• 15.783 nieuwsartikelen
  • 178.144 films
  • 12.218 series
  • 33.989 seizoenen
  • 647.194 acteurs
  • 199.042 gebruikers
  • 9.373.596 stemmen
Avatar
 
banner banner

F (2010)

Thriller / Horror | 79 minuten
2,28 164 stemmen

Genre: Thriller / Horror

Speelduur: 79 minuten

Alternatieve titel: The Expelled

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk

Geregisseerd door: Johannes Roberts

Met onder meer: David Schofield, Eliza Bennett en Ruth Gemmell

IMDb beoordeling: 4,7 (4.314)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot F

"Welcome to the school of hard knocks"

De collegedagen lopen op hun einde. Het schoolgebouw wordt een uitgestrekt complex van donkere gangen en griezelig stille klaslokalen. Wat geen van de overgebleven leraren en leerlingen zich realiseren is dat vanavond een avond wordt die ze zich de rest van hun leven zullen herinneren. Met name de Engelse leraar Robert Anderson die levensmoe is, alcoholverslaafd, last van een burn-out heeft en opnieuw contact probeert te leggen met zijn dochter. Als de school wordt aangevallen door een moordlustige groep jongelui moeten de leraren zichzelf zien te verdedigen.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:

Best een spannende film. Deze recensie is misschien wat te enthousiast: F (dvd) - schokkendnieuws.nl


avatar van schram101

schram101

  • 16683 berichten
  • 2293 stemmen

Niet echt mijn ding. Binding met de (hoofd)personages is vereist in een film als deze en dat is juist wat bij F ontbreekt. Soortgenoten als The Strangers, Vacancy en Eden Lake slagen hier wel (erg goed) in. Verder vond ik het wat vreemd dat die mannetjes heel de tijd over die kasten en zo liepen.. Erg vaag!

Het einde is ook niet helemaal mijn ding. Begrijp me goed, bij een film als deze is een (origineel) open einde een must, maar zoals hier vond ik het een beetje jammer.

Toch bevat de film zo zijn spannende momenten en is het redelijk vermakelijk.

2,5*


avatar van Halcyon

Halcyon

  • 9952 berichten
  • 0 stemmen

Moderne versie van Class of 1984, alleen iets realistischer en iets rauwer. Het concept sluit aardig aan bij de actualiteit, maar faalt een schok toe te dienen waar bv. Eden Lake wel in slaagt. Reden? Het hoofdpersonage is slapjes vertolkt en het script flinterdun. Motivatie van de jonge criminelen ontbreek en tot een pittige confrontatie komt het nergens. Om maar te zwijgen van een ontknoping. De film begon veelbelovend en er zat werkelijk veel potentieel in, maar de makers hebben verzuimd de mogelijkheden te benutten. De soundtrack dan weer erg knap - doet ook denken aan die van Who can kill a child?


avatar van otherfool

otherfool

  • 18519 berichten
  • 3403 stemmen

Bij vlagen best een aardige film. Paar intense momenten, al had zoals onder- danwel bovenbuurman Halcyon stelt een echte confrontatie niet misstaan. De kids zijn soms wel erg opzichtig aan het rondsluipen maar laten we dat maar op een schoonheidsfoutje gooien. Ik vond de overspannen leraar overigens juist wel overtuigend, een mooie anti-held in dit alleszins redelijke F dat bij mij een voldoende scoort (nou haha).

3*.


avatar van Nitrouz

Nitrouz

  • 433 berichten
  • 232 stemmen

F was op zich een goede slasher met een viertal (?) toffe killers, aardig acteerwerk en een toffe setting in een verlaten schoolgebouw. Een aantal momenten in de film schoten er wel bovenuit, een aantal kills bedoel ik dan. Maar ook een aantal kwamen niet echt goed in beeld en daarmee niet tot hun recht.

Het duurt een tijdje totdat er echt wat gebeuren valt, maar op zich is de film geen enkel moment saai te noemen, gelukkig maar, want daar was ik toch even bang voor.

Een pareltje wordt F echter nooit, gelukkig zijn er geen vervelende personages te vinden en de overspannen leraar doet het eigenlijk best goed.

Helaas valt het einde wat tegen en worden er niet weinig vragen beantwoord, nee, er worden geen vragen beantwoord. En dus blijft de kijker achter met een leeg gevoel, deed op dit moment wel een beetje denken aan The Strangers, maar zo slecht was de film in zijn geheel gelukkig niet. 2,5 sterren.


avatar van Bla

Bla

  • 769 berichten
  • 2146 stemmen

Wat een kakfilm. Weinig spanning, weinig verhaal, weinig gore, barslecht.


avatar van Film Pegasus

Film Pegasus (moderator films)

