• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.414 films
  • 12.231 series
  • 34.012 seizoenen
  • 647.724 acteurs
  • 199.119 gebruikers
  • 9.378.666 stemmen
Avatar
 
banner banner

Paranômaru Akutibiti: Dai-2-Shô - Tokyo Night (2010)

Horror / Thriller | 90 minuten
2,77 108 stemmen

Genre: Horror / Thriller

Speelduur: 90 minuten

Alternatieve titels: Paranormal Activity 2: Tokyo Night / パラノーマル・アクティビティ 第2章 TOKYO NIGHT

Oorsprong: Japan

Geregisseerd door: Toshikazu Nagae

Met onder meer: Aoi Nakamura en Noriko Aoyama

IMDb beoordeling: 5,1 (5.915)

Gesproken taal: Japans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Paranômaru Akutibiti: Dai-2-Shô - Tokyo Night

"The nightmare continue..."

Haruka keert terug naar Japan na een rampzalig verlopen vakantie in Amerika. Ze kreeg daar een auto-ongeluk en moet nu thuis herstellen. Tot overmaat van ramp moet haar vader op zakenreis, waardoor ze met haar 19-jarige broer Koichi zit opgescheept. Wanneer ze merkt dat er 's nachts objecten op raadselachtige wijze verplaatst worden, denkt ze aanvankelijk dat haar broer een grap uithaalt. Maar nadat Koichi zijn videocamera laat draaien gedurende de nacht, wordt de schokkende werkelijkheid duidelijk: Haruka wordt belaagd door een kwaadaardige geest. Maar wie is die geest en waarom is Haruka het doelwit? Het antwoord op die vraag jaagt hen de stuipen op het lijf...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Koichi Yamano

Haruka Yamano

Shigeyuki Yamano

Exorcist's Assistant

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Elineloves schreef:

Nee, voorlopig geen Paranormal Activity's voor mij, ookal was ik me al weken aan het verheugen op Paranormal Activity 3 (2011) , misschien kan ik die beter nog even links laten liggen, totdat deze film in de vergetelheid is geraakt.

Deel 3 vind ik nog een aardige verassing en komt met leuke elementjes Laat je niet misleiden door dit misbaksel.


avatar van Keane1983

Keane1983

  • 1015 berichten
  • 943 stemmen

tja, wat was dit een film zeg. In vergelijking met de andere 3 films stelt dit echt (en begrijp me niet verkeerd) totaal niks voor.
Acteerwerk kan ik niet veel over vertellen gezien in de intonatie van de stemmen in het japans niet goed begrijp, maar als ik zie dat het japanse meisje boos is met een glimlach op haar gezicht gaan bij mij mijn wenkbrauwen naar beneden.
Van paranormale activiteiten valt niet heel veel te zeggen gezien er heel veel van hetzelfde gebeurd bijvoorbeeld de voetstappen op de trap en het steeds openzwaaien van de deur!!.
Qua sfx heeft deze film niet veel nodig, zou je zeggen...maar de sfx die ze gebruikt hebben waren van erg slecht qualiteit...dat het meisje aan haar haren uit bed wordt getrokken kon je eigenlijk heel erg slecht zien!! Het is dat ze zelf zei: Laat mijn haren los!! Toen zag ik pas wat er aan de hand was
Inderdaad zijn er wel hier en daar wat griezelige stukjes, met name het einde was wel geinig, maar daarbij ook verre van orgineel.
Achja, ik was weer een avondje van de straat af...maar om nou te zeggen dat ik echt heb genoten kan ik niet zeggen.
Ik ben een groot fan van de eerste drie delen, maar deze (als officieel vervolg) vond ik absoluut niet in het plaatje passen..buiten de link die je krijgt naar het "orgineel".
Van mij krijgt deze film echt niet meer dan een 2,5*


avatar van brymj

brymj

  • 758 berichten
  • 829 stemmen

Elineloves schreef:

(quote)

^ Dit was exact hoe ik de hele film gezeten heb. Bijna acute moordneigingen. Het is niet goed voor me wanneer een film dit bij me veroorzaakt, krijg bijna agressie problemen er van. Ik was ook al flink beroerd toen ik deze film keek, en voelde me ook niet veel beter tijdens de aftiteling. Nouja, misschien enigszins, na het vloeken tegen het beeldscherm, dat heeft wel opgelucht.

volgens mij ben jij rijp voor een psychiater


avatar van Nitrouz

Nitrouz

  • 433 berichten
  • 232 stemmen

brymj schreef:

(quote)

volgens mij ben jij rijp voor een psychiater

Ja, daar gaat iets niet goed.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4085 stemmen

Na het zien van deze film moet ik zeggen dat ik ook zulke neigingen voelde opkomen. Deze film is een regelrechte ramp.


avatar van Woeke

Woeke

  • 82 berichten
  • 321 stemmen

Creepy sequel uit Japan...heerlijk filmpje om 's nachts in je eentje te kijken Ik heb me niet verveeld!


avatar van horrorguy123

horrorguy123

  • 12 berichten
  • 9 stemmen

ik moet m nog zien ben benieuwd


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11816 berichten
  • 3317 stemmen

Japanners nemen wraak....

