• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.530 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 647.938 acteurs
  • 199.143 gebruikers
  • 9.380.341 stemmen
Avatar
 
banner banner

Texas Chainsaw 3D (2013)

Horror / Mystery | 92 minuten
2,51 411 stemmen

Genre: Horror / Mystery

Speelduur: 92 minuten

Alternatieve titels: Texas Chainsaw Massacre 3D / Texas Chainsaw / Texas Chainsaw 5

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: John Luessenhop

Met onder meer: Alexandra Daddario, Bill Moseley en Dan Yeager

IMDb beoordeling: 4,8 (60.138)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 24 januari 2013

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Texas Chainsaw 3D

"Evil wears many faces."

Heather Miller, haar vriend Ryan en nog twee vrienden reizen naar Texas, waar Heather een erfenis moet ophalen omdat een familielid van haar is overleden. Eenmaal aangekomen ontdekt Heather dat bij deze erfenis ook een neef hoort. En deze neef luistert naar de naam 'Leatherface'...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van MartMovie

MartMovie

  • 202 berichten
  • 238 stemmen

Sorry moet dit even kwijt . Dochter van 19 groot film junk zit op de KABK komt net binnen en geeft in 5 minuten een beschrijving van (volgens haar) slechtste film die ze ooit gezien heeft. Neef ,nicht, brandmerk, burgemeester, politie alles is voorbij gekomen in 5 minuten. Vanwege groot liefhebber van de 1974 versie wil ik hem toch heel graag zien en eigen mening vormen.


avatar van GrobbekuikenXL

GrobbekuikenXL

  • 590 berichten
  • 1234 stemmen

Veel plezier gewenst! Eigenlijk anderhalve ster maar 1 ster erbij voor de twist! Best knap om zoiets belachelijks te verzinnen En Leatherface op de kermis zie je ook niet elke dag. Gisteren TCM 2 herzien, ook krankzinnig maar stukken beter.


avatar van Daan258

Daan258

  • 3671 berichten
  • 2445 stemmen

Zonde van het geld.

Dit was een slechte film, ze hadden deze film helemaal niet TCM moeten noemen want het had er bijna geen drol mee te maken.
De film zit vol fouten en erg onlogische dingen. Ook het verhaal was erg slecht, niet spannend, geen sfeer, gore viel ook erg tegen en Leatherface zag er ook echt als een retard uit, 3D viel ook zwaar tegen en dan heb je ook nog een overdreven happy ending. Vreselijk.

Een hele hele hele kleine 2,0* en dan ben ik nog erg gul.
Zeker geen aanrader.


avatar van tattoobob

tattoobob

  • 8198 berichten
  • 2567 stemmen

jammer.

ik hoop dat ie mij wel pakt,maar naar jullie recenties gezien..zal ie wel tegenvallen.

naatje!!!!!


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

Daan258 schreef:

ze hadden deze film helemaal niet TCM moeten noemen want het had er bijna geen drol mee te maken.

.

Huh?


avatar van 6-6-6

6-6-6

  • 120 berichten
  • 173 stemmen

:Y

tattoobob schreef:

jammer.

ik hoop dat ie mij wel pakt,maar naar jullie recenties gezien..zal ie wel tegenvallen.

naatje!!!!!

Gewoon gaan kijken ,het blijft immers gewoon entertainment.


avatar van tattoobob

tattoobob

  • 8198 berichten
  • 2567 stemmen

ik ga zeker kijken....een 1ster zal hem waarscheinlijk niet worden.

ik heb er zin in.


avatar van HoneyRyder

HoneyRyder

  • 141 berichten
  • 80 stemmen

3d effecten waren uitstekend, het verhaal werd naar het einde toe wat lachwekkend, leatherface kon echt niet tegen leatherface uit 2003 & 2006 op & die maskers??? & natuurlijk zag trey songz er lekker uit!


avatar van SunChaser

SunChaser

  • 671 berichten
  • 750 stemmen

Zo dat was slecht

3d was slecht

Verhaal slecht

Gen blote tieten


avatar van dafoefan

dafoefan

  • 373 berichten
  • 1519 stemmen

Niet zo'n goede film.

