Genre: Komedie / Oorlog
Speelduur: 116 minuten
Alternatieve titel: Life Is Beautiful
Oorsprong:
Italië
Geregisseerd door: Roberto Benigni
Met onder meer: Roberto Benigni, Nicoletta Braschi en Giorgio Cantarini
IMDb beoordeling:
8,6 (804.944)
Gesproken taal: Duits, Tsjechisch, Engels en Italiaans
Releasedatum: 3 december 1998
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot La Vita È Bella
"An unforgettable fable that proves love, family and imagination conquer all."
Tijdens de Tweede Wereldoorlog wordt een Italiaanse man met zijn vrouw en zoontje afgevoerd naar een Duits werkkamp. Om het kind het vooruitzicht van een zekere dood te besparen, stelt hij de reis voor als een spel, waarin je prijzen kunt winnen. De man gelooft er heilig in dat hij de geestelijke gezondheid van zijn zoontje kan redden en gaat vastbesloten door met toneelspelen, zelfs wanneer ze in het kamp zijn aangekomen en keihard moeten werken.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (8,6 / 804944)
- Trailer (YouTube)
- La Vita è Bella (MusicMeter)
- Pathé Thuis: vanaf € 8,99 / huur € 3,99
Social Media
Acteurs en actrices
Guido
Dora
Giosué
Zio
Ferruccio
Madre di Dora
Dottore Lessing
Signora Guicciardini
Direttrice Didattica
Rodolfo
Video's en trailers
Reviews & comments
bootylicious
-
- 79 berichten
- 116 stemmen
OMG,
deze heb ik op school gezien met Geschiedenis,
kom hem toevallig tegen,
en vond hem destijds zo mooi.
Zeker nog eens herzien!
4.5*
Lucasje0
-
- 38 berichten
- 137 stemmen
Het is niet eens is een amerikaanse film.
Wel een goeie 4,5*
veron35
-
- 4768 berichten
- 0 stemmen
Dat zecht hij toch ook niet. Hij zegt alleen maar dat dat jongetje door Amerikanen wordt mee genomen in de film.
Knud Knudsen
-
- 36 berichten
- 770 stemmen
Uiterst vervelende rol van Benigni belet dit mooie verhaal een hogere status.
4*
*__ANIME__*
-
- 149 berichten
- 263 stemmen
Mooie film, prachtige muziek. Ik vond de film erg mooi, maar de muziek zo passend en mooi, zo'n beetje de beste filmmuziek ooit. Voor de rest vond ik dat die vader er aan de ene kant wel goed aan deed om die jongen op die manier gerust te stellen en aan de andere kant niet. Die jongen werd niet bang of verdrietig ofzo, maar het komt veel harder aan als er iets ergs gebeurt en ik vond het einde dan ook niet zo goed gekozen.
4*
guidovh
-
- 11 berichten
- 17 stemmen
Deze film staat ook in mijn top 5 lijst van topfilms. Ik kan er niet meer over zeggen dat het een "klassieker" is die iedereen gezien moet hebben. Ik kijk zeer zelden films meerdere keren, maar deze film heb ik 4x gekeken en dat zegt genoeg! een dikke 4,5 !
missl
-
- 3866 berichten
- 5799 stemmen
wat een prachtige film!!
ik vond de hoofdpersoon grappig en niet irritant, hij legde zijn zoontje veel uit zonder te zeggen waar het werkelijk over ging.
De "toevalligheden" die tijdens de date gebeuren geven de film iets zoetsappigs mee wat dan in het 2e deel van de film totaal weggevaagd word. dat bouwt het verhaal mooi op
4,5
G.1Rl
-
- 205 berichten
- 536 stemmen
Ik heb er eigenlijk maar één woord voor: Wauw!
Ik vind dit zo'n mooie film. Het verhaal is héél goed bedacht en zo mogelijk nóg beter uitgevoerd.
En dat jongetje is ook zo schattig, vooral op het einde als hij uit dat kastje komt en er niemand meer is en dan plotseling die tank aan komt rijden..., dan kijkt hij zo ontzettend lief.
Zonder twijfel 5* voor mij.
Couch Potato
-
- 411 berichten
- 0 stemmen
