• 15.792 nieuwsartikelen
  • 178.171 films
  • 12.220 series
  • 33.993 seizoenen
  • 647.240 acteurs
  • 199.056 gebruikers
  • 9.374.332 stemmen
Avatar
 
banner banner

Only God Forgives (2013)

Misdaad / Drama | 90 minuten
2,95 1.428 stemmen

Genre: Misdaad / Drama

Speelduur: 90 minuten

Oorsprong: Denemarken / Frankrijk / Verenigde Staten / Zweden / België

Geregisseerd door: Nicolas Winding Refn

Met onder meer: Ryan Gosling, Kristin Scott Thomas en Vithaya Pansringarm

IMDb beoordeling: 5,7 (122.238)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 13 juni 2013

Plot Only God Forgives

"Time to Meet The Devil"

Julian, een Amerikaan die in Bangkok woont, is een gerespecteerde figuur in de onderwereld. Samen met zijn broer Billy baat hij een Thai boxing club uit die in feite een dekmantel is voor drugssmokkel naar Amerika. Wanneer Billy vermoord wordt, komt hun moeder Crystal uit Amerika over om het lichaam te repatriëren. Crystal zelf is het hoofd van een machtige criminele organisatie en is gewend te krijgen wat ze wil. In dit geval: de dood van haar zoon wreken. In een bloedige spiraal van woede, verraad en wraak, dwingt ze haar zoon Julian de verantwoordelijke voor Billy's dood te vinden en te vermoorden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Kristin Scott Thomas als Crystal is echt . Nee, dan viel Bernie nog wel mee .

Clip 3


avatar van $pecial

$pecial

  • 1147 berichten
  • 553 stemmen

Pff dit gaat volgens mij briljant worden, maar ik moet nog een maand geduld hebben. Hier in Bangkok is de release date eind juni pas


avatar van Nicolage Rico

Nicolage Rico

  • 20220 berichten
  • 2364 stemmen

rep_robert schreef:

Verhaal, Valhalla Rising? Twee dingen die niet samen gaan in één zin Valhalla Rising heeft bijna geen narratief element.

Dat is eigenlijk ook wat ik bedoel. Heb er een stukje van gezien. Die sfeer sprak me ook niet aan.

Overigens gingen die 2 woorden prima in 1 zin, zoals je schreef.

Jammer dat de film maar 90 minuten duurt, by the way.


avatar van kinjutsu

kinjutsu

  • 1549 berichten
  • 2582 stemmen

"The first scenes made me think that Wong Kar-wai had made a new film called In the Mood for Fear or In the Mood for Hate."


avatar van Nicolage Rico

Nicolage Rico

  • 20220 berichten
  • 2364 stemmen

Naomi Watts schreef:

Kristin Scott Thomas als Crystal is echt . Nee, dan viel Bernie nog wel mee .

Clip 3

Ziet er goed uit, al vind ik dat lullengedoe slap gelul.

(veel te goedkoop scoren).


avatar van kinjutsu

kinjutsu

  • 1549 berichten
  • 2582 stemmen

Synopsis hier op MM moet enigszins aangepast worden zie ik.

Jenna -> Crystal

Engelsman -> Amerikaan

London -> ??

"The protagonist was originally British and rewritten to an American." (IMDb)


avatar van ace leader

ace leader

  • 3343 berichten
  • 0 stemmen

De recensies zijn niet erg positief tot nu toe...werd uitgejoeld tijdens het Cannes Film Festival?


avatar van Nicolage Rico

Nicolage Rico

  • 20220 berichten
  • 2364 stemmen

De recensies zijn wel positief. En dat laatste weet je zeker of is het een vraag?


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Vraag me ook waar ie het vandaan haalt. Negatieve recensies zijn er van elke film te vinden maar 90% (understatement van het jaar) is positief. Veel schalen het zelfs in in de categorie cinema van het allerhoogste niveau.

