• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.414 films
  • 12.235 series
  • 34.017 seizoenen
  • 647.724 acteurs
  • 199.122 gebruikers
  • 9.378.789 stemmen
Avatar
 
banner banner

Trolljegeren (2010)

Mockumentary / Fantasy | 103 minuten
3,20 873 stemmen

Genre: Mockumentary / Fantasy

Speelduur: 103 minuten

Alternatieve titels: Trollhunter / The Troll Hunter

Oorsprong: Noorwegen

Geregisseerd door: André Øvredal

Met onder meer: Otto Jespersen, Hans Morten Hansen en Tomas Alf Larsen

IMDb beoordeling: 6,9 (82.923)

Gesproken taal: Noors, Pools en Engels

Releasedatum: 12 mei 2011

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Trolljegeren

"You'll believe it when you see it!"

Een mockumentary over trollen in Noorwegen. Het verhaal stelt dat er in afgelegen gebieden in het noorden van Noorwegen een trollenpopulatie leeft, die al tijden verborgen wordt gehouden van de bevolking. Een documentaireploeg gaat op zoek naar de wezens en probeert uit te vinden hoe de vork in de steel steekt.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van ralfsjam

ralfsjam

  • 2144 berichten
  • 1345 stemmen

Dit was een zeer aangename film. Het oogde vrij simpel, maar er zat heel veel in. Naast het chaotische (blair witch achtige) gefilm, was het een leuke film. Het verhaal, dat serieus moest ogen, was erg komisch. Zeker de omschrijving was de trollen was erg grappig. De trollen op zich, waren leuk gedaan ook al bewogen ze soms als klei poppen. Toch deerde dat niet. Mooie beelden, grappig verhaal, leuk gedaan!

4


avatar van Waackx

Waackx

  • 721 berichten
  • 1310 stemmen

Een film die wel wat weg heeft van The Fourth Kind en ook wel van Cloverfield, ookal gaat deze film over trollen.

Alleen bij de The Fouth Kind kwam het allemaal wat overtuigender over en Cloverfield had tenminste spanning, dat is heel wat minder bij deze film.

Behoorlijk irritant gemonteerd, soms bij elke 2 seconden springen we van shot naar shot.

We krijgen wel wat info over trollen maar ook niet echt heel veel.

En ik heb veel niet-engelstalige films gezien maar wat is dat Noors een rottaal om aan te horen maar ja, daar kan de film natuurlijk niks aan doen.

Al met al is het niet heel echt slecht maar het is ook niet bepaald hoogstaand te noemen.


avatar van ralfsjam

ralfsjam

  • 2144 berichten
  • 1345 stemmen

Waackx schreef:

En ik heb veel niet-engelstalige films gezien maar wat is dat Noors een rottaal om aan te horen maar ja, daar kan de film natuurlijk niks aan doen.

Toch wel grappig dat Noors, Deens en Zweeds het dichtst bij Nederlands liggen qua klank. Als je het vraagt aan andere landen... Dus je kijkt eigenlijk zoals een Engelsman naar een NL-film.

Wel is het een mooie reclamefilm over het land Noorwegen.


Voor degene die houd van mysteries, mythes gecombineerd met wat horror , is dit de perfecte film.

(aanrader)


avatar van rolfgizmo

rolfgizmo

  • 86 berichten
  • 106 stemmen

Ik heb genoten van deze sprookjes achtige Noorse docufilm.

Deze trollhunter heeft veel gevoel voor humor!

Leuk dat de hoogspanningsmasten eigenlijk hekken

zijn om de trollen tegen te houden.

Superleuke film:)


avatar van TimmyOskam

TimmyOskam

  • 22 berichten
  • 151 stemmen

echt een hele leuke film, eigenlijk niet zoveel van verwacht omdat ik Blair Witch project niks vond, maar toch wel een hele leuke film


avatar van Betamax

Betamax

  • 1256 berichten
  • 1231 stemmen

Aardige film.

Origineel verhaal en mooie opnames.

De special effects waren niet echt super (trollen leven alleen s'nachts).