Amerikanen zijn degene die frequent dingen remaken, dit keer worden de rollen toch omgedraaid en gaan de Jappen eens er een stokje voor steken door de succesvolle Paranormal Activity te remaken, nouja.... remaken? Remaken en soort van vervolgen tegelijk. Aan de ene kant heeft dit weinig met PA 1 te maken, behalve dan het feit dat die Katie na die beheksing, toevallig, word aangereden door de Japanse studente Haruka, waarbij Haruka die beheksing meeneemt naar Japan. Opzich lijkt me dit een verdachte ironische oogwenk van de Japanners naar de Amerikaanse remake en uitmelk-cultuur. Want in principe kan natuurlijk elke fan made groentje er een eigen verhaaltje aan vastknopen.

Maar uiteindelijk is deze remake/vervolg helemaal niet slecht. Het oogt dan weer wel wat goedkoper maar opzich vond ik dat het "overbodige" bijverhaal wel prima is uitgewerkt. Dit keer is het geen stelletje die te maken krijgt met de Paranormale Activiteiten, maar broer en zus. En het begint weer zoals het begint: er gebeuren piepkleine rare dingen in huis, meubels worden verplaatst en er gebeuren dingen waar Haruka's haar broer Koichi voor verdenkt. Koichi vind het ook allemaal maar raar en plaatst, zoals we al kunnen verwachten, een camera in Haruka's slaapkamer. Wat opnieuw weer begint van nachten waarbij weinig tot niks gebeurd, tot nachten waar het steeds enger, en bizarder begint te worden. En ohja... ook hier word de enge donkere sfeer weer (net als in de US-films) erg versterkt door die donderende ruisgeluiden op de achtergrond wat het ook 10 keer enger blijft maken.

Wat ik trouwens ook wel een geinig stukje vond was dat Koichi en Haruka een exorcism gingen aanvragen en gereinigd werden en vier nachten moesten aanzien of de geesten ook weg waren. In die 4 nachten gebeurde inderdaad niks, maar in nacht 5 ging het feest gewoon vrolijk verder. Een geest die het spelletje meespeelt dus.

En uiteindelijk mag het tegen het einde weer doodeng worden, en dat is deze film ook behoorlijk gelukt en worden ook nog even de typische Aziatische horrorelementen de kast uit getrokken die goed werkte. Wat ik bijvoorbeeld echt dood en dood eng vond was bijv dat stukje nadat die Koichi tegen de camera werd aangegooid (toch een remake?) en dat dat hoofd van die zus langzaam boven hem uitstak (leek behoorlijk op Kayako) en vervolgens die scene in de mortuarium met die Ringu-achtige oog tussen dat haar van die zus in de bewakingscamera Eeeeeeek!!!!

Wel degelijk uiteindelijk een combo van Paranormal Activity met de geestenhorror uit Azie ssn het eind en dat kon gewoon niet beter. De Japanse versie is hierbij gewoon meer dan geslaagd. Wederom weer rillingen en kippenvel gegarandeerd!

Ben benieuwt naar de Russische remake.

4,0*


avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2405 stemmen

Best wel een griezelige film met een aantal leuke vondsten. De film sluit gewoon aan op de Amerikaanse films. Het meisje Haruka heeft in Amerika een auto ongeluk gehad en daar was Katie Featherston uit de Paranormal Activity films bij betrokken waardoor ze dus zoals in de omschrijving staat de demon met zich meeneemt naar Tokyo. Dit vind ik eigenlijk een spoiler, want ik vond het best verrassend dat de film een link heeft naar de Amerikaanse films en er dus bijhoort.

Deze film is prima te doen!

3,0*


avatar van m1701

m1701

  • 1849 berichten
  • 2327 stemmen

Mwah

Vond deze film niet erg spannend... soms zelfs saai.

Ze hadden er niet zoveel dialogen in moeten stoppen, dit

haalde de spanning weg... jammer

Leuk voor 1x maar meer ook niet

2,5*

ps. deel deel 3 blijft toch de allerbeste


avatar van HALVE TAMME.

HALVE TAMME. (moderator series)

  • 13471 berichten
  • 1308 stemmen

Eens met mijn bovenbuurvrouw.


avatar van Lennert

Lennert

  • 2412 berichten
  • 1400 stemmen

Bezeten mensen zijn niet eng.

Dit bovenste statement heeft ook al zo zijn betrekking op de eerste film, maar daar kwam dit pas behoorlijk op het einde aan en viel de schade mee. Hier gaat men echter halverwege de film al op de loop met dit concept, waardoor de spanning tegen het einde al redelijk weg is. Goed, het moment waarop de zus met haar gebroken benen opstaat en naar de kamer van Koichi schuifelt is sterk, maar niet eng. Verder een aaneenschakeling van scenes die ook in het origineel te zien waren, maar dan lang niet met zoveel impact.

