• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.457 films
  • 12.237 series
  • 34.024 seizoenen
  • 647.758 acteurs
  • 199.133 gebruikers
  • 9.379.158 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Karate Kid (2010)

Actie / Drama | 140 minuten
3,02 1.497 stemmen

Genre: Actie / Drama

Speelduur: 140 minuten

Alternatieve titel: The Kung Fu Kid

Oorsprong: Verenigde Staten / China

Geregisseerd door: Harald Zwart

Met onder meer: Jaden Smith, Jackie Chan en Taraji P. Henson

IMDb beoordeling: 6,3 (224.833)

Gesproken taal: Mandarijn en Engels

Releasedatum: 22 juli 2010

Plot The Karate Kid

"A Challenge He Never Imagined. A Teacher He Never Expected."

Dre (Jaden Smith) is een skateboardende, gameverslaafde jongen die gedwongen is naar China te verhuizen, omdat zijn moeder (Taraji P. Henson) daar voor haar werk heen moet. Dre past zich maar moeilijk aan en wordt in elkaar geslagen door de plaatselijke pestkop. Mr. Han (Jackie Chan) is een klusjesman die Dre’s blauwe oog ziet en hem aanbiedt om hem martial arts en de Chinese taal te leren. Op deze manier kan Dre zich verdedigen tegen de leerlingen van de Li Quan Ha’s Fighting Dragon School of Kung-Fu.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Pazmaster

Pazmaster

  • 2776 berichten
  • 5886 stemmen

Net gezien op rtl4. Het is een slap aftreksel van het origineel dat veel beter is. Ze hadden beter de alternatieve titel kunnen kiezen want karate komt in deze film niet voor. Verder is de film vrij kinderachtig en zoetsappig. Ook het acteerwerk is matig. Kan niet tippen aan de originele film. 2,5 ster


avatar van Phantasm

Phantasm

  • 7601 berichten
  • 7510 stemmen

Prima remake waarin veel meer gebeurt, heb me er geen moment mee verveeld, kijkt lekker weg, prima geacteerd van Jaden Smith.


avatar van tom010

tom010

  • 12 berichten
  • 15 stemmen

We hadden hoge verwachtingen van deze film. Deze werden meer dan waargemaakt. Al was de film wel wat voorspelbaar. Jaden Smith en Jackie Chan lieten even zien hoe je moet acteren. Ondanks matige reacties. Leuke film.


avatar van ambrosini

ambrosini

  • 496 berichten
  • 525 stemmen

Jammer..film is teveel gebaseerd op Smith..


avatar van JdeBoer

JdeBoer

  • 57 berichten
  • 6 stemmen

op 20-9-2014, RTL7, 19:00-21:35 komt de film "The Karate Kid" met o.a. Ralph Macchio, Noriyuki 'Pat' Morita, Elisabeth Shue (van regisseur John G. Avildsen)

het origineel dus...


avatar van lovecraft

lovecraft

  • 77 berichten
  • 152 stemmen

JdeBoer schreef:

op 20-9-2014, RTL7, 19:00-21:35 komt de film "The Karate Kid" met o.a. Ralph Macchio, Noriyuki 'Pat' Morita, Elisabeth Shue (van regisseur John G. Avildsen)

het origineel dus...

Vond het al vreemd. Ze zenden de hele trilogie uit, maar niet het originele deel 1? Dat lijkt me nogal stug. Zeker omdat de versie uit 2010 niet om aan te gluren is.

De echte Karate Kid 1 blijft onovertroffen. Geweldige film. Wax in... Wax out...


avatar van rcuppen79

rcuppen79

  • 717 berichten
  • 1632 stemmen

Waarom de originele Karate Kid een remake nodig had, is mij een raadsel, maar gezien het feit dat deze remake een berg geld binnenharkte, toont wel aan dat hier blijkbaar een publiek voor is.

Van de originaliteit moet deze film het echter niet hebben, want we hebben het allemaal wel eens eerder gezien (en veelal ook beter). Toch is deze remake zo slecht nog niet. Jaden Smith speelt een verdienstelijke rol en is een goede opvolger van Ralph Macchio. En voor de verandering is The Karate Kid ditmaal ook echt een kind en geen tiener. Speelde het origineel zich af in Californië, in deze remake is de locatie verplaatst naar China. Karate heeft echter z’n oorsprong in Japan en de sport die beoefent wordt in deze film is Kung Fu (welke wel uit China afkomstig is). De titel is daarom misleidend, maar een kniesoor die zich daar aan stoort.