Ook de 3D-effecten vond ik tegenvallen, ik had gehoopt op bloedspetters en ledematen die rond je oren vliegen. Dit was trouwens de eerste film die ik in 3D heb gezien.

Heel irritant hoe asociaal mensen (vaak) zijn in B-films. Cool huis, doe alsof je thuis bent. Gelijk harde muziek opzetten, biljarttafel in beslag nemen en voeten op de bank. Onrealistisch aso gedrag dat mij dus vaker stoort.

Wat ik ook heel vreemd vond is dat die familie opeens Sawyer heet. De Texas Chainsaw familie heet toch Hewitt?! Ik snap dat als ze dit als aparte film zien, de namen kunnen veranderen. Maar, je zag in het begin toch echt een stuk van de originele versie.

Vermakelijk was 'ie wel en een hele beleving zo in 3D.

2,5*


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Vol neppe sympathie naast m´n vriendin plaats genomen in de bioscoop, in de hoop een béétje het goede uit deze 3D sequel te halen. Het helpt enigszins mee dat je met iemand kijkt die er wél gek op is, maar het kan uiteindelijk niet het verschil maken. Wat een complete dwazen zitten hier weer achter.... Strike 3, they're out.

Werkelijk met stijgende verbazing gekeken naar de ridicule wijze waarop het verhaal zich nestelt. De aansluiting op het origineel klopt van geen kant, maar daar kon ik nog niet over vallen. Waar het pas echt de mist in ging, was vanaf het stuk op de kermis. Wellicht de grootste belediging voor het origineel die ik tot noch toe heb mogen aanschouwen. The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning (2006) zou er nog bijna voor weg deinzen. En die was al zo schaamteloos brak..

Toch wel ergens genoten van Leatherface. Zeker tijdens de stukken in de kelder en in/rondom het huis komt hij nog goed tot z'n recht. Eenmaal buiten die comfort zone is het wel huilen met de pet op. Gore fx matig, soundtrack flut, verhaal is overdone.. nee, héél erg matig dit.


avatar van Yvonne78

Yvonne78

  • 26 berichten
  • 19 stemmen

Ik wilde hem graag zien maar hij draaide na 2 weken al niet eens meer in de bioscoop. Jammer, misschien dan toch maar eens de DVD aanschaffen. Al begin ik na al die slechte recensies toch een beetje te twijfelen.


avatar van hitchhiker

hitchhiker

  • 48 berichten
  • 275 stemmen

dafoefan schreef:

Niet zo'n goede film.

Ook de 3D-effecten vond ik tegenvallen, ik had gehoopt op bloedspetters en ledematen die rond je oren vliegen. Dit was trouwens de eerste film die ik in 3D heb gezien.

Heel irritant hoe asociaal mensen (vaak) zijn in B-films. Cool huis, doe alsof je thuis bent. Gelijk harde muziek opzetten, biljarttafel in beslag nemen en voeten op de bank. Onrealistisch aso gedrag dat mij dus vaker stoort.

Wat ik ook heel vreemd vond is dat die familie opeens Sawyer heet. De Texas Chainsaw familie heet toch Hewitt?! Ik snap dat als ze dit als aparte film zien, de namen kunnen veranderen. Maar, je zag in het begin toch echt een stuk van de originele versie.

Vermakelijk was 'ie wel en een hele beleving zo in 3D.

2,5*

Sawyer, kijk maar eens naar part 2 uit de jaren tachtig.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Tonypulp schreef:

Vol neppe sympathie naast m´n vriendin plaats genomen in de bioscoop, in de hoop een béétje het goede uit deze 3D sequel te halen. Het helpt enigszins mee dat je met iemand kijkt die er wél gek op is, maar het kan uiteindelijk niet het verschil maken.

