leno
-
- 5921 berichten
- 4408 stemmen
Slappe film die enkel draait om grootse actiescenes, maar dat is uiteraard niet genoeg. Het verhaal is erg matig, Willis heeft er geen zin in en de wisselwerking met zijn zoon komt niet uit de verf. Het verhaal is sowieso uit de lucht gegrepen en het wordt ook nergens meer wat.
sinterklaas
-
- 11816 berichten
- 3317 stemmen
En zo breid de reeks zich verder uit.
Na With a Vengeance had je al kunnen denken dat John Mc Clane van de rader was verdwenen, maar na 12 jaar keerde hij echter nog terug met Live Free or Die Hard ofwel Die Hard 4.0, waarbij we ook kennis maakte met zijn dochter. Nog even later kon er ook nog wel een deeltje 5 bij, met nog zo'n uitbundige titel met "Die Hard" erin.
Ook hier zien we dochterlief weer even terug maar dan blijkt Mc Clane ook nog een zoon te hebben.
Zijn zoon zit in Rusland en is lid van een organisatie en zijn van plan om Russische leider uit de gevangenis te halen. John besluit toch maar eens een kijkje te nemen in Moskou en zijn zoon te helpen, maar zijn zoon neemt zijn aanwezigheid toch niet echt in dank af. En nog voor John zijn koffers kon neerzetten in een hotel en eventueel een lekker warm bad kon nemen, vliegen de explosies en kogels alweer om zijn oren en mag hij gelijk al weer zijn zoon gaan redden, dit ook met een hoop explosies en rondvliegende auto's tijdens een spectaculaire autoachtervolging over de snelwegen van Moskou. En dit is nog maar het begin.
En vervolgens zullen vader en zoon echt samen moeten werken en krijgen we weer een lekkere non-stop actiefilmpje voorgeschoteld met behoorlijk vette shootouts waar de vonken en de brokken beton, en versplinterd glas in het ronde vliegt. Ook Sebastian Koch zet hier een prima rol neer als badguy en de film loopt weer lekker als een trein. Ook leuk dat John en McClane jr naderhand ook nog op missie gaan in Tsjernobyl, wist trouwens niet dat dat in een paar uur vanaf Moskou te bereiken was in een sportwagen. Daar gaat de actie ook weer vrolijk door, en waarschijnlijk is John Moore geïnspireerd geraakt door Chernobyl Dairies.
Weer een leuk deeltje, waarin de ouwe Bruce weer even zijn sentiment kwijt kan. Ook Jai Courtney (wat lijkt die gast overigens op Vinnie Jones) speelt hier erg goed zijn zoon en voor de rest is dit weer fijn bier en chips vermaakt die nu Max Payne regisseur John Moore op zijn naam mag hebben. Het word ook weer eens tijd om de oudere films van Die Hard te herzien, want een 3* voor deel 1? Dit was weer lekker hersenloos vermaak.
Ik begin Djelle te missen.
4,0*
Gameover
-
- 84 berichten
- 304 stemmen
Ik vind het echt bijzonder dat er hier mensen zijn die
- een hele samenvatting van de film kunnen geven
- een revieuw erover willen maken
- een hoog cijfer geven.
Misschien hebben een aantal mensen die wat jonger zijn Deel 1, 2, en of 3 niet gezien en hebben geen idee wat Die hard eigenlijk is.
Daar ik deze wel heb gezien, is het eigenlijk te triest voor woorden dat deze film te titel Die Hard met zich meedraagt.
Decec
-
- 6746 berichten
- 8589 stemmen
Een goede actie/misdaad/thriller film...
Prima verhaal...
Prima acteerwerk...
Wel leuk bekende acteur Bruce Willis ...
En ook een bekende acteur Sebastian Koch (Duitsland)...
Super mooi HD kwaliteit breedbeeld...
Perfect achtergrond geluid/muziek
(Dolby Digital 5.1)...
Toch te snel camerabeweging...
Heerlijk genoten...
The One Ring
-
- 29974 berichten
- 4109 stemmen
