Genre: Drama / Misdaad
Speelduur: 94 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Harmony Korine
Met onder meer: James Franco, Selena Gomez en Vanessa Hudgens
IMDb beoordeling:
5,3 (153.734)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 11 april 2013
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Spring Breakers
"A little sun can bring out your dark side."
Brit, Candy, Cotty en Faith zijn beste vriendinnen sinds de lagere school. Ze wonen samen in een saai studentenhuis en zijn op zoek naar avontuur. Het enige wat ze moeten doen om echt plezier te beleven is genoeg geld bij elkaar sparen voor de voorjaarsvakantie. Wanneer ze de crimineel 'Alien' ontmoeten belooft deze hen te voorzien van alle spanning en opwinding die ze maar wensen. Onder aanmoediging van hun nieuwe vriend is het al snel duidelijk hoe ver meisjes willen gaan voor hun ultieme voorjaarsvakantie.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (5,3 / 153734)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- Spring Breakers (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 7,99 / huur € 2,99
Social Media
Acteurs en actrices
Brit
Candy
Alien
Cotty
Faith
Archie
Bess
Forest
ATL Twin
ATL Twin
Reviews & comments
disneystore
-
- 1760 berichten
- 0 stemmen
En dan Selena Gomez die steeds maar beweert hoe erg ze zichzelf daar gevonden hebben, als dat jezelf vinden is blijf ik liever zoek
Je neemt dingen een beetje te serieus denk ik...
Starmaster501
-
- 882 berichten
- 174 stemmen
De dingen die ik van deze film lees maken me loeiend enthousiast, helemaal de stijl en sfeer, alleen het feit dat het over een stel tienermeisjes gaat die op vakantie gaan houd het mij tegen de blu-ray te kopen... Misschien maar eerst een download kijken
(ben hier vaak zelf tegen maar bij deze film weet ik het gewoon niet...)
thegoodfella
-
- 329 berichten
- 2533 stemmen
Als Bluray een optie is waarom dan twijfelen? Betere kwaliteit en het scheelt maar een paar euro.
klopt maar ik vindt een paar blu-rays zo lelijk tussen mijn dvd collectie, dus ik wil alleen blu-rays als daar echt een meerwaarde aan zit. En dan niet het beeld, maar de extra's
Dus daarom de vraag. Staat er meer bij de blu-ray extra's?
disneystore
-
- 1760 berichten
- 0 stemmen
klopt maar ik vindt een paar blu-rays zo lelijk tussen mijn dvd collectie, dus ik wil alleen blu-rays als daar echt een meerwaarde aan zit. En dan niet het beeld, maar de extra's
Dus daarom de vraag. Staat er meer bij de blu-ray extra's?
DVD's zijn over pakweg 5 jaar wat video-cassetes nu zijn, waarom nog meer DVD's aankopen dan? Natuurlijk is het je eigen beslissing als je over 10 jaar een DVD collectie wilt, terwijl iedereen zijn favorieten al op blu-ray heeft her-aangeschaft (Pulp Fiction en the Shawshank Redemption zijn nu al voor minder dan 5 euro te verkrijgen), maar goed... Je kiest zelf, ik zou voor de blu-ray gaan. PS: Geen idee, ik denk dat Spring Breakers gewoon meer overdonderend zal zijn op blu-ray kwaliteit dan een DVD...
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
klopt maar ik vindt een paar blu-rays zo lelijk tussen mijn dvd collectie, dus ik wil alleen blu-rays als daar echt een meerwaarde aan zit. En dan niet het beeld, maar de extra's
Dus daarom de vraag. Staat er meer bij de blu-ray extra's?
Wat betreft de Lionsgate release is er geen verschil, heeft het beiden dezelfde content. Verwacht dat dat bij Belga films niet anders is. Zal het vanavond even checken thuis.
RobertKR
-
- 93 berichten
- 60 stemmen
