Genre: Komedie / Oorlog
Speelduur: 116 minuten
Alternatieve titel: Life Is Beautiful
Oorsprong:
Italië
Geregisseerd door: Roberto Benigni
Met onder meer: Roberto Benigni, Nicoletta Braschi en Giorgio Cantarini
IMDb beoordeling:
8,6 (804.277)
Gesproken taal: Duits, Tsjechisch, Engels en Italiaans
Releasedatum: 3 december 1998
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot La Vita È Bella
"An unforgettable fable that proves love, family and imagination conquer all."
Tijdens de Tweede Wereldoorlog wordt een Italiaanse man met zijn vrouw en zoontje afgevoerd naar een Duits werkkamp. Om het kind het vooruitzicht van een zekere dood te besparen, stelt hij de reis voor als een spel, waarin je prijzen kunt winnen. De man gelooft er heilig in dat hij de geestelijke gezondheid van zijn zoontje kan redden en gaat vastbesloten door met toneelspelen, zelfs wanneer ze in het kamp zijn aangekomen en keihard moeten werken.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (8,6 / 804277)
- Trailer (YouTube)
- La Vita è Bella (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 8,99 / huur € 3,99
Social Media
Acteurs en actrices
Guido
Dora
Giosué
Zio
Ferruccio
Madre di Dora
Dottore Lessing
Signora Guicciardini
Direttrice Didattica
Rodolfo
Video's en trailers
Reviews & comments
Frankeermachine
-
- 988 berichten
- 6605 stemmen
Ik heb wel wat meer redenen...
En als er iets kinderachtig is dan is het wel het gedrag van de hoofdpersoon.
Een 0,5 voor deze film geven is net zo belachelijk als een film in je top 10 zetten zoals............ uhm Escape from New York of Rambo II ofzo!
maerk
-
- 4249 berichten
- 2702 stemmen
Aardig filmpje. Maar niet dé top(250)film die ik had verwacht.
Ik ging zitten met het idee een leuke komedie met een serieuze ondertoon te zien. En opzich is La Vita e Bella dat ook wel. Maar misschien is het niet mijn soort humor. Het eerste stuk van de film, voordat ze afgevoerd worden, is te kinderachtig en enorm saai. In dit gedeelte zitten misschien twee of drie leuke grappen maar dat is het dan. Ook werd ik een beetje duizelig van het Italiaanse taaltje. Het ging wel erg snel
Toen ik het eerste gedeelte keek zat ik rond de 2*
Maar zodra Benigni en zijn zoontje afgevoerd worden wordt de film (iets) beter. De grappen vind ik leuker en het verhaaltje krijgt meer inhoud. Enorm origineel dat Benigni zijn zoontje voorhoudt dat alles een spel is.
De film moet het niet hebben van origineel camerawerk, acteerwerk enz. Benigni doet het wel aardig maar meestal vond ik hem té overdreven. Hij speelt zijn rol met veel enthousiasme maar had ook een iets serieuzere kant aan zijn personage kunnen geven. Het zoontje van hem vond ik erg goed in de film. Hij ziet er schattig uit en speelt best goed voor zo'n klein ventje. Benigni's vrouw was eigenlijk best slecht.
La Vita e Bella is niet altijd even grappig. Sommige stukken zijn zelfs een beetje saai. Maar de film wordt meestal gered door enorm grappige scenes. Voor mij zijn dat:Het moment in het hotel waar Benigni een minister moet bedienen. Het stukje waar hij een hond op zijn dienblad zet. En vooral als hij een Duitse officier moet vertalen en iets heel anders zegt
Daar moet de film het van hebben.
Geinige film, top 250? Nehh...
3*
skeps
-
- 41 berichten
- 19 stemmen
@ maerk
Deze film is helemaal niet bedoelt als komedie , snap dus ook niet dat de film het volgens jou moet hebben van een paar 'grappige' scenes.
