• 15.807 nieuwsartikelen
  • 178.337 films
  • 12.225 series
  • 34.005 seizoenen
  • 647.593 acteurs
  • 199.099 gebruikers
  • 9.377.400 stemmen
Avatar
 
banner banner

Fucking Åmål (1998)

Drama / Romantiek | 89 minuten
3,72 2.091 stemmen

Genre: Drama / Romantiek

Speelduur: 89 minuten

Alternatieve titel: Show Me Love

Oorsprong: Zweden / Denemarken

Geregisseerd door: Lukas Moodysson

Met onder meer: Alexandra Dahlström, Rebecka Liljeberg en Erica Carlson

IMDb beoordeling: 7,5 (57.782)

Gesproken taal: Zweeds

Releasedatum: 3 februari 2000

Plot Fucking Åmål

Åmål is een onooglijk provinciestadje waar nooit iets gebeurt en de jongeren zich te pletter vervelen. De 16-jarige, lesbische Agnes voelt zich eenzaam en slaagt er niet in een stabiele vriendenkring op te bouwen. Zelf kijkt ze vooral op naar haar klasgenote Elin die de jongens om haar vingers windt, maar ook daar op uitgekeken is geraakt. Agnes' wereld stort in wanneer uitgerekend Elin haar op haar verjaardagsfeestje vernedert om indruk te kunnen maken op haar oudere zus Jessica. Maar daar heeft Elin, die gefascineerd raakt door Agnes' moed, achteraf spijt van. Er volgt een langzame toenadering tussen de twee.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Anatolia

Anatolia

  • 2666 berichten
  • 1511 stemmen

? Lees die discussie waar ik naar link eens goed. Wie heeft het over censuur?

(einde offtopic)


avatar van psycholamp

psycholamp

  • 1960 berichten
  • 580 stemmen

(Nieuw beginnetje offtopic.)

Filter = een vorm van censuur.

Ik erger me bijv. niet aan die oneliner van Age-411.

(einde)


avatar van Anatolia

Anatolia

  • 2666 berichten
  • 1511 stemmen

Als je die link nou eens goed doorneemt (niemand heeft het over censuur), hoef je mij nu niet te ergeren door woorden in mijn mond te leggen. Bovendien was het meer een sarcastische sneer naar Age toe, dan een verzoek richting de mods.


avatar van psycholamp

psycholamp

  • 1960 berichten
  • 580 stemmen

Hee, er knisperde hier toch eerst iets?


avatar van Big_bazznizz

Big_bazznizz

  • 162 berichten
  • 349 stemmen

Verdient meer dan een 3,73...


avatar van AGE-411

AGE-411

  • 10342 berichten
  • 750 stemmen

Big_bazznizz schreef:

Verdient meer dan een 3,73...

idd, een plaats in de flop100


avatar van niethie

niethie

  • 7319 berichten
  • 7245 stemmen

Gast, ben je nou nog niet klaar met de film de grond in te trappen, je hebt nou al zovaak gezegt dat je hem niets aan vind en dat respecteer ik ook (ieder zijn eigen smaak) maar laat hem verder dan ook links liggen of kom met betere argumenten want met iedere keer zo'n zelfde zoutloze opmerking van je kan ik echt niets.


avatar van kimberlyVD

kimberlyVD

  • 5946 berichten
  • 1567 stemmen

Mooi verhaal, goed uitgewerkt. Maar toch wist hij me niet volledig te bekoren. Slecht vond ik hem zeker niet maar ook niet super. Het camerawerk lag me niet zo en dan die taal... 3,5


avatar van Big_bazznizz

Big_bazznizz

  • 162 berichten
  • 349 stemmen

AGE-411 schreef:

(quote)

idd, een plaats in de flop100

Als ik zeg verdient MEER, bedoel ik MEER. Een plaats in de flop-top 100 is MINDER. Dus als je voortaan bijdehand wil gaan doen en gaat quoten, doe het dan goed;)


avatar van AGE-411

AGE-411

  • 10342 berichten
  • 750 stemmen

Big_bazznizz schreef:

(quote)