Vond er niks aan. Die vader die alsmaar komeide blijft spelen... En dan proberen ze dat wat te redden door flauwe humor. Nee nee. 1,5* en dan ben ik nog in een goeie bui.
Mijn Arnhemse vrienden waren er helemaal vol van, en om eerlijk te zijn kan ik jouw visie méér volgen, zij het iets genuanceerder, het verhaal is niet slecht, maar die hoofdacteur, ik krijg er de seskes van (en da's een vreselijke ziekte zulle!), neen, hij heeft me niet echt kunnen "pakken" deze film, vond het ook vrij ongeloofwaardig.
***
nele
-
- 225 berichten
- 267 stemmen
Ongeloofwaardig, ja... Vandaar dat het films zijn hé. Iedereen weet dat het geen realiteit is. Ik kijk naar films om even weg te zijn van de realiteit. Ik vond het een bijzonder mooie film, staat in mijn top 10, en is heel ontroerend. Zeker het einde, wat dan weer terug aan de realiteit doet denken. Vooral het verhaal vond ik schitterend.
5*
Lucasje0
-
- 38 berichten
- 137 stemmen
Ongeloofwaardig, ja... Vandaar dat het films zijn hé.
Zo is het maar net 
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Onzinnig en irritant is misschien een betere omschrijving van deze clowneske kinderachtige zooi.
soom
-
- 24919 berichten
- 2751 stemmen
Onzinnig en irritant is misschien een betere omschrijving van deze clowneske kinderachtige zooi.
FisherKing
-
- 18696 berichten
- 0 stemmen
Kinder-exploitatie en het weergeven van onjuiste historische feiten, kortom iets wat niet kan als waarheid tonen (waardoor iedereen gaat geloven dat het er zo aan toe gaat in concenctratiekampen) bijvoorbeeld...
Hannibal
-
- 9358 berichten
- 3277 stemmen
Ook iets waar ik me in iets mindere mate dan Fisherking aan stoorde was inderdaad de karikaturale weergave van het leven in een concentratiekamp. "Kinder-exploitatie" vind ik wel te ver gaan.
Wat me nog het meeste stoorde was Roberto Benigni zelf, die zo geforceerd lollig probeerde te zijn, zijn zoontje probeerde te beschermen tegen alle ellende, maar intussen zijn eigen leven, en daarmee het leven van zijn zoontje in gevaar bracht omdat hij zonodig zijn geliefde wilde bezoeken, zijn zoontje daarvoor opsloot in een houten kist, notabene een dag voor de bevrijding van het kamp. Die laatste voice-over van het zoontje: "En dit was het verhaal van hoe mijn vader mijn leven redde..." schoot bij mij in het verkeerde keelgat. hij had beter kunnen zeggen: "En dit was het verhaal van hoe mijn vader mijn leven onnodig in gevaar bracht."
Nicolage Rico
-
- 20220 berichten
- 2365 stemmen
Kinder-exploitatie en het weergeven van onjuiste historische feiten, kortom iets wat niet kan als waarheid tonen (waardoor iedereen gaat geloven dat het er zo aan toe gaat in concenctratiekampen) bijvoorbeeld...
Zucht...
FisherKing
-
- 18696 berichten
- 0 stemmen
Daar doelde ik ook op met mijn bericht, Hannibal. exploitatie van het kind begint door het exploitoire gedrag van de vader
En voor de liefhebbers van deze film: Het zijn slechts meningen hoor 
timburton
-
- 1296 berichten
- 632 stemmen
Kinder-exploitatie en het weergeven van onjuiste historische feiten, kortom iets wat niet kan als waarheid tonen (waardoor iedereen gaat geloven dat het er zo aan toe gaat in concenctratiekampen) bijvoorbeeld...
Het is inderdaad geen waargebeurd verhaal. Maar Jezus Christus, wat maakt het mij nou uit dat het onjuiste feiten is. Het gaat toch ook om het verhaal... Blijkbaar snap je de film niet helemaal. overigens mijn mening: dat jongentje is echt geweldig schattig. 