BadAap
-
- 8 berichten
- 52 stemmen
@Meark
Het eerste gedeelte van de film is niet echt bedoeld om komisch te zijn, maar meer om de onbezorgde en vrolijke manier te tonen waarop de hoofdpersoon in het leven staat. Uiteindelijk draait de hele film daar natuurlijk ook om, en niet om die paar flauwe grapjes. 
deTuinman
-
- 1186 berichten
- 0 stemmen
maerk, duidelijk heb je te weinig inlevingsvermogen om deze film te snappen
kennelijk begrijp je de setting niet, dus ik zou hem óf nog een keer kijken, of je niet bezig houden met te moeilijke films
pacohen
-
- 67 berichten
- 179 stemmen
Ja soms moeilijk te snappen voor sommigen.
Bedenk wel dat deze film niet een 'moeilijke' film is, zoals hierboven beschreven.
Integendeel, het is juist de eenvoud en de soort humor die niet iedereen aanspreekt, maar irrelevant is aan het verhaal.
Om dat weer te begrijpen en te relativeren wordt het wellicht wel weer moeilijk zo'n film op zijn juiste waarde in te schatten.
Fran
-
- 1953 berichten
- 1732 stemmen
maerk, duidelijk heb je te weinig inlevingsvermogen om deze film te snappen
kennelijk begrijp je de setting niet, dus ik zou hem óf nog een keer kijken, of je niet bezig houden met te moeilijke films
Ik ben het ook niet eens met Maerk wat betreft deze film, maar ik vind dit wel een erg strenge reactie.
maerk
-
- 4249 berichten
- 2702 stemmen
Tsja Tuinman ik vind je reactie een beetje overdreven
. Aan de reactie van BadAap heb ik veel meer. Als het eerste gedeelte is om de vrolijkheid van die man uit te drukken valt het eerste gedeelte erg mee. Maar ik heb nog steeds een raar gevoel bij deze film. Ik blijf bij mijn (dikke) 3*
.
linxde1
-
- 395 berichten
- 346 stemmen
Even de discussie over of deze film een komedie is of niet. Ik zie deze film als een drama/oorlogsfilm met in de hoofdrol een van nature maf/komisch/humoristisch/druk persoon. De andere personen, behalve het jochie, zijn allemaal serieuze personen.
Ik vind dat in deze film fantastisch weergegeven. De grappige momenten zorgen voor een glimlach op je gezicht.(de film is helemaal niet bedoelt als dijenkletser) Andere momenten bezorgen je een traan. Al met al een geweldige film die ik zeker eenmaal per jaar zie.
KorneelDR
-
- 17 berichten
- 22 stemmen
Maar wat ik nu niet helemaal snapte;
Op een gegeven moment spreekt hij die dokter weer bij het diner, en de dokter geeft hem dan een raadsel - iets over een eend en een kuiken. De dokter blijft dan maar herhalen dat hij het antwoord moet weten.
Doet hij dit om een stille hint te geven aan de hoofdrolspeler, of is hij zich werkelijk volkomen onbewust van de situatie?
tonnyhk
-
- 245 berichten
- 348 stemmen
Maar wat ik nu niet helemaal snapte;
Op een gegeven moment spreekt hij die dokter weer bij het diner, en de dokter geeft hem dan een raadsel - iets over een eend en een kuiken. De dokter blijft dan maar herhalen dat hij het antwoord moet weten.
Doet hij dit om een stille hint te geven aan de hoofdrolspeler, of is hij zich werkelijk volkomen onbewust van de situatie?
Het feit dat de dokter hem een raadsel geeft is volgens mij om aan te geven dat deze dokter alleen maar aan zichzelf denkt en zich totaal niet inleeft in welke beroerde situatie waarin Benigne zich als Italiaanse Jood in een concentratiekamp zich bevind. Hij bekommerd zich totaal niet om zijn lot. Maar is alleen druk met zijn eigen raadsels. Zo was het natuurlijk ook vaak. In oorlogstijd waren de bewakers in de concentratiekampen (en niet alleen daar) alleen druk met zichzelf zonder enig mededogen voor de gevangenen.
