• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.227 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.385 acteurs
  • 199.067 gebruikers
  • 9.375.238 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Town (2010)

Drama / Misdaad | 125 minuten / 150 minuten (extended cut)
3,57 3.161 stemmen

Genre: Drama / Misdaad

Speelduur: 125 minuten / 150 minuten (extended cut)

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Ben Affleck

Met onder meer: Ben Affleck, Rebecca Hall en Jeremy Renner

IMDb beoordeling: 7,5 (443.361)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 21 oktober 2010

Plot The Town

"Welcome to the bank robbery capital of America."

Elk jaar worden in Boston meer dan 300 bankovervallen gepleegd. En de meeste daders wonen in Charlestown, een buurt met een oppervlakte van 1,5 vierkante kilometer. Één van hen is Doug MacCray. Hij heeft wel kans op succes gehad, een kans om niet in de criminele voetsporen van zijn vader te treden. Toch werd hij lid van een bende meedogenloze bankovervallers die er trots op is dat ze alles kunnen stelen wat ze willen en het er zonder kleerscheuren vanaf brengt.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

Doug MacRay

Claire Keesey

FBI S.A. Adam Frawley

James Coughlin

Krista Coughlin

Albert "Gloansy" Magloan

Desmond Elden

Fergus "Fergie" Colm

Stephen MacRay

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Denna

Denna

  • 10 berichten
  • 488 stemmen

Ik vond het een goede film, heb erg van genoten.

Trouwens een trivia weetje die ik tegenkwam op imdb:

Originally set to be directed by Adrian Lyne, but he had a falling out with Warner Bros., so they asked Ben Affleck to step in.


avatar van gauke

gauke

  • 9852 berichten
  • 13069 stemmen

Een spannende misdaadfilm met een sterke rolbezetting. Er staan hier al zoveel lovende kritieken dat ik slechts in herhaling kan vallen.


avatar van maus9

maus9

  • 169 berichten
  • 1785 stemmen

606 schreef:

Ben heeft het hem geflikt, hij heeft Gone baby gone overtroffen.

Deze is een prima filmpje met mooie flitsende actie en verhaal is ook goed.

Het acteerwerk is ook niks op aan te merken.

4 sterren

Ik persoonlijk vind niet dat hij die heeft ''overtroffen''

Moet wel zeggen dat deze mij ook zeer goed beviel.


avatar van wilkinss

wilkinss

  • 26 berichten
  • 73 stemmen

Goed film , niets mis mee.


avatar van Stephanovic

Stephanovic

  • 301 berichten
  • 807 stemmen

Raffael77 schreef:

Niet te begrijpen dat deze film zoveel lof krijgt. Ik heb de extended versie gezien en het is gewoon geen zak aan. Vanaf het begin weet je al direct wat het gaat worden aan het einde van de film.

De ene cliché naar de ander.

Het begint heel bruut maar kakt vervolgens een half uur lang in elkaar dan is er weer actie en dan weer een saai stuk. Actie en weer een saai stuk. Einde is het leukste deel van de film omdat het constant een hoog tempo heeft.

Blijkbaar vallen veel simpele film kijkers wel voor dit soort films maar echt geweldig is het niet.

Simpele kijkers, lol. Het is je ontschoten dat dit een drama/misdaadfilm is en dat het dan helemaal niet om het hoge tempo draait maar juist om de intrigerende dialogen? Dan nog kritiek over clichés terwijl je eigen reactie vol met simpele, over een kam scherende clichés staat. Mag ik even heel hard lachen.


avatar van Stephanovic

Stephanovic

  • 301 berichten
  • 807 stemmen

Grauwe en onverwacht sterke film. De opening met de bankoverval vrij snel aan het begin is zeer vlot en daarna matigt het tempo een beetje. Heel erg diepgaand wordt het niet omdat het karakter van Affleck een soort van muur om zich heen bouwt, maar dat maakt de film niet minder sterk.

Integendeel, het laat het karakter van Affleck misschien nog wel beter uit de verf komen. Zelfs na afloop twijfel ik nog. Was hij nou een goed persoon, gun je hem het voordeel van de twijfel? Of is hij niet minder dan de rest van zijn bende en verdient hij ook een levenslange celstraf?

In eerdere verhalen over deze film las ik dat hij 'te simpel' was en ook dat er te weinig actie in zat. Maar The Town is dan ook geen actiefilm. Ik weet niet waar de mensen dit idee vandaan hebben gehaald, maar dat is dus absoluut niet de opzet van de film. De film mikt vooral op realistische actie en realistische dialogen.

