• 15.761 nieuwsartikelen
  • 178.096 films
  • 12.215 series
  • 33.986 seizoenen
  • 647.146 acteurs
  • 199.025 gebruikers
  • 9.373.066 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Eiger Sanction (1975)

Thriller | 129 minuten
2,92 321 stemmen

Genre: Thriller

Speelduur: 129 minuten

Alternatieve titel: In Opdracht van de Draak

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Clint Eastwood

Met onder meer: Clint Eastwood, George Kennedy en Vonetta McGee

IMDb beoordeling: 6,4 (24.343)

Gesproken taal: Engels, Italiaans en Duits

  • On Demand:

  • meJane Bekijk via meJane
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play

Plot The Eiger Sanction

"HIS LIFELINE - held by the assassin he hunted."

Een geschiedenisleraar neemt een opdracht van een regeringstak aan: hij moet een Russische spion vermoorden. Omdat het beoogde slachtoffer deelneemt aan een expeditie die de Eiger gaat beklimmen sluit Jonathan zich hierbij aan.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11813 berichten
  • 3316 stemmen

Weer een goede film van Clint Eastwood, hij speelde weer als de best. Soms ook spannend en er zit een leuk sfeertje in. Jammer dat de grootste gedeelte in Amerika afspeelt, omdat ze zeggen dan Zwitserland het hoofdlocatie is maar dat doet er niet toe..... Gewoon erg leuke film. Die scenes op de bergen waren ook mooi en goed en het Zwitserland locatie was ook prima.

Echt een aanrader voor Eastwoodfans

4,0*


avatar van Lennert

Lennert

  • 2412 berichten
  • 1400 stemmen

Een echte Clint film: actie met een klein beetje diepgang. Vooral de bergbeklim scenes waren adembenemend spannend.


avatar van 606

606

  • 23876 berichten
  • 12263 stemmen

Een wat mindere film van clint

Mooi geschoten plaatjes in de bergen.

3 sterren


avatar van Theunissen

Theunissen

  • 12268 berichten
  • 5513 stemmen

Vroeger als kind was het altijd genieten als er eind jaren 70 een film van Clint Eastwood op TV kwam want hij was gewoon destijds mijn held. De laatste keer dat ik deze film gezien heb moet ergens rond die tijd zijn geweest en buiten dat ik het destijds gewoon een spannende film vond kon ik me er weinig meer van herinneren. Vandaag heb ik hem weer eens bekeken (helaas op RTL 7 met alle kut reclames tussendoor als gevolg en daardoor waarschijnlijk ook hier en daar wat geknipt) en ik moet zeggen dat hij nog steeds aardig beviel. De jaren 70 druipt er overal vanaf (inclusief de russen als vijand) en Clint Eastwood speelt lekker de macho. De rol van George Kennedy is overigens best goed. Het verhaal is best aardig gevonden en weet ook nog te boeien. Het einde is misschien wat minder maar er valt mee te leven. De beelden zagen er overigens ook best fraai uit. Het is zeker niet de beste film van Clint Eastwood maar hij kijkt wel lekker weg en is zeker ook ammusant (ook nog in deze tijd).


avatar van thunderball

thunderball

  • 5879 berichten
  • 1414 stemmen

Aardig vermakelijke, maar iets wat te lange, typisch jaren '70 spionage thriller met Eastwood in de hoofdrol.

Film komt wat langzaam qua echte spanning op gang, maar wordt uiteindelijk gered door adembenemende bergbeklimmingsopnamen met Eastwood daadwerkelijk op en aan rotsen hangend.

Het originele boek van Trevanian, wat ik ooit aan heb geschaft, wordt bijna letterlijk gevolgd.

Rol van Jack Cassidy is hilarisch (hij was ook altijd mijn favoriet Columbo schurk), want lekker geniepig en over the top.

Geen topper, maar gewoon leuk en vermakelijk!