Aangezien ik toch wel een liefhebber ben van de Die Hard reeks is het een beetje vreemd dat ik dit vijfje deel niet in de bioscoop heb gezien, maar de film ging een beetje langs me voorbij toen. Er werd opvallend weinig promotie voor gemaakt en hij deed het uiteindelijk ook ondermaats. Misschien wisten ze wat voor een misbaksel ze in handen hadden?
A Good Day to Die Hard is een vervolg van het ergste soort: een vervolg met kennelijk een totale desinteresse in de hele serie waartoe hij behoort. Het lijkt totaal niet op een Die Hard film, ondanks de aanwezigheid van Bruce Willis als John McClane en een hoop actie. In plaats daarvan is het een hopeloos verouderd aanvoelende actiefilm met een chronisch gebrek aan humor. Ik zag laatst nog deel 1 weer eens en vooral de opbouw van de actie is daar erg knap gedaan en Willis blijft hilarisch met zijn sarcastische benadering van de hele situatie. Verwacht hier zoiets echt niet. Van de duizenden fragmenten geweld zijn er twee geslaagd. De rest is willekeurig, ongeïnspireerd en slecht in beeld gebracht. Verder ook een verschrikkelijke sfeer, een lusteloze Willis die vergeten lijkt te zijn hoe hij McClane moet spelen en Courtney die verder geen woorden waardig is.
Misschien wel de slechtste film ooit uit een serie die me lief is. Totaal zielloos.
1*
frolunda
-
- 1115 berichten
- 4602 stemmen
Van opbouw of intro is dit keer geen sprake meer (daarom duurt ie ook nog maar anderhalf uur),nu is het actie ,actie en nog eens actie.Als je daar van houd zit je goed met A Good day to die hard maar wat mij betreft had een beetje inhoud en diepgang geen kwaad gekund.Willis vind ik het aanzien altijd nog wel waard maar naar een paar goed ingevulde bijrollen is het tevergeefs zoeken.Ook de regie en het camerawerk zorgen niet voor een extra impuls zodat deze film niet veel meer is dan een doodgewoon actie vehikel dat de Die hard feeling uit de vorige films node mist.Die drie sterren geef ik dan ook voornamelijk uit nostalgische overwegingen en omdat ik hoop en ook wel een beetje denk dat ik hem in de herziening beter ga vinden.
Ste*
-
- 2073 berichten
- 1388 stemmen
Had niet gemaakt hoeven worden.
Ik ben gewend dat de Die Hard-reeks luchtig maar toch best intelligent is, en dat ook actie-leken als ik van de films kunnen genieten door hun unieke sfeer. Daar is uiteindelijk maar weinig van terug te zien. Het begint nogal grimmig, enigszins verwarrend, en ook de zelfrelativerende humor slaat vaker wel dan niet de plank mis.
En Willis is met zijn wilde haren blijkbaar ook meteen zijn acteertalent verloren, want de schamele teksten komen er allerminst overtuigend uit.
De autoscene in het begin gaat zo lang door dat het op een gegeven moment absoluut niet leuk meer is. Gelukkig komt de film daarna in een wat rustiger vaarwater en hoewel het nergens echt heel boeiend, grappig of vermakelijk wordt is het nog wel net uit te kijken allemaal.
Nee, dit is op alle vlakken minder dan al zijn voorgangers. Zelfs de actie, die ik alleen in Die Hard-films nog wel oke kan vinden wist me dit keer maar nauwelijks te boeien.
Laat het alsjeblieft hier ophouden voor de reeks, voordat we zometeen opa McClane met rollator achter zijn kleinzoon aan zien schuifelen.
2*
Carnaval
-
- 2 berichten
- 3 stemmen
Ik ben dus echt een fan van die Die hard films. Deze keek ik in de bioscoop, maar pas thuis kwam ik erachter dat er ook scenes in Tsjernobiel speelden. Woehahhaaa, wat bleek? Ik was in slaap gevallen en pas tegen het eind weer wakker geworden. Nadat ik deze film maanden later op mijn grootbeeld weer bekeek, heb ik mij dus wederom met moeite wakker kunnen houden. Van al die anderen kan ik mij de boeven voor mijn geest halen. Maar wat ik ook probeer, van deze boeven kan ik mij dus niets meer herinneren, (behoudens dat ik in slaap viel en dat het iets met Tsjernobiel te maken had). Dus voor mij krijgt deze de laagste score die ik hier maar kan geven en dat is dus géén score oftewel een 0. Maar die mag ik dus niet geven. Dus dan maar een halfje!