De romantiek wordt nergens heel erg zoetsappig en wat dat betreft blijft de film denk ik zich onderscheiden t.o.v. andere films terwijl de actie alleen op het laatst een tikkeltje uit de hand loopt op het moment dat Jem probeert weg te komen. De afsluitende scenes met Affleck zijn daarentegen weer ijzersterk maar laten ook wel een aantal vragen open.

Een aantal van de acteerprestaties vallen positief. Van Affleck niet eens zozeer want af en toe komt het over alsof hij er niet helemaal bij is. De rest verdient wel veel lof. Jem (Jeremy Renner), Krista (Blake Lively), Frawley (Jon Hamm) en Fergie (Postlethwaite) worden allen enorm overtuigend neergezet. Van het aimabele karakter van Lively tot de grofheid van Postlethwaite.

De film schiet nergens echt buiten de proporties en houdt het lekker realistisch. Het scenario is misschien niet briljant qua dialogen maar de verfilming is erg sterk. In het grauwe jasje komt de cast uitstekend tot haar recht, 4* dus.


avatar van Waackx

Waackx

  • 721 berichten
  • 1310 stemmen

Wat een doodsaaie film, ik geef nog anderhalve ster voor de acteerprestatie van Affleck en Renner maar voor de rest vind ik het hoge cijfer hier onbegrijpelijk.


avatar van skipy05

skipy05

  • 1676 berichten
  • 2699 stemmen

Film viel mee. Ik heb de lange versie gezien. Maar dan wordt het echt wel langdradig dat het soms saai word. verhaal is matig. Ik had er meer van verwacht. Acteurs waren goed.


avatar van Pitakaas

Pitakaas

  • 2962 berichten
  • 246 stemmen

Zojuist de Extended Version gekeken, en echt een heerlijke Heist film!
Na Gone Baby Gone bewijst Affleck hiermee dat die film geen losse flodder was.
Want The Town is namelijk 2.5uur dikke actie, niets meer en niets minder.
Verhaal is nogal 'simpel', daar ben ik het mee eens, maar zeker niet saai (welke film hebben jullie gekeken? 3 bankovervallen in 2.5 uur en de film saai noemen...). Dat Affleck heeft gekozen voor een dergelijk verhaal vind ik juist echt de beste keuze van de film. Het heeft gewoon een waterdicht verhaal, dat inderdaad, als je goed oplet, van te voren al aan te zien komen was. Maar dat is juist goed bij zulke rechttoe rechtaan films als The Town. Pretendeer niet alsof je een geweldig ingewikkeld script heeft, je hoeft het wiel toch niet opnieuw uit te vinden? Dat de film nogal lijkt op Heat heb ik mij ook geen moment aan gestoord.

De film is daarnaast lekker rauw en ruig. Vooral Renner als échte gangster komt goed uit de verf, en zelfs Affleck doet het weer aardig. Ik heb nu al 3 films gezien waar ik mij niet heb gestoord aan Ben, dus misschien toch maar eens van mijn lijst 'verschrikkelijke acteurs' afhalen. Hij doet het ook hier redelijk goed. Zoals gezegd is vooral het rauwe randje van Boston goed aanwezig, zelfs in de persoon van good old Pete Postlethwaite.... De settings waren dan ook fantastisch voor flink wat semi-automatic rifle geweld, en die scenes waren niet alleen erg bruut, maar ook spannend en goed in beeld gebracht. Als een soort tegengas tegen al dit geweld heeft Affleck er nog een romantisch lijntje door gemengd, dit kwam wel een beetje onovertuigend over op me (bankmedewerker die na 2 dates wordt verliefd op een bankrobber... ok..), maar werd nergens echt heel storend.

Al met al de beste Heist film van 2010, en stiekem wel een beetje de beste actie film van 2010 (heb er niet veel gezien). Lekker onpretentieus knallen, ik hou daar wel van. Gewoon een dikke 7!


avatar van jollyjoker

jollyjoker

  • 77 berichten
  • 164 stemmen

positief verrast, goede combi van actie en drama, soms beetje voorspelbaar, maar nog genoeg verrassingen over. personages redelijk uitgewerkt en geacteerd. Heb versie van 2 uur gezien


avatar van Tetterovic

Tetterovic

  • 36 berichten
  • 91 stemmen

Goede film van begin tot het eind met toch enigszins een verassend eind.

Worden er geen duizend in een dozijn op deze manier van gemaakt.