Een dikke zeven, ofwel 3,5 ster.


avatar van VincentL

VincentL

  • 1117 berichten
  • 642 stemmen

The Eiger Sanction

Eiger... Eiger... Wat is een Eiger? Geen enkel woordenboek kon mij antwoord geven op deze vraag. Mijn Engels vocabulaire is nou ook niet zo slecht, maar nergens in een achterkamertje kon ik een antwoord op mijn vraag vinden. Gewoon opzetten en kijken dan maar. Ik had geen idee welke waardering deze film op MM kreeg; hij was volgens mij een keer op tv langsgekomen en toen had ik hem gemist. Eastwood is niet de beste acteur, helemaal niet in het spreken. Toch maar gekeken dan maar hé!?

Het verhaal in deze film is echt zeer zwak. Als ik het ligt uitdruk. Meer afgezaagd dan dit plot kan eigenlijk niet. Dat is één kant dan. Als de uitwerking echter spannend en goed is kan er nog een zeer degelijke film uit komen. Dit is helaas ook niet het geval.
Het begin is werkelijk triest. Saai, ongeloofwaardig en zeer slap gespeeld. Kom op Clint! Je kon toch echt wel iets beters bedenken!?
Daarop volgt een middenstuk wat eigenlijk net zo slecht is. De voorbereidingen naar de beklimming van de berg zijn nog wel te volgen. In ieder geval beter dan het begin. De uiteindelijke confrontatie met Mellough is ook zwak. Ook geen originele manier van je probleem oplossen...
Het einde is daarna verrassend leuk om naar te kijken. Er moest toch een einde aan de film komen. De introductie is cliché, maar zo alles op de berg uitgewerkt is erg mooi. De uiteindelijke laatste wending in het plot is weer van laag niveau, wat erg jammer is.

Eastwood moest al na zijn spaghettiwestern-avontuur inzien dat acteren zonder tekst hem veel beter is gegeven dan acteren met tekst. Waar hij in Gran Torino als brompot nog goed voor de dag kan komen mist hij hier alle charme en overtuiging die een acteur in deze rol zou moeten hebben. Hij is niet gemaakt voor dit witte doek.
George Kennedy speelt daarnaast verrassend fris. Hij weet naast Eastwood een goede prestatie neer te zetten. Misschien is het niet heel goed, maar naast de slechte prestatie van Eastwood is het heel wat. Luchtig om naar te kijken. Af en toe een leuk vleugje humor er tussendoor. Alleen op het einde laat hij een paar steekjes vallen.
Vonetta McGee speelt een geinig bijrolletje. Het is jammer dat haar tegenspeler Eastwoord is want de zogenaamde overtuigde liefde komt geen enkele keer geloofwaardig over. Cassidy vond ik echt een creep, maar hij presteert niet boven gemiddeld. Misschien hadden ze hem beter als "Dragon" kunnen nemen ipv David, die erg slecht speelde.

Tot slot valt over de weergave van de Sanction niet veel te zeggen. Ik vond dat op het einde, op de berg, geknald moest worden. Qua visuele weergave van de film deed hij dat ook naar behoren. De berg en de stormen zagen er mooi en overtuigend uit. Alleen de val van de drie bergbeklimmers was dan weer een minpunt. Allemaal uiteindelijk net niet.

TheEiger Sanction is een film die je één keer moet kijken. Bij een herziening zal ik denk ik hopeloos onder de voldoende zakken.

2.5*


avatar van Leno

Leno

  • 5921 berichten
  • 4402 stemmen

Typische Eastwood film met een voorspelbaar verhaal en voorspelbare rol van Eastwood dat met een korrel zou moet worden genomen; de logica is soms ver te zoeken. De climax is spectaculair, maar ook wel stompzinnig. Leuke bijrol van Cassidy.


avatar van des1

des1

  • 1736 berichten
  • 993 stemmen

VincentL schreef:

The Eiger Sanction

Eiger... Eiger... Wat is een Eiger? Geen enkel woordenboek kon mij antwoord geven op deze vraag. Mijn Engels vocabulaire is nou ook niet zo slecht, maar nergens in een achterkamertje kon ik een antwoord op mijn vraag vinden.