Brabants
-
- 2888 berichten
- 2145 stemmen
Over-the-top vijfde deel uit de Die Hard serie met repetitieve actie die het al flinterdunnne verhaal behoorlijk saai weet te maken. De humor is verre van grappig en het acteerwerk is strak op de automatische piloot zonder enige vorm van empathie of karakterstudie. Het bombastische arsenaal aan actiescenes met toch wel strak camerawerk kon me toch niet overtuigen om de film te belonen.
IH88
-
- 9734 berichten
- 3186 stemmen
“The shit we do for our kids. Yippie-kai-yay, motherfucker.”
Ik had dit vijfde deel eigenlijk al uit mijn geheugen gewist maar ik heb mij er toch nog één keer aan gewaagd. En het viel weer niet mee. Het is één en al actie zonder ook maar iets van een verhaal of een opbouw. Maar veel erger nog is dat er totaal geen humor in zit en dat de personages buiten McClane totaal geen persoonlijkheid hebben.
Courtney is als McClane’s zoon Jack abominabel maar ik moet ook zeggen dat het personage erg slecht geschreven is. Over de bad guys (weer de Russen?) ben je zo uitgepraat want die mogen alleen maar boos kijken en schieten, alhoewel Koch nog zijn best doet maar hij is eerder lachwekkend dan dreigend. Na twee actiescènes was ik eigenlijk al murw gebeukt en dan moeten er nog zeven of acht komen. Willis is hier eigenlijk een standaard actieheld zonder de sarcastische opmerkingen en iconische oneliners. Dit vijfde deel voelt aan alle kanten sleets aan.
Kondoro
-
- 11525 berichten
- 2867 stemmen
‘A Good Day to Die Hard’ is een mooi voorbeeld hoe een serie van een aantal films in één ruk verkloot kan worden, en dat wist deze film voor mekaar te krijgen die ik bij de zoveelste kijkbeurt nu niet bepaald leuk meer vond, eerder zwaar irritant. De serie lijkt dood te gaan, en dit vijfde deel helpt er niet echt bij mee. Deel vier begon al wat in te kakken maar dit deel slaat wel alles, en dat is jammer. Toch wist ‘A Good Day to Die Hard’ me op sommige punten zeker wel te vermaken, en dat zeker wanneer men besluit om elle lange actie scénes er in te stoppen waarvan ik toch wel echt van genoten heb.
Deze herziening brengt me weer een stapje dichterbij mijn voltooing voor mijn doel om de statistieken evenveel te krijgen, en om hem eens te herzien vond ik totaal niet erg, echter merkte ik wel dat de serie wat inkakte, en dat komt misschien ook een beetje door de stijve Willis die nu nog meer ongeloofwaardige stunts uitvoert dan dat hij al deed.
Maar man o man, wat was dit vijfde deel een verschrikking van zijn soort, met meer negatieve punten dan dat er ook maar iets echt goeds over te vertellen valt. Natuurlijk kent de film zo zijn actie scenes, die veelal leuk zijn maar nergens overweldigend goed worden. Toch kan zoiets natuurlijk niet de film opbeuren, de scene dat de zoon van John achterna gezeten word door een paar huurmoordenaars lijkt het wel op, is leuk en aardig allemaal maar ze staan nergens echt sterk. Ook de vele schiet scenes zijn geinig maar ik blijf me nog steeds verbazen hoe ze toch van de kogels kunnen vluchten die afgeschoten worden door de Russiche helikopter die veel weg had van de Kamov Ka-50. Maar wat klote om telkens de clichématige zinnen als ‘I am your Father’ te horen en dat door de hele film door, blegh ik werd er ziek van.