Deze remake mist de charme van het origineel en met name de pestkoppen zijn hier een stuk minder origineel en krijgen ook te weinig aandacht. Jackie Chan speelt een opmerkelijke rol als een oude Kung Fu-meester, die door een persoonlijk drama aan lager wal is geraakt. Op dat oogpunt heeft zijn karakter wat meer diepgang dan het karakter van Mr. Myagi, waarvoor Pat Morita in 1985 werd genomineerd voor een Oscar. Toch is de wisselwerking tussen Chan en Smith niet zo sprankelend of komisch als die van Macchio en Morita.

Al met al is The Karate Kid een vermakelijke maar overbodige remake.


avatar van Donkerwoud

Donkerwoud

  • 8672 berichten
  • 3944 stemmen

Cinema op de automatische piloot. Werkelijk waar niks van wat voorbij komt is origineel of creatief. Toch heeft het zo zijn charme omdat Jaden Smith al het charisma en de looks van zijn beroemde pappa heeft. Hij zet een zeer aandoenlijk mannetje neer dat worstelt met realistische problemen als wennen in een nieuwe omgeving en gepest worden. Daar tegenover is Jackie Chan ook een ontzettend sympathieke figuur als de getraumatiseerde en nuchtere mentor.


avatar van starsky87

starsky87

  • 155 berichten
  • 834 stemmen

Vrij standaard film waarin Jack en Jaden best goed spelen. Wel jammer dat het camerawerk niet altijd goed tot z'n recht kwam.


avatar van MaartenTuinstra

MaartenTuinstra

  • 251 berichten
  • 0 stemmen

Ik vind het maar niets.

Er wordt heus prima geacteerd, maar chemie tussen de hoofdrolspelers was nergens aanwezig. Het verhaal is weinig, en veel te karig voor 140 minuten. Daarbij snap ik niet dat men het überhaupt nodig vond deze remake te maken. Niet origineel, te weinig vermaak en eigenlijk gewoon overbodig.

1.5*


avatar van Robi

Robi

  • 2528 berichten
  • 2526 stemmen

Vanavond op visite bij mensen die deze film op hadden staan. Daardoor automatisch meegekeken naar een film die ik zelf nooit uit zou kiezen. En terecht. Een hele flauwe, onwaarschijnlijke en bovendien ook nog voorspelbare jeugdfilm vol clichés. Erg slecht. Het meest bijzondere vond ik dat zo'n kinderachtige jeugdfilm nog zo laat op de avond uitgezonden werd. Ook nog eens op RTL 5 waar het altijd jammer is als de reclameblokken iedere keer onderbroken worden voor de speelfilm. En dan ook nog eens 140 minuten lang. Dat is dus op RTL inderdaad avondvullend. Maar toch een gezellige avond gehad.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87599 berichten
  • 12854 stemmen

Wat beter dan het origineel.

Nodig was deze remake niet, maar aangezien China meer voeten in de Amerikaanse cinemabodem wil is het niet zo moeilijk te verklaren waarom deze film er kwam. Ook niet zo vreemd dat de film zich ditmaal in China afspeelt, met een mooi promofilmpje voor Beijing erbij.

Beetje goedkoop misschien, maar het maakt de film wel iets makkelijker te behappen. Enkel Smith is nog redelijk vervelend, maar een Karate Kid zonder Amerikaans jongetje slaat nergens op natuurlijk. Chan is geknipt voor de rol, de rest van de cast is redelijk maar weinig opvallend.

Verhaaltje is simpel, maar het wordt best aardig in beeld gebracht. 140 minuten is uiteraard teveel, maar toch gaat het nergens echt vervelen. En ondanks dat de uitkomst van deze film vooral al vaststond, is het einde toch ook wel de moeite.

Waardige upgrade, geen geweldige film, maar beter dan het origineel.

3.0*


avatar van maurice32

maurice32

  • 1194 berichten
  • 1681 stemmen

Orgineel is natuurlijk beter, weer een remake om te gapen .


avatar van Henry Spencer

Henry Spencer

  • 468 berichten
  • 1197 stemmen

Flauw! Geld verdienen op een beroemde titel en dan gemakshalve hetzelfde verhaaltje aframmelen in een kungfu-setting. Vind kungfu vaak eerder lachwekkend, overdreven spektakel. Het eerste gevecht van Chan is echt hilarisch met die jasmouwen en rondvliegende tegenstanders. Ja, dat verzin je zomaar ter plaatse als je aangevallen wordt... Acteerprestaties van Smith ook niet veel soeps. Appel valt niet ver van de boom...


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11421 berichten
  • 6719 stemmen

Mwa remake.