Zou graag zien dat er meer films van dit soort kaliber geproduceerd werden, een aanrader!


avatar van Ben de Hoog

Ben de Hoog

  • 160 berichten
  • 208 stemmen

Hij past als dertiende ei in een dozijn, maar wel in een goed dozijn. Sterke rollen, goede sfeer, goede casting. Wat ik zelf altijd goed kan waarderen, mooie dialogen en monologen op een gedempte toon. Geen geschreeuw, dat is pas stoer. Een puik dertiende ei. Bovendien zijn de overvallen erg goed doordacht en professioneel. Mooi sfeertje in deze film.


avatar van El ralpho

El ralpho

  • 1481 berichten
  • 1092 stemmen

Gaaf!

De storyline an sich is weinig verheffend en kent weinig verassingen, maar zit wel zo sterk in elkaar dat het weet te zorgen voor een avond top vermaak.
Het verhaal is lekker back to basic, brengt je zonder blikken of blozen een op het eerste gezicht weinig interessant verhaal maar wordt door de uiteenzetting van de personages interessant gemaakt. Ieder personage zet zijn rol goed neer, en zelfs Affleck wist mij in zijn rol te verassen. Hij stoort nergens, zet zijn personage goed neer en heeft het hele zooitje nog naar behoren geregiseerd ook...klasse

In tegenstelling tot eerdere berichten vind ik dat de film wel degelijk een aantal strak in elkaar gezette actie scene's bevat, meer dan in bijvoorbeeld de laatste James Bond film wat van mij ook echt geen actiefilm genoemd mocht worden..Ook voor de dames komt er nog een vleugje romantiek in de film naar voren, zodat die doelgroep als ze met hun vriendjes meekijken tevens zoet wordt gehouden.

Kleine aanmerking die ik wil plaatsen op de film in zijn geheel vind ik de beginfase van de ontluikende liefde tussen Doug en Claire. Liefde kun je niet tegenhouden, maar doug versierd het meisje wel heel opzichtig en had haar gezien hun ''verleden'' samen beter op afstand kunnen houden. Hij had natuurlijk op 2 vingers kunnen natellen dat de waarheid zich zou gaan achterhalen op deze manier..

Echter weet de film zich na deze overdreven opzet, te ontpoppen in een bloedstollend misdaad drama waarbij Doug lijnrecht tegenover zijn criminele familie komt te staan.

Eind vorig jaar was ik tevens vol lof te spreken over Animal Kingdom die je tevens een kijkje in het leven van een criminele familie toont..al is The town natuurlijk, zo hollywood als het maar zijn kan en was bovengenoemde een kleinere geproduceerde productie; ze belichten allebei op een geheel eigen wijze hoe een criminele familie op rand van de afgrond komt te staan en uiteindelijk ten gronde wordt gericht. Vind je The town geweldig vanwege zijn drama elementen; You must like Animal kingdom! Al vond ik die film net een tikkeltje beter, en origineler; over de eindscore van deze film valt tevens niet te twisten.

4,0*


avatar van Gabyvon

Gabyvon

  • 71 berichten
  • 132 stemmen

Ben Affleck...ik wist niet dat hij kan acteren...goed verhaal..spannende actie..


avatar van Cutiepie

Cutiepie

  • 78 berichten
  • 71 stemmen

Toppertje! Ben erg enthousiast over deze film!

Het verhaal leek me een beetje cliche, maar het is echt een hele gave film. Goeie cast en goed verhaal!


avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2405 stemmen

Gabyvon schreef:

Ben Affleck...ik wist niet dat hij kan acteren...

Dat is hij in zijn volgende film ook vast weer vergeten, denk.


avatar van Waackx

Waackx

  • 721 berichten
  • 1310 stemmen

JacoBaco schreef:

(quote)

Dat is hij in zijn volgende film ook vast weer vergeten, denk.

Ook in de film (State of Play) waar hij hiervoor in speeelde acteerde hij prima, typisch zo'n acteur die heel afhankelijk om wat voor script/rol hij krijgt.


avatar van Lestat

Lestat

  • 49 berichten
  • 341 stemmen

dit was echt nog eens een topper waar ik van genoten heb van begin tot einde, niveau zoals ze in de jaren 90 films maakten, prachtig en dikke 5 sterren verdiend !


avatar van Fusiontje

Fusiontje

  • 1 berichten
  • 0 stemmen

Lestat schreef:

dit was echt nog eens een topper waar ik van genoten heb van begin tot einde, niveau zoals ze in de jaren 90 films maakten, prachtig en dikke 5 sterren verdiend !