Nu ik dan eindelijk mijn goeie computer weer terug heb, heeft het even geduurd voordat ik deze mening kon schrijven, dus ik houd het ook wat korter. Ik ben geen fan geweest van dit vijfde deel en hoewel ik er zo’n 2 keer over gedaan hebben hem uit te zitten was de tweede keer ook erg moeilijk, ik ben namelijk de eerste zit in slaap gevallen. Er zit geen pit in dit vijfde deel, is over het algemeen ontzettend traag en nergens aangrijpend, zo erg dat de film moeilijk te volgen is als je wat vermoeider bent aangezien het nergens ook maar iets spannender word, en dat is ontzettend jammer.
Het verhaal was ook matig, John McClane hoort dat zijn zoon ergens in Rusland vast zit en gaat die kant op, hij heeft veel opzich en zit bij de één van de grootste schurken van Rusland in de gerechtszaal. Tot dat er een aanval gepland word omdat ze graag Komarov willen bevrijden maar, Jack wou hem ook graag mee nemen omdat hij dit in opdracht van het leger moest doen. Ze komen er achter dat Komarov eigenlijk de grote schurk is en John en Jack in een verkeerde richting stuurden om zo vrij te komen, door ook onder andere Tsjernobyl te gebruiken daar zijn plutonium te verplaatsen en noem maar op.
Nee, dit was een ontzettend lange en trage zit waar ik geen moment van genoot, zonde maar waar. Die Hard 5 was niet mijn film, en dat gaat het ook niet worden. Ongekend veel slechte clichématige actie scenes die eigenlijk vrijwel nergens na toe gingen en dat was doodzonde.
2.0*
Shadowed
-
- 11421 berichten
- 6719 stemmen
Vond het eigenlijk heel leuk.
Maar ik snap ook wel dat dit wat lager scoort dan de gemiddelde actiefilm, want een echte Die Hard film is dit eigenlijk niet meer. Met wat verandering had dit makkelijk een normale actiefilm kunnen worden, misschien had het dan wellicht hoger gescoord.
Echte Die Hard fans zullen dan wel teleurgesteld zijn, want wat je hier te zien krijgt is slechts actie en nog eens actie met vrij weinig verhaal, terwijl de voorgaande delen duidelijk meer verhaal te bieden had. Daar faalt het dus in en had daarom eigenlijk beter een aparte actiefilm moeten zijn.
Willis is wel grappig, Courtney is leuk als actieknaap en die 2 maken er weer een rommeltje van, dit keer in Rusland. De actie is top, over the top en visueel best mooi. Enkele bombastische scenes hielden me enorm geboeid, en aangezien dit allemaal 98 minuten duurde was het vrij lang genieten.
Het camerawerk was wat te nerveus voor mij. Hij staat nooit stil, en dit voegt uiteindelijk niet heel veel toe. Maarja, de actie zelf is dan wel weer prima in beeld gebracht waarmee er genoeg afleiding is.
Ik heb me behoorlijk vermaakt, al is dit, zoals ik al zei, niet echt een Die Hard film. Toch wel een leuke actiefilm met mooie actie en lekker veel actie. Enkele prima twistjes en dan is het voor mij al snel vrij geslaagd. Vermaak ten top.
TMP
-
- 1892 berichten
- 1719 stemmen
De voorgaande vier Die Hard films bevielen mij allemaal best wel. Dit vijfde deel had ik nog niet gezien en dat had ik ook maar beter zo kunnen laten. Een vreselijk slechte film, die ook totaal niet binnen de reeks past. Slecht acteerwerk (ook van Bruce Willis en Sebastian Koch). Een plot kon ik er nauwelijks in ontdekken, laat staan een fatsoenlijk plot. Veel te lange en onrealistische actiescènes, die al heel snel gaan tegenstaan en waar geen einde aan lijkt te komen. Allemaal kleurloze karakters ook, zelfs John McClane komt niet uit de verf. Waardeloze film, zonde van de tijd.