Het acteerwerk is wel beter en de personages zijn minder irritant dan de hoofdpersonen uit de Amerikaanse versie, maar buiten wat sfeervolle scenes en het feit dat ik me niet verveeld heb, vind ik dit toch een vrij simpele remake die nergens echt eng wordt.


avatar van durra072

durra072

  • 28 berichten
  • 176 stemmen

Superfilm!


avatar van Kondoro

Kondoro

  • 11524 berichten
  • 2866 stemmen

Paranômaru Akutibiti: Dai-2-Shô - Tokyo Night

Dat is nou een super film is zou ik niet durven te zeggen, maar dat is jou mening.(Bovenbuur). Maar ik moet zeggen dat het wel een geslaagd filmpje is. Ondanks dat er som te vaak wat 'spanning' op word gebouwd, als je het zo mag noemen. Ze proberen het tenminste. Van die scene's waarvan je denkt dat er wat gaat gebeuren, maar het komt nooit. Ja, wat is spanning? Een rolstoel dat beweegt, een paar glazen die door worden gegooid en noem zo maar op. Nee, sorry. Maar er viel weinig te zien. Maar ik denk dat, dat net het leuke is aan de Paranormal Activity's. Je moet zelf een beetje ontdekken hoe en wat, waar kun je misschien wat zien, wat kan er gebeuren? Ik vind dat ze van dat, hier goed gebruik maken hoor. Complimenten aan de Jappie's. Kwa verhaal was het wel leuk. Het concept hebben we nu zo'n beetje 5x gezien, de vier Paranormal Activity films van de Amerikanen en deze. Maar toch heb ik me redelijk vermaakt!

3.0*


avatar van ibendb

ibendb

  • 5038 berichten
  • 3225 stemmen

Deze film herinnerde me aan 13-jarige Iben die, alleen thuis, op zijn klein laptopje de originele Paranormal Activity zag. Vanzelfsprekend sliep ik niet echt zo goed.

Deze Japanse "sequel" bereikt diezelfde indruk niet maar heeft enkele momenten toch onder mijn huid gekropen. Het familiare concept van eindeloos staren naar slapende mensen wordt hier ook weer gebruikt. Ook verschillende gebeurtenissen zijn rechtstreeks gekopieerd uit het origineel. Aanvankelijk vond ik het nogal uitgemolken en onnodig. Tot ik merkte dat ik wel gefascineerd zat af te wachten wat er precies ging gebeuren. Door de twee camera’s op split-screen te vertonen weet je niet waar kijken en schrik je net wat harder wanneer er ook iets verscheen. De jumpscares zitten dus wel best goed.

Jammer dan dat het einde enorm teleurstellend is en meer van hetzelfde. De gimmick is er snel weer van af dus het komt eerder goedkoop over. Ook vond ik de personages niet bijster sympathiek. Ligt misschien aan mij maar het kon me niet deren.

Uiteindelijk is dit geen meesterwerk in het horrorgenre maar voor mij persoonlijk wel een goede gateway om meer Japanse horror te kijken. Met de horror challenge heb ik Onibaba en House al op m'n lijstje gezet dus daar kijk ik wel naar uit.

2,5*


avatar van mrklm

mrklm

  • 11437 berichten
  • 9929 stemmen

Koichi [Aoi Nakamura] trekt tijdelijk in bij zijn zus Haruka [Noriko Aoyama], die beide benen heeft gebroken. De personages zijn minstens zo saai als de videobeelden waarvan je verwacht dat er paranormale dingen op te zien zijn. Vergeet het maar: het eerste uur is doodsaai en dat wat door moet gaan voor interessant is gestopt in de laatste 10 minuten. Koichi en Haruka hebben het op een gegeven moment over een moord in de VS, vermoedelijk de enige expliciete verwijzing naar Paranormal Activity, waarvan dit een uiterst slappe imitatie is.


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11414 berichten
  • 6715 stemmen

Flauwe cash-in op de bekende geestenreeks, maar gelukkig door regisseur Toshikazu Nagae links en rechts spannend en beklemmend neergezet. Het duurt alleen wel even voordat je bij die momenten aankomt, het eerste uur is namelijk ontdaan van noemenswaardige hoogtepunten. Het acteerwerk leunt te veel op grootse gebaren evenals harde keelklanken en de inhoud verschilt niet bepaald van de overige films, maar het laatste halfuur wint wat aan tempo en pakt daadwerkelijk uit met onheilspellende momenten. Fijn is dat Nagae iets nadrukkelijker de spanning opzoekt dan zijn Amerikaanse concurrenten, waardoor Tokyo Night weliswaar simpel maar gefocuster overkomt. Jammer dat het gecombineerd moet gaan met Noriko Aoyama, die een erbarmelijke acteerprestatie neerzet.