2.5*

Eiger is een berg in de Zwisterse Alpen. Van alle Eastwood films DE film die in het geheim agent genre een zekere cult status geniet omdat ie te zot is voor woorden. Ten eerste, Eastwood als geschiedenis docent die bijklust voor de CIA en zich laat betalen in contemporary art. Vroeg me alleen af of Spielberg juist niet hierdoor was geïnspireerd toen ie Harrison Ford als archeoloog portretteerde (Raiders Of The Lost Ark) die ook in de klas met bakvis aanbidsters te maken had. Enfin, veel genietbaars als Eastwood die een klein kefhondje afzeikt terwijl die z'n baasje, een verrader van het gluiperigste water, een eind weg in de woestijn dropt. Idem dito een voormalige collega op wiens hand good ol' Clint is gaan staan na een partijtje matten, waarna hij één van de mooiste oneliners uit de cinema debiteert: "you may not play the clarinet for awhile". Verhaal gaat als een nachtkaars uit als weer een oud-collega niet is waar Clint 'm voor hield. Je ziet 'm kijken naar de dame die 'm al die tijd heeft bijgestaan... "eh, neuken?" Sums it up.


avatar van Gang_Star

Gang_Star

  • 6837 berichten
  • 3401 stemmen

Vooralsnog het slechtst van wat ik van Clint Eastwood heb gezien. Film begint erg saai en is traag qua opbouw. Tussendoor komt er een liquidatie voorbij maar de rest van het eerste uur gebeurd er vrij weinig interessants. Halverwege hoopte ik dat de film zou omslaan en dat de nadruk zou worden gelegd op het beklimmen van de Eiger. Helaas duurt dat dan ook nog een tijdje en de aanloop daarnaar toe was eveneens erg matig. Het beklimmen van de Eiger was dan nog het meest interessant aan deze film, alhoewel ik mooiere shots heb voorbij zien komen tijdens het beklimmen van bergen in andere films. Het einde is zwak en dat zorgt er mede voor dat The Eiger Sanction mij totaal niet heeft kunnen vermaken.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87594 berichten
  • 12842 stemmen

Ouwe Clint.

Een film met twee gezichten. Wanneer het een spanned thrillertje probeert te zijn dan slaat het werkelijk nergens op, maar tussendoor is er ook nog wat ruimte voor een hoop macho onzin. De dialogen tijdens het eerste half uur zijn werkelijk hilarisch, je zou er niet moeten aan denken om dit nu nog uit te brengen.

Clint als Bond-variant zonder klasse is een compleet idioot figuur, maar wel grappig. Of het ook zo bedoeld is weet ik eigenlijk niet 100%, maar ik kon me er in het begin wel best mee vermaken. Daarna mindert het al snel en het laatste half uur kon me nog maar weinig boeien, maar in die eerste 30 minuten zitten toch een aantal pareltjes verborgen.

Een goed regisseur is Eastwood niet, 120 minuten voor een filmpje als dit is ook schromelijk overdreven, maar een hoop foute kitsch zorgt ervoor dat het nog wel te bekijken viel. Een fan zal ik nooit worden, maar het is best leuk om Eastwood een keer in dit soort kitscherige onzin te zien, meestal neemt hij zichzelf toch veel te serieus.

2.0*


avatar van JanLo

JanLo

  • 286 berichten
  • 993 stemmen

Deze krijgt van mij een magere 6. Ik ga hem niemand aanraden, of het moet al om de mooie beelden in de bergen zijn.


avatar van blurp194

blurp194

  • 5495 berichten
  • 4194 stemmen

Pure cult.

Sowieso is het verhaal van de schrijver van het gelijkgetitelde boek, Trevanian, al interessant genoeg om deze film by proxy een cultstatus te geven - zeker omdat het boek ook nog eens behoorlijk nauwgezet gevolgd wordt, en alles prima overeenkomt met hoe ik het me gevisualiseerd had toen ik het aan het lezen was. En de hoofdrol van Clint is ook behoorlijk goed, hij zet een behoorlijke Jonathan Hemlock neer - en ongetwijfeld beter dan Paul Newman die eerst in beeld was voor de rol. Een mooi nihilistisch tegenwicht voor de overdreven serieuze spionnenfilms van John le Carre en de films die daarvan gemaakt zijn. Of zelfs maar de boeken van Fleming en de serie Bond-films.

