Genre: Drama / Fantasy
Speelduur: 178 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Martin Brest
Met onder meer: Brad Pitt, Anthony Hopkins en Claire Forlani
IMDb beoordeling:
7,2 (296.543)
Gesproken taal: Nederlands en Engels
Releasedatum: 28 januari 1999
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Meet Joe Black
"Sooner or later everyone does."
Media-tycoon William Parrish staat op het punt om zijn 65ste verjaardag te vieren. Op een dag wandelt De Dood, in het lichaam van Joe Black, zijn huis binnen om Bill met hem mee te nemen. Joe maakt echter een deal met Bill: hij stelt zijn dood nog een tijdje uit, en in ruil laat Bill hem alle geheimen van het leven zien.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (7,2 / 296543)
- Trailer (YouTube)
- Meet Joe Black (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 8,99 / huur € 2,99
- Kijk op meJane
Social Media
Acteurs en actrices
Joe Black / Young Man in Coffee Shop
William Parrish
Susan Parrish
Drew
Allison
Quince
Eddie Sloane
Jamaican Woman
Jamaican Woman's Daughter
Butler
Reviews & comments
Bossie14
-
- 11 berichten
- 85 stemmen
Vanaf het begin tot het eind in de film gezeten, alleen het eind had een beter lot verdiend.
Anthony Hopkins is weer super zoals gewoonlijk en ook Brad Pitt viel niet tegen.
Een 4.5 door het eind anders mijn 1e 5 !
zaaf i
-
- 78 berichten
- 394 stemmen
goeie film
maar hij is,zeker int begin,wat te langdradig
2uur en een helf was zeke genoeg geweest
reed u door een tunnel?
maerk
-
- 4249 berichten
- 2702 stemmen
Veel te lang en sentimenteel filmpje dat leunt op de goede acteerprestaties.
De acteerprestaties staan als een huis, behalve die van Pitt. Pitt is een goede acteur maar heeft hier gewoon niks te doen. Het zou me niets verbazen als Brest zijn regie aanwijzigen waren 'verbaasd kijken en lachen'. Hopkins doet het echter uitstekend, sterke rol. Het verhaal is opzich wel oké, alleen stoorde ik me wel aan het gedrag van de dood. Hij haalt al duizenden jaren elke dag mensen op, maar hij weet niet hoe mensen zich gedragen
Vond ik een beetje vreemd en irritant. Het begin van de film is goed, maar daarna wordt het een beetje saai. Een veel te lange zit en op het einde blijft hij maar doorgaan terwijl je zo naar het einde snakt.
2,5*.
obsessedbymovies
-
- 20 berichten
- 28 stemmen
Wauuuuw.. wat een mooie film zeg! Hij is een beetje traag af en toe, maar ik stoorde me er geen moment aan.
Dit is echt een van de beste films van Brad Pitt, hoe hij zich gedroeg vond ik grappig om te zien, waardoor de film intressant bleef.
Alles liep goed in elkaar over en de personages waren op elkaar afgestemd.
Zeker weten 5*! 
P.sawyer
-
- 2 berichten
- 67 stemmen
Goed acteerwerk en een mooie film. Voor mij te langdradig en daardoor ben ik zelfs in slaap gevallen. Wat mij betreft geen aanrader.
Xx_se7en_xX
-
- 575 berichten
- 495 stemmen
Ontzettend trage film. Wel mooi op zich. Dat maakt de film er niet meer op.
2,5* nog omdat het wel een mooie film is en de acteerprestaties goed zijn.
kimberlyVD
-
- 5946 berichten
- 1567 stemmen
Wow, prachtige film dit.
Vooral de chemie tussen Pitt & Forlani was ongelooflijk!
Telkens als ik beide samen in beeld zag kreeg ik zelfs kippenvel.
Zo'n goed samenspel heb ik zelden gezien. Verbazingwekkend.
Het acteerwerk was dus zeker top.
Ook het verhaal sprak me aan. Soms was het misschien wel iets of wat langdradig maar toch heb ik me zeer zeker vermaakt.
De hele speelduur heb ik geboeid zitten kijken.
Voorlopig 4*, verhoging is niet uitgesloten.
xangadix
-
- 1618 berichten
- 4501 stemmen
