Genre: Drama / Misdaad
Speelduur: 94 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Harmony Korine
Met onder meer: James Franco, Selena Gomez en Vanessa Hudgens
IMDb beoordeling:
5,3 (153.717)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 11 april 2013
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Spring Breakers
"A little sun can bring out your dark side."
Brit, Candy, Cotty en Faith zijn beste vriendinnen sinds de lagere school. Ze wonen samen in een saai studentenhuis en zijn op zoek naar avontuur. Het enige wat ze moeten doen om echt plezier te beleven is genoeg geld bij elkaar sparen voor de voorjaarsvakantie. Wanneer ze de crimineel 'Alien' ontmoeten belooft deze hen te voorzien van alle spanning en opwinding die ze maar wensen. Onder aanmoediging van hun nieuwe vriend is het al snel duidelijk hoe ver meisjes willen gaan voor hun ultieme voorjaarsvakantie.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (5,3 / 153717)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- Spring Breakers (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 7,99 / huur € 2,99
Social Media
Acteurs en actrices
Brit
Candy
Alien
Cotty
Faith
Archie
Bess
Forest
ATL Twin
ATL Twin
Reviews & comments
disneystore
-
- 1760 berichten
- 0 stemmen
Het is niet te vergelijken. Iedereen die een beetje film kijkt kent Schwarzenegger en Willis. Maar jouw vriend Korine is gewoon bij het grote publiek totaal onbekend.
Zucht, je bent wel een beetje perfectionistisch, hé? 
otherfool
-
- 18519 berichten
- 3403 stemmen
Beide flutfilms dus waar hebben we het over.
400 films schrik ik overigens wel van, ik moet mezelf wel erg haten
Ach ik heb er zeker 1000 onder de 2* gekeken, lekker toch 
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
Denk dat je hem niet goed begrijpt A&L. Disneystore zegt dat je kijkervaring wellicht beter wordt als je een beetje bekend bent met "moeilijkere" cinema. Niet meer dan logisch toch?
Hetzelfde geldt dus voor the Expendables, het wordt een leukere kijkervaring als je bekend bent met de acteurs en de (inside) jokes snapt.
Natuurlijk zijn dit geen zekerheidjes. Misschien vind je the Expendables wel heel tof, ondanks dat je geen ervaring met deze acteurs hebt en vind je SB toch wel een fantastische film ondanks je gebrek aan "ervaring". Kunst moet je ook leren waarderen en SB is stiekem wel een beetje kunst 
mikey
-
- 28993 berichten
- 5142 stemmen
Beide statements zijn niet zo sterk. Het zou geen argument moeten zojn.
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
Mwoah, wat heb je eraan als Schwarzenegger en Willis onder de gordel sneren naar elkaar uitdelen als je niet snapt waar het over gaat. Of spoofs en parodiën.....Of Trekkies die veel verwijzingen naar de oude reeks in de nieuwe Star Trek films te zien krijgen waardoor de film nog leuker wordt dan de meeste mensen vinden. Of dat je denkt naar een American Pie film te gaan kijken hier en met zweverig gedoe te maken krijgt 
Voorkennis lijkt me toch wel belangrijk in veel gevallen. Toegegeven, het is leuk om je af en toe te laten verrassen bij films, maar het is een utopie dat dit altijd gebeurd.
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
en SB is stiekem wel een beetje kunst
Gefeliciteerd. U bent niet meer te achterhalen voor "understatement of the year".
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
Leuk, dat sarcasme
Vraag het eens aan een ander of ze dit kunst vinden haha.
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Leuk, dat sarcasme
Vraag het eens aan een ander of ze dit kunst vinden haha.
Aangezien Spring Breakers de Future Film Festival Digital Award a Venezia erkend door Biennale (!) gewonnen heeft - en voor mij de autoriteit is op filmische kunst - heb ik dat antwoord (afgezien van mijn persoonlijke mening) al volop gekregen
.
rep_robert
-
- 27517 berichten
- 4085 stemmen
Aangezien Spring Breakers de Future Film Festival Digital Award a Venezia erkend door Biennale (!) gewonnen heeft - en voor mij de autoriteit is op filmische kunst - heb ik dat antwoord (afgezien van mijn persoonlijke mening) al volop gekregen
.
Maar nu hoor je het ook van je grote voorbeeld. Jouw nacht kan niet meer kapot 
Improvision
-
