Genre: Oorlog / Drama
Speelduur: 195 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Steven Spielberg
Met onder meer: Liam Neeson, Ralph Fiennes en Ben Kingsley
IMDb beoordeling:
9,0 (1.571.628)
Gesproken taal: Duits, Pools, Hebreeuws en Engels
Releasedatum: 3 maart 1994
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via meJane
Bekijk via SkyShowtime
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Schindler's List
"Whoever saves one life, saves the world entire."
Oskar Schindler is een ijdele en hebberige Duitse zakenman die echter tijdens het Nazi-regime zeer menselijke trekjes begint te vertonen wanneer hij besluit om zijn fabriek te gaan gebruiken als vluchtplaats voor Joden. Gebaseerd op het waargebeurde verhaal van Schindler, die op deze manier ongeveer 1100 Joden van de gaskamers van Auschwitz heeft weten te redden.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (9,0 / 1571628)
- Trailer (YouTube)
- Schindler's Ark (BoekMeter)
- Schindler's List (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 8,99 / huur € 2,99
- Kijk op meJane
- Kijk op SkyShowtime
Social Media
Acteurs en actrices
Oskar Schindler
Itzhak Stern
Amon Goeth
Emilie Schindler
Poldek Pfefferberg
Helen Hirsch
Viktoria Klonowska
Wilek Chilowicz
Marcel Goldberg
Ingrid
Reviews & comments
erik neuteboom
-
- 358 berichten
- 223 stemmen
Zeer meeslepende film vol gruwelijke nazi daden, hier kun je goed zien met welk fanatisme en walgelijk sadisme de Duitse officieren hun bevelen opvolgden om de Joden te elimineren. Het verhaal is ook erg bijzonder met die geheime rol van Schindler, het geloof in de goedheid van de mens wordt er nog een klein beetje door gered! De hoofdpersoon wordt goed gespeeld en er zit veel sfeer en emotie in de film, mede vanwege de zwart-wit beelden. Wat ik wel minder vind zijn die mooie, vaak smetteloze pakken die de gevangenen in de kampen draaien, alsof er elke dag met OMO wordt gewassen .... Toch een echte topper, een film die je rustig meerdere keren kunt zien binnen een paar jaar.
melvddonk
-
- 3972 berichten
- 0 stemmen
Dit is de tweede keer dat ik Schindler's List gekeken heb. De film heeft een plaatsje in mijn top 10, maar ik dacht dat hij misschien nu minder indruk zou maken omdat ik al wist wat er ging gebeuren in de film.
Maar niets was minder waar. Ik moest nu zelfs al huilen vóór er wat ging gebeuren, omdat ik wist wat er ging gebeuren. Er is geen film die ooit zoveel indruk op mij heeft gemaakt als Schindler’s List. Steven Spielberg heeft dit waargebeurde verhaal erg goed verfilmd. Wat de film voor mij vooral zo emotioneel maakt is dat het ook werkelijk waargebeurd is. Ik werd verschrikkelijk hard geconfronteerd met de gruwelijkheden van de Holocaust. Natuurlijk weet iedereen wat er destijds gebeurd is met de Joden, maar deze film laat het je beleven. Ik had het gevoel alsof ik erbij was. Kippevel kreeg ik er van.
Ook de acteurs uit de film vond ik erg goed. Liam Neeson en Ralph Fiennes waren geweldig, maar wie ik echt helemaal fenomenaal vond was Ben Kingseley (Itzhak Stern). Wat heeft die man hier een geweldige prestatie neergezet.
De hele sfeer van de film was perfect. Het zwart-wit gebruik was een uitstekende keuze van Steven Spielberg en maakte alles nog intenser. Er zaten ook geweldige dialogen in de film (neem nou bijvoorbeeld het gesprek tussen Schindler en Goeth over ‘macht’) die de film naar een nog hoger niveau tilde. Je kan gewoon zien dat Spielberg zijn hart en ziel in deze film gestopt heeft.
Ik heb me tijdens Schindler’s List dan ook geen moment verveeld, terwijl het waarschijnlijk een van de langstdurende films is die ik ooit gezien heb. Het einde van de film was prachtig en een geweldig eerbetoon aan Oskar Schindler.
Ik vind Schindler’s List perfect. Zo hoort een film te zijn en alle Oscars zijn dan ook zéér verdiend.