Het begint allemaal stijlvol, maar al gauw gaat de dood zich als een domme kleuter gedragen. Als ze die kinderachtige onzin hadden weggelaten, was het volgens mij een stuk beter te verteren geweest.
moviemafketel
-
- 19752 berichten
- 2118 stemmen
I like peanut butter haha.
Veel mensen buiten deze website vonden dit een verschrikking.
Ik daarentegen vond het wel een hele pakkende film.
Forlani is sowieso 1 van mijn favoriete actrices en Hopkins is 1 van de beste acteurs. De dood die zo tussen ons in kan lopen vind ik leuk bedacht. Krijgt de dood meer een gezicht een keer. De muziek is ook erg goed /sentimenteel. De levende mens die de dood dingen kan leren/uitleggen. Geeft troost haha. Al wint de dood de discussie natuurlijk altijd als die dat wil.
nuzjan
-
- 91 berichten
- 95 stemmen
Wow, prachtige film dit.
Vooral de chemie tussen Pitt & Forlani was ongelooflijk!
Telkens als ik beide samen in beeld zag kreeg ik zelfs kippenvel.
Zo'n goed samenspel heb ik zelden gezien. Verbazingwekkend.
Het acteerwerk was dus zeker top.
Ook het verhaal sprak me aan. Soms was het misschien wel iets of wat langdradig maar toch heb ik me zeer zeker vermaakt.
De hele speelduur heb ik geboeid zitten kijken.
Voorlopig 4*, verhoging is niet uitgesloten.
Deel je mening helemaal, op 1 punt dan na. En dat is dat je vindt dat het soms te langdradig was, maar dat mag jij vinden.
Maar ik was ook erg onder de indruk tussen chemie van de beide personages. Het is nu weer een jaartje geleden dat ik deze film heb gezien, ehmm denk dat het weer tijd is om het nog een keer te gaan kijken.
N00dles
-
- 628 berichten
- 2303 stemmen
Goh, prachtig einde...
...maar misschien dat ze beter even het lichaam van haar dode vader kan ophalen ipv doodleuk teruglopen naar het feest?
moviemafketel
-
- 19752 berichten
- 2118 stemmen
Ja dat was inderdaad nogal belachelijk. Dacht precies hetzelfde,
Respekked
-
- 6286 berichten
- 1229 stemmen
wel leuk, wel lang, wel claire forlani!!
verliefd op haar geworden in deze film 
3*
Kom ik thuis, tanden poetsen, tv aan, Meet Joe Black. Valt mijn kunstgebit weer uit van de schoonheid van mijn eeuwige liefde Claire Forlani. Vijf jaar later, nothing's changed.
MovieHolic
-
- 1211 berichten
- 2155 stemmen
Gewoon een degelijke film niks meer niks minder. Heb me bij vlagen kapot geërgerd aan die zwaar autistische rol van Pitt.
La Cienaga
-
- 12 berichten
- 8 stemmen
Als er een Razzie zou worden uitgereikt voor de saaiste film ooit, dan heb ik die gisteren gezien. Het is dat ik, na een dag hard werken op de zaak, te moe was om van de bank te komen en de afstandsbediening buiten bereik van mijn handjes was, anders had de avond er heel anders uitgezien. Toegegeven, ben ook wel blijven kijken voor Claire Forlani: wat een Chick! Als ze tenminste niet beweegt, want man, wat waren haar maniertjes irritant zeg! Het is zoiets als mannen zonder O-benen met O-benen gaan lopen. Het begon eigenlijk al met het verhaal: kansloos. (Soms vraag ik me af of acteurs het script wel lezen voordat ze een keuze maken) De acteerprestaties? Kansloos. Chemie tussen Pitt en Forlani? Niet gezien. (Ik had m'n lenzen in, dus daar kan het niet aan liggen) Kansloos dus. En dat voor een bijna 3 uur durende film....Razzie material!
barns
-
- 478 berichten
- 775 stemmen
Interessant
Waar Meet Joe Black in mijn optiek toch een redelijk moeilijke start lijkt te hebben word dit naar het einde toe toch ruim gecompenseerd.
Brad Pitt speelt naar mijn idee toch wel een erg fijne 'wereldvreemde' dood, soms iets over-the-top, maar daar heb ik me niet aan gestoord. Van Anthony Hopkins had ik nog niet veel werk gezien maar ik moet zeggen dat dit niet verkeerd was, niet heel speciaal, niet heel slecht.