Maar misschien vonden recensisten Piet en Jan, die Fast & Furious 6 de vole score gaven, de film niks. Dat kan natuurlijk.


avatar van ace leader

ace leader

  • 3343 berichten
  • 0 stemmen

"Only God Forgives'" Booed

Hoezo wel positief? Het gaat meer richting het negatief klik. Maargoed, het is nog vroeg


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Geboe op Cannes is niet echt een graadmeter. Sterker, de beste films krijgen een boe toorn over zich heen.


avatar van jacobine_rodijk

jacobine_rodijk

  • 2806 berichten
  • 9511 stemmen

Naomi Watts schreef:

Jan, die Fast & Furious 6 de vole score gaven, de film niks. Dat kan natuurlijk.

Heb F&F6 maar een kleine 3* gegeven, hoor


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9965 berichten
  • 4652 stemmen

Speelt sinds vandaag in België!


avatar van Ricky Roma

Ricky Roma

  • 302 berichten
  • 26 stemmen

Naomi Watts schreef:

Veel schalen het zelfs in in de categorie cinema van het allerhoogste niveau.

Nee, maar wel leuk geprobeerd. De recensies zijn gewoon slecht, daar moeten we geen doekjes om winden. Ik zie net dat je Drive in je top 10 hebt staan. Ik hoop voor jou dat je wat meer gezien hebt van Refn dan alleen die film, want als je een Drive 2 verwacht, dan ga je van een kale reis terugkomen.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4084 stemmen

Naomi Watts schreef:

Geboe op Cannes is niet echt een graadmeter. Sterker, de beste films krijgen een boe toorn over zich heen.

Een hele goede graadmeter zelfs. Kansloos publiek altijd dat dit soort gedrag vertoont bij een film. Het is geen concert. Ik zit ook altijd met plaatsvervangende schaamte in een zaal als mensen massaal gaan klappen bij een film.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4084 stemmen

ace leader schreef:

"Only God Forgives'" Booed

Hoezo wel positief? Het gaat meer richting het negatief klik. Maargoed, het is nog vroeg

“Movies really don’t get much worse than Nicholas Winding Refn‘s ‘Only God Forgives’,” wrote Hollywood Elsewhere’s Jeffrey Wells. “It’s a sh-- macho fantasy — hyperviolent, ethically repulsive, sad, nonsensical, deathly dull, snail-paced, idiotic, possibly woman-hating, visually suffocating, pretentious. I realize I sound like Rex Reed on one of his rants, but trust me, please — this is a defecation by an over-praised, over-indulged director who thinks anything he craps out is worthy of your time. I felt violated, s*** upon, sedated, narcotized, appalled and bored stiff.”

Klinkt als typisch conservatief, Amerikaans geneuzel Kom maar op met dat geweld en al die vrouwonvriendelijke scenes


avatar van Tonke

Tonke

  • 134 berichten
  • 1982 stemmen

Ricky Roma schreef:

Nee, maar wel leuk geprobeerd. De recensies zijn gewoon slecht, daar moeten we geen doekjes om winden. Ik zie net dat je Drive in je top 10 hebt staan. Ik hoop voor jou dat je wat meer gezien hebt van Refn dan alleen die film, want als je een Drive 2 verwacht, dan ga je van een kale reis terugkomen.

Het ligt er maar net aan waar je naar kijkt in de recensies. Volgens mij bedoelt NW dat zelfs de slechte recensies (qua cijfers en sterren) laten zien dat de aspecten die hij zelf graag in een film ziet wel zullen terugkomen. Overigens, als je even de moeite neemt om naar een stemgeschiedenis te kijken, kun je binnen no time zien dat vele gebruikers die uitkijken naar OGF wel degelijk het gehele euvre van Refn tot zich hebben genomen..


avatar van Wouter

Wouter

  • 18718 berichten
  • 3085 stemmen

Ik heb toch echt van heel veel mensen gehoord dat het een traag en pretentieus lor is. Ook van mensen die Drive geweldig vonden. Ik denk dat de film sowieso minder lijkt op Drive dan het (eveneens door Refn zelf geschreven) Valhalla Rising (2009) .


avatar van Macmanus

Macmanus

  • 13726 berichten
  • 3701 stemmen

Dat is geen slecht nieuws. Valhalla is geweldig! Op voorhand leek deze veel meer op Drive lijken, maar als dat niet zo is alleen maar beter.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4084 stemmen

