• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.536 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 647.938 acteurs
  • 199.147 gebruikers
  • 9.381.008 stemmen
Avatar
 
banner banner

District 9 (2009)

Sciencefiction / Thriller | 112 minuten
3,57 4.132 stemmen

Genre: Sciencefiction / Thriller

Speelduur: 112 minuten

Oorsprong: Zuid-Afrika / Verenigde Staten / Nieuw-Zeeland / Canada

Geregisseerd door: Neill Blomkamp

Met onder meer: Sharlto Copley, Jason Cope en William Allen Young

IMDb beoordeling: 7,9 (748.335)

Gesproken taal: Afrikaans en Engels

Releasedatum: 8 oktober 2009

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • CANAL+ Bekijk via CANAL+
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot District 9

"You are not welcome here."

Het verhaal over een fictionele wereld waarin onze aarde in het jaar 1982 door buitenaards leven wordt gevonden. De mensheid heeft dit buitenaardse ras echter als tweederangsburgers ondergebracht in getto's in Zuid-Afrika. Ze krijgen steun van een overheidsfunctionaris, wanneer deze hun biotechnologie ontdekt.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Wikus van de Merwe

Christopher Johnson / Grey Bradnam / Trent

Sarah Livingstone - Sociologist

Dr Katrina McKenzie

Les Feldman - MIL Engineer

Francois Moraneu - CIV Engineer Team

Ross Pienaar

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van richarddd

richarddd

  • 10 berichten
  • 39 stemmen

De film zojuist gezien.. ( werk gek van de reclame om de 20min, maar dat ffn terzijde.. ) Maar dit is normaal gesproken niet mijn genre, en zou er dan ook niet voor gaan zitten.. echter was de het van minuut 1 tot het eind verrassend boeiend, en me er goed mee vermaakt ! 3,5 ster!


avatar van jw070

jw070

  • 25 berichten
  • 14 stemmen

Machtig mooie film, ben zelf niet echt een sf fan maar had al gehoord van andere film liefhebbers dat ik deze film echt moest zien en die hadden echt gelijk, ik denk dat Zuid Afrika hier op een hele sarcastische en misschien ook wel realistische manier met de neuzen op de feiten wordt gedrukt............


avatar van jw070

jw070

  • 25 berichten
  • 14 stemmen

Hoop wel dat de regisseur niet na afloop van de premiere niet naar 1 of ander naar zee zoogdieren genoemd vakantie eiland is gestuurd voor een jaartje of 30............


avatar van anne J

anne J

  • 1525 berichten
  • 976 stemmen

Omg. Ik ben blij dat ik van film wisselde na een half uur! Tegen negenen werd het reclame bij een andere saaie, voorspelbare film op tv en zapte ik maar een beetje. Toen kwam ik langs district 9. Ik had er wel eens over gehoord, maar niet zozeer dat ik er ooit aan had gedacht de film te bekijken, gezien mijn vooroordelen bij de woorden aliens & film. Vooroordelen zijn nooit goed natuurlijk. Ik was al meteen geboeid, vanaf het eerste shot dat ik zag onderhand.
Helaas heb ik het eerste half uur/ twintig minuten gemist (balen...), waardoor ik het niet helemaal snap. Namelijk: wie waren al die mensen die je tussendoor hoorde vertellen over het verhaal alsof het een past-event was? En het verhaal stopt dus echt waar het op het einde ook stopt? Niemand weet of Christopher terug is gekomen? Maar ik neem aan dat die prawn op het einde een volledige getransformeerde Wikus was. Die dat bloemetje van afval maakte en dat had zijn vrouw gekregen
Verfrissend concept deze film!
Overigens ontzettend mooie CGI.


avatar van Carl

Carl

  • 346 berichten
  • 278 stemmen

Leuke film, leuk verhaal. Goed geacteerd, en goeie technische vondsten!

3

Anne J, koop de DVD, want je heb het leukste deel van het verhaal gemist!


avatar van ILDIB

ILDIB

  • 3062 berichten
  • 2380 stemmen

Wat een ouderwets lekkere actiefilm. Heerlijk om te kijken en hij vliegt voorbij. Enigzins origineel verhaal, leuk in beeld gebracht en machtige actiescenes. En dat accent is natuurlijk ook mooi.


avatar van Decec

Decec

  • 6746 berichten
  • 8592 stemmen

Een goede actie/SF film...

Het is wel horror, vind ik, veel bloedvermoordend...