Ook vond ik het wel mooi dat deze film me toch een aantal keer op het verkeerde been heeft gezet:
- Eerst dacht ik dat Drew meegenomen zou worden de dood in, omdat hij nou eenmaal een soort van eikel was 
- Vervolgens dacht ik dat alsnog zijn dochter mee zou gaan, zodat het romantische plaatje compleet was en hij eindelijk voor zijn andere dochter de vader kon zijn die hij nooit geweest was, een soort van eind goed al goed.
Maar beiden scenario's kwamen niet tot uitwerking in de film, wat mij toch wel goed dunkte 
Overigens wil ik nog even aandacht vragen voor het mooie woordgebruik in deze film. Een groot aantal mensen nijgt dit toch te negeren door het makkelijk lezen van de ondertiteling maar ik wil hier even een gave zin citeren:
You cannot unscramble scrambled eggs.
3.5* voor een film die toch wel wist te boeien maar nergens echt de hoogte in ging.
Ferdydurke
-
- 1353 berichten
- 854 stemmen
Hollywood in de bocht.
De Amerikaanse kop-op-mentaliteit heeft voor mij, afgezet tegen het zichzelf bloedserieus nemende, loodzware Europese levensgevoel van 'we zijn sukkels en alles gaat naar de sodemieter', altijd wel wat innemends gehad, ook als dat tot uitdrukking komt in in bakken suikerwater geweekte filmproducties.
Dus: De Dood verliefd laten worden op Het Leven, op het 'Amerikaanse' leven wel te verstaan: van mij mag het, hoppetee, gefeliciteerd met je zelf, zou ik zeggen.
Maar toch.
Een media-tycoon portretteren als Lichtend Voorbeeld voor ons allen, De Dood de loftrompet over hem laten blazen, en hem dan laten antwoorden: 'je hoeft geen veer in m'n reet te steken'?
Mijn bek valt toch weer open bij zoveel brutaliteit.
TragieStar.*
-
- 3473 berichten
- 1632 stemmen
Gisteren gezien op tv en vond het best een mooie film. Heb erg genoten in iedergeval.
Brad Pitt komt heel erg overtuigend over en speelt het beste van allemaal, en hij is nog lekker om naar te kijken ook 
Anthony Hopkins vond ik ook aardig spelen, wat meestal wel het geval is.
Claire Forlani ''Suzanne'' vond ik ook heel mooi spelen en de chemie tussen haar en Pitt was heel erg goed en mooi, maar vond haar soms wel een irritant hoofd hebben.
Het verhaal is best vaag en vooral het begin en het einde vooral. Wat ik niet snap is dat Op het einde word Brad Pitt weer normaal omdat de dood met Hopkins is meegegaan, maar Pitt was op het begin toch aangereden, dus dan toch dood?
Maargoed ik heb erg genoten en verder kwam ik er wel in, misschien soms iets te langdradig maar dat valt allemaal mee als je lekker zit te kijken.
4*
simonvinkie
-
- 2271 berichten
- 827 stemmen
Bagger dit. 
Wat een afgrijselijke kotsfilm is dit! Vantevoren leek me dit al niet echt een goeie film, maar uiteindelijk heb ik hem toch maar gezien. En wat bleek, ik had Meet Joe Black toch beter maar niet kunnen zien. De cast lijkt op het eerste gezich goed, maar alle acteurs (op Anthony Hopkins na, maar daar kom ik zo op terug) zetten een erg slechte rollen neer. Vooral Brad Pitt doet het dramatisch. Veel te stijf, en op sommige momenten zelfs lachwekkend slecht. Jammer, want het is normaal gesproken wel een acteur die ik graag aan het werk zie. Ook was er geen chemie tussen Pitt en Claire Forlani, jammer.
Ook duurt de film veel te lang. Opnieuw er jammer, want als de film ongeveer een uur eerder was afgelopen, had ik misschien een hogere score gegeven. Plus het is allemaal ook veel te semtimenteel. Vooral de eindscene. Bah. 
De enige reden dat de film niet de minimale score krijgt is dan ook Anthony Hopkins. Uitstekende acteur, die met zijn goede spel deze film niet helemaal belachelijk laat blijken. Voor de rest was het allemaal slecht, erg slecht.
1*
sofripa
-
- 1516 berichten
- 1143 stemmen
