• 15.861 nieuwsartikelen
  • 178.569 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 648.332 acteurs
  • 199.160 gebruikers
  • 9.381.636 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Social Network (2010)

Biografie / Drama | 120 minuten
3,57 3.762 stemmen

Genre: Biografie / Drama

Speelduur: 120 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: David Fincher

Met onder meer: Jesse Eisenberg, Andrew Garfield en Justin Timberlake

IMDb beoordeling: 7,8 (812.682)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 28 oktober 2010

Plot The Social Network

"You don't get to 500 million friends without making a few enemies."

Herfst, 2003. Na een pijnlijke beëindiging van de relatie met zijn vriendin Erica besluit Harvard student Mark Zuckerberg zijn frustraties te uiten door erover te bloggen op zijn computer. Na een aantal drankjes krijgt hij samen met zijn kamergenoot Eduardo Saverin het geweldige idee om foto’s op internet te zetten van de vrouwelijke medestudenten en ze door te sturen naar andere universiteiten, om ze vervolgens te laten beoordelen op uiterlijk. Ondanks dat Mark hierdoor in de problemen raakt met het Harvard bestuur, is het de start van een idee dat begint in zijn studentenkamer, maar al snel een wereldwijd sociaal netwerk wordt en een revolutie in communicatie. Maar 500 miljoen vrienden en een status als de jongste miljardair ter wereld krijg je niet zonder een paar tegenstoten.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Mark Zuckerberg

Eduardo Saverin

Cameron Winklevoss / Tyler Winklevoss

Tyler Winklevoss (Body Double)

Divya Narendra

Christy Ling

Marylin Delpy

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van AC1

AC1

  • 5775 berichten
  • 909 stemmen

Nicolage Rico schreef:

Als ik aan vaart denk, dan is Zodiac één van de laatste films waar ik aan denk.

Het is gelukkig geen sneltrein maar traag is 't ie ook niet. Een beetje vergelijkbaar met All The President's Men.


avatar van %%%%%%

%%%%%%

  • 2543 berichten
  • 1234 stemmen

Ondanks dat FaceBook noch de jongste miljardair van de wereld mij niet direckt zo boeiend leek voor een film/biopic van 2uur stond deze film toch vrij hoog op mijn ''must see list''. Puur vanwegen de kwaliteit die aan deze productie werkten was ik toch zéér benieuwd en ik ben ook absoluut niet teleur gesteld ! Het is écht een lekker filmpje geworden.

Je moet als kijker direct aanschuiven in een heerlijk fout gesprekje van Mark en zijn vriendin in een zéér sfeervolle café. Op die manier kom je eigenlijk achter wat voor vreemd mannetje die Mark (werkelijk ?) is,maargoed normaal zal hij toch al niet zijn geweest. Het begin is in iedergeval fijn,lekker, fout. Ik was tevreden over het begin : ''Niet wetend wat mij 10 min later zou bereiken,, Want wat wordt dan in-eens het gaspedaal ingeduwd ( gelukkig wordt het wel wat gedoceerd) ! Ik werd werkelijk bedolven onder sfeervolle kamers, voice-over, snelle editing, dat onder een fantastische en sfeervolle soundrack ! Ik was meteen verkocht en kon ik niets anders concluderen dat David Fincher na het kleurloze CCOBB terug is. De film zal nooit het niveau : ''Se7en, Fight Club en Zodiac halen,,,Neemt niet weg dat dit een erg fijn filmpje is.

Centraal staan de rechtzaken die tegen Mark Zuckerberg zijn aangespannen en vanuit dat prespectief leer je het verhaal kennen van hoe ''The Facebook'' is ontstaan en ''Facebook'' is geworden of hoe Mark Zuckerberg de jongste miljardair is geworden. In iedergeval wordt je vanuit het heden naar het verleden geslingerd en net zo makkelijk omgekeerd een slimme manier van een biopic vertellen waardoor het verhaal boeiend genoeg blijft om je maximaal 120 minuten te entertainen. Voor mij persoonlijk was dat meer dan genoeg omdat de film op verhaal technisch vlak te weinig om het lijf heeft om er een toppertje van te maken. Ondanks dat de acteer prestaties ( Al tich keer verteld hierboven ) van zéér hoog niveau zijn, Jesse Eisenberg heeft mij verrast en van Andrew Garfield ben ik sinds het kleine meesterwerk Boy A (2007) overtuigd. Justin Timberlake acteert hier ook verdienstelijk.