- 24 berichten
- 0 stemmen
Film eergisteren gezien, maar de genialiteit begint zich nu pas helemaal door te sijpelen. Hoe langer ik erover nadenk, hoe meer ik behoefte krijg om hem nog een keer op te zetten.
Het grafische aspect is natuurlijk super, de soundtrack idem. Enkele erg mooie shots, oa de restaurantscene, ik denk dat het sinds de 'vliegscene' in La Haine geleden is dat ik tijdens een eerste kijkbeurt terugspoel om een scene nog eens te herbekijken.
Maar dat verhaal he. Aangezien ik tijd noch zin heb om 50+ pagina's aan reacties te doorbladeren om uiteindelijk wat ik bedoel te kunnen quoten gevolgd door een hippe 'dit', kan het best zijn dat wat ik te zeggen heb al gezegd is geweest.
Mijn interpretatie is de volgende: de meisjes zijn eigenlijk facetten van één popster en bij uitbreiding de popcultuur. Korine heeft dit op meta-niveau aangepakt en voormalige disney-poppetjes hiervoor gecast (zie ook casting van Gucci Mane en James Franco als RiFF RAFF?). Selena Gomez speelt het brave aspect van de pop-cultuur, zij wil gewoon plezier maken en weet goed waar haar grenzen zijn, het meisje dat de auto bestuurt bij de overval is een soort van brugfunctie tussen haar en de andere twee. Franco is een blanke gangsta-rapper, hij wordt niet serieus genomen door het personage van Gucci Mane, maar kan evenzeer tot de 'in crowd' gerekend worden als die laatste (look at my shit!), het gaat niet meer om wie je bent, het gaat om wat je hebt. Nu is gangsta-rap normaal gezien meer theatraliteit dan werkelijkheid, Korine heeft het in de film werkelijkheid gemaakt omdat het functioneel is. In die zin is de film evenzeer een satire op pop-cultuur en haar excessen als een omarming ervan, zonder pop-cultuur was deze film er niet eens geweest. Materialisme als nieuwe religie, hoewel het het vage concept 'Spring Break' is dat als spirituele ervaring naar voor wordt geschoven, moest het geld ervoor wel ergens vandaan komen. Ervaringen moet je kopen. De twee meisjes die tot het einde blijven zijn de sociopatische elementen van een popster/popcultuur die de religie van het materialisme omarmen om in de ervaring, de roes te blijven.
Lucaij
-
- 472 berichten
- 1861 stemmen
Voor mij is de hype in deze de mening het grote publiek, gezien het lage gemiddelde 
Auke Briek
-
- 239 berichten
- 54 stemmen
[...], zonder pop-cultuur was deze film er niet eens geweest. Materialisme als nieuwe religie, hoewel het het vage concept 'Spring Break' is dat als spirituele ervaring naar voor wordt geschoven, moest het geld ervoor wel ergens vandaan komen. Ervaringen moet je kopen. De twee meisjes die tot het einde blijven zijn de sociopatische elementen van een popster/popcultuur die de religie van het materialisme omarmen om in de ervaring, de roes te blijven.
Doet me wel denken aan Warhol: "Making money is art and working is art and good business is the best art." Oftewel: "Big booties and money falling y'all!" Korine moest z'n centjes ook ergens vandaan halen om deze film te maken.
Ik wil graag in de zuiverheid van de kunst geloven, maar er is altijd een stemmetje in mij die zegt dat hetgeen dat zuiver lijkt zelf al onzuiver is, zoals Mikey eerder aanhaalde (zie ook De Sade, Freud, Nietzsche, etc.). En toch blijf ik in die zuiverheid geloven: denk niet dat Korine deze film voor het geld heeft gemaakt, maar gewoon voor de kunst. Niet perse kunst ter verheffing van de mens, maar eerder om de kloof tussen het hogere en het lagere in de mens te dichten: een vorm van eenwording.Edit@Improvision: om eventuele misverstanden te voorkomen: ik wil je niet in de schoenen schuiven dat jij bedoelt dat Korine de film wél voor het geld gemaakt zou hebben. Zo had ik het niet geïnterpreteerd. Moest alleen eventjes aan Warhol denken toen ik je stukje las.
disneystore
-
- 1760 berichten
- 0 stemmen
Dat Korine deze film voor het geld heeft gemaakt is wel totaal vergezocht denk ik, hij haalt zelf super vaak aan dat hij al een tijd lang (jaren dus) met het idee 'spring break' in zijn hoofd loopt. Hij zal wel een centje verdient hebben, dat wel ja, maar lang niet zoveel als regisseurs zoals Christopher Nolan, Quintin Tarantino, Darren Aronofsky of Sofia Copolla verdienen met hun werk. En nu som ik nog speciaal 'kwaliteitsregisseurs' op, ik zal maar niet beginnen over hoeveel Spielberg, Cameron of Peter Jackson verdienen met één enkele film.