Ik vind het een zeer goede film die aantoont hoever iemand kan gaan om te proberen zijn vrouw en kind te redden uit de ellende en daarvoor zichzelf volledig wegcijfert. Ik kan mij overigens voorstellen dat mensen die echt in een concentratiekamp hebben gezeten zich gekwetst zouden kunnen voelen omdat in werkelijkheid de situatie nog veel slechter was dan in de film naar voren komt. Een dergelijk spelletje spelen met de Duitsers en zijn zoon zoals de vader deed was natuurlijk absoluut onmogelijk in realiteit.
Maar als je hier doorheen kunt kijken dan is het een ontroerende film die een lach en een traan heel dicht bij elkaar brengt.
Origineel is de film zeer zeker en daarom wat mij betreft een hoge waardering zeker waard.
Spetie
-
- 38871 berichten
- 8155 stemmen
Aardig filmpje. Maar niet dé top(250)film die ik had verwacht.
Geinige film, top 250? Nehh...
3*
Eigenlijk volkomen mee eens wat je schrijft. Bij vlagen best aardig, maar de film bevatte een hoop grappen die niet werkte. Benigni geeft de film door zijn rol echter een luchtig sfeertje mee en dat zorgde ervoor dat ik me er toch wel mee vermaakt heb.
3,0*
robsop
-
- 4 berichten
- 47 stemmen
Weinig films die zoveel indruk achterlaten!! Wat mij betreft een top 10 notering waardig
tonnyhk
-
- 245 berichten
- 348 stemmen
Ik heb wel wat meer redenen...
En als er iets kinderachtig is dan is het wel het gedrag van de hoofdpersoon.
Het is natuurlijk logisch als de vader zijn zoontje in het spel wil laten geloven dat hij de taal spreekt die kinderen aanspreken. Als je dat dan kinderachtig noemt, tja..... Volgens mij begrijp je dan niet echt de intentie ervan.
De hoofpersoon is er alles aan gelegen om zijn zoontje en vrouw door de oorlog heen te helpen. Dit doet hij dan niet met bruut geweld maar met subtiliteit, humor en originaliteit. Bovneiden is hij bereid zijn eigen leven daarvoor op te offeren.
Waarschijnlijk hou jij meer van bruut geweld gezien jou voorkeur voor films als Rambo en al die andere films die in jouw top tien staan. Dat is jou goed recht maar ik heb meer een voorkeur voor de psychologische aanpak van La Vita e bella.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Het is natuurlijk logisch als de vader zijn zoontje in het spel wil laten geloven dat hij de taal spreekt die kinderen aanspreken. Als je dat dan kinderachtig noemt, tja..... Volgens mij begrijp je dan niet echt de intentie ervan.
Ik heb me vooral gestoord aan het kinderachtige gedrag voordat de oorlog begon. Dat was richting een volwassen vrouw, dus om nu te zeggen dat hij het psychologisch inzicht had om op het juiste moment zijn kinderachtige benaderingswijze aan te passen op de doelgroep is volslagen onzin.
Waarschijnlijk hou jij meer van bruut geweld gezien jou voorkeur voor films als Rambo en al die andere films die in jouw top tien staan. Dat is jou goed recht maar ik heb meer een voorkeur voor de psychologische aanpak van La Vita e bella.
En ja, doe mij maar liever een flinke dosis bruut geweld dan een overdosis kinderachtige humor. Psychologisch wil ik het zeker niet noemen, althans niet meer dan psychologisch dan de aanpak van Rambo.
tonnyhk
-
- 245 berichten
- 348 stemmen
Ik heb me vooral gestoord aan het kinderachtige gedrag voordat de oorlog begon. Dat was richting een volwassen vrouw, dus om nu te zeggen dat hij het psychologisch inzicht had om op het juiste moment zijn kinderachtige benaderingswijze aan te passen op de doelgroep is volslagen onzin.
En ja, doe mij maar liever een flinke dosis bruut geweld dan een overdosis kinderachtige humor. Psychologisch wil ik het zeker niet noemen, althans niet meer dan psychologisch dan de aanpak van Rambo.
Tja, mijn echtgenote heeft de film ook gezien en zij kon de manier waarop hij in het begin de vrouw met de nodige humor probeerde te versieren wel waarderen.