Heb me er wel mee vermaakt, maar Selena Gomez hadden ze eigenlijk wel na 5 minuten al mogen lozen. Ik snap dat zij voor contrast moest zorgen, in feite komen de dames in gradaties van een non tot psychopaat, maar ze bakte er gewoon niets van en ze past daar niet tussen. Franco redde de film.
Een komedie vind ik het niet, wel een satire. Gomez die zegt dat iedereen zo aardig is en dat het paradijs is waar ze zichzelf hebben gevonden terwijl je in feite gewoon een zuipfeest met een zooi snuivende sletjes en randdebielen ziet vond ik althans wel aardige satire.
Frappant is wel dat dit voor haar kennelijk wel door de beugel kon, maar zo'n rapper en zijn vriendjes niet.
disneystore
-
- 1760 berichten
- 0 stemmen
Een komedie vind ik het niet, wel een satire. Gomez die zegt dat iedereen zo aardig is en dat het paradijs is waar ze zichzelf hebben gevonden terwijl je in feite gewoon een zuipfeest met een zooi snuivende sletjes en randdebielen ziet vond ik althans wel aardige satire.
Dat heet ironie.
DVD-T
-
- 15565 berichten
- 3127 stemmen
Blu-ray binnen en ik moet zeggen dat het er goed uitziet qua beeld en qua geluid is het helemaal zo als het hoort. Verder toch geen opzienbare release. De extra's (Achter de schermen/featurette Harmony Korine) bestaan uit 2 korte filmpjes van 1.30 min. Geven verder totaal geen inzicht in het proces van het maken van de film, maar zijn meer promotiefilmpjes. Verder 2 trailers van Spring Breakers. Audiocommentaar is nog het meest interessante van de extra's. Nu een aantal minuten in de film en al een stortvloed aan info van Korine. Dus voor de ultieme Spring Breakers ervaring qua beeld en geluid (en het commentaar) is het zeker de moeite waard om de Blu-ray release van Belga films in huis te halen.
disneystore
-
- 1760 berichten
- 0 stemmen
Ik ga straks de blu-ray halen en kijk uit naar de audiocommentaar!
Eerst natuurlijk de film nog eens zien.
AFCALS
-
- 101 berichten
- 205 stemmen
Klik op meningen, die van mij staat op pagina 2. Hoor graag nog wat van je, aangezien alles dat jij gebrekkig vind duidelijk weer in het plot zit... Ben benieuwd wat je van mijn ervaring met de film vind.
Mooi geschreven! Als ik je stukje lees denk ik dat wij films kijken voor totaal verschillende redenen. Of wij kunnen films waarderen om totaal verschillende aspecten.
Ik kijk een goede film voor de inhoud, het verhaal, de acteerprestaties etc. Maar bovenal moet ik vermaakt worden. Niet welk nummertje er als soundtrack gebruikt, niet vanuit welke hoek ze filmen. Niet welke belichting er gebruikt wordt etc. Dat zijn allemaal punten die voor mij niet de film maken. Dus wellicht dat ik daardoor deze film totaal niet kan waarderen.
Jij beleefde een moment van euforie toen die film begon, ik precies het tegenovergestelde. Ik irriteerde mij mateloos aan topless, rondspringende meisjes. Het zou je zus of dochter maar zijn die gezellig op 'spring break' gaat. Ik heb geen idee of deze film een goede indruk geeft van spring break , maar zulke 'dames' lopen zeker rond op deze aardkloot. En dat maakt mij kotsmisselijk.... Sja, zo begon het dus al voor mij. Begrijp mij niet verkeerd, ben geen geheelonthouder die op SGP stemt en ik hou ook zeker van een feestje. Maar als ik dit zie, kan ik wel janken..
Hier had ik dus ook problemen mee. Waarom nemen wij dit te serieus? Selena Gomez was juist degene met normen en waarden, een goed meisje. Waarom zegt ze dan? Zoals ik eerder al zei, ik snap geen ruk van deze film. Misschien kan jij die telefoontjes uitleggen...?