En wat is die Oskar Schindler een geweldige man!
MoFeDu
-
- 2946 berichten
- 0 stemmen
Deze zomer o.a in Krakow geweest, ik wilde nog de oude Schindlers factory opzoeken maar na een uitputtende tocht te voet kwamen we uiteindelijk bij het plaszow treinstation, waar je niet over kon stekken naar het ´gebiedje´ plaszow. Toen hebben we het maar opgegeven, weet iemand of er uberhaupt nog dingen van het kamp/fabriek overeind staan en te bezichtigen zijn?
moviemafketel
-
- 19752 berichten
- 2118 stemmen
http://www.depers.nl/buiten...
Klein stukje eruit gehaald:
Daar wacht hen een kleine desillusie. Alleen een paar lokalen in het oude hoofdgebouw zijn voor publiek opengesteld. In één kamer staan het bureau, de kapstok en een kast van Schindler, in een tweede ruimte draait in het donker non-stop een informatiefilm. In het derde lokaal hangen wandpanelen met teksten over de fabriek, het leven van Oskar Schindler en de grote geschiedenis van joodse industriëlen in het Kraków van voor de Tweede Wereldoorlog.
MoFeDu
-
- 2946 berichten
- 0 stemmen
Ah, bedankt, niet bijzonder veel gemist dus, wel jammer.
Rikkiisoke076
-
- 4 berichten
- 4 stemmen
Beste film ooit. Misschien iets te traag, maar dat is juist goed, zodat je helemaal wordt meegezogen in het gruwelijke verhaal dat WOII heet.
Zwart-wit is ook een plus in deze film, hierdoor wordt de sfeer van de film natuurlijk nog akeliger. En akelig is een understatement voor de jaren 1939-1945. Door het zwart-witbeeld ziet het er ook niet zo Hollywood-achtig uit.
Nomak
-
- 11634 berichten
- 0 stemmen
Door het zwart-witbeeld ziet het er ook niet zo Hollywood-achtig uit.
En door de taal kan het niet Hollywoodachtiger.
moviemafketel
-
- 19752 berichten
- 2118 stemmen
Ja Duitsers die Engels praten komt toch wat minder hard door he?
Ben ik wel met je eens Nomak. Daarom zal ik ook nooit 5 sterren geven.
Delphi
-
- 28 berichten
- 85 stemmen
Heb deze film ooit met school gezien, het enige wat ik me ervan herinner is de rode jas (;
Zeer aangrijpende film ook.
AGE-411
-
- 10342 berichten
- 750 stemmen
Heb deze film ooit met school gezien, het enige wat ik me ervan herinner is de rode jas (;
Zeer aangrijpende film ook.
En toch maar 2,5?
Nomak
-
- 11634 berichten
- 0 stemmen
En toch maar 2,5?
AGE-411
-
- 10342 berichten
- 750 stemmen
Als je enkel dat herinnert moet je ook niet stemmen.
Als ik op alles zou stemmen waarvan ik me 'iets herriner' heb ik op slag 300 stemmen meer.
Didi1977
-
- 9 berichten
- 12 stemmen
Fantastisch "mooie" film. Als je deze film gezien hebt hoef je niets meer te zeggen....Ik kan hem niet anders dan 5 sterren geven...
Delphi
-
- 28 berichten
- 85 stemmen
Als je enkel dat herinnert moet je ook niet stemmen.
Als ik op alles zou stemmen waarvan ik me 'iets herriner' heb ik op slag 300 stemmen meer.
we hadden die film in de klas gezien omdat we er een werkstuk over moesten maken, en dat ging vooral over die rode jas, geen wonder dat dat me was bijgebleven. Ik vond die film aangrijpend maar ik zou hem geen 2de keer kunnen kijken, ik vond hem nogal langdradig... vandaar mijn stem.
intezar
-
- 262 berichten
- 0 stemmen
Klein punt van ergernis voor mij waren de Engelstalige acteurs met af en toe een bijna hilarisch Duits accent. Had het liever in originele talen gezien dan dergelijke accenten. Al snap ik wel waarom hiervoor gekozen is..
.
Daarom neem ik zulke films niet serieus. Het komt niet geloofwaardig over. Een Duitser dient gewoon Duits te praten, tenzij de Duitsters in die tijd alleen maar Engels spraken. Maar dat lijkt me sterk.....
Amerikanen kijken graag in hun eigen taal naar films, anders slaan ze de film over. Dat is de grootste reden dat deze film in het Engels is. Hoe meer bezoekers, hoe meer winst ze zullen maken.
AGE-411
-
- 10342 berichten
- 750 stemmen
Als ze deze film 15 jaar later (in 2008) hadden gemaakt was die wss wel in het Duits.