Wat echt het sterkste aan deze film is moeilijk te vertellen de film is gewoon héél netjes onderhouden mooie shots met een fijne belichting. ( De disco scéne viel me wel weer tegen ) Wel zaten er af en toe wat overbodige scéne's tussen de eerste roei scéne sloeg eigenlijk nergens op. Ik had ook graag wat meer van de familie Voss willen zien nu worden ze zéér eenzijdig-uitbelicht dat is wel jammer nu wandelen ze er een beetje stereo-typ tussen wat niet nodig was geweest, maar al met al is het een erg onderhouden,fijn filmpje geworden met een zéér sterke en toepasselijke soundrack. Een uitblinker kiezen is een deze film érg moeilijk.

Nette : 3,5

Weet toevallig iemand wat er nog met Sean-Parker is gebeurd ?


avatar van Ceeda7

Ceeda7

  • 3544 berichten
  • 1381 stemmen

Director van Spotify, Founder van Plaxo. En check wiki eens.


avatar van Chainsaw

Chainsaw

  • 8845 berichten
  • 3576 stemmen

Heb het vrij lang uitgesteld om deze film te zien, op de één of andere manier sprak het me totaal niet aan. Maar aan de andere kant, het is en blijft een David Fincher, dus hoe oninteressant kan deze film nu eigenlijk zijn? En The Social Network blijkt inderdaad een erg sterke film. En dat is knap, gezien de film twee uur lang gaat om een rechtszaak tussen twee bedenkers van een internetsite. Fincher laat echter zien hoe je zo'n film prima kan inkleuren dat hij twee uur makkelijk blijft boeien. The Social Network is vlot, bevat een leuk portie humor en een aantal sterke acteurs. Eisenberg is zeker goed, maar dankt dat vooral aan zijn karakter, die soms heerlijk droog en cynisch uit de hoek kan komen. Zelf begon ik me tegen het einde een tikkeltje te ergeren aan Eisenbergs 'maniertjes', iets waar ik in Zombieland ook al last van had. Verder was ik nog het meest onder de indruk van Andrew Garfield, die speelt zonder meer de sterkste rol in het geheel.

4 sterren.


avatar van herder

herder

  • 425 berichten
  • 0 stemmen

Was het nou zo moeilijk om een realistische film te maken over een nerd die toevallig een populaire site gemaakt heeft?

Het is allemaal een snelle en hippe show wat we te zien krijgen.


avatar van david bohm

david bohm

  • 3077 berichten
  • 3444 stemmen

Interessante en vaardig gemaakte film over het ontstaan van Facebook met sterk acteerwerk van hoofdrolspeler Jesse Eisenberg en ook de rest van de cast is overtuigend. Af en toe wel erg videoclip-achtig gemonteerd maar dat past ook bij het onderwerp. Het enige overige miniscule minpuntje is dat er weinig mooie vrouwen komen opdraven.


avatar van sakkediemus

sakkediemus

  • 80 berichten
  • 1032 stemmen

Mager.

Iets beter dan z'n vorige maar van Fincher verwacht ik toch meer. Ook van Reznor verwachtte ik een soundtrack met wat meer pit.

Het verhaal is niet oninteressant maar de uitwerking is onopvallend.

Op een zeer sterke rol van Eisenberg na heeft The Social Network nogal weinig om het lijf.

Weet op geen enkel ander vlak echt te overtuigen en dan wordt een film van twee uur wel een erg lange zit.

2,5 (+) *


avatar van wendyvortex

wendyvortex

  • 5196 berichten
  • 7274 stemmen

Aardige biopic over Mark Zuckerberg en het begin van Facebook.

Het valt te verwachten als het geld begint binnen te stromen wordt het heel lastig je voormalige vrienden mee te laten gaan en een rechtszaak om Facebook-miljoenen is dan ook de kapstok waar het hele verhaal aan opgehangen is.

Redelijk vlot verteld allemaal, maar geen diepgaande karakterstudie.

Filmisch ook typisch de te verwachten flitsende nerd wordt miljardair-beelden.

Voor regisseur Fincher's staat van dienst misschien iets te gewoontjes.