Jammer dat er wellicht wat weinig begrepen is dat Trevanian zijn boek als een spoof geschreven had. Toch is dat voor een groot deel wel in de film terechtgekomen, bijvoorbeeld in de fraaie volzinnen waar het script vol van staat. Of in de vreemde personages. Niet dat er naast Clint veel acteurs nodig zijn, verder dan een korte scene komt er eigenlijk geen een. Met uitzondering van George Kennedy en Vonetta McGee dan.

In de kritieken ook nogal wat flak vanwege dat de klimscenes niet zouden kloppen. Toch zie ik met mijn redelijk geoefende oog maar een echt grote fout. Valt nogal mee dus, en in de tussentijd zijn het toch best knappe beelden voor een film van alweer zo lang geleden. En dan is er toch nogal wat veranderd, ik zie nu niet zogauw iemand de Eigernordwand op gaan op z'n Superperfekten. Beetje zwaar.


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9961 berichten
  • 4649 stemmen

Een middenmoter van Eastwood waarbij ik eens moest fronsen bij enkele onlogische situaties. Als het doelwit niet geïdentificeerd is, hoe kan men dan weten dat hij de Eiger zal beklimmen? Eastwood als huurmoordenaar Hemlock, zorgt ervoor dat deze avonturenfilm niet stilvalt, bijgestaan door zijn vroeger oorlogsmaatje, gespeeld door George Kennedy, die op een grappige manier van zijn grofste kant laat zien. Pas wanneer de Eigerbeklimming van start gaat, wordt het dan eindelijk eens spannend met mooi gefilmde klimsequenties. Technisch zal dit niet van een leien dakje gegaan zijn.


avatar van Lovelyboy

Lovelyboy

  • 3914 berichten
  • 2925 stemmen

Zondagavond klassiekeravond bracht deze Clint Eastwood waar ik erg blij mee was deze tegen te komen bij de kringloop. Een eerste teleurstelling was toch wel de tegenvallende cijfers, en dan is het hopen dat dit meevalt, dat anderen dit verkeerd gezien hebben. Maar helaas, want dit bleek toch wel een erg matige film.

Saliant detail is dat het boek van Trevanian een humoristische immitatie, zeg maar persiflage, van James Bond moet voorstellen, tevens was Eastwood niet onder de indruk van het script en moest deze drie keer herschreven worden voordat men überhaupt de productie aanvatten. Maar wellicht dat deze productie bij voorbaat gedoemd was te mislukken met Eastwood zelf als regisseur en al helemaal als lead-actor in een rol die het nodige aan finesse en humor vraagt. Dat men daadwerkelijk op locatie in Zwitserland de finale filmt is prachtig maar redt de film niet.

Sowieso dat hele idee van deze professor, die de leerlingen van zich af moet slaan, bij klust als geheim agent en voor de lol ook nog eens aan klimmen doet en dan ook nog eens verfijnde kunstsmaak heeft. Welja, natuurlijk! Een plaatje dat totaal niet bij de granieten kop en uitstraling van Eastwood past. En vanaf daar wordt het niet beter met een zielige opdrachtgever, een pijnlijke slechte kennismaking en dialoog met de stewardess, en heel veel overdreven gedoe van George Kennedy. Zelfs voor een parodie is dit op het gênante af met ook nog eens bedenkelijke vrouwennamen net als in verschillende Bondfilms en vage vijanden met sabotage en tegenwerking.

Zoals gezegd, de finale is dan op zijn minst een plaatje, in de Alpen gefilmd op hoogte met een lading aan adviseurs binnen handbereik waar men dus echt wel de best voor heeft gedaan. Maar het is dan ook het enige dat rechtvaardigt om de film uit te zien want verder rammelt het aan alle kanten en is het allemaal ronduit slecht te noemen. Geen voldoende wat mij betreft.