Ironie? Maar ze hadden het toch ook echt naar hun zin? Selena Gomez vond het allemaal fantastisch en wilde niet weg (of was dat ook ironie?), totdat James Franco opeens in beeld kwam. ( Ik ben trots op d'r hoor!)
Maargoed, ik lig dus behoorlijk in de knoop over deze film. Ik zit er ook wel een beetje mee... 
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
[edit mod: stuk over een andere film verwijderd]
Ironie? Maar ze hadden het toch ook echt naar hun zin? Selena Gomez vond het allemaal fantastisch en wilde niet weg (of was dat ook ironie?), totdat James Franco opeens in beeld kwam.
De arrestatie was een breekpunt, maar raakte niet in paniek door Franco, maar toen ze opeens in aanraking kwam met een clique "Afro-Amerikanen" raakte ze opeens in paniek
.
disneystore
-
- 1760 berichten
- 0 stemmen
Ik hou helemaal niet van feestjes, en al zeker niet van die spring break-achtige gebeurtenissen, maar dat weerhoud mij er niet van om die scène afstotelijk te ervaren.
Die telefoontjes waren de ironie. Selena Gomez zocht altijd een uitweg uit haar saaie, stressvolle studentenleven. Bij Benson en Hudgens lag dat anders, die kenden hun weg ondertussen al in het "wilde feestleven", die gingen naar spring break omdat het iets was dat ze gewoon graag zouden willen doen, zoals een muziekliefhebber die naar een festival ging. Bij Gomez lag dat anders, dat was een 14-jarig meisje die al heel haar leven naar een festival wou en eindelijk de kans kreeg. Eindelijk daar, telefoneert ze naar haar ouders om hun gerust te stellen, ze beschrijft de dingen veel rooskleuriger, omdat ze die ook effectief rooskleuriger bekijkt. Dit vormt een hilarisch beeld voor het publiek, omdat zij het hele spring break gebeuren objectiever kunnen bekijken. Wanneer uiteindelijk Faith met haar vriendinnen Alien ontmoet beseft ze dat de dingen uit de hand zijn aan het lopen, en vertrekt naar huis zonder risico te willen nemen. Nu, dat ligt bij de andere personages anders. Benson belt pas in de slotscène haar ouders, om mee te delen dat ze "gewoon naar huis komt", en "dat ze het fijn heeft gehad." Ik zie een verschil in hoe Faith communiceert naar haar ouders (heel uitgebreid, rooskleurig en geruststellend, ze belt ook bijna direct bij aankomst) en hoe Benson & Hudgens bellen (op het einde van spring break, niet uitgebreid en niet eens uitleg over hun verblijf.) Snap je wat ik probeer te zeggen?
Voor de kijkers is het dus gewoon een heel ironische film, voor de personages is het gewoon spring break, bitches.
disneystore
-
- 1760 berichten
- 0 stemmen
De arrestatie was een breekpunt, maar raakte niet in paniek door Franco, maar toen ze opeens in aanraking kwam met een clique "Afro-Amerikanen" raakte ze opeens in paniek
.
Je gaat me toch niet vertellen dat ze op haar gemak was bij Alien?
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Ongemakkelijk maar nog wel een schril contrast met haar nervous breakdown als ze rond gaan hangen met zijn "crew".
disneystore
-
- 1760 berichten
- 0 stemmen
klopt. Maar dan komt alles gewoon wat samenvallen, een soort van trigger.
Knisper
-
- 13038 berichten
- 1279 stemmen
Berichten verplaatst naar De Site > Gebruikers > Onder welke omstandigheden kijk jij je films? (/thuisbioscoop)
nummer2
-
- 447 berichten
- 29 stemmen
Ironie? Maar ze hadden het toch ook echt naar hun zin? Selena Gomez vond het allemaal fantastisch en wilde niet weg (of was dat ook ironie?), totdat James Franco opeens in beeld kwam. ( Ik ben trots op d'r hoor!)
Maargoed, ik lig dus behoorlijk in de knoop over deze film. Ik zit er ook wel een beetje mee...