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Dat zijn commerciële debuut zolang heeft geduurd, en sinds Megan Ellison in de business is (die vind dat regisseurs hun creativiteit moeten behouden) opeens wel zijn 'shot' krijgt is geen toeval. Dat is de middenweg die Korine zocht, want zijn creativiteit zou ie nooit opgeven.
Ellison haalde wat betreft haar insteek dan ook het welbekende citaat van Walt Disney aan. "We don't make movies to make money, we make money to make more movies". Daarom is haar production company Annapurna al zo snel zo groot geworden. Voor auteurs een zegen. Ellison is dan naast zakenvrouw ook echt een liefhebber. Erg positief dus dat Korine een contract met Annapurna heeft.
Lefgozer
-
- 3491 berichten
- 2256 stemmen
Stem met een halfje verhoogd. Film blijft aardig door het hoofd spoken en de tweede helft van de film is redelijk geniaal. James Franco speelt zijn beste rol tot nu toe (vind ik) en de pianoscène met het Britney-lied is ook genieten. Zo zonde van de eerste helft van de film die me totaal niet trok. Zou me niets verbazen als ik binnenkort weer mijn stem verhoog.
disneystore
-
- 1760 berichten
- 0 stemmen
@Naomi Watts; Inderdaad. Blijkbaar gaat de volgende film die Korine (hopelijk) bij Annapurna released worden, die gaat sowieso al een heel andere kant op.
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Begreep dat ie nog een southern crime movie ging maken die nog niet voor Annapurna zou zijn maar dan hoorde ik Ellison het al hebben voor 3 toekomstige projecten. My contribution to all of this? I just pay the bills. Ellison
.
Korine had creatief al veel krediet opgebouwd bij haar, maar wat ie commerciëel heeft gedaan met Spring Breakers is niet minder dan indrukwekkend. Benieuwd wat ie nog meer gaat doen.
disneystore
-
- 1760 berichten
- 0 stemmen
Ik vind het wel knap dat je duidelijk een fan bent van Korine, al vond je Gummo, Julien-Donkey Boy en Trash Humpers niet zo denderend. Ik denk dat je, ook al heb je niets met die films, gewoon niet kan ontkennen dat er veel creatief talent in de man zit. Drie projecten? Had ik trouwens nog niets van gehoord, maar kom maar op! Wat vind je van Umshini Wam, trouwens?
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Ik vind het wel knap dat je duidelijk een fan bent van Korine, al vond je Gummo, Julien-Donkey Boy en Trash Humpers niet zo denderend. Ik denk dat je, ook al heb je niets met die films, gewoon niet kan ontkennen dat er veel creatief talent in de man zit. Drie projecten? Had ik trouwens nog niets van gehoord, maar kom maar op! Wat vind je van Umshini Wam, trouwens?
Klopt. Voor mij was het dan vooral het tandem Debie - Crise - Martinez (en heb een enorm zwak voor Hudgens), en de originaliteit en talent van Korine stond voor mij buiten kijf. Ook al had ik zelf wat problemen met zijn oeuvre (Mister Lonely niet trouwens).
Zijn short werk moet ik ook nodig eens gaan zien, ook al ben ik niet echt een die hard Korine fan. Ushmini Wam heb ik via jou en Auke (en de raakvlakken met SB) voorbij zien komen, gaat op de lijst.
Hoe ik aan drie projecten kom weet ik ook niet. Kan alleen iets vinden over dat Ellison en Korine meerdere projecten in gedachte hebben. Geen getal, wel meervoud
.
disneystore
-
- 1760 berichten
- 0 stemmen
Ah, oké
Ja, ik heb Korine ontdekt door Umshini Wam, aangezien ik toen al een tijdje 'fan' was van Die Antwoord. Wel, ik had al foto's en stills van Gummo zien langskomen op mijn tumblr dashboard (lol), en toen ik na Umshini Wam een internet zoektocht onderging kwam ik erachter dat hij dezelfde regisseur was als 'die film' (Gummo dus), zo is hij steeds zowat gegroeid bij mij. Maar goed, Umshini Wam is zeker een fijn kortfilmpje, die toch wel audiovisueel wat gelijkenissen toont met Spring Breakers.
chevy93
-
- 12754 berichten
- 1324 stemmen
Wat me vooral verbaast is dat de mensen blijkbaar zich niet zoveel in de films verdiepen en dus verrast worden doordat het totaal niet iets voor de massa is, maar op MM vaak wel een reactie neer pleuren om vervolgens niets meer van te horen.