De Noorse taal hinderde me absoluut niet.


avatar van Number23

Number23

  • 8638 berichten
  • 5685 stemmen

Jaaaa deze film kon niks fout doen in mijn boekje. Na het zien van de trailer wilde ik al 4* geven, maar dat is natuurlijk belachelijk. Superidee dit, leuk uitgewerkt, trollen zien er goed uit, hier en daar wat subtiele humor, af en toe wat cliches, maar al met al een prima, leuke, spannende film die gewoon aan alle verwachtingen voldoet en niet teleursteld. Ook een mooi onderliggend verhaaltje dat ze het bloed van christenen kunnen ruiken. Vroeger werd het christendom namelijk opgedrongen aan de Scandinaviers(net als de rest van de wereld) en volgens Noorse folklore waren trollen gewoon bewoners van het land.


avatar van Rodger

Rodger

  • 1809 berichten
  • 1772 stemmen

vond het heel apart, soms lachwekkend, dan weer een opbouwende spanning.. en dan had je zoiets.. van wat moet ik hier nu mee..

Vond deze veel op Cloverfield lijken.. alleen vond die beter..

3**


avatar van Tarkus

Tarkus

  • 6409 berichten
  • 5315 stemmen

Voor mij was dit toch een flinke tegenvaller. Had een goed opgebouwd verhaal verwacht en krijg een film die er uit ziet als een slechte documentaire.

Dat de film ook als komedie aanzien wordt kan ik nog begrijpen, maar ik heb er zelden mee kunnen lachen.

Het laatste kwartier van de film vond ik nog het indrukwekkendste, wat de trollen betreft.

Lage score dus, die dan hoofdzakelijk nog te danken is aan de locatie, de mooie Noorse Fjorden.


avatar van jerry r

jerry r

  • 519 berichten
  • 302 stemmen

als ze er nu nog een gewoone film van gemaakt haden

was het meschien nog leuk geweest .

maar met het documentaire stijl gedoe tegenvaller


avatar van Vitruvian

Vitruvian

  • 53 berichten
  • 2839 stemmen

Ik verwachte er in eerste instantie niet veel van. Maar ik moet zeggen dat ik toch aangenaam verrast was. De film is lekker nuchter, en er zate leuke komische stukje tussen. Iets anders dan wat je normaal voorgeschoteld krijgt.


avatar van Kuwiel

Kuwiel

  • 221 berichten
  • 249 stemmen

Ik keek deze film omdat ik pas in Noorwegen ben geweest. En daar ook iets ( natuurlijk) over de legende van de trollen heb meegenomen.

Tot mijn verbazingen bleek dit een erg leuke film te zijn , met een sterk verhaal !

Alleen het einde werd naar mijn mening een btje te snel afgraffeld .

Eeen film die niet verveeld !


avatar van namingway24

namingway24

  • 1117 berichten
  • 1403 stemmen

Wat een geweldige film. Alleen al vanwege het concept en de uitwerking zou ik deze film de volle mep willen geven, maar een paar kleine minpuntjes weerhouden me daarvan.

Als eerste maar de pluspunten, want daarvan zijn er velen. Zoals ik al zei, het concept vind ik prachtig. Het genre van de mockumentary vind ik een erg interessant fenomeen, en het onderwerp (trollen!) is erg origineel. De hele mythologie van de beesten vind ik mateloos interessant en de leuke weetjes waar de film mee doorspekt is geven het verhaal een realistische vibe. De hele achtergrond, hoe bizar ook, wordt door middel van grappige scènes waarin het begraven van de bewijzen wordt getoond bijna geloofwaardig. Als je de omgeving bekijkt waar onze hoofdrolspelers zich doorheen begeven ga je overal bewijzen van de aanwezigheid van trollen zien, of het nou een hoop stenen is of omgevallen bomen.

Het super geheime beroep van trollenjager wordt ook goed neergezet, met al zijn verschillende snufjes voor het bestrijden van de trollen, en zijn hele achtegrondverhaal en het langzaam maar zeker uit de doeken doen van zijn manier van werken bleef me gewoon fascineren.

Maar de hele film zou gewoon niet gewerkt hebben als de trollen niet realsitisch over zouden komen, en dat was verrassend geslaagd. Het feit dat trollen niet tegen zonlicht kunnen en de meeste scènes met de beesten zich dus 's nachts afspelen werkte goed om de cg enigszins te verbergen. Niet dat dat echt nodig was, want de visuele effecten waren erg geslaagd. De trollen zien er bizar uit, maar bewegen zich realistisch en de geluiden die ze maken waren soms daadwerkelijk beangstigend zonder dat je ze ook nog maar in beeld gezien had. De nachtvisie en de belichting werd hier ook toepasselijk gebruikt om de trollen nog meer natuurgetrouw te maken, waardoor sommige scènes, vooral de eerste in het bos en die ene in de verlaten mijn gewoon echt spannend waren. En de allerlaatste scène met de reusachtige trol is één van de meest intense die ik in tijdengezien heb.