Nodig was deze remake absoluut niet, want het origineel was niet briljant maar naar mijn mening best prima. Dit deel is natuurlijk wat nieuwer en daarmee dus qua vechtscenes wat beter. Smith is wel redelijk gecast als het energieke ventje.

Chan is wel leuk als meester, maar speelt niet briljant. Hij heeft het Amerikaanse accent niet helemaal onder de controle. De beelden van China zijn best mooi. Jammer dat dit deel wat ongeloofwaardiger is, die kinderen springen over meters hoge muren heen bijvoorbeeld.

Daarnaast duurt de film ook echt wat te lang. 140 minuten voor een remake op deze film? Onnodig lang, en daardoor dus niet altijd even boeiend. Opzicht niet slecht voor de rest.


avatar van AJK

AJK

  • 170 berichten
  • 10 stemmen

Ze hadden het the kung fu kid moeten noemen.

En als een spin off van het og laten lijken.

Echt slecht is het niet maar als je het vergelijkt

met de og uit 1984 kom je bedrogen uit

Wel vind ik het te sentimenteel allemaal.

Chan als leraar misstaat hem niet.

Jaden smith iis te licht voor mijn gevoel op

alle fronten


avatar van Donkerwoud

Donkerwoud

  • 8672 berichten
  • 3944 stemmen

Och ja, het is niet de klassieker waar ik mee opgroeide en ze beoefenen Kung Fu en niet Karate. Maar bij deze herziening zag ik toch vooral een solide kinderfilm over het overbruggen van cultuurverschillen. Dre (Jaden Smith) is een leuk personage als de jongeman die zijn eigen onzekerheid overschreeuwt met een reusachtige attitude, omdat hij eigenlijk lief en leuk gevonden wil worden. Mr. Han (Jackie Chan) is eens niet een oriëntaalse rip off van Yoda, maar een beschadigde man die onhebbelijk en chagrijnig uit de hoek kan komen. Misschien is deze film echt beter dan het origineel, want Dre en Mr. Han maken in deze remake gezamelijk een psychologische ontwikkeling door. 'The Karate Kid' (2010) blijft opvallend respectvol naar Chinese folklore en maakt er geen platte Amerikaanse karikatuur van.


avatar van jippie2010

jippie2010

  • 2613 berichten
  • 8109 stemmen

Op een aantal goede momenten na kan de film toch niet tippen aan de sfeer van het origineel. Helaas. *2,5


avatar van Vdk_Movie

Vdk_Movie

  • 375 berichten
  • 451 stemmen

Niets vergeleken met het origineel


avatar van MisterJames

MisterJames

  • 103 berichten
  • 219 stemmen

Geen slechte, maar wel een onnodige remake. Het origineel heeft duidelijk meer charme. Maar voor een film die niet geheel origineel is zijn er toch nog wat leuke veranderingen, de setting in Beijing is leuk, en het casten van Jaden Smith en Jackie Chan is meer dan passend (ookal is mr. Miyagi toch een stuk toffer dan mr. Han), waardoor het net wat meer dan voldiende is voor mij. Leuk voor een renake, wel teveel gekopieerd naar mijn smaak, 3,0!


avatar van IH88

IH88

  • 9734 berichten
  • 3186 stemmen

“Your focus needs more focus.”

Redelijke Karate Kid film. De formule is bekend, en regisseur Harald Zwart probeert gelukkig niet om het wiel opnieuw uit te vinden. Want het verhaal blijft vermakelijk, en Jackie Chan is natuurlijk de perfecte castingkeuze als mr. Han. Jaden Smith is ook sterk, en de trainingsscènes zijn de leukste gedeeltes in de film. De andere acteurs doen het goed, en ondanks de lange speelduur blijft het vermakelijk om naar te kijken.


avatar van Creative-lady

Creative-lady

  • 852 berichten
  • 752 stemmen

Ik heb de film juist gezien op netflix.

Ik vond het wel een mooie film, maar ik had er wat meer van verwacht.

De titel is: "the karate kid" Maar ... Karate? Hebben we effectief maar het laatste halfuur echt gezien.

En dan dre? The karate kid? Is maar het laatste kwartier uitgekomen

Dat is mijn mening


avatar van clubsport

clubsport

  • 3850 berichten
  • 6964 stemmen

Middelmatig en overbodige reboot maar goed dat kan je van de meeste herkauwers zeggen


avatar van bvonk

bvonk

  • 184 berichten
  • 842 stemmen

Had vorige week het origineel gezien en wil wel eens weten of dit deel iets toevoegt. Helemaal niets dus, ze hebben gewoon het script gepakt van deel 1, California vervangen door China en Karate door Kungfu.