Alleen waarom zou je eerst alle reacties door gaan spitten? Minstens de helft van al mijn tips hier op MM zijn gebaseerd op de score en/of de plotomschrijving. Ik zou eerder zeggen dat de plotomschrijving hierboven te wensen over laat. Ik lees niets over een surrealistische droomsfeer o.i.d., om maar iets te noemen.
juliegirlxoxo
-
- 197 berichten
- 734 stemmen
Naar mijn gevoel ging de film vooral over seks,overvallen en drugs.Echt veel van Selena Gomez zien we ook niet,in de helft van de film is ze al verdwenen en man wat ergerde ik me aan 'y'all'.
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
ik lees niets over een surrealistische droomsfeer o.i.d. om maar iets te noemen.
Dat heeft ook niets met de plot te maken.
chevy93
-
- 12754 berichten
- 1324 stemmen
Waarom hebben de trips (om maar iets te noemen) niets met de plot te maken?
Neem nou een film als Enter the Void. Daar staat toch duidelijk:
Tijdens de dwaaltocht van zijn geest door de stad worden de visioenen steeds chaotischer en veranderen ze in een ware nachtmerrie. Het verleden, het heden en de toekomst vermengen zich in een hallucinogene draaikolk.
Dat is wat anders dan:
De man loopt door de stad en ondertussen komt hij allemaal ongure types tegen waarmee hij rare avonturen beleeft
Naomi Watts
-
- 54554 berichten
- 3155 stemmen
Bij ETV is de trip een ontegensprekelijk narratief element, niet alleen een transcendentaal gevoel die voortvloeit vanuit de vorm. De trip is in ETV een feit, bij SB slechts een theorie.
disneystore
-
- 1760 berichten
- 0 stemmen
Echt veel van Selena Gomez zien we ook niet,in de helft van de film is ze al verdwenen
Ja, anders had deze film natuurlijk wel een hoge score gekregen of? Het feit dat Gomez juist in de helft verdwijnt hoort juist bij het concept van de hele film.
robinb
-
- 396 berichten
- 271 stemmen
pfff heb hem in fast-forward modus gekeken (circa 6 minuten heel de film) en zelf toen duurde hij nog te lang. Elke keer doorspoelen in de hoop nog wat mooie dames te zien maar ook die zaten er helaas niet in.
En als er dan eens een fragment met wat leuke dames is dan springt het beeld weer van de hak op de tak wat een enorme mood-killer is...
Ik heb wellicht weinig recht van spreken aangezien ik de helft van de film gemist heb door het vooruit spoelen, maar na de eerst 5 minuten weet je al direct dat het een drama word...
Slechter dan slecht, meer kan ik er niet van maken.
jacobine_rodijk
-
- 2806 berichten
- 9511 stemmen
pfff heb hem in fast-forward modus gekeken (circa 6 minuten heel de film).

Gerelateerd nieuws

'GTA 6'-trailer maakt de tongen los: kijk deze films in aanloop naar de uitgestelde release
Bekijk ook

Passione d'Amore
Drama / Romantiek, 1981
8 reacties

Vier Minuten
Drama / Muziek, 2006
43 reacties

Händler der Vier Jahreszeiten
Drama, 1971
21 reacties

The Place beyond the Pines
Misdaad / Drama, 2012
340 reacties

City Island
Komedie / Drama, 2009
97 reacties

Der Nachtmahr
Drama / Mystery, 2015
22 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