Als ik zeg verdient MEER, bedoel ik MEER. Een plaats in de flop-top 100 is MINDER. Dus als je voortaan bijdehand wil gaan doen en gaat quoten, doe het dan goed;)

Een notatie in een lijst is iets MEER.


avatar van Kjell1408

Kjell1408

  • 635 berichten
  • 817 stemmen

kimberlyVD schreef:

en dan die taal... 3,5

Kijk dan naar een film die Engels is gesproken. Er lopen toch kortzichtige mensen rond op deze wereld.


avatar van kimberlyVD

kimberlyVD

  • 5946 berichten
  • 1567 stemmen

Kjell1408 schreef:

(quote)

Kijk dan naar een film die Engels is gesproken. Er lopen toch kortzichtige mensen rond op deze wereld.

Seg, wil je aub zo'n dingen voor jezelf houden?!

Ik zeg toch niet dat ik het niet goed vind of dat ik het niet respecteer!

Ik zie gewoon liever engelstalige, nederlandstalige of franstalige films... Ik zeg toch ook niet dat ik de film niet goed vond.?!

Aub seg, wie is hier kortzichtig? Respecteer nu eens gewoon ieders mening, wat kom je hier anders doen? Zegt meer over jou dan over mij hoor Je hebt trouwens zelf maar 3,5 sterren gegeven (net hetzelfde als ik dus...) Zielig dus om dan kritiek te geven.


avatar van SPT

SPT

  • 433 berichten
  • 3237 stemmen

Ik persoonlijk vind de Zweedse taal juist wel mooi klinken, ik krijg juist altijd de kriebels van slecht geacteerde Nederlandstalige films. Over dat camerawerk: ik kan het persoonlijk niet geheel volgen. De kwaliteit van het filmwerk is zo slecht (RUIS, RUIS, RUIS), ik snap niet waarom er geen knappe camera van af kon. En dan ook nog de lage resolutie waarmee het op de dvd staat.

Inhoudelijk vond ik de film dan echter één van de betere die ik in het afgelopen jaar heb gezien. Een moeilijk en beladen thema, mooi en vooral boeiend uitgewerkt en dan vooral zonder te vervelen in al te politiek correct feel-good gedoe. Ook een mooie mix van comische elementen (ruzie om de chocomel aan het begin, liften naar Stockholm, afwijzen cadeautje van het gehandicapte meisje, wc-scene). Het happy end vind ik toepasselijk vorm gegeven.


avatar van Katharina

Katharina

  • 716 berichten
  • 1052 stemmen

Overeenkomsten begin en einde waren me nog niet eens opgevallen. Ik vond het een mooie film met een origineel verhaal. Persoonlijk vind ik Zweeds niet super mooi klinken, maar het heeft wel wat om een film in het zweeds te zien.


avatar van gotti

gotti

  • 14075 berichten
  • 5889 stemmen

Nee joh, Zweeds is lief. Zeker uitgesproken door mooie Zweedse meisjes...


avatar van niethie

niethie

  • 7319 berichten
  • 7245 stemmen

Haha inderdaad, vooral Elin is af en toe echt adorable.


avatar van AGE-411

AGE-411

  • 10342 berichten
  • 750 stemmen

Wel raar zeg.

- die lekkerste van de 2 (hoe heet ze ook weer?) was slechts 14 jaar

- Die agnes was er al 17!

Je zou het omgekeerd in schatten!


avatar van niethie

niethie

  • 7319 berichten
  • 7245 stemmen

Verbaasde ik me ook wel over ja, al dacht ik eerder dat ze even oud waren (14 dus).


avatar van Kjell1408

Kjell1408

  • 635 berichten
  • 817 stemmen

kimberlyVD schreef:

(quote)

Seg, wil je aub zo'n dingen voor jezelf houden?!

Ik zeg toch niet dat ik het niet goed vind of dat ik het niet respecteer!

Ik zie gewoon liever engelstalige, nederlandstalige of franstalige films... Ik zeg toch ook niet dat ik de film niet goed vond.?!

Aub seg, wie is hier kortzichtig? Respecteer nu eens gewoon ieders mening, wat kom je hier anders doen? Zegt meer over jou dan over mij hoor Je hebt trouwens zelf maar 3,5 sterren gegeven (net hetzelfde als ik dus...) Zielig dus om dan kritiek te geven.