Zwijgende vikingen of een Gosling die zwijgt zegt en los gaat in een sfeervol Bangkok lijkt me wel een groot verschil in beleving. Ik denk dat ik deze leuker ga vinden dan VR.


avatar van Nicolage Rico

Nicolage Rico

  • 20220 berichten
  • 2364 stemmen

M'n verwachtingen dalen weer. Sowieso belooft dit filmjaar een heleboel, maar maakt-ie het maar zelden waar.


avatar van Finisterra

Finisterra

  • 15532 berichten
  • 4695 stemmen

De trailers hebben toch meer weg van Drive dan van Valhalla Rising. Nu zou ik een mengeling van beide films ook zeker toejuichen. Het tempo en visuele van Valhalla gecombineerd met de sfeer en muziek van Drive kan wel eens een ultiem meesterwerk opleveren.

Jammer genoeg kan ik even niet naar de bioscoop. Hopelijk draait 'ie midden juni ook nog in België. En anders misschien toch maar een avond tijd maken.


avatar van SimonSav

SimonSav

  • 337 berichten
  • 3414 stemmen

Vreemde film..

Hand van Refn is meer dan ooit duidelijk hier. Alsof je Drive en Valhalla Rising door een blender haalt en het resultaat daarvan voorgeschoteld krijgt. En in mijn ogen ook vooral een film van uitersten.

Aan de ene kant heb je de fenomenale cinematografie; het donkere, duistere van de onderwereld, gekruid met heel veel felrode accenten en typisch oosterse accessoires. Plus een hele stevige, indringende en je bij de keel grijpende soundtrack.

En aan de andere kant heb je een flinterdun plotje, een ontzettend traag tempo, een hoofdpersonage die voor het overgrote deel van de film een standbeeld lijkt, en een stevige portie geweld (waaronder een oorscene waar die uit Reservoir Dogs niets bij is).

Het is slechts een eerste indruk, en ook al is de film een lust voor het oog dan geef ik voor het totaalpakket voorlopig niet meer dan een 7.


avatar van SilverGun

SilverGun

  • 1151 berichten
  • 818 stemmen

Alsof je Drive en Valhalla Rising door een blender haalt


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

ONLY GOD FORGIVES.


avatar van mjk87

mjk87 (moderator films)

  • 14518 berichten
  • 4516 stemmen

NW gaat nog 14 maal nu? Sommigen trokken al vergelijkingen met SB wat betreft stijl en inhoud.


avatar van Wouter

Wouter

  • 18718 berichten
  • 3085 stemmen

Naomi Watts schreef:

Vraag me ook waar ie het vandaan haalt. Negatieve recensies zijn er van elke film te vinden maar 90% (understatement van het jaar) is positief. Veel schalen het zelfs in in de categorie cinema van het allerhoogste niveau.

Sorry, maar in de lijstjes in Cannes komt de film er allesbehalve goed af.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Compleet begrijpelijk, daar is de film te compromisloos voor. Houden ze daar niet van. Als The Waterboy al te veel is dan gaat dit 'm niet worden nee.

De filmsites die ik hoog heb zitten en op Cannes aanwezig zijn waren toch voornamelijk positief. Je moet ook maar net weten van wie je je wat aan moet trekken natuurlijk.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Tonke schreef:

Volgens mij bedoelt NW dat zelfs de slechte recensies (qua cijfers en sterren) laten zien dat de aspecten die hij zelf graag in een film ziet wel zullen terugkomen.

Juist. Veel geklaag over style over substance, traag tempo en gebrek aan narratief.

mjk87 schreef:

NW gaat nog 14 maal nu? Sommigen trokken al vergelijkingen met SB wat betreft stijl en inhoud.

Nee, zo erg gaat het niet worden. Spring Breakers is een geval apart. Normaal gesproken hou ik het bij één keer maar dit is dan wel zo'n film die ik meerdere keren in de bios wil zien. Ik denk dat ik drie maal ga.

Qua films lijken zen iet echt op elkaar maar hebben wel veel gemeen. Vooral door hun audiovisuele brille en natuurlijk de score van Cliff Martinez.


avatar van Meneer Bungel

Meneer Bungel

  • 13163 berichten
  • 0 stemmen

Waar blijft je review NW?