Het was in ieder geval niet platvloers en respectloos waarop hij de vrouw bejegende maar juist wel heel origineel en gewaagd. Wat jij kinderachtig vind zullen juist heel veel vrouwen juist wel waarderen (zie ook de beoordeling van de meesten). Ik vond het feit dat hij in een concentratiekamp het haar en zijn zoon nog naar hun zin probeert te maken bijzonder knap. In plaats van een kinderachtig persoon was het juist een uitzonderlijk krachtig persoon. Hij maakte alleen geen gebruik van fysieke kracht wat toch zinloos was maar van psychische kracht om hen door de ellendige omstandigheden te loodsen.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Tja, mijn echtgenote heeft de film ook gezien en zij kon de manier waarop hij in het begin de vrouw met de nodige humor probeerde te versieren wel waarderen.
Het was in ieder geval niet platvloers en respectloos waarop hij de vrouw bejegende maar juist wel heel origineel en gewaagd. Wat jij kinderachtig vind zullen juist heel veel vrouwen juist wel waarderen (zie ook de beoordeling van de meesten).
Ach C'era una Volta il West scoort nog veel hoger.... 
tonnyhk
-
- 245 berichten
- 348 stemmen
Ach C'era una Volta il West scoort nog veel hoger.... 
Ik zie het verband niet zo met mijn opmerking. Maar die film vind ik ook er goed.
valerio2003
-
- 575 berichten
- 3900 stemmen
top film ,la vita e bella
komisch,maar ook erg verdrietig word je er van.
voor mensen die hem nog niet gezien hebben is het in ieder geval een aanrader.
Max en Joep
-
- 1815 berichten
- 0 stemmen
toch waren die Duitsers ook geen lieverdjes hoor.....
Tarkus
-
- 6409 berichten
- 5315 stemmen
Ik ben nooit een liefhebber geweest van Italiaanse filmen, maar dit is wel een uitzondering op de regel.
Toen de film verscheen was er nogal wat ophef over, het was 'not done' om een komische film in het nazistische regime en dan ook nog eens in een concentratiekamp te plaatsen.
Maar Roberto Benigni mengt de humor zo subtiel in het dramatische gegeven dat het een perfecte mix is geworden tussen beiden.
Het verhaal is grappig en tegelijk dramatisch, dat is ook het einde van de film, langs de ene zijde heeft men de vreugde om het einde van de oorlog, maar als kijker deel je ook in het leed om het verlies van bepaalde personen.
Deze film zorgde ervoor dat Roberto Benigni ook internationaal erkenning kreeg, de film werd bekroond met 3 Oscars, maar hij heeft later nog maar weinig potten meer gebroken en ondertussen hoor je nog maar zeer zelden van deze regisseur en komische acteur.
De film is geschikt voor alle leeftijden en dat is ook zo, dank zij de prachtige vortolking van Giorgio Cantarini (het zoontje), die echt menig kinderhart (en volwassenen) zal beroeren.
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
De film heeft zeker kunnen voldoen aan de hoge verwachtingen die ik had. De film is niet perfect, maar wel heel erg sterk. Soms erg grappig, soms ontroerend, soms dramatisch, soms hard. De regisseur vond een uitstekende mix.
De film is eigenlijk in 2 delen in te delen. Het 1e uur is een introductie van het personage Benigni die onbekommerd in het leven staat. Je ziet hoe hij zijn vrouw leerde kennen en hoe zijn band met zijn zoontje was. Erg leuk gedaan allemaal. Zeker enkele grapjes vond ik leuk. Zo vroeg hij aan een man wat zijn politieke voorkeur was maar de man hoorde het niet helemaal goed omdat hij zijn kinderen riep, Benito en Adolf. Erg goed gevonden moet ik zeggen.
Na een uur wordt de film serieuzer na de deportatie en krijg je een ander soort film. Over dat uur heb ik wel wat kritiek. Het idee van een vader die zijn kind voor houdt dat alles een spel is vond ik mooi gevonden, maar ik had dan wel verwacht dat we meer van de wreedheid van de oorlog en het leven in een kamp kregen te zien. Nu vond ik het allemaal nog redelijk soft vergeleken met andere kampfilms. Ik had niet het idee dat Benigni's leven continue in gevaar was. Ik vond het 2e deel van de film dus ook een stukje minder dan het 1e deel.