Wees blij dat je vriendin naar dit soort flicks wilt Beter dan Streetdance 2 of Verliefd op Ibiza


avatar van Chainsaw

Chainsaw

  • 8845 berichten
  • 3576 stemmen

Vond het idee op zijn minst interessant, zo'n direct vervolg op de originele Texas Chainsaw Massacre. Zeker toen bleek dat acteurs uit de oude reeks werden opgetrommeld en Bill Moseley bijvoorbeeld Jim Siedow zou gaan vervangen als Drayton. Helaas wordt dit alles voor een snelle introductie in één sequentie gepropt en mag na vijf minuten het nieuwe verhaal van start gaan. Doodzonde. Niet dat die opening nu echt bijster sterk gedaan was (het was een letterlijke kopie van de opening van The Devil's Rejects), maar wat we na de openingssequentie te zien krijgen, is wel van een heel erbarmelijk niveau.

In de eerste plaats worden we voorgesteld aan een zooi eendimensionale vaatdoeken als personages waar we anderhalf uur naar mogen kijken. Geen idee hoe ze heten of wat hun functie was, behalve doodgaan. Overigens was ik sowieso niet echt aan het opletten, mijn aandacht lag meer bij het feit dat hoofdfiguur Heather in 1973 een baby was en anno 2012 slechts begin twintig. Ik snap dat het een moeilijk rekensommetje was voor de scriptschrijvers. Dus laten we het lekker zo. En ook voor de rest van het plot was eigenlijk maar weinig inspiratie nodig; het zooitje tieners stapt in een busje, neemt een lifter mee, komt bij een groot afgelegen huis en een uit de kluiten gewassen vent met een kettingzaag komt achter ze aan. Poeh, erg vernieuwend.

Hoewel, de grootste mankementen van Texas Chainsaw 3D liggen wellicht bij de punten waar de makers juist vernieuwing willen toepassen. Zo opereert Leatherface in dit deel voor het eerst in de hele serie alleen. En dan blijkt maar weer hoe belangrijk in de voorgaande delen ook de familie van Leatherface was, of het nu ging om de Hewitts en Sawyers. In dit geval krijgen we vooral een hoop rennen, schreeuwen, zagen, rennen, schreeuwen, zagen. En dat gaat toch best snel vervelen. Je mist een Drayton, een Nubbins of een sheriff Hoyt. Je mist andere boeiende personages. Vooral als aan het einde nog meer personages opduiken, die nog veel erger zijn dan het simpele slachtvee. Heb alle scènes met die burgemeester echt met enorme schaamte zitten kijken, kon me niet voorstellen dat dit echt een toevoeging aan het verhaal zou gaan worden.

Tja, en dan kom je bij het einde. Wat moet je daar in hemelsnaam over zeggen? Denk dat het moment dat de sheriff Leatherface zijn gruwelijke daden vergeeft omdat ie blijkbaar een corrupte burgemeester heeft afgeslacht wel voor zichzelf spreekt. En als zelfs ons hoofdkarakter Leatherface simpelweg vergeeft dat hij voor haar ogen een vriend door midden heeft gezaagd en nu blijkbaar zijn geliefde nichtje wil zijn, dan vraag je wel heel veel van de kijker om te slikken. In alle Texas Chainsaw films zit wel de boodschap 'The Saw is Family', maar dit is werkelijk te bespottelijk voor woorden.

Schijnbaar is Texas Chainsaw: The Next Generation niet langer de enige Texas Chainsaw die me echt teleur heeft gesteld. En dat doet stiekem toch wel even pijn. Als je dan toch een sequel met terugkerende acteurs en karakters wil maken, doe dan gewoon iets tofs waar iedereen wat aan heeft. Waarom niet Bill Moseley als Chop Top terug laten komen, die een barbecue geeft voor de Hewitts en de Saywers. Alfredo neemt bier mee, zorgt Old Monty voor de saus en sheriff Hoyt voor het vlees. Klinkt nu al beter dan het belachelijke idee van Texas Chainsaw 3D. En het schijnt dat ze nog een vervolg willen gaan maken. Ik hou m'n hart vast.