Wel weer met Trent Reznor-soundtrack en de Dead Kennedys' California Über Alles.


avatar van missl

missl

  • 3866 berichten
  • 5800 stemmen

Zuckerberg komt soms grappig uit de hoek wat het verhaal nog een beetje dragelijk maakt, verder is het 2 uur lang gezever over wie nou eigenlijk wat bedacht heeft en wie er wel of geen geld in gestoken heeft. Wel een beetje interessant om te weten hoe het gegaan is maar daar blijft het bij. Het is een lange zit om de film door te komen.


avatar van predator

predator

  • 1671 berichten
  • 1954 stemmen

Leuk om een keer te zien, maar vond het eerlijk gezegd ook niet het niveau tv-film overstijgen.


avatar van mikey

mikey

  • 28993 berichten
  • 5144 stemmen

Matige biopic over Facebook. Misschien komt het wel omdat de film over nerds gaat en dat ie daarom zo saai is. Ook al leng je hem aan met lekkere meiden en housemuziek het blijft een saaie bedoeling.


avatar van Ceeda7

Ceeda7

  • 3544 berichten
  • 1381 stemmen

predator schreef:

Leuk om een keer te zien, maar vond het eerlijk gezegd ook niet het niveau tv-film overstijgen.

Ik heb respect voor je mening, maar je uitspraak vind ik te ver gaan . Waarschijnlijk omdat ik de film zo goed vond. Deden de acteerprestaties van Eisenberg, de muziek, het verhaal, het college-sfeertje je niet veel?


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Herziening beviel veel beter dan de eerste keer dat ik 'm zag. Sterke narratieve constructie, het script van Sorkin, de uitstekende cast, sterke art-direction. Die delivery van Eisenberg is ook echt priceless. Niet altijd even boeiend misschien (vooral tegen het eind aan) maar toch een erg sterke film met een aangename stijl.


avatar van Reinbo

Reinbo

  • 70660 berichten
  • 0 stemmen

Told you so.


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Ja, je had gelijk .


avatar van K. V.

K. V.

  • 4366 berichten
  • 3771 stemmen

Na al enkele positieve reacties gehoord te hebben, deze eens bekeken en 'k moet toegeven het was een goeie film. De film boeide eigenlijk van begin tot einde. Het einde kwam eigenlijk redelijk onverwacht, eigenlijk mocht hij zelfs nog wat langer geduurd hebben. De film is ook niet zo droog dan dat je zou verwachten.

De cast deed het uitstekend en speelde erg overtuigend.

De film van het jaar zou 'k deze wel niet direct noemen, maar hij heeft me twee uren geëntertaind. De moeite om eens te bekijken.


avatar van bozzy

bozzy

  • 2161 berichten
  • 670 stemmen

Ik verwachte iets meer van deze film,neemt niet weg dat hij goed is.

Af en toe was hij een tikkeltje saai maar het acteerwerk van de gehele cast was prima in orde.


avatar van Jawaddedadde

Jawaddedadde

  • 5348 berichten
  • 2196 stemmen

Erg sterk.

Ik dacht eerst dat een twee uur durende film over Facebook me al gauw de keel zou uithangen, maar op het einde vond ik het haast jammer dat de film gedaan was. Een goed teken dus.

Met name de dialogen zijn erg sterk en ook het tempo is perfect. De vaart zit er goed in en het verhaal zakt op geen enkel moment in. Mede dankzij prima acteerprestaties van de gehele cast.

Wat me hier vooral van zal bijblijven is dat die Zuckerberg echt wel een klootzakje is. Z'n eigen vriend en mede-oprichter van FB zo in de rug steken!

Boeiende film!


avatar van cloffie

cloffie

  • 36 berichten
  • 151 stemmen

Goede dialogen en acteerwerk, maar het verhaal zelf is beter dan de film. Ik had dus eigenlijk een beetje meer van de film verwacht. Soms een beetje verwarrend, maar die Zuckerberg was idd een apart mannetje, waar het ook deels aan zal liggen (Uiteindelijk ziet zijn bankrekening er wel beter uit dan bij mij ).

Prima acteerwerk met een extra pluspuntje voor Timberlake, die een erg gave Sean Parker neerzet.

Het einde is mijns inziens ook abrupt en had wat breder mogen worden uitgewerkt. Had dus best een half uurtje langer mogen duren. . Al-met-al geen tegenvaller en een ruime voldoende: 3,5P.


avatar van Henry Spencer

Henry Spencer

  • 468 berichten
  • 1197 stemmen

Ik vind Fincher's films de laatste tien jaar nogal conventioneel en braaf. 't Is wel een professionele kerel en zo, maar het experimentele en tegedraadse van Fight club is wel helemaal verdwenen. Eigenlijk hadden al zijn recente films net zo goed het werk van elke andere doordeweekse regisseur met een beetje vakkennis kunnen zijn, vind ik. Ik vind dat wel jammer. Ik heb dat gevoel ook bij Christopher Nolan bijvoorbeeld.


avatar van JJ_D

JJ_D

  • 3815 berichten
  • 1344 stemmen

Verschroeiend tempo, dat is de voornaamste kwaliteit van deze uitstekend vormgegeven en spannende film. Alles tot en met de montage is vinnig en intelligent. Goed gedaan dus, hoewel de gebroeders Winklevoss en nog een aantal andere personages als een stel idioten worden neergezet. Muziek van Trent Reznor (mij onbekend) is overigens ook maf. Maakt het plaatje helemaal compleet.