De cast vond ik over het algemeen heel sterk, hoewel ik niet precies weet of dat nou komt omdat de taal me niet eigen is of dat de acteurs gewoon echt zo goed waren, maar hun reacties waren erg goed, vooral na de eerste aanval. De trollenjager leek ook echt een oude rot die het leventje niet meer ziet zitten.

Ja, de hele film is bijna briljant, maar toch kan ik hem geen volle score geven. Sommige personages reageerden wel heel erg gelaten. De dood van de cameraman leek niemand wat te doen en vooral de nieuwe cameravrouw laat het gewoon over zich heenkomen zonder echt geschokt te lijken. Ten slotte krijgen we aan het begin van de film een tekstje in beeld in de trend van een found footage film, en daardoor kon de film al bijna geen bevredigend einde hebben. Dit einde was echt te snel afgeraffeld en het lot van de filmmakers dat uitgelegd wordt door een stukje tekst was totaal niet bevredigend.

Maar laat ik daar niet te veel voor aftrekken. Als je het hele concept niet slikt en het allemaal maar onzin vind wordt alles al snel dom en vervelend. Maar ik vond het idee van de film zo geweldig en de uitwerking zo geslaagd dat die kleine schoonheidsfoutjes me niet konden deren.

Eén van de leukste verrassingen dit jaar, en jammer dat deze de bioscoop nauwelijks gehaald heeft.


avatar van Stijn B.

Stijn B.

  • 413 berichten
  • 1197 stemmen

Een heel aangename film die op gelijkaardige manier te werk gaat als "Blair Witch Project": op een realistisch ogende documentairachtige manier een zoektocht volgen naar Trollen in Noorwegen ipv de heks in "Blair Witch Project".

De Trollen komen in allerlei vormen en soorten uitgebreid in beeld en dat op een realistisch ogende manier.

Door dat nadrukkelijke "Blair Witch Project"-etiket weet de film niet te verrassen maar dat neemt niet weg je je gaat amuseren en geamuseerd zal blijven kijken tot de heerlijke finale.

Mochten alle documentaires zo spontaan en meeslepend gedraaid worden zouden er veel meer documentaires scoren bij het grotere publiek


avatar van Woeke

Woeke

  • 82 berichten
  • 321 stemmen

Wat een heerlijke film...hij werkte ook zo nu en dan flink op mijn lachspieren vanwege het serieuze gedoe van de Trollenjager zelf

De trollen zien er schitterend uit en ook het acteerwerk is dik in orde.


avatar van voomzap

voomzap

  • 815 berichten
  • 1271 stemmen

Fijn filmpje. Heb het genre humor met succes aan laten passen. Ook al werkt de Noorse nuchterheid soms op de lachspieren, een komedie wordt het echt nergens. Degenen die hier beweren dat dit een komedie is, zitten er dan ook faliekant naast. Voor degenen die niet aan het 'monster-genre' gewend zijn is dit eerder een thriller (vanwege een aantal beklemmende scenes), zij het lichter van aard dan een film als Cloverfield, die qua camerawerk en wijze van acteren wel vergelijkbaar is. De gesproken taal is niet hinderlijk maar past prima bij de setting.

Per saldo is dit in ieder geval een uniek werkje met een fenomenabel in beeld gebracht contrast tussen de realiteit en fantasie (prachtige CGI-animaties). Ga dat zien!


avatar van BoordAppel

BoordAppel

  • 14274 berichten
  • 3282 stemmen

Vind het toch wel echt duidelijk een komedie dit. Het plot van de film is dermate idioot dat het moeilijk serieus te nemen is.

Niet dat genres Fantasy / Avontuur misstaan, maar toch.


avatar van voomzap

voomzap

  • 815 berichten
  • 1271 stemmen

BoordAppel schreef:

Vind het toch wel echt duidelijk een komedie dit. Het plot van de film is dermate idioot dat het moeilijk serieus te nemen is..