Jij hebt uw mening, ik mag mijn mening ook verkondigen natuurlijk. Ik respecteer ieders mening, wees gerust. Ik respecteer je mening die je op mijn antwoord heb gegeven.

En wat zegt dit over mij trouwens die 3,5 sterren? Het heeft niks met de taal te maken hoor (kijk maar naar mijn collectie).

Ik geef deze film 3,5 omdat ik geen fan ben van Romantische films, maar deze film vond ik heel interesant. Het is geen typisch cliché romantisch filmpje!


avatar van Spetie

Spetie

  • 38871 berichten
  • 8160 stemmen

Mooie film over de liefde van twee meisjes, waarin er eentje het pispaaltje van de klas is en de ander juist het populairste meisje. Beiden worstelen met hun gevoelens en identiteit, kortom alle problemen die kunnen horen bij een tiener puber. Beide meiden leveren erg sterk acteerwerk af en beiden wekken sympathie op. Vooral de worsteling van Elin vond ik boeiend om te zien, want zij is immers het populairste meisje van de klas en als ze haar ware gevoelens en mening laat zien, zal ze dat daarna hoogstwaarschijnlijk niet meer zijn. Ook de sfeer is erg goed weergegeven en het verhaal wordt eigenlijk nergens onrealistisch. De bijna eindscene in de wc vond ik een zeer sterke scene. Daar zat eigenlijk alles in, waar het in deze film om draait.

4,0*


avatar van Bombong

Bombong

  • 480 berichten
  • 2704 stemmen

Had vandaag in de winkel deze film in mijn handen. Wilde hem kopen maar zag nog net op tijd dat het een 4:3 beeld was dus heb 'm laten staan. Het was de uitgave in de 'Award winning cinema' serie. Weet iemand of de eerdere uitgave wel widescreen was?


avatar van starbright boy

starbright boy (moderator films)

  • 22407 berichten
  • 5077 stemmen

Alle Award Winning Cinema-deeltjes zijn dezelfde discs als de oudere releases, maar dan in een nieuwe verpakking. Ik ben wel verbaasd dat Fucking Amal 4:3 zou zijn. Dat lijkt me of een foutje of 4:3 letterbox (widescreen maar niet anamorphic dus).


avatar van Mescaline

Mescaline

  • 7089 berichten
  • 3228 stemmen

Heb zelf de award winning cinema editie.. is wel 4:3 maar toch wel iets breder dan normaal.. weet niet hoe die afmetingen dan zijn.. heb hem zelf op 16:10 gezet.. beeld is dan een klein beetje uitgerekt maar nietzo erg dat het totaal nietmeer klopt.. met 4:3 is dit wel het geval dus zit zeg maar tussen 4:3 en breedbeeld in

Over de film:

Film begind goed en weet in de eerste minuten de aandacht van de kijker te winnen.. toch lukt dat niet op ieder stuk in de film.. soms dreigt de film een beetje 1tonig teworden.. maargoed dat komt misschien ookwel omdat de personages in deze film ookniet zo spannend leven hebben over het algemeen..

Wat ik erg goed vond aan de film zijn de acteurs.. die het allemaal zeer overtuigend brengen.. en nergens over acteren..

De relatie tussen de 2 meiden is ook realistisch en zonder *mooi makerij* wat jevaak wel ziet in andere films..

En toch heb ik tegenstrijdige gevoellens.. er wordt teweinig ingespeeld op de relatie tussen die 2.. opzich genoeg situaties.. maar scenens mochten soms wat mij betreft wel wat langer duren(zodat de kijker een beter beeld krijgt en ook meer mee leeft met de hoofd personages)

Maargoed.. zeker geen slechte film.. en zeker de moeite waard! de jonge acteurs brengen deze film boven het gemiddelde

3,5 sterren.