1,5 sterren.


avatar van HoneyRyder

HoneyRyder

  • 141 berichten
  • 80 stemmen

Leatherface simpelweg vergeeft dat hij voor haar ogen een vriend door midden heeft gezaagd die lul ging vreemd, dus dat is zijn verdiende loon! maar verder i love trey songz haha!


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7318 berichten
  • 0 stemmen

Dan geef je toch een vrij hoge stem voor een film die zonde van het geld is.

Daan258 schreef:
Zonde van het geld.

Dit was een slechte film, ze hadden deze film helemaal niet TCM moeten noemen want het had er bijna geen drol mee te maken.
De film zit vol fouten en erg onlogische dingen. Ook het verhaal was erg slecht, niet spannend, geen sfeer, gore viel ook erg tegen en Leatherface zag er ook echt als een retard uit, 3D viel ook zwaar tegen en dan heb je ook nog een overdreven happy ending. Vreselijk.

Een hele hele hele kleine 2,0* en dan ben ik nog erg gul.
Zeker geen aanrader.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Erg matig en weer geen film uit de Texas Chainsaw stal die de franchise eer aan doet. Sinds we 10 jaar terug een vrij redelijke behoorlijke remake hebben gekregen, volgden daarna meerdere nieuwe delen die zonder uitzondering gewoon slecht waren. Deze Texas Chainsaw 3D (welja, verander maar gewoon de naam van de reeks, pff) heeft niks te bieden behalve herhaling. Weer in een busje naar een huis met Leatherface toe, die weer zijn slachtoffers maakt. Het bekende vluchten van de slachtoffers...been there, done that.

De film kent vrij veel scriptfouten of ieder geval zaken die je niet gaat snappen, waarbij de twist op het einde nog wel het meest weird is. Schijnbaar kiest Heather plots de kant van haar moordende familielid, omdat de rest van de mensen nog debieler is geweest in het verleden? Dat haar vrienden door hem afgeslacht zijn maakt dan weinig uit?

Buiten dat het een grote herhaling van zetten is heb ik me nog best een klein beetje vermaakt. De 2 dames waren sexy en Leatherface was bij vlagen best aardig aan het moorden. Wel weer vermoeiend dat dit de zoveelste 3D film is die op een paar momentjes na weer he-le-maal niks met 3D doet. Ik juich de dag toe dat ze met deze flauwekul stoppen en gewoon weer alle aandacht in een film zelf stoppen.

Kleine 2* dan maar.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87599 berichten
  • 12855 stemmen

Ugh.

Erg slecht "vervolg" op de originele TCM. En ik ben verder geen fan van het origineel, ook nooit veel opgehad met Leatherface en de ondanks dat ik een aantal films uit de reeks gemist heb kan die hele legacy mijn niks schelen.

Wat wel verveelt is de insteek achter deze film. Leatherface is in deze film vooral een hobbelende retard, de druppel is dat hij op het einde nog een soort van held wordt ook. De dorpsbewoners blijken dan de grote klootzakken en we moeten meeleven met de Sawyers? Echt?. Wie verzint het.

Acteerwerk is belachelijk slecht, gore is zeer matig, nergens spannend, de spannend is uiterst afgezaagd en veel meer dan wat oude Leatherface clichés uit de kist halen zat er niet in. Beetje stom aangezien we een paar jaar geleden al een keertje een reboot gehad hebben.

Mnee, dit was helemaal niks. Mag in het rijtje met remakes ala Friday The 13th en Nightmare On Elm Street. Brakke bioscoop horror voor tieners.

1.0*


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87599 berichten
  • 12855 stemmen

En wat is eigenlijk de twist op het einde? Geen twist gezien.


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

Onderhond schreef:
En wat is eigenlijk de twist op het einde? Geen twist gezien.