Het verhaal was niet slecht, cast ook niet maar voor mij totaal voorspelbaar, kon precies voorspellen wat de volgende scene zou gaan worden, zelfs wanneer de muziek zou gaan beginnen. Met als dieptepunt (wat in deel 1 hoogtepunt was) het nummer tijdens het toernooi, totaal verkeert nummer wat heel de sfeer verpeste.

Wat ook erg raar was is het totaal ontbreken van bloed in de film, met al die gevechten zou er toch ergens bloed of een wond te zien zijn maar op een zogenaamd blauw oog (met make-up) was er helemaal niets. Is waarschijnlijk gedaan voor de Chinese markt maar maakte het voor mij erg onrealistisch.

Zeker geen aanrader voor de fans dus, dan kun je beter kijken naar de serrie Cobra Kai, ook te zien op Netflix.


avatar van FraMo

FraMo

  • 3 berichten
  • 2 stemmen

Waardeloze film met nog slechtere acteurs.


avatar van Brabants

Brabants

  • 2888 berichten
  • 2145 stemmen

The Karate Kid is als remake een prima film als je het origineel niet gezien hebt. Dan is het op zich een prima film maar het origineel is natuurlijk het beste en terecht.


avatar van Crazyboy

Crazyboy

  • 81 berichten
  • 57 stemmen

Het betreft een remake en daarbij is het de standaard dat er slechte reviews binnen stromen. Ik probeer altijd verder te kijken, en zag rond 2010 toch dat deze modernere versie het verhaal goed naar een nieuwe generatie wist te brengen. Ik kende het de eerste tijd vooral door de soundtrack: Smith en Justin Bieber namen voor de film het nummer Never Say Never op en hadden allerlei fragmenten uit de film in de clip zitten. Pas een jaar na uitkomst zag ik de film zelf voor het eerst, en ik vond het helemaal niet gek gedaan. De titel klopt niet echt meer, maar ik vind het wel heel leuk dat ze al die nieuwe aspecten erin hebben gebracht. Het is duidelijk sterk gebaseerd op het originele verhaal maar toch zeker geen 1-op-1 kopie, en dat gaat verder dan enkel de vervanging van karate door kung fu.


Heb gisteren deel 1, 2 en 3 gekeken. Vandaag deel 4 en nu net de remake uit 2010. Ik heb me er prima mee vermaakt en ik vond juist dat Jaden Smith het prima deed en Jackie Chan is altijd tof.

Alleen jammer dat het qua veel scènes echt hetzelfde is als het origineel. Ook wederom weer dat ie in het laatste gevecht eigenlijk gewoon verslagen is, maar de been wordt weer op een bijzondere manier genezen. Was leuk geweest als dit gewoon een non stop gevecht was geweest en dat Smith gewoon op die manier wint. Maar ja, met al die vecht films gaat het zo volgens mij. Ze lijken helemaal naar de tering te zijn en toch winnen ze het dan alsnog. Hoort erbij I guess.


avatar van FunkStarr

FunkStarr

  • 1922 berichten
  • 719 stemmen

Toch nog niet zo slecht als vooraf gedacht. Het origineel is beter, maar ik vond vooral Jackie Chan erg goed gecast. Film gaat ook nergens echt vervelen.


avatar van Aapje81

Aapje81

  • 2227 berichten
  • 5188 stemmen

Recent heb ik met plezier naar Cobra Kai gekeken en vond ik het toch wel relevant om ook deze verfilming van Karate Kid eens te bekijken.

De originele film loopt voor mij over van jeugdsentiment dus ik zat niet echt te wachten op een verfilming. Nu 12 jaar nadat deze film gemaakt is waren mijn bezwaren wat weggezakt en moet ik zeggen dat de film minder slecht was dan ik had gedacht.

Jaden Smith is best een leuk joch en doet zijn best maar de meeste hoop was toch wel gevestigd op Jackie Chan die uiteindelijk ook de film voor mij weet te redden.

Voornaamste bezwaar vond ik de lengte van de film en ook het scenario dat bol stond van de overbodige scènes. Het uitdiepen van de personages voegt eigenlijk nergens iets toe en onder de streep blijft alles net zo oppervlakkig als in een knokfilm die pakweg anderhalf uur duurt.

De emotionele betrokkenheid ontbrak volledig en maakte de film oppervlakkig. Blijft over een paar aardige gevechten en een sympathieke Jackie Chan.

Gemiddeld.