• 15.829 nieuwsartikelen
  • 178.409 films
  • 12.229 series
  • 34.010 seizoenen
  • 647.701 acteurs
  • 199.117 gebruikers
  • 9.378.492 stemmen
Avatar
 
banner banner

Remember Me (2010)

Drama / Romantiek | 113 minuten
3,67 1.928 stemmen

Genre: Drama / Romantiek

Speelduur: 113 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Allen Coulter

Met onder meer: Robert Pattinson, Emilie de Ravin en Pierce Brosnan

IMDb beoordeling: 7,1 (162.331)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 1 april 2010

Plot Remember Me

"Live in the moments."

Tyler Hawkins is een jongen die na de zelfmoord van zijn broer en de scheiding van zijn ouders in een staat van totale lethargie belandt. In schril contrast daarmee staat een jonge vrouw, Ally Craig (De Ravin), die een tragedie heeft meegemaakt maar daarna juist de carpe diem-filosofie omarmt. De twee krijgen wat met elkaar, maar niet al het emotionele puin is meteen geruimd.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Davidus

Davidus

  • 648 berichten
  • 947 stemmen

Vind je? Tis welliswaar meer op gevoel dan exact onderbouwd maar deed me toch aan hem denken.

Allebei zich afzettend tegen een gevestigde orde (maatschappij, vader), allebei zoekend, een wat afwezige, dromerige intellectuele (?) uitstraling . een wat hippie achtige (studentikoze) omgeving, niet gaan voor het grote geld, ouders die hun zoon niet begrijpen maar wel van hem houden, een zus, etc etc

Al tijdens de film dacht ik; het zal toch niet zo dramatisch aflopen als bij Into the Wild, en ja ook hier gaat de held volkomen onverwacht en onterecht door geweld van buiten (natuur , terrorisme) er aan


Maar nogmaals, was meer het gevoel en spontaan, dan heel bewust een vergelijking zoeken


avatar van xEllen

xEllen

  • 29 berichten
  • 337 stemmen

Wat een kuteinde!
Ik hou toch meer van clichés denk ik.
Eind goed al goed,

toch vind ik het een hele mooie film.


avatar van loreen

loreen

  • 161 berichten
  • 213 stemmen

mooie film goed gespeelt door robert pattinson

en pierce brosnan

blijven 2 top acteurs


avatar van John Lee Hooker

John Lee Hooker

  • 14934 berichten
  • 1625 stemmen

Redelijk.

De manier waarop er gefilmd werd sprak me niet echt aan, een beetje afgeraffeld zonder creativiteit en vaak vanuit dezelfde hoeken.

De beginscène met de trein en de tasjesdieven heeft eigenlijk maar weinig te maken met de rest van het verhaal. Ik vind het een beetje cheap opgelost om zo over te laten brengen dat Ally hierdoor beïnvloed is als persoon.

Pattinson en Emilie de Ravin vormen een leuk koppel met een aparte romance. Zo gooien ze water over elkaar heen op hun tweede afspraak (die huisgenoot: zijn iemands vliezen gebroken ofzo?)
Ik snap niet echt wat geheim agent 007 hier doet want de band met zijn zoon was maar matig uitgewerkt en ik had totaal niet het idee dat hij Tyler's vader was. Ook bij The Ghost Writer vond ik 'm maar een leeg personage zonder enige toevoeging. 'Mag ik de suiker'

Er zijn wat problemen en er worden er een paar opgelost.


Heeft een paar krachtige scènes maar ik zal het niet lang Rememberen.


avatar van Kippie.

Kippie.

  • 426 berichten
  • 1018 stemmen

John Lee Hooker schreef:

Ik snap niet echt wat geheim agent 007 hier doet want de band met zijn zoon was maar matig uitgewerkt en ik had totaal niet het idee dat hij Tyler's vader was.