  • 31148 berichten
  • 5448 stemmen

F is een slasherfilm die ik persoonlijk het best kan vergelijken met The Strangers (2008) maar dan minder goed. De film begint niet slecht en kan vrij goed overtuigen. Gaandeweg wordt er een sfeertje opgebouwd die je doet meeslepen in de film. Op zich al leuk omdat er in dit genre van films al zoveel gepasseerd zijn. Maar dan weet de scriptschrijver geen blijf meer met z'n verhaal en loopt het verder rond als een kip zonder kop. De moorden zijn ook wat te braaf en het einde is dan wel open. Voor mij is het einde gewoon afgeknipt. Het resultaat is een aangenaam tussendoortje, maar een gemiste kans om hier echt iets goed van te maken.


avatar van Friday the 13 th

Friday the 13 th

  • 2558 berichten
  • 2023 stemmen

Redelijke moderne slasher. De dvd hoes en het concept spraken me erg aan. De film bevat ook een hoge dosis spanning, maar daar blijft het dan ook helaas bij. Hoewel veel troeven uit de kast worden gehaald (zoals basketballen die uit het niets komen, de kastjes in het gymlokaal), moet ik zeggen dat de film na een tijdje eentonig wordt. Nogal veel van hetzelfde. Pluspunt is wel dat alles nogal rauw in beeld wordt gebracht. Het lalala toontje doet me bij momenten denken aan de muziek in de film Suspiria.

De gasten in de hoodies zijn wel beangstigend, zeker omdat ze bij meerderen zijn. Helaas laat de film een nogal onbevredigend gevoel achter. Hij sluit op bizarre wijze af.

Hoewel F een mooie poging is om het slashergenre weer tot leven te wekken, mist het een belangrijk onderdeel, namelijk bloed en goor. De spanning is er, maar leuk uitgevoerde moorden ontbraken. Jammer, want de opbouw was zeker goed!


avatar van Elineloves

Elineloves

  • 24071 berichten
  • 3630 stemmen

Nou, haal dat 'horror' maar weg, want horror kun je dit niet noemen.

Ik heb er gemengde gevoelens bij. Het deed voor mij de spanning niet veel goed dat geen enkele moord te zien was, alles gebeurde buiten beeld en in plaats dat dat nieuwsgierigheid wekte, had ik telkens een gevoel van 'een beetje jammer'. Voor een slasher waar mensen één voor een om het leven komen, had het wel iets beter uitgewerkt kunnen worden.

Hoewel de sfeer niet altijd even sterk aanwezig is, blijf je wel kijken tot het einde. Voor mij was de reden dat ik wilde weten hoe de vork in de steel zat wat betreft de vader. Had hij er iets mee te maken? Het motief van de hoodie's was volgens mij ook nergens uitgelegd, dit was op zich niet storend maar gezien het onbevredigende einde laat het wel zijn vraagtekens achter.

Anti-climax? Yes.


avatar van DjFrankie

DjFrankie

  • 3417 berichten
  • 3500 stemmen

Horror idd niet, een kwartier voor het einde wilde ik een 3,5 geven, vooral vanwege de spanning. Maar het einde is ronduit beladderd, 1,5 punt eraf. Idd veel te veel vraagtekens, zonde had er 10 minuten aangeplakt


avatar van jipt

jipt

  • 3461 berichten
  • 3471 stemmen

Deed nogal denken aan Ils, vond het een lekker spannend filmpje. 3,5


avatar van Boeikens

Boeikens

  • 4467 berichten
  • 5319 stemmen

Goede thriller met vleugje horror.
Heeft wel wat van The Substitute, Ils en Class of 1984.

Redelijk goede spanningsboog en sfeeropbouw. Het feit dat je de gezichten nooit ziet draagt daar zeker toe bij.
Spijtig dat men zo goed als nooit iets van de kills ziet, op enkele shots nadien na.
Het einde is inderdaad wel een echte afknapper

3*


avatar van john mcclane 2

john mcclane 2

  • 3489 berichten
  • 6576 stemmen

De britten zijn zeker niet slecht in het horror-genre.

diverse goeie britse horror films gezien maar dit is geen goed voorbeeld.

je zag inderdaad de kills niet,maar vervolgens we het bloederige resultaat.

bijna geen verhaal,op het vader dochter verhaal na.

raar eind,geen voldoende.


avatar van movie freak84

movie freak84

  • 357 berichten
  • 441 stemmen

F van F**king slecht.


avatar van tattoobob

tattoobob

  • 8198 berichten
  • 2563 stemmen

Redelijk spannend filmpje,maar niet voldoende om er een goed geheel van te maken...jammer genoeg!!!


avatar van Insignificance

Insignificance

  • 3220 berichten
  • 5588 stemmen

Daar liet Roberts me toch een keertje flink schrikken. De geluidsmix is er dan ook naar. Verder een filmpje dat met wat te veel van het ene en te weinig van het andere aan de slag gaat. Wat mij betreft eentje waar iemand, ondanks de beperkte speelduur, iets te enthousiast in de pen is gekropen.