[REC] en Cloverfield hebben ook een idioot plot. Als een idioot plot het criterium is om het komedie te noemen, zijn er echt heel veel films waarbij komedie moet worden vermeld. De film word ook (bijna) nergens als komedie aangeduid. Het komische aspect wordt wel regelmatig belicht... en terecht want er valt inderdaad wat te lachen vanwege de nuchtere Noren in combinatie met gevaarlijke trollen


avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8164 stemmen

Geweldig concept dit, wat resulteert in een uiterst vermakelijke film.

Laat ik vooropstellen om te zeggen dat je deze film niet moet ingaan met het gevoel een pure horrorfilm voorgeschoteld te krijgen, want dan krijg je absoluut een teleurstelling voor je kiezen. Beter is het om uit te gaan van een leuke avonturenfilm, waarbij je steeds meer te weten komt over het fenomeen trollen, met een vleugje horror, een vleugje humor en een vleugje realisme.

Dat zorgt bij elkaar voor een lekkere mix. De acteurs zijn ook prima op dreef. De studenten spelen realistisch, terwijl troljager Hans soms lekker droogkomisch overkomt. Ondanks die komische elementen tussendoor, het punt dat de trollen je ruiken als je christen bent is ook hilarisch, slaagt de film er verder in behoorlijk realistisch over te komen. Diverse natuurverschijnselen worden verklaard aan de hand van trollen en op die manier lijkt overal wel enige logica in te zitten. Verder is het knap hoe realistisch de trollen trouwens overkomen. De CGI is erg goed en vooral de laatste trol is uitermate indrukwekkend. Verder is het afwisselende hellende Noorse landschap erg aangenaam om naar te kijken.

Het moge duidelijk zijn dat ik me prima vermaakt heb met deze mockumentary. Een aangenaam avontuurlijk filmpje over trollen. Zo zie je ze in ieder geval niet elke dag.

4,0*


avatar van MatthijsGr00t

MatthijsGr00t

  • 14031 berichten
  • 1342 stemmen

Enorm leuk concept. The Troll Hunter is een fijne film die hoog scoort op originaliteit. Het verhaal over het bestaan van trollen in Noorwegen slaat aan en boeit. De manier waarop het geheel wordt neergezet, vind ik erg sterk. Dat komt mede omdat ik het nog niet vaak heb gezien. Ook het typische camerawerk vind ik erg goed gedaan en is van toegevoegde waarde tijdens het jagen op de trollen. Het acteerwerk van de verslaggevers en de trollhunter voldoet ook. Kortom een erg leuke film, in de vorm van een soort documentaire, met een interessant thema in een geweldig mooie omgeving van Noorwegen. 3,5*


avatar van pierrrke

pierrrke

  • 394 berichten
  • 1468 stemmen

ik zou zo met Hans de jeep instappen, want wat een avontuur hebben deze mensen beleefd! Bij deze man straalt het er van af dat hij echt weet wat hij doet. En dat komt ook uiterst realistisch over in deze film. Het is echt een documentaire en je zou hem bijna serieus gaan nemen ook nog, zo goed is het uitgewerkt, vooral veel touren in Noorwegen en niet overdreven veel screentime voor de trollen. De special effects kwamen ietwat tekort maar waren toch vrij goed voor europese normen en maakten de trollen toch realistisch met de juiste belichting en mooie bewegingen.

Dikke aanrader die de monsterfilmliefhebber zeker kan waarderen


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Niet slim genoeg om het aardige concept volledig te benutten. Weinig effectieve momenten, hoewel het einde dat deels goed maakt. André Øvredal is vooral nogal slordig in al zijn enthousiasme waardoor diverse scenes niet goed genoeg worden opgebouwd of juist het wachten niet wordt beloond. Daardoor groeit het uit tot een lange zit die veelal gevuld wordt door geblaat van bordkartonnen personages.


avatar van remorz

remorz

  • 2497 berichten
  • 2743 stemmen

Tegenvaller.

Het hele idee van handheld is volgens mij dat je als kijker de illusie voorgeschoteld krijgt, bij de gebeurtenissen aanwezig te zijn. Wat weer van een significante meerwaarde is, als er sprake is van spanning. En jammer genoeg weet deze film daar niet (genoeg) gebruik van te maken. Vooral de nachtelijke zoektochten en momenten van anticipatie lijken toch voor dit soort camerawerk gemaakt te zijn.