PeterPaul
-
- 26 berichten
- 0 stemmen
Ernstige tegenvaller die niet in de Die Hard serie thuishoort. Een flinterdun plot moet gecompenseerd worden door tomeloze actie die matig in beeld gebracht is.
Ineens blijkt McClane een zoon te hebben waar het zoals gebruikelijk in de familie niet mee botert.
Jammer dat er aan dit plot met deze regisseur geld is uitgegeven.
Blijft de vraag wat Bruce Willis heeft bewogen om aan deze zeperd mee te doen, toch weer de duiten?
Sergio Leone
-
- 4413 berichten
- 3098 stemmen
Slecht.
Ik ben niet de grootste Die Hard-fan, maar de delen 1 en 3 vind ik wel goed. Dat zijn ook gewoon ouderwetse actiefilms zonder al te veel franjes. Dit 5e deel teert om onverklaarbare redenen niet meer op John McClane maar koppelt hem aan z'n zoon, neergezet door Jai Courtney, toch wel een erg matig acteur. Chemie tussen hem en Bruce Willis is onbestaande.
Bovendien is het verder niet al te interessant qua premisse - waar het origineel dat bijvoorbeeld wel is. Met wat slecht geschoten actie en veel lawaai als enige ingrediënten is de film kansloos.
1,5
Chainsaw
-
- 8845 berichten
- 3576 stemmen
Iedereen die dacht dat Die Hard 4 het grootste dieptepunt van de serie was, zal ongetwijfeld meteen terugkrabbelen na het zien van de vijfde film. Waar Die Hard 4 een vrij inwisselbare maar enigszins competent gemaakte actiefilm was, daar is Die Hard 5 op alle fronten miserabel. Bruce Willis doet geen enkele moeite meer, ik kan me voorstellen dat er op de set mensen waren die tijdens de opnames moesten checken of hij überhaupt nog wel in leven was. Maar ook in alle overige rollen zit geen enkel figuur die de boel een beetje levendig houdt. Dus rust alles op de schouders van regisseur John Moore, die ons de meest vervelende en slaapverwekkende actie voorschotelt. De camera schudt wild in het rond en er wordt in de montage snel heen en weer geknipt, zodat je als kijker na een paar minuten het al zat bent. Daar bovenop is het script echt onvoorstelbaar oninteressant. Tja, dan hou je niet veel meer over.
1,5 sterren.
teigertje
-
- 2957 berichten
- 2079 stemmen
Een prima aktie film, van de Die hard films, maar de minst overtuigende, deze mist de vibe,van de voorgangers.
Ook het camera werk, is wiebelend, wat erg jammer is.
En wat op sommige momenten opvalt in deze film.
John Mclane staat niet, in de spotlights in dit vervolg.
En dat is jammer.
xxERWINxx
-
- 1876 berichten
- 985 stemmen
Vandaag herbekeken, ditmaal op bluray!
Toch vind ik dit niet de beste uit de reeks, wel redelijk wat actie in deze film, maar het onderwerp boeide me helaas niet zo, wel weer een spectaculair einde!
Eigenlijk is dit gewoon een standaard actiefilm en heeft verder niet veel te maken met de vorige Die hard films, vond het ook wel vreemd dat deze maar zo'n 95 minuten minuten duurde, had van mij wel 2 uur mogen duren met meer achtervolgingen enzo, maar dit deel was zeker niet slecht!
Als ik een top 5 moest maken van de ''Die hard" reeks dan was dit mijn lijst:
1. Die Hard
2. Die Hard with a vengeance (Deel 3)
3. Die Hard 2
4. Live free or Die Hard (Deel 4)
5. A good day to Die Hard (Deel 5)
tukkerstein
-
- 2219 berichten
- 3473 stemmen