Maar zijn omgang met zijn zoontje vond ik mooi om te zien. Het zoontje zette ook een goede rol neer als onbezorgd kind. Eigenlijk precies zijn vader.
Het einde van de film was wel een beetje te verwachten. Toch vond ik het einde wel aardig.
Alles bij elkaar een hele sterke oorlogsfilm met komische onderrand.
4*
M.Goodkat
-
- 1290 berichten
- 1463 stemmen
Is nog prachtig als je italiaans kan, ben trots op deze film maar niet altijd uitmuntend in elke vlak, soms cliché maar heb een traantje vroeger hiervoor gelaten 
E e F
-
- 9 berichten
- 7 stemmen
Deze film is werkelijk schitterend.
hij overtrof al mijn verwachtingen.
het ene moment moet je heel hard lachen en het volgende moment lig je werkelijk weer te janken.
schitterend!!!
5*
Mollie ♥
-
- 9 berichten
- 817 stemmen
Ik vond de film verschrikkelijk door Roberto Benigni. De film had echt zo mooi kunnen worden, want het verhaal is prachtig, een vader die zijn zoontje een trauma wil besparen.
Dus ik begon de film vol goede moed maar ik irriteerde me zo ongeloofelijk aan Roberto. Hij speelt alsof hij een hyperactieve 'grappige' clown is (en ook wil zijn), en dan ook nog eens heeeel de tijd die stomme grijns op zijn gezicht. Als Roberto misschien ook maar 1x serieus over iets was geweest en i.p.v. blij, vrolijk dan was de film stukken beter geweest en niet 1 heel groot blij grapje. Want nu kan ik de film ook niet serieus nemen. Ik vind het heel erg jammer, want er had zo veel meer uitgehaald kunnen worden.
De rest speelt nog redelijk realistisch. En de '2e helft' van de film vond ik aanzienlijk beter dan de eerste o.a. door de rol van het kind maar kon het irritatie-gehalte van mij niet meer compenseren dus daarmee is voor mij heel de film verpest.
Helaas!...
joepp
-
- 149 berichten
- 1157 stemmen
maerk, duidelijk heb je te weinig inlevingsvermogen om deze film te snappen
kennelijk begrijp je de setting niet, dus ik zou hem óf nog een keer kijken, of je niet bezig houden met te moeilijke films
Als je dit een moeilijke film vindt, dan klopt er ook iets niet. Deze film heeft echt de moeilijkheidsgraad van een Bob de Bouwer.
KKOPPI
-
- 109 berichten
- 99 stemmen
dit is zeker een van de allerbeste films aller tijden. benigni is een fantastische acteur, hoort ookbij de wereldtop. vooral als je hem kan verstaan, net als ik. 5/5
Gerelateerd nieuws

Drie goed beoordeelde oorlogsfilms die je alleen op SkyShowtime kunt bekijken

Klassieke Italiaanse WOII-film 'La Vita È Bella' vanavond op televisie
Bekijk ook

The Godfather: Part II
Misdaad, 1974
1.569 reacties

The Green Mile
Fantasy / Drama, 1999
3.859 reacties

Pulp Fiction
Misdaad, 1994
5.090 reacties

Schindler's List
Oorlog / Drama, 1993
2.113 reacties

One Flew over the Cuckoo's Nest
Drama, 1975
1.461 reacties

The Pianist
Drama / Oorlog, 2002
1.424 reacties
Gerelateerde tags
italiëriddleverlies van geliefdebookshopself sacrificemass murderconcentratiekampholocaust (shoah)fascismetweede wereldoorlogliefde voor iemands levendeportationjew persecutionnazinational socialismcharade riding a bicyclestory teller concentration camp prisonersterven en doodromantische komediedonkere komedietragicomedytragicomedyreflectivedarkwarnazi germanyadmiring
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