Volgens mij was dat ook de bedoeling. De afstand tussen Tyler en z'n vader is enorm en volgens mij voelt z'n vader voor Tyler ook niet aan als een man waar hij veel mee heeft.


avatar van Jessen0wnt

Jessen0wnt

  • 3199 berichten
  • 2582 stemmen

Ze zijn vreemdelingen maar ook familie van elkaar tegelijkertijd, en wat nog belangrijker is, is dat ze er allebei bewust van zijn.


avatar van FullMoon

FullMoon

  • 308 berichten
  • 2456 stemmen

Er is maar één persoon in deze film die enorm veel indruk op mij heeft gemaakt: Ruby Jerins!!! Wat een acteerwerk. Ik heb nog nooit eerder een kind zo extreem goed zien acteren. Ik ben ontzettend onder de indruk van haar uitstraling, haar manier van praten, glimlach, de wijze van verdriet.... Ik heb de film nog een keer bekeken enkel om op haar acteerwerk te letten. De film draait momenteel op Film 1!


avatar van Al DeNiro

Al DeNiro

  • 1664 berichten
  • 105 stemmen

Sterke drama waarin Robert Pattinson laat zien dat hij meer kan dan alleen verliefde vampier spelen.

Boeiende thema's zoals verwerking van verlies en verstoorde relaties binnen gezin.

Ook een tragische en verassende einde waarin alles goed lijkt te komen, maar daar abrupt een einde aan wordt gemaakt door aanslag op de Twin Towers. De laatste scenes en muziek gaven mij al het gevoel dat er iets fout zou gaan


avatar van nightbreed

nightbreed

  • 3360 berichten
  • 5029 stemmen

Wauw, wat een aangename verrassing. Vanwege Pattinson (die ik niet hoog had zitten) had ik gedacht dat dit meer een puberfilm zou zijn, maar dat had ik dus verkeerd gezien. Het acteerwerk en vooral het script vond ik goed. Ondanks de datum aan het begin en het 10 jaar later gedeelte had ik het mooie einde niet zien aankomen, ik had er gewoon niet bij nagedacht omdat ik zo in de film werd meegesleurd.


avatar van Fran

Fran

  • 1953 berichten
  • 1732 stemmen

Mooi liefdesverhaal dat een lekker loom sfeertje heeft waardoor het heel realistisch overkomt. Het acteerwerk was ook erg sterk. Degene die ik er helemaal uit vond springen was Pierce Brosnan. Wat zette hij zijn rol van koude, afstandelijke ... van een vader indrukwekkend neer. Maar hoe hoe hij later toch heel subtiel in zijn mimiek laat zien dat het hem toch allemaal wel kan schelen wat er met zijn kinderen gebeurd was heel mooi gedaan. Het einde was natuurlijk een complete verassing die niemans zag aankomen dus dat was ook erg knap gedaan.


avatar van Kisje

Kisje

  • 970 berichten
  • 1190 stemmen

Op en top drama, maar ééntje die je in het verhaal zuigt... Met de ijzerksterke prestaties van Pattinson én Brosnan die het plaatje voor mij compleet maakte... Zeker niet te vergeten is het meisje, dat het zusje van Pattinson speelt in de film, wát een natuurtalent!

Heel ontroerend verhaal over liefde, vergiffenis en hoop... Maar voor mij niet alledaags, integendeel. Het is misschien iet of wat voorspelbaar, maar dat stoort me niet.

De film is romantisch, daar kan je niet buiten. Maar niet 'klef', het is gewone, pure liefde tussen 2 jongeren die elkaar vinden na het verlies van dierbaren en de daarbijhorende ellende. Mooi!

Erg verrassend einde, maar toch hartverwarmend...

Aanrader!


avatar van snoozerlover

snoozerlover

  • 31 berichten
  • 0 stemmen

Ik ga deze zo kijken, ben benieuwd...