Weet niet of dit een spoiler is, maar voor de zekerheid even in een spoiler-kader:
Volgens mij is het moment van de arrestatie het moment dat Selena doorheeft dat er een verschil bestaat tussen de werkelijkheid en haar beleving van de werkelijkheid. Daarvoor was alles en droom en voegde de werkelijkheid zich ook naar die droom, de politie doorbreekt de droom en ze gaat gedesillusioneerd naar huis.
disneystore
-
- 1760 berichten
- 0 stemmen
Ja, klopt ook. Ze haalt dit zelf ook aan met haar eigen woorden.
RobertKR
-
- 93 berichten
- 60 stemmen
Steeds werd er weer een lat gelegd.
De lat lag voor Faith te hoog toen er arrestaties en criminele plannetjes bijkwamen.
Cotty was al een stuk gekker, liet zich dronken voeren en pakken door random gasten, en deed aanvankelijk ook mee met Alien. Maar toen ze werd beschoten werd ze wakker en trok ze de grens.
Die laatste 2 zijn gewoon psychopaten, zij pleegden de overval en kickten op wapens en geweld. Dat werd in het begin geloof ik ook al gezegd, dat van de 3 vooral die 2 blondjes demonen waren. Zij waren in essentie nog gekker dan Alien zelf, en ook zijn meest dierbare pets.
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Het zijn inderdaad Brit & Candy die de overhand hebben, en Alien meetrekken.
Straatbord
-
- 195 berichten
- 446 stemmen
De stijl van de film bevalt me, maar het verhaal stelt niet veel voor, is ongeloofwaardig en de mise en scène zit bomvol tienerstereotypes en clichés.
Auke Briek
-
- 239 berichten
- 54 stemmen
De film heeft nog altijd niks aan kracht ingeboet! Ook thuis op Blu-ray was het weer puur genieten! 
Hieronder dan mijn bevindingen over de kwaliteit van de Blu-ray.
De audio was echt fantastisch! Kristalhelder, met een uitstekende tonale balans, strakke en krachtige bas en een geweldige dynamische range. De electro sawtooths niet te glad en niet schel, precies zoals het hoort. De ambient klinkt zo goed dat het gewoon een soort badje is waar je jezelf in kunt onderdompelen! De kleuren zijn ook heel sprankelend en laten niets te wensen over. De resolutie is prima en de beelden zijn scherp. Toch een heel klein minpuntje hier: voor een Blu-ray had ik op ietsje minder korrel gehoopt, maar dan ben ik wel de advocaat van de duivel aan het spelen (en er zijn wat dat betreft ook heel wat mindere Blu-rays te vinden op de markt). Kan goed zijn dat dit door de camera's komt en dat het niks met de Blu-ray te maken heeft. Anyway, qua beeld en geluid is het over de gehele linie genomen uitstekend. Maar ja, die 'extra's'... heel jammer. Ga 'm snel met audiocommentaar bekijken; denk dat dit wel gaaf gaat zijn.
mikey
-
- 28993 berichten
- 5142 stemmen
voor een Blu-ray had ik op ietsje minder korrel gehoopt
essepluisje
-
- 214 berichten
- 177 stemmen
Ja....vandaar het knipoog icoon natuurlijk.....logisch haha 
Ik vind de film gewoon niks, dat heeft niks te maken met hoe serieus of niet serieus ik dingen neem dat is gewoon mijn mening. Ik spot er juist een beetje mee.
Jij vindt hem geweldig dat is jouw mening.
Smaken verschillen, simple as that.
Auke Briek
-
- 239 berichten
- 54 stemmen
Gerelateerd nieuws

'GTA 6'-trailer maakt de tongen los: kijk deze films in aanloop naar de uitgestelde release
Bekijk ook

Passione d'Amore
Drama / Romantiek, 1981
8 reacties

Vier Minuten
Drama / Muziek, 2006
43 reacties

Händler der Vier Jahreszeiten
Drama, 1971
21 reacties

The Place beyond the Pines
Misdaad / Drama, 2012
340 reacties

City Island
Komedie / Drama, 2009
97 reacties

Der Nachtmahr
Drama / Mystery, 2015
22 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