Der Untergang was toch een succes in Amerika?
AGE-411
-
- 10342 berichten
- 750 stemmen
Eigenlijk zou men deze film eens in het Duits en Pools moeten dubben
Zouden er niet zulke versies bestaan? In Duitsland dubben ze toch vaak?
Peter Ho
-
- 359 berichten
- 79 stemmen
Amerikanen kijken graag in hun eigen taal naar films, anders slaan ze de film over. Dat is de grootste reden dat deze film in het Engels is. Hoe meer bezoekers, hoe meer winst ze zullen maken.
Als het Duits gesproken was, dan zou de film Engels ondertiteld moeten worden.Ik denk dat Amerikanen te lui zijn om te lezen. 
AGE-411
-
- 10342 berichten
- 750 stemmen
Daar geloof ik niet zo in.
Als het Duits gesproken was, dan zou de film Engels ondertiteld moeten worden.Ik denk dat Amerikanen te lui zijn om te lezen.
Das Boot
Der Untergang
Die films zijn toch ook in Duits 
MoFeDu
-
- 2946 berichten
- 0 stemmen
Ligt puur aan de filmmaker, niet aan uit welk land het komt. Stieven Spielberg is zo Amerikaans als het maar zijn kan, en laat dus iedereen lekker in z'n films Amerikaans spreken. Neem bijvoorbeeld Tarrantino, die veel meer waarde hecht aan de originele gesproken taal.
Stukje verschil in stijl, laten we maar zeggen.
AGE-411
-
- 10342 berichten
- 750 stemmen
inderdaad, tsja dan weet ik het ook niet wat het dan is
Deze film had gewoon in het Duits moeten zijn vind ik. ("Das liste von Schindler" ofzo
)
Daarom wil ik eens een Duits-Poolse dub horen
moviemafketel
-
- 19752 berichten
- 2118 stemmen
Heel soms dan wel weer Duits geschreeuw als de Joden verbrand worden.
MoFeDu
-
- 2946 berichten
- 0 stemmen
Aan de andere kant: als ze een Duitse acteur hadden moeten kiezen voor de rol van Goeth hadden we niet kunnen genieten van Fiennes.
moviemafketel
-
- 19752 berichten
- 2118 stemmen
Fiennes had Duits moeten leren, die gast was de ster van de film, geweldig.
fappie
-
- 2688 berichten
- 2005 stemmen
Fiennes had Duits moeten leren, die gast was de ster van de film, geweldig.
Inderdaad.. Meryl Streep destijds in Sophie´s Choiche.. al die talen die ze sprak.. daardoor kwam het nog iets realistischer over
.
eddyeddy
-
- 207 berichten
- 207 stemmen
De geniale zakenman perfect neergezet door Liam Neeson en de geniale vertolking van Fiennes die boven Liam uitsteeg in deze meeslepende nimmer vervelend verfilming van deze klassieker die voor boven het niveau staat van soortgelijke films in zijn genre.
vivalavah
-
- 9 berichten
- 46 stemmen
Ik vond het best een aardige film om te zien, maar ik had er echt veel meer van verwacht toen ik de score zag en de positieve berichten. ik kwam ook niet echt goed in de film en dat meeslepende gevoel miste ik ook. wat ik toch wel erg min vind voor een film die meer dan 3 uur duurt.
Gerelateerd nieuws

Oorlogsklassieker 'Schindler's List' van Steven Spielberg vanavond te zien op televisie

Legendarische oorlogsklassieker 'Schindler's List' vanavond te zien op televisie

Welke biopics mag je behalve 'Oppenheimer' nog meer niet laten liggen?

Wees er snel bij: 'Schindler's List' staat op het punt om Netflix te verlaten
Bekijk ook

The Shawshank Redemption
Drama, 1994
7.379 reacties

The Godfather
Misdaad, 1972
3.379 reacties

The Godfather: Part II
Misdaad, 1974
1.569 reacties

The Green Mile
Fantasy / Drama, 1999
3.859 reacties

Pulp Fiction
Misdaad, 1994
5.091 reacties

Il Buono, il Brutto, il Cattivo
Western, 1966
2.379 reacties
Gerelateerde tags
gebaseerd op boekfabriekconcentratiekampheldholocaust (shoah)ss (nazi schutzstaffel)tweede wereldoorlogghettojew persecutionkraków, poland auschwitz-birkenau concentration campindustrialistjood / joodsnazidefense industry biografiegebaseerd op een waargebeurd verhaalhistorical fictionzwart en wittreinpolennazi schutzstaffel (ss)weapons manufacturerfemale pubic hair
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