Vond trouwens de scenes dat ze wanhopig opzoek waren naar alcohol wel leuk en ergens ook nogwel lachwekkend


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4897 stemmen

Prima film, alleen ik had bij de titel Fucking Åmål eigenlijk wel iets anders verwacht. Toen ik erachter kwam dat Åmål één of ander dorpje was, realiseerde ik me dat zoiets eigenlijk wel wat moeilijk gaat

Deze film wordt naar mijn mening vooral gedragen door het ijzersterke acteerwerk van eigenlijk iedereen, al springen de twee meisjes en hoofdpersonages er makkelijk bovenuit. Ik had er maar moeite mee om medeleven op te brengen voor Agnes. Echt onzeker lijkt ze niet en als het haar uitkomt scheld ze een verlamd meisje even behoorlijk de huid vol. Haar probleem is, dat ze verliefd is op klasgenoot Elin, met een mix van x-en o benen, althans zo leek het. Die ziet er voor de rest leuk uit en op een miraculeuze manier staat ze heel toevallig op de avond van haar feestje voor de deur terwijl niemand anders erover peinst om even langs te komen, op dat meisje in die rolstoel na. Ik vind het allemaal wat vergezocht. Agnes is verliefd op Elin, oké, maar de manier waarop Moodysson de ontwikkelingen tussen die twee aan ons toont kon ik me niet altijd even goed in vinden. Dan heb ik het vooral over de avond van Anges haar feestje. Daarnaast vind ik het maar wat slordig dat iedereen haar ''o-zo geheime'' verhaaltjes op de computer kan gaan lezen. Eerst Elin, maar ook haar moeder. Lijkt me niet dat je zo slordig met je innerste geheim omgaat. Een wachtwoord doet wonderen.

Het thema van de film is erg interessant en dit brengt dan ook wat leuke momenten met zich mee. Jammergenoeg is de film al afgelopen, terwijl het eigenlijk pas net begint. Had graag nog wat meer gezien, maar Moodysson breit er wat een slordig einde aan eigenlijk. De scéne op de wc, op het laatst is wat mij betreft het hoogtepunt en toen zat ik ook aan het beeld gekluisterd. Voor de rest wist de film met niet echt beet te pakken jammergenoeg. Zeker een leuke film, maar bijzonder vind ik 'm niet, daar doen te veel kleine dingen afbreuk aan.


avatar van Erwinner

Erwinner

  • 33715 berichten
  • 3079 stemmen

Zoals HarmJan altijd zegt... Misschien bij een herziening wordt ie geniaal.


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4897 stemmen

Daar hou ik me altijd maar aan vast inderdaad. Zowat alle films in mijn top tien zijn daar pas gekomen na herziening, dus wie weet

Erwinner schreef:

Misschien bij een herziening wordt ie geniaal.

Hmm, vervang geniaal trouwens maar voor beter, want zo heb ik het volgens mij nog nooit gezegd.


avatar van niethie

niethie

  • 7319 berichten
  • 7245 stemmen

Je ging bij Amelie ook van een drie naar een vijf dus je weet maar nooit.


Echt onzeker lijkt ze niet en als het haar uitkomt scheld ze een verlamd meisje even behoorlijk de huid vol.

Gewoon een uiting van opgekropte frustratie

Die ziet er voor de rest leuk uit en op een miraculeuze manier staat ze heel toevallig op de avond van haar feestje voor de deur terwijl niemand anders erover peinst om even langs te komen, op dat meisje in die rolstoel na. Ik vind het allemaal wat vergezocht.

Niet vergezocht. Ze kwam met de intentie haar voor lul te zetten en te vernederen ja. Voor de rest kwam er niemand omdat ze niet populair was op school, de enigste vriendin die ze leek te hebben was het meisje in de rolstoel.

Agnes is verliefd op Elin, oké, maar de manier waarop Moodysson de ontwikkelingen tussen die twee aan ons toont kon ik me niet altijd even goed in vinden.

Zo gaan kinderen op die leeftijd nou eenmaal met elkaar om (er zijn uiteraard uitzonderingen) maar op mij kwam het in ieder geval niet raar over.

Daarnaast vind ik het maar wat slordig dat iedereen haar ''o-zo geheime'' verhaaltjes op de computer kan gaan lezen. Eerst Elin, maar ook haar moeder. Lijkt me niet dat je zo slordig met je innerste geheim omgaat. Een wachtwoord doet wonderen.