Ook geeft de film misschien te veel, te snel prijs, waardoor een bepaalde spanningsboog al vrij vroeg om zeep geholpen wordt. Sterker nog, de film lijkt een bewuste keuze te maken om de legende centraal te stellen en de spanning overbodig te laten. Veel (opzichtig naar voren gebrachte) details omtrent de trollen en de folklore die hen omringt, moeten dat staven maar komen eigenlijk vooral geforceerd of kunstmatig over.

De humor zit verborgen in de kleine dingen en de droogheid waarmee het doorgaans gebracht wordt. Jammer genoeg leunt de film ook daar niet genoeg op om het gebrek aan spanning te compenseren. Uiteindelijk blijven de trollen dus, redelijk kaal, centraal staan. Al zijn ze dan weer wel fraai vormgegeven. Maar ook daar redt je geen hele film mee.

2*


avatar van John Lee Hooker

John Lee Hooker

  • 14934 berichten
  • 1625 stemmen

De bossen in Noorwegen worden s'nachts verkend met als enige wapen een flitslamp. Dit wordt vastgelegd door middel van de cameraman die bij het studentengroepje hoort en hiermee lijkt het zoals altijd weer een stukje realistischer. Een zeer potentievolle opzet waarbij er met weinig middelen al een hoop spanning gecreërd kan worden. Toch vond ik het grotendeels wat tegenvallen en dat komt voornamelijk doordat we de trollen zo overduidelijk in beeld zagen. Ik hoef nooit zoveel te zien van 'het kwade' en ze hadden misschien ook wat schrikmomenten in kunnen bouwen. Wel is het leuk om jezelf wijs te maken dat de legende echt waar is en dat er in Noord Europa werkelijk zulke monsters rondlopen die slechts door enkele mensen zijn vastgelegd. Ook zagen de trollen er redelijk overtuigend uit en met name de Jotnar uit de big final was een imponerend wezen. Daarbij is het gaaf dat Hans zichzelf helemaal heeft verdiept in deze wereld en dat hij allerlei achtergrondinformatie vertelt die het thema doen ondersteunen. Ik ben niet weggeblazen maar merkwaardig was het zeker.


avatar van orbit

orbit

  • 12092 berichten
  • 0 stemmen

Leuk concept en ook dito uitwerking, vooral die prachtige beelden van Noorwegen tussendoor maken het erg genietbaar allemaal. Natuurlijk allemaal met een vette knipoog, maar sommige stukjes zijn best dreigend, alleen aan het einde wordt het een beetje te ridicuul. Maar heb me prima vermaakt met dit filmpje.


avatar van Friday the 13 th

Friday the 13 th

  • 2558 berichten
  • 2023 stemmen

Een originele film. De Noorse natuur is werkelijk prachtig. Ik had de film wel iets spannender verwacht en ik vond dat de studenten wel erg snel geloofden dat trollen bestaan en zich met hun bestaan snel neerlegden.

De trollen zagen er overtuigend uit. Het is eens een andere benadering - dan altijd die geesten of buitenaardse wezen documentaires.

Leuk om gezien te hebben!


avatar van Baggerman

Baggerman

  • 10839 berichten
  • 8284 stemmen

De film is natuurlijk verre van origineel, want dit concept is toch wel al aardig uitgemolken. De variatie op het concept is wèl origineel en prima uitgevoerd. Mooie computerbeelden ook!

Het acteren vond ik ook in orde en dit alles samen in het prachtige Noorse landschap zorgt voor genoeg amusement om een avondje door te komen. Je krijgt inderdaad zin om bij Hans in de jep te stappen en mee op trollenjacht te gaan! Het einde vond ik helaas wat zwakjes en een beetje obligaat.


avatar van tsjidde

tsjidde

  • 2112 berichten
  • 4039 stemmen

Eru Iluvatar schreef:

[...] de meeste lijken rechtstreeks uit de schetsen van Rien Poortvliet te zijn gestapt [...]

Daar moest ik dus ook steeds aan denken!

Smullen voor de liefhebber:

Leven en Werken van de Kabouter (1976)

De Oproep der Kabouters (1981)


avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2405 stemmen

Zullen de schetsen van Rien Poortvliet niet gewoon gejat zijn vanuit de Noorse mythologie?