Erg genoten, maar niet om de eerste jaren nog een keer te zien.

3,5*


avatar van Sergio Leone

Sergio Leone

  • 4415 berichten
  • 3100 stemmen

Niet speciaal.

Het eerste uur is archislecht. Er gebeurt eigenlijk niets, behalve wat geruzie en gewauwel over 'plagiaat'. Mark Zuckerberg komt over als iemand met autistische trekjes.

Met de intrede van Timberlake's personage, Sean Parker, komt er dan toch wat vaart in de boel. Het niveau stijgt behoorlijk en eindelijk worden de karakters wat uitgediept.

Het einde zou bitter moeten smaken, maar behalve dat het wat zielig is voor Wardo, doet het niet veel.

Jesse Eisenberg is rete-irritant. In plaats van te acteren probeert hij gewoon zoveel mogelijk woorden op te zeggen. Ook qua mimiek stelt hij niet veel voor.

Andrew Garfield daarentegen is al wat beter, maar ook Justin Timberlake (ik ben niet zo voor zangers en andere celebs die proberen te acteren) doet het verrassend goed.

David Fincher houdt hier allemaal vrij standaard. Er zit weinig visuele oogstreling in, en de film had evengoed van de hand van een onbekende regisseur kunnen zijn.

De dialogen willen vooral hip overkomen, en zijn nog niet eens zo slecht, maar worden niet altijd benut (ja, dat snelle gebabbel van Eisenberg).

Een film over de oprichting van Facebook.. ja, oké, hebben we dat ook weer gehad. Op naar Twitter.

3


avatar van stefan dias

stefan dias

  • 2501 berichten
  • 1465 stemmen

Sergio Leone schreef:

Niet speciaal.

Jesse Eisenberg is rete-irritant.

3

Hij zet met verve een allerminst sympathiek personage neer. Ik zou 'm zeker niet de leukste van de klas vinden. Hoewel hij natuurlijk wel vrienden hàd. Tot hij ze een voor een voor schut gezet heeft.

In real life zal het je vriend maar wezen, maar van op afstand wordt Zuckerberg dan weer net heel leuk. Leuker dan de echte vermoed ik. Een geniale droogkloot.


avatar van Sergio Leone

Sergio Leone

  • 4415 berichten
  • 3100 stemmen

Rete-irritant in die zin dat zijn manier van acteren me niet aanstaat. Dat Zuckerberg hier als irritant ventje neergezet wordt, is één ding; de manier van acteren is iets anders.

Justin Timberlake zet ook een irritant personage neer, maar zijn manier van acteren lijdt daar niet onder.


avatar van disneystore

disneystore

  • 1760 berichten
  • 0 stemmen

Heb ook echt zeker een heel punt afgetrokken voor Jesse Eisenberg. Wat een rot acteur. Moet hem echt niet hebben en ben er zeker van dat ze iemand veel beter hadden kunnen vinden voor de hoofdrol. Zijn manier van acteren is inderdaad super irritant, de manier van praten en zoals Sergio Leone zegt de mimiek. Bah.


avatar van Malli

Malli

  • 500 berichten
  • 148 stemmen

Zeer geslaagde interpretatie van de ontstaansgeschiedenis van Facebook. De 2 uur die deze film duurde, vlogen zo voorbij. Een dikke pluim voor Jesse Eisenberg, die weergaloos gestalte gaf aan Mark Zuckerberg.


avatar van Kyna

Kyna

  • 24 berichten
  • 0 stemmen

Behorend tot de minderheid die geen facebook-account heeft, voelde ik niet direct de urgentie om de film te gaan kijken. Nu toch gedaan, en eigenlijk snap ik nog steeds niet helemaal waarom dit concept een film verdiend. Is het zo relevant dat we moeten weten dat Mark Zuckerberg een

naar mannetje is?

Ergens heb ik ook het gevoel dat zowel Zuckerberg als Parker erg gekleurd worden afgebeeld. Allicht zullen het geen engeltjes zijn, maar zoals in deze film worden neergezet doet me doen vermoeden dat het zwartmaken van het tweetal een primair doel van de filmmakers was.