Een normale moeder schaad haar kind's privacy ook niet en Agnes ging er waarschijnlijk gewoon van uit dat er ook niemand in haar kamer en al helemaal niet op haar computer komt en dat haar geheimen daar veilig op zijn (net als in een dagboek) en aangezien ze geen vrienden had konden die het natuurlijk ook moeilijk lezen.

Jammergenoeg is de film al afgelopen, terwijl het eigenlijk pas net begint. Had graag nog wat meer gezien, maar Moodysson breit er wat een slordig einde aan eigenlijk.

Vond ik eerst ook maar het blijft toch gewoon beter wanneer je het allemaal aan je fantasie overlaat. Ik denk dat de relatie tussen de twee toch geen stand had gehouden en als je kijkt naar hoe onverschillig Elin eigenlijk is lijkt het me meer een soort fase, terwijl Agnes juist heel serieus is.



Kan overgens prima begrijpen dat je het niet bijzonder vond hoor, het gaat er voornamenlijk vooral om hoe je zelf op die leeftijd was en in hoeverre je je er in kan herkennen en opzich is het ook geen bijzonder filmpje, het moet je nou eenmaal aanspreken en natuurlijk raken.

Ik zou je toch graag willen aanraden de film eens te gaan herzien, misschien vind je hem dan wel veel beter (je weet het nooit).


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4897 stemmen

niethie schreef:
Gewoon een uiting van opgekropte frustratie

Uiteraard, maar feit is wel dat mijn medeleven tegenover haar wat minder werd.
Niet vergezocht. Ze kwam met de intentie haar voor lul te zetten en te vernederen ja. Voor de rest kwam er niemand omdat ze niet populair was op school, de enigste vriendin die ze leek te hebben was het meisje in de rolstoel

Ze kwamen niet met de intentie om haar voor lul te zetten en daar gaat het al wat mis. Ze komen om een wat erg makkelijke reden (zien of er leuke jongens zijn?) bij haar, waar de rest van de film uit voortvloeit. Belangrijke wending voor de film, maar ietwat ongeloofwaardig. Vond het ook maar wat makkelijk dat ze haar voor wat geld wou zoenen en daarna ook nog eens verliefd op Agnes werd. Hoezo toeval?
ik denk dat de relatie tussen de twee had toch geen stand had gehouden en als je kijkt naar hoe onverschillig Elin eigenlijk was lijkt het me meer een soort fase, terwijl Agnes juist heel serieus is.

Hier ben ik het dan weer helemaal mee eens.


avatar van BlueJudaskiss

BlueJudaskiss (moderator films)

  • 11915 berichten
  • 5319 stemmen

Maar maakt die uiting van opgekropte frustratie haar niet meteen een stuk menselijker en geloofwaardiger? Liever dit dan zo'n muts dat niets verkeerds doet, zo'n über-protagonist.


avatar van niethie

niethie

  • 7319 berichten
  • 7245 stemmen

Ze kwamen niet met de intentie om haar voor lul te zetten en daar gaat het al wat mis. Ze komen om een wat erg makkelijke reden (zien of er leuke jongens zijn?) bij haar, waar de rest van de film uit voortvloeit. Belangrijke wending voor de film, maar ietwat ongeloofwaardig. Vond het ook maar wat makkelijk dat ze haar voor wat geld wou zoenen en daarna ook nog eens verliefd op Agnes werd. Hoezo toeval?

Dat was inderdaad een foutje van mij. Ze komen echter niet voor de leuke jongens maar voor drank en drugs. Pas bij aankomst bij haar huis zijn ze van plan haar voor gek te zetten, juist omdat ze zo'n buitenbeentje is op school en ze hebben gezien dat er niemand op haar feestje was geweest, Elin krijgt later spijt van haar daad en na een goed gesprek lijkt ze zich beter met Agnes te kunnen indentificeren dan ze aanvankelijk dacht, het is de invloed van haar populaire vriendengroep die niet toe laat dat ze zichzelf kan zijn en dat maakt haar waarschijnlijk ook zo onverschillig.