idd fantatische film met mooie effecten ook 5 sterren van mij


avatar van willemfilm

willemfilm

  • 671 berichten
  • 689 stemmen

Sterke film. Afloop van het verhaal kan de hele film alle kanten op. Het kijken waard.


avatar van SnakeDoc

SnakeDoc

  • 4687 berichten
  • 2243 stemmen

Gewoon een ontzettend leuke film. Goed verhaal, goed geacteerd. Zelfs de extended cut duurde mij geen minuut te lang.


avatar van mug13

mug13

  • 2555 berichten
  • 1014 stemmen

Ben de Hoog schreef:

Hij past als dertiende ei in een dozijn, maar wel in een goed dozijn. Sterke rollen, goede sfeer, goede casting. Wat ik zelf altijd goed kan waarderen, mooie dialogen en monologen op een gedempte toon. Geen geschreeuw, dat is pas stoer. Een puik dertiende ei. Bovendien zijn de overvallen erg goed doordacht en professioneel. Mooi sfeertje in deze film.

Niks aan toe te voegen.


avatar van @quikfit

@quikfit

  • 156 berichten
  • 812 stemmen

Totaal geen spijt van.


avatar van Mr.Whiseguy

Mr.Whiseguy

  • 60 berichten
  • 0 stemmen

Buiten de acteerprestaties, moet je geen super film verwachten. Gewoon kijken, je zal het niet slecht vinden, maar ook niet geweldig.


avatar van jipt

jipt

  • 3461 berichten
  • 3473 stemmen

Prima film. Fotografie en camerawerk dik in orde.

Affleck speelde overtuigend, en een sterke bijrol voor Renner (die de oscar waarschijnlijk niet zal winnen). Vond alleen Hamm minder overtuigend als FBI agent.

Plot is leuk bedacht maar had allemaal wat spannender gekund, die love interest begon allemaal maar een beetje te zuigen na een tijdje waardoor de actie op het einde wat minder uit de verf kwam. Actie had wat weg van Heat maar was allemaal niet bijster origineel.

Voldoende.

Heb trouwens de Extended Cut gezien, maar duurde denk ik toch iets te lang.


avatar van Timba69

Timba69

  • 425 berichten
  • 674 stemmen

Mr.Whiseguy schreef:

Buiten de acteerprestaties, moet je geen super film verwachten. Gewoon kijken, je zal het niet slecht vinden, maar ook niet geweldig.

Toch knap dat je weet hoe anderen hem gaan vinden.


avatar van Mr.Whiseguy

Mr.Whiseguy

  • 60 berichten
  • 0 stemmen

Oh sorry, dan maak ik het wel goed speciaal voor jou: Ik denk dat je het gewoon moet kijken, ik denk dat je het niet slecht zal vinden, maar ik denk ook dat je het niet geweldig zal vinden. Dat denk ik alleen maar. Zo goed?


avatar van rroossiiee

rroossiiee

  • 100 berichten
  • 448 stemmen

Zeker een hele goede film!


avatar van miab

miab

  • 16 berichten
  • 149 stemmen

Net gekeken, en heerlijke film om naar te kijken. Het middengedeelte is op zich wat "langzaam", maar het einde maakt dat meer dan goed. Zeer sterk.


avatar van Jessen0wnt

Jessen0wnt

  • 3199 berichten
  • 2579 stemmen

But I know I'll see you; this side or the other.

Bovengemiddeld wegkijkertje. The Town weet een heerlijke balans te geven tussen misdaad en drama, is spannend en weet tot mijn verbazing te boeien 120 minuten lang. Ik word gauw afgeleid of ongeïnteresseerd in dit genre, het is niet mijn straatje, maar afentoe wat overvallen kan geen kwaad. Doordat de film voor een groot publiek is gemaakt merk je wel dat de film duidelijk wat element saboteert. Makkelijk scoren met lot-wendingen en snelle montage, zowel in de scènes als van scène naar scène. Toch kent de film ook zeker (wat) diepgang en is het erg fijn om naar de beelden te kijken terwijl er van alles en nog wat gebeurd, gecombineerd met een heerlijke soundtrack. Meest memorabele scène is toch wel de overval met de nonnenmaskers, erg vet gedaan allemaal. En die maskers moet ik echt gaan aanschaffen voor Halloween 2011, zal er leuk uitzien in het donker met zombielenzen. Maar we dwalen af, de film is zeker geen hoogvlieger maar wist te boeien en was in de gehele speelduur interessant en amuserend. En daar gaat het om, op een zaterdagavond. Aanrader, en zeer goede film om ook met een stel vrienden te kijken! 3,5 ster