Stylistisch houdt Fincher het vrij simpel in The Social Network, een keuze die ik wel kan begrijpen gezien het droge onderwerp. Het begin van de film was relatief warrig; dat stabiliseert zich gelukkig na een half uur. Verder zit het allemaal goed in elkaar, al wordt het nooit echt spannend.


avatar van daxclusive

daxclusive

  • 2560 berichten
  • 2412 stemmen

Ooit stond deze film in de kast, aangezet, na 30 minuten uitgezet en weg gedaan.. waarom? Geen idee. Laatst zag ik hem voor €5.00 liggen toen ik op vakantie was en kocht hem opnieuw. Toch wel heel benieuwd naar de volledige film over Facebook, het populairste netwerk dat zelf Hyves heeft verslagen. Vanavond was de tijd rijp om The Social Network te gaan bekijken. Heerlijk 120 minuten naar een goede film kunnen kijken. Spannend hoe de oprichting is begonnen en wat er allemaal bij kwam kijken. Mooi om te zien hoe onwijs Facebook gegroeid is. En zoals Mark Zuckerberg al zei in de film, is Facebook nooit af. Briljante film, meesterwerk dat neer gezet wordt en complimenten voor de acteurs in deze film. Al met al blij dat deze in de collectie staat en dit keer gaat hij er niet meer uit. 4.5*


avatar van Ceeda7

Ceeda7

  • 3544 berichten
  • 1381 stemmen

Een interessante docu en kijk op het functioneren van Facebook :

http://www.moviemeter.nl/film/81436.

Ik hou meer en meer van de Zuckerberg in deze film, dan die in het echt .


avatar van Ceeda7

Ceeda7

  • 3544 berichten
  • 1381 stemmen

@Sergio Leone, ik volg je redenering maar heb toch enkele bemerkingen.

Sergio Leone schreef:

Rete-irritant in die zin dat zijn manier van acteren me niet aanstaat. Dat Zuckerberg hier als irritant ventje neergezet wordt, is één ding; de manier van acteren is iets anders.

Justin Timberlake zet ook een irritant personage neer, maar zijn manier van acteren lijdt daar niet onder.

Ik vind hem grandioos in z'n irritantie. Zelden zo'n typetje in een film tegengekomen, zoals stefan dias zegt. Geen enkele, maar dan ook geen enkele andere acteur zou dit kunnen overtreffen! De film zelf leidt er helemaal niet onder. Bovendien is de casting zo erg gekozen, dat er overeenkomsten zijn tussen de reallife persons, zo ver gaat het .

http://www.chasingthefrog.com/reelfaces/thesocialnetwork.php

Sergio Leone schreef:

Een film over de oprichting van Facebook.. ja, oké, hebben we dat ook weer gehad. Op naar Twitter.

Dat is juist het unieke aan dit verhaal, er is er een intrigerende mix van omstandigheden (deels waar en niet waar in The Social Network). Terwijl bij Twitter en Google het een rechtlijnig scenariootje is. Sorkin heeft bijzonder goed nagedacht bij het schrijven van het script, en maakt het tot een uitstekend narratief verhaal waar er het maximum wordt uitgehaald. Als je echter niet zo met Facebook bent gebonden, dan doet je het allemaal wel wat minder, daar kan ik inkomen.

Sergio Leone schreef:

David Fincher houdt hier allemaal vrij standaard. Er zit weinig visuele oogstreling in, en de film had evengoed van de hand van een onbekende regisseur kunnen zijn.

De dialogen willen vooral hip overkomen, en zijn nog niet eens zo slecht, maar worden niet altijd benut (ja, dat snelle gebabbel van Eisenberg).

Vind ik eerlijk gezegd het zwakste argument. Wat had Fincher beter kunnen doen dan een vrij warm(kotleven, feestjes,...) en concurrerend sfeertje ( prachtige roeirace) tussen de studenten weer te geven. Dan zou je bij Se7en, Fight Club, The Girl WTDT net hetzelfde kunnen zeggen, wat brengt Fincher bij aan die films?

Bovendien ontgaat je de schitterende soundtrack van Reznor en Ross die de scènes grandioos begeleiden. Maw je let misschien te veel op de dingen die niet goed zijn, dan je te focusen op het geheel.

Ik blijf erbij. Het maximale wordt er uitgehaald, uit een film die structureel gezien heel eenvoudig LIJKT, maar helemaal niet is. Toegegeven, ikzelf had dit pas door bij een grondige herziening van de film.