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9971 berichten
  • 4657 stemmen

Kun je aub die spoiler wegdoen snoozer?


avatar van snoozerlover

snoozerlover

  • 31 berichten
  • 0 stemmen

Ik heb hem dus gezien en tsjaa... wat zal ik zeggen? Ik had deze film meer als een soort romkom verwacht (kijk nooit zo naar 't genre), en dat is deze film dus zeker niet. Romantisch is hij wel, grappig zeker niet. En ook zeker niet voorspelbaar zoals veel romkoms. Dat einde! Heel onverwacht. Maar het lijkt alsof ze de film een beetje af wilden raffelen. Gewoon ff de Twintowers erbij halen en dan is hij af!. Ook de ommeslag van de vader van Tyler is een beetje vreemd. Eerst is hij heel erg afstandelijk en daarna niet meer en is hij ook opeens beste vrienden met het zusje.Hoewel het verhaal wat vreemd is afgeraffeld, waren de acteurs geweldig. Ik snap sowieso het commentaar wat betreft Robert Pattinson niet zo.

Al met al een 4.5*!


avatar van snoozerlover

snoozerlover

  • 31 berichten
  • 0 stemmen

Filmkriebel schreef:

Kun je aub die spoiler wegdoen snoozer?

Geregeld. Ik was een beetje aan het uitvissen hoe het moest... Als het goed is, is het nu gelukt!


avatar van Filmkriebel

Filmkriebel

  • 9971 berichten
  • 4657 stemmen

Prima zo!! En leuk dat je ervan genoten hebt


avatar van Waku

Waku

  • 5458 berichten
  • 6492 stemmen

Geweldige film!!!

Realistische roman/drama film die nergens verzuipt in gezwijmel of de richting indraait van tranentrekker. "Remember Me" weet de kijker te boeien met een aantal mooie verhaallijnen.

Prachtige rollen van de gehele cast en uitstekend acteerwerk.

Pierce Brosnan speelt hier misschien wel een van zijn beste rollen ooit.

"Twilight"acteur Rober Tattinson laat zien dat hij echt kan acteren

Er gebeurt best wel veel in de twee uur durende film.

Resultaat is dat de tijd voorbij vliegt en voor je het weet het eind van de film nadert.

En dat einde slaat in als een mokerslag.

Gegarandeerd!!!!

4.5*/5*


avatar van Awake78

Awake78

  • 1022 berichten
  • 496 stemmen

Het grote probleem van deze film is dat het ogenschijnlijk nergens over gaat. Maar dat vond ik in dit kader niet zo heel erg. Het moddert lekker aan en de chemie tussen de verschillende hoofdpersonen is goed. Ook de heer Pattinson is mij 100% meegevallen.

Toch niet meer dan redelijk en ook weer 'redelijk' snel vergeten. Echt rememberen doe ik deze film niet alhoewel het nog maar een week geleden is dat ik hem gezien heb.


avatar van neopetsYES!

neopetsYES!

  • 45 berichten
  • 34 stemmen

Goede en zielige film

Vond het einde alleen matig.

4*


avatar van Kippie.

Kippie.

  • 426 berichten
  • 1018 stemmen

? Wat is er matig aan het einde?


avatar van marcelvkan

marcelvkan

  • 153 berichten
  • 854 stemmen

1 Woord; Aanrader!


avatar van Pierre1965

Pierre1965

  • 372 berichten
  • 1419 stemmen

Ik had in gedachten al een 31/2* gegeven.
Romantisch drama met hier en daar een vleugje humor.
Maar absoluut niet in de zin van een traditionele romcom.
Een verhaal over jonge mensen, die toch al wat levensbagage hebben.
Hun liefde, hun verleden, wat ze willen.
De karakters worden sterk gespeeld.
Het verhaal is zo dat alle personen, alle karakters elkaar op het einde beter aanvoelen, ze hebben vrede met mekaar.
Het verhaal lijkt bijna te eindigen in een happy-end.
Je verwacht je voelt de eindscene is in aantocht.
Echter....Dit is dan een einde, zo verbluffend, je zit even met de mond open, je kent t wel.
Het past ook nog goed in de sfeer en symboliek van de film.