Er is nogal wat te doen rondom de leraar. Had wat mij betreft best beperkt mogen blijven tot zijn verknipte relatie met leerlingen, maar er komt nog een hele slok familiedrama en meer achteraan. Dat leidt dan tot van die afgezaagde misverstanden en gesukkel met personages, zoals die bewaker.

Vond het wat overtollig, de film valt en staat toch met z'n belegering. Een groen velletje (ijzig blauw heeft mijn voorkeur, maar vooruit), hier en daar een gemeen kinderdeuntje en schimmen van lichtvoetige capuchons die de ene na de andere in de school aanvallen. Dat gaat allemaal wel.

Al ontstaat wel het idee dat Roberts na verloop van tijd een wat stevigere horrorkaart had mogen trekken. Slechts een keer dat het scoort op dat vlak. Dat kapotgeslagen gezicht ziet er afschrikwekkend uit. Beetje tam met een bot einde, maar dat kennen we nu ook wel. Al met al ietwat te mager.


avatar van Brabants

Brabants

  • 2887 berichten
  • 2145 stemmen

Deze Britse productie is een zeer onuitgewerkte film met behoorlijk wat mankementen. De groep moordlustige tieners hebben geen duidelijk motief en zijn niet meer dan een stel onherkenbare apen. Het plot bestaat basaal gezien niet meer uit een moeizame vader/dochterrelatie en daarbij is de getormenteerde houding van de vader nogal duidelijk zichtbaar. Je moet er haast om lachen en daarmee is het beoogde doel van de regisseur duidelijk in het water gevallen.


avatar van tattoobob

tattoobob

  • 8198 berichten
  • 2563 stemmen

tattoobob schreef:

Redelijk spannend filmpje,maar niet voldoende om er een goed geheel van te maken...jammer genoeg!!!

Achteraf nog slechter dan ik dacht.....de film gaat helemaal nergens over....al is er wel een redelijke sfeer neergezet is er van horror nauwelijks sprake.


avatar van jordandejong

jordandejong

  • 4772 berichten
  • 1431 stemmen

Degelijk home invasion filmpje, al gaat het hier natuurlijk om een school in plaats van een huis. Een soort The Strangers (2008) meets Eden Lake (2008) meets The Maze (2010).

Sowieso begint de film wel héél erg fijn. De geteisterde leraar, Robert Anderson, is een leuk hoofdpersonage. Erg tof sfeertje ook, in dat stille, donkere schoolgebouw. Een redelijke cast met één a twee bekende koppen (David Schofield van Pirates of the Caribbean, en Roxanne McKee van Game of Thrones). Helaas vond ik de film als drama (leraar leidt sinds een fysieke confrontatie met een leerling in de klas een sober leven, en heeft problemen met zijn dochter, vrouw, baas en met het lesgeven zelf) een stuk sterker dan het thriller gedeelte.

Een groep capuchon-dragende jongens heeft het voorzien op de overgebleven staf in het verlaten schoolgebouw. De spannende scenes kwamen op mij niet geweldig goed over. Geen geweldige spanningsopbouw ook. Daarnaast vind ik het een beetje jammer dat de 'killers' allemaal van de freerunner achtige types zijn. Ze rennen en klimmen het hele gebouw door. Dit is zonder twijfel gedaan om het spannender te maken, maar op mij kwamen ze hierdoor juist onrealistischer, en daardoor minder eng, over. Wel onverwachts goed was de gore. Die toetakeling van Roxanne McKee was echt lekker gruwelijk.

Oerdegelijk stalk filmpje. Erg tof sfeertje en dito setting. Helaas is het eerste gedeelte van de film (zonder de daadwerkelijke stalking) een stuk sterker dan de rest. Dat komt omdat op cruciale momenten de spanning totaal niet goed overkomt. Desondanks wel aardig vermaak, met helaas een verschrikkelijk kut einde. Beetje vreemd ook dat de motivatie voor de aanval totaal uitblijft.


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11816 berichten
  • 3317 stemmen

Grappig om te zien dat veel mensen dit vergelijken met The Strangers...

...De regisseur neemt The Strangers 2 onder handen.


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11364 berichten
  • 6689 stemmen

Dappere poging.

The Expelled had wel een leuk idee, en alleen door dit had ik toch wel veel zin in de film. Ondanks de slechte recensies, begon het toch wel veelbelovend.

Helaas stort de film toch wel flink in naarmate de film bezig is. Het begon zelfs te lijken op een soort studentenproject. Alles was matig aan de film, de langdradige moorden, geen spanning en waarom de "Bad Guys" continue op tafels en kasten gingen staan was mij een raadsel.

Ondanks heb ik me toch redelijk vermaakt. Maar geen echte aanrader


avatar van Phantasm

Phantasm

  • 7590 berichten
  • 7499 stemmen

Sommige kills kwamen niet echt goed in beeld en sommige wel. Vond het ook een beetje een vreemd einde.


avatar van janpacino64

janpacino64

  • 115 berichten
  • 1665 stemmen

Valt me erg tegen,vaag verhaal en geen bevredigend einde.