Prima acteerwerk...

Camerawerk: in het begin vind ik te snelle beweging, later rustiger...

Geen topfilm...

Prima SF!


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7318 berichten
  • 0 stemmen

Het blijft iedere keer dat ik District 9 kijk een goeie film.

Voor mij is en blijft het DE film van 2009


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7318 berichten
  • 0 stemmen

Teaser nieuw project Neill Blomkamp | MovieSense - Online filmmagazine

Op deze link is een teaser te zien van Neill Blomkamp.

Het is niet duidelijk of het uit een film komt of dat het gewoon een kort filmpje is


avatar van ILDIB

ILDIB

  • 3062 berichten
  • 2380 stemmen

Zou er geen disctrict 9 deel 2 komen? Alle mogelijkheden zijn er gezien het einde van de film. Die zou dan logischerwijs in 2012 moeten uitkomen.


avatar van MovieKnower

MovieKnower

  • 28 berichten
  • 46 stemmen

Zeer mooie film!'

De special effect's waren prima, en het acteer talent was zeer uitmuntend!

Heb er zelf erg van genoten, doe mij maar deel twee!


avatar van Resurrection

Resurrection

  • 104 berichten
  • 0 stemmen

Als je het verhaal ontleed, heeft het toch weinig om het lijf. Het gaat uiteindelijk om de "renegade man" die eerst fout is en wegens omstandigheden toch goed wordt en de zwakkeren helpt. De wijze waarop het echter is gedaan verdient lof. Ten eerste al door het niet in NY of LA af te laten spelen, Johannesburg is opzichzelf een belangrijke factor die invloed heeft op het verhaal. Daarnaast zien de Aliens er goed uit, achter al hun activiteiten zit een consistente verklaring, dat is heel prettig. En als er geen verklaring voor bestaat, is het doelbewust en wordt het opengehouden voor de interpretatie van de kijker. De dialogen tussen de aliens (in hun eigen taal) zorgen ook voor de nodige diepgang, het zijn geen monsters die zomaar fout dan wel goed zijn. Ook de sociale gevolgen van de aanwezigheid van de aliens zijn geloofwaardig. Je merkt dat daarvoor er rijkelijk is geshopt uit de menselijke geschiedenis en in het begin kreeg ik de angst dat het prekerig zou worden, maar dat wordt gelukkig net vermeden, het is in ieder geval niet storend.

Vaak stel je bij dit soort films de vraag "maar waarom gebeurt dit dan precies"? Uiteindelijk zorgt dat dus voor de hoge waardering. Zaken kennen tot op zekere hoogte logische verklaringen, zover dat mogelijk is binnen een sci-fi film. Enige negatieve uitzondering daarop was de MNU, waarom had zij de macht en niet de regering, dan wel de de VN of de Navo. Waar haalt zij de legitimatie vandaan?


avatar van Gray

Gray

  • 40 berichten
  • 150 stemmen

Had redelijk wat verwachtingen bij deze fim, helaas erg teleurgesteld.

De film klopt nergens, een op het belachelijke af voorspelbare hollywood-actie-film. Helemaal niet mijn ding, 1 ster.


avatar van psycholamp

psycholamp

  • 1960 berichten
  • 580 stemmen

Gray schreef:

De film klopt nergens,

Want?


avatar van Resurrection

Resurrection

  • 104 berichten
  • 0 stemmen

Zoals ik hierboven al betoogde, vond ik de film juist verrassend consequent, dat maakt hem in mijn ogen sterk.


avatar van bobbydigital01

bobbydigital01

  • 363 berichten
  • 0 stemmen

Een hele originele,grappige,ontzettend mooi gemaakte film.

Ik heb me eigen dood gelachen!!!

Echt een onverwachte topper dit!!!!


avatar van Testa-Rossa

Testa-Rossa

  • 422 berichten
  • 133 stemmen

Voor mij de beste film van 2009.

Erg vernieuwend met de aliens als minderheid ipv. een invasie.

De opbouw werkte voor mij ook erg goed, eerst een kwartiertje docu waarin je wat achtergrondinfo krijgt, dan het uitzetten van de alians waarom ik erg heb gelachen, mooi SF avontuur middenstuk en lekker knallend eind.