avatar van tal1b

tal1b

  • 2596 berichten
  • 2329 stemmen

xEllen schreef:
Wat een kuteinde!
Ik hou toch meer van clichés denk ik.
Eind goed al goed,

toch vind ik het een hele mooie film.

eind was juist sterk, sluit mooi aan op de gandhi quotes
verder waren de acteer prestaties van de hele cast erg goed, met name die van Caitlyn Rund, was ik zeer van onder de indruk.

Alleen één ding wat ik niet helemaal begreep... wat zat die gast in die bus te kijken? wie moest dat voorstellen? (1:14:16)


avatar van Pierre1965

Pierre1965

  • 372 berichten
  • 1419 stemmen

Mij leek dat de moordenaar van haar moeder maar inderdaad vreemd verder in het verhaal kwam hij niet meer voor.
Wellicht is de scene gebruikt om de spanning iets te verhogen wanneer Tyler bemerkt dat zijn voordeur open staat?
Nou weet ik niet zeker meer of die scene wel vlak daarna kwam.


avatar van tal1b

tal1b

  • 2596 berichten
  • 2329 stemmen

scene kwam erna ja.. mss was het gebruikt voor de spanning opbouw


avatar van MyOwnStyle

MyOwnStyle

  • 536 berichten
  • 1 stemmen

loreen schreef:

mooie film goed gespeelt door robert pattinson

en pierce brosnan

blijven 2 top acteurs

Bwa, Pierce Brosnan vond ik nooit zo een goed acteur. Vond hem ook altijd al één van de minst goede Bond-acteurs.


avatar van Thieu92

Thieu92

  • 36 berichten
  • 0 stemmen

Een echte aanrader. Een sterke én realistische film waarbij er je toch even stil van wordt. (spoiler) Het einde maakt de film een klasse hoger, al vind ik persoonlijk dat het niet zo tragisch moest eindigen. Een 'happy end' had ook wel mooi geweest..


avatar van MyOwnStyle

MyOwnStyle

  • 536 berichten
  • 1 stemmen

Ik ben misschien iets gevoeliger dan de meeste andere mannelijke kijkers hier, maar ik vind dit toch een erg mooi drama. De film heeft zeker indruk op mij gemaakt.

Ondanks dat ik niet zo erg veel verwachtingen van deze film had, heb ik toch wel enkele keren met de krop in mijn keel gezeten.

Ik ging mij echt inleven in de personages, zowel in de twee hoofdpersonages als het kleine zusje van Pattinson. Wanneer het beter ging met de personages, ging ik spontaan mee glimlachen, wanneer het slecht ging, had ik het zelf ook moeilijk. Ook het einde was best wel goed geplaatst.

Ook vond ik zowat iedereen erg goed acteren in deze film. Van mij krijgt deze film zeker een verdiende 4.5.


avatar van MyOwnStyle

MyOwnStyle

  • 536 berichten
  • 1 stemmen

SEExYAxSOON schreef:

Nee, ik heb precies dezelfde mening.
Het was ook compleet onlogisch. Hij heeft eindelijk de liefde gevonden, zijn vader besteedt meer aandacht aan zijn kinderen, en hij pleegt zelfmoord..?


Euhm, hij zit in de WTC torens waar zijn vader werkt, en er waren al eerder aanwijzingen over 11/09/2001, dan denk ik toch niet dat hij zelfmoord pleegt. Of ben ik verkeerd?


avatar van Kippie.

Kippie.

  • 426 berichten
  • 1018 stemmen

Nee, hij pleegt inderdaad geen zelfmoord, niemand had 9/11 aan zien komen. (complottheorieën uitgesloten). Dit was echt het verkeerde moment en de verkeerde plaats voor Tyler..