Roberto Benigni is echt een geweldige acteur, maar ja... Ik ben niet een grote fan van het "Joden VS Nazi"-genre. Ze blijven depresiefe films. En hoewel niet veel mensen het met me eens zullen zijn, films waar ik van hou hebben altijd een klein beetje optimisme. Ja, "La Vita È Bella" is een zeer optimistische film van de ene kant, maar van de andere is hij ook heel tragisch. Ach, ja. Het is geen favourite film van me. Maar hij blijft leuk!
3,5
lucdecoster
-
- 1644 berichten
- 6323 stemmen
Ik beschouw deze film meer als een komedie dan een oorlogsfilm. Mooi ontroerend einde maar geen superfilm.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Ik vind het vooral een van de meest irritante personages die ooit het witte doek heeft gezien. Blij dat hij uiteindelijk werd afgeschoten. enige positieve aan deze draak. Verder heeft het als film natuurlijk ook zeer weinig om het lijf... op z'n best een klucht.
FisherKing
-
- 18696 berichten
- 0 stemmen
Het is inderdaad geen waargebeurd verhaal. Maar Jezus Christus, wat maakt het mij nou uit dat het onjuiste feiten is.
AGE-411
-
- 10342 berichten
- 750 stemmen
Ook ik kan deze film niet af.
Vooral: waarom wordt die niet-joodse vrouw als Joods behandeld?
Andere dingen die ook niet kloppen! Hoe kan zo'n kind nu jarenlang onopgemerkt in zo'n kamp blijven? kan gewoon niet!
lucdecoster
-
- 1644 berichten
- 6323 stemmen
Ook ik kan deze film niet af.
Vooral: waarom wordt die niet-joodse vrouw als Joods behandeld?
Andere dingen die ook niet kloppen! Hoe kan zo'n kind nu jarenlang onopgemerkt in zo'n kamp blijven? kan gewoon niet!
Het is een komedie, meer niet.
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Het is een komedie, meer niet.
Komedies behoren grappig te zijn, dat is deze film niet.
GioFunny
-
- 158 berichten
- 187 stemmen
Dit is gewoon heel mooi ontworpen ontroerende film. Vooral hoe de vader ondanks de pijn en druk, zoveel humor kan brengen aan zijn zoontje onder deze barre omstandigheden
skeps
-
- 41 berichten
- 19 stemmen
Oke, deze film geeft misschien niet een realistisch beeld van de holocaust en de nazi-periode, en zal daarom mening fan van oorlogfilms niet bekoren. Een hoop mensen zien niet dat de film over veel meer gaat dan dat, deze film gaat om het tonen van moed, optimisme, liefde en emoties . Dit samen verwikkelt tot een erg goede film. 'Life is beautiful'
FisherKing
-
- 18696 berichten
- 0 stemmen
Eens, daarop zijn merites. Maar geschiedsvervalsing is zo erg. Hele meutes gaan nu denken dat je in een concentratiekamp een vorm van macht had. Dat vind ik vrij ernstig.
Gerelateerd nieuws

Drie goed beoordeelde oorlogsfilms die je alleen op SkyShowtime kunt bekijken

Klassieke Italiaanse WOII-film 'La Vita È Bella' vanavond op televisie
Bekijk ook

The Godfather: Part II
Misdaad, 1974
1.569 reacties

The Green Mile
Fantasy / Drama, 1999
3.859 reacties

Pulp Fiction
Misdaad, 1994
5.091 reacties

Schindler's List
Oorlog / Drama, 1993
2.113 reacties

One Flew over the Cuckoo's Nest
Drama, 1975
1.461 reacties

The Pianist
Drama / Oorlog, 2002
1.424 reacties
Gerelateerde tags
italiëriddleverlies van geliefdebookshopself sacrificemass murderconcentratiekampholocaust (shoah)fascismetweede wereldoorlogliefde voor iemands levendeportationjew persecutionnazinational socialismcharade riding a bicyclestory teller concentration camp prisonersterven en doodromantische komediedonkere komedietragicomedytragicomedyreflectivedarkwarnazi germanyadmiring
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