De poging tot het opwekken van sympathie voor de Sawyers.


avatar van paul83

paul83

  • 1361 berichten
  • 1571 stemmen

Behoorlijk geërgerd aan deze film, met als hoogtepunt de burgemeester en het belachelijke einde. De film is volgepropt met ongeloofwaardigheden en uiterst stupide keuzes waar mijn tenen krom van gingen staan.

Even een complete vriendengroep uitmoorden en dan sympathie tonen voor de dader. Treurig. Over het acteerwerk hoef ik niet eens te beginnen want dat was om te janken. Dan doel ik voornamelijk op de sheriff en de burgemeester. De dames zagen er overigens wel appetijtelijk uit.

Ik ben wel klaar met retard Leatherface. Laat Jason maar eens terugkomen.


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7318 berichten
  • 0 stemmen

De remake uit 2006 vond ik persoonlijk wel goed deze nieuwe vind ik niet zo goed als de remake maar ik heb me er toch wel bij vermaakt. want als ik zo zie wat er de laatste tijd aan horror uit gekomen is dan is dat niet veel. Toch nog wel 2,5 ster voor deze.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87599 berichten
  • 12855 stemmen

dutchtuga schreef:
(quote)


De poging tot het opwekken van sympathie voor de Sawyers.

Zou ik toch geen twist willen noemen. Wordt zo rond halverwege rustig opgebouwd toch?


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

Het is niet een twist in de zin van de twists uit films als Saw, maar het geeft wel degelijk een draai aan je verwachtingen. Het is maar hoe breed je het begrip neemt .


avatar van Chelsea94

Chelsea94

  • 743 berichten
  • 825 stemmen

Waarom altijd alles vergelijken met de oudere versies?

Ik vind het een heerlijke film, oke er zijn wat dingen waar je van kunt denken, uhmm..., maar dat maakt hem niet minder interessant.

Ik hou van slashers en hoop dat er wat meer gaan volgen, aangezien ik niets heb met die zogenaamde paranormale troep.


avatar van blackcat13

blackcat13

  • 660 berichten
  • 136 stemmen

Chelsea94 schreef:

Waarom altijd alles vergelijken met de oudere versies?.

1: omdat deze film beweert een direct vervolg op het origineel te zijn, dan mag je toch verwachten dat er wat van die sfeer terug is want...

2: .. het origineel is gewoon geweldig. Het is dus niet gek dat het daarmee vergeleken wordt, het origineel IS TCM, dat is gewoon wat het hoort te zijn!

Texas Chainsaw Massacre 2 was ook TOTAAL niet als het origineel, maar daar zat tenminste nog die zieke zwarte en macabere humor in, wat van de sfeer, en het was gewoon vakkundig en met liefde gemaakt.

De "reboot" en het vervolg daarop hoeft inderdaad niet met het origineel vergeleken te worden want dat was duidelijk een reboot, maar dit deel is een direct vervolg, het begint zelfs met beelden van het origineel! Dan is het toch logisch dat je gaat zitten vergelijken? Als de film gewoon begon met Heather en de connectie naar het origineel was nooit gemaakt en we konden accepteren dat dit wederom een reboot was, dan had er waarschijnlijk stukken minder naar het origineel gekeken en mee vergeleken.


avatar van tattoobob

tattoobob

  • 8198 berichten
  • 2567 stemmen

Op de ongelofelijk sexy hoofdrolspeelster na....is er niet veel aan.

Het gemis aan spanning...de barslechte SFX......en dan heb ik het nog niet eens over het verhaal wat niet helemaal schijnt te kloppen(ik ben geen chainsaw kenner).

Dit had veel beter gekunt....vooral met het geld wat er tegen aan is gesmeten!!!!!!


avatar van HALVE TAMME.

HALVE TAMME. (moderator series)

  • 13471 berichten
  • 1308 stemmen

Dus ik mis niks als ik hem oversla gapperderflap.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Chelsea94 schreef:

Waarom altijd alles vergelijken met de oudere versies?

Omdat de film Texas Chainsaw heet.