Het is mij nog steeds onduidelijk waarom dit Die Hard-vervolg zo laag scoort. Onlangs alle delen herkeken maar ook dit deel heeft z'n kwaliteiten. Met de terugkeer van McClane's dochter is er juist wat meer continuïteit dan in voorgaande delen, en de inbreng van zijn zoon maakt dat het personage wat meer verkend kan worden. De film is lekker kort en de actiedichtheid is denkt ik het hoogst van alle delen. Heb eigenlijk zelden een film gezien met zoveel actiescènes. Soms wat veel herhaling met vliegende auto's maar het is zeker spectaculair. CGI is op een acceptabel niveau maar aan het eind soms iets te aanwezig. Het laatste gedeelte van de film is sowieso wat duffer, de adrenaline zit vooral in de eerste helft.
Lees dat velen de actie de rommelig gefilmd vinden, maar deze film komt naar mijn idee uit de hype rondom/na de Bourne-films waarin de camera alle kanten heenschudt - en dat valt het hier echt nog wel mee.
mrklm
-
- 11437 berichten
- 9929 stemmen
Wanneer John McClane [Bruce Willis] ontdekt dat zijn zoon Jack [Jai Courtney] heult met Russische maffia besluit hij eigenhandig in te grijpen, niet weten dat Jack verwikkeld is in een gevaarlijk dubbelspel waarmee hij de beruchte Kamarov [Sebastian Koch] onschadelijk hoopt te maken. Nu moeten vader en zoon, die behoorlijk van elkaar vervreemd zijn, de handen ineen slaan om te voorkomen dat Kamarov en zijn handlangers ze vermoord. Het verhaal is niet bijster origineel of intelligent en Koch is geen Alan Rickman, maar Willis staat nog steeds aardig zijn mannetje als John McClane en dit bestaat grotendeels uit lange actiescènes met enkele puike stunts. Dus verstokte fans van Die Hard komen voldoende aan hun trekken.
Neder0001
-
- 725 berichten
- 1799 stemmen
Halve ster eraf na het herzien van de reeks. Deel 4 was al beduidend minder dan de originele trilogie, maar dit deel past er gewoon helemaal niet tussen. Totaal oninteressant verhaal en personages. Kon de aandacht er maar moeilijk bijhouden en dat terwijl het de kortste speelduur heeft.
FlorisV
-
- 1854 berichten
- 795 stemmen
Met afstand de minste van de hele reeks, inmiddels vijf films lang. Het ontbeert grotendeels de humor en de vondsten van de eerdere delen en daar kan geen grote explosie tegenop. Een leuke schurk is er ook niet meer bij. Spectaculaire achtervolgingen met de auto maar het is niks nieuws onder de zon. Het geheel ziet er ook nogal grauw uit en da's niet louter door de Russiche setting.
Deze film komt ook uit de tijd dat iedereen zich afvroeg wat sportschooljongen Jay Courtney opeens deed in de lead van allerlei actiefilms, zie bijv. ook Terminator Genisys. Ik vind hem niet slecht maar wel erg inwisselbaar.
boemboem27
-
- 1541 berichten
- 1367 stemmen
opnieuw bekeken maar haalt het bij lange na niet bij de vorige 4 delen.
maw de minste.
daarom ook maar 2.5*
dun verhaaltje ,gewoon een doorsnee actiefilmpje
Pre- en sequels

Live Free or Die Hard
2007
1.307 reacties

Die Hard with a Vengeance
1995
462 reacties

Die Hard 2
1990
312 reacties

Die Hard
1988
909 reacties
Het laatste nieuws

'Outlander'-spin off 'Blood of my Blood' doet het ontzettend goed op HBO Max

'Perfectly Imperfect' met Yolanthe Cabau nu te streamen op Prime Video

Goed beoordeelde misdaadfilm 'Donnie Brasco' van Mike Newell is morgen te bekijken op televisie

Misdaadfilm 'Caught Stealing' van Darren Aronofsky heeft een releasedatum op Netflix
Bekijk ook

Django Unchained
Western / Actie, 2012
2.178 reacties

Die Hard
Actie / Thriller, 1988
909 reacties

The Hobbit: An Unexpected Journey
Avontuur / Fantasy, 2012
3.219 reacties

Die Hard with a Vengeance
Actie / Thriller, 1995
462 reacties

Skyfall
Actie / Thriller, 2012
2.750 reacties

Live Free or Die Hard
Actie / Thriller, 2007
1.307 reacties
Gerelateerde tags
bomciaruslandontsnappencourthouse agentrogue moscow, russia
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