Idee leuk, uitwerking best oke, maar veel te traag opgediend.
Zo traag dat het mij begon te irriteren. Gegeven het feit dat de dood langswaart had er veel meer vuur in gemogen.
Carl
-
- 346 berichten
- 278 stemmen
Leuke, originele film
het eind was maar matig en had origineler gekund.
3,5
ExXxtreme
-
- 385 berichten
- 1 stemmen
Vooral het einde had beter gekund, voor de rest een goede film.
rotjuh
-
- 100 berichten
- 77 stemmen
Wat een beauty van een film is dit toch.
Niets over zeggen... gewoon KIJKEN en jezelf mee laten slepen in dit prachtige verhaal.
Alle sterren die ik geven kan!
Dennis Evahi
-
- 842 berichten
- 565 stemmen
Slome, te lange film. Kon mij in het geheel niet bekoren..... 5 minuten over pndakaas praten...pleassssse.....boring!!!!
** en een half
Vogel18
-
- 22 berichten
- 64 stemmen
Verrassende film. Raar maar wel goed. Hij is alleen iets te langdradig, hij had wat korter mogen zijn. Het einde daarentegen vond ik erg goed, totaal niet zoals je het zou verwachten!
Je moet zeker de tijd nemen voor de film om hem goed te kunnen begrijpen.
foxyboy
-
- 40 berichten
- 176 stemmen
Deze film moet blijkbaar in je smaak vallen gezien de zeer wisselende cijfers die gegeven worden. Wilde 'm eerst niet kijken omdat de Veronica gids de film afkraakte (2 sterrren en ontzettend slaapverwekkend).
Wat blijkt: Ik vind 'm 4,5 sterren en alles behalve saai. Wat een ontzettend leuke film, weer eens iets heel anders. Nee, ik hou wel van deze film met goede spelers. dat sommigen de auteurs niet goed vinden spelen: Inherrent aan de film, zo moesten ze de rol spelen!
Nadeel: Geen 5 sterren omdat er wel wat fouten in de film zitten. Maar daar moet je soms maar doorheen kijken en gewoon genieten !! Einde van de film was wel verrassend en leuk, maar klopt natuurlijk niet. Kortom zeer goede film !!!!!!!!!!!
boozebelly
-
- 1428 berichten
- 1908 stemmen
Rolde er toevallig in gisteravond en alhoewel dit niet mijn soort film is bleef ik wel tot het einde hangen. Ik kan dus niet zeggen dat het een slechte film was.
Anthony Hopkins vond ik vooral zeer goed in zijn rol zitten.
Nadeel vond ik wel dat er zo'n 'feel-good' sfeer over de film hangt en ik twijfelde er dan ook niet aan dat alles op het einde wel goed zou komen. Joe Black neemt de dochter toch niet mee, Bill Parrish krijgt zijn eerherstel en de 'gemene' zakenman krijgt zijn verdiende loon. Allemaal erg braafjes & voorspelbaar jammer genoeg.
Maar goed, zoals ik al aangaf zijn dit niet mijn soort films, maar de stijl die de film wil uitstralen doet ie gewoon goed en de cast presteert ook prima. Een onvoldoende is dan ook onrealistisch in mijn ogen.
2,5* - 3,0*
Gerelateerd nieuws

Bovennatuurlijke film 'Meet Joe Black' met Brad Pitt verdwijnt snel van Netflix

Romantische klassieker 'Meet Joe Black' met Brad Pitt is terug op Netflix en wordt veelvuldig gestreamd: 'Onweerstaanbaar'

Netflix verwijdert eind deze maand een aantal goed beoordeelde titels

Deze goed beoordeelde titels verdwijnen binnenkort van Netflix
Bekijk ook

The World's Fastest Indian
Biografie / Roadmovie, 2005
311 reacties

Werk ohne Autor
Drama / Thriller, 2018
76 reacties

Scent of a Woman
Drama, 1992
328 reacties

Sleepers
Misdaad / Drama, 1996
345 reacties

Stand by Me
Roadmovie / Drama, 1986
403 reacties

Der Name der Rose
Mystery / Historisch, 1986
245 reacties
Gerelateerde tags
life and deathlove at first sightbroken engagementfireworksreligion and supernaturalgebaseerd op toneelstuk of musicaltiener crushfategrim reaperdoktermiljonairdeath personifieddeath incarnateangel of deathencontro marcado romanticappreciativecompassionate
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