Prima CGI, goed acteerwerk en Johannesburg als prima locatie.


avatar van Malvlex

Malvlex

  • 14 berichten
  • 26 stemmen

Ik heb een aantal keer deze film afgezet, omdat ik het begin belachelijk vond. Vanavond toch maar verder gekeken en ik moet zeggen, voortreffelijk! Hoewel dit in mijn ogen steeds sterker wordt naarmate de film vordert. Ik snapte het concept eerst ook niet, is het nou een documantaire of wat? Maar geleidelijk aan begon het verhaal meer vorm te krijgen en na een half uur was ik zeker tot het einde geboeid!

De special effects zijn meesterlijk. Het acteerwerk vind ik ook vrij sterk, hoewel ik veel andere films beter vind hierin. Enige wat ik jammer vond is het open einde, ik wil echt wel weten of Christopher nog terug komt.

Wat ik ook sterk vond, is dat de film heel goed gevoel los maakte bij mij. Hij laat heel goed zien hoe arrogant de mens eigenlijk is en hoe superieur deze zichzelf ziet. Ik werd op sommige momenten echt kwaad dat wij mensen, al is het een soort van hypotethisch, denken dat we zomaar de baas over anderen kunnen spelen en dat gevoelens op de tweede plaats worden gezet bijvoorbeel dan wanneer er zo'n ruzie wordt gemaakt om Wikus' 'macht' dat hij die alien wapens kan gebruiken.


avatar van RuudC

RuudC

  • 4636 berichten
  • 2529 stemmen

Hiervan had ik redelijk hoge verwachtingen. Des te beter dat deze zelfs werden overtroffen. Ik kan geen enkel serieus minpuntje ontdekken. In District 9 worden science fiction en politieke satire op bijna briljante wijze verbonden. De documentairestijl van het begin is erg goed toegepast. De situatie wordt zo in korte tijd helemaal duidelijk gemaakt. Om zoveel mogelijk van deze film te genieten is het overigens wel aan te raden om je even in te lezen, wanneer je niet zo bekend bent met de apartheid en rassenpolitiek in Zuid-Afrika.

Johannesburg als locatie is briljant gekozen. Behalve de tegenstelling tussen blank en zwart komen daar ineens aliens bij. Het “gestrande” ruimteschip levert een absurde situatie op waarin er als het ware drie kampen ontstaan. Dat is allemaal op intrigerende wijze gefilmd. Soms overigens ook erg komisch. De cultuurverschillen zijn erg interessant. Iedere groep of instelling heeft andere belangen, waardoor ze elkaar tegenwerken of anderen in het zadel helpen. De film wordt mooi een kant opgeduwd en slaat totaal onverwacht om.

Een type als Wikus van de Merwe in de hoofdrol past perfect in deze film. Geen klassieke actieheld, maar een sul die de taak heeft gekregen om de aliens in district 9 over te zetten naar een ander kamp. Ook dit is een smerig politiek spelletje waar Wikus bijna te dom voor is om het te begrijpen. Wanneer het uit de hand loopt, volgt er een lange finale met veel actie en een sterke afsluiting. Dikke, dikke plus voor de buitenaardse wapens.


avatar van stevyforello

stevyforello

  • 39 berichten
  • 51 stemmen

De film begon enorm traag. Ik had moeite met de film blijven kijken waar het me totaal niet kon boeien, tot het punt dat 'het' gebeurde met de hoofdrolspeler. De film kwam toen pas tot leven en nam zowel diepgang als spanning en actie entertainment.

Goed geacteerd, prima effects en een integrerende storyline maakte deze film tot een waar spektakel om toch uit te kijken. Het einde vond ik een gemiste kans, ik denk dat de flm nog hogere ogen had gegooid met een briljant einde.

Vanwege het trage begin en het toch wat teleurstellende einde 3,5-4 ipv 4,5-5.


avatar van movierobert

movierobert

  • 168 berichten
  • 1833 stemmen

Film maar eens bekeken omdat ik er hoorde dat die erg goed was, en dat was die!

Ben helemaal geen science fiction fan maar hier zit veel meer inhoud in dan dat alleen.

En daarom zeker de moeite waard om eens te bekijken. Kan niet wachten op District 10!

4*


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11816 berichten
  • 3317 stemmen

Elysium (2013) - IMDb

Nieuwe film van Blomkamp. Met Matt Damon en Jodie Foster!


avatar van Kricky

Kricky

  • 321 berichten
  • 32 stemmen

hele aparte, maar wel een hele orginele, goede verhaal en zeker doeltreffend


avatar van LOTR-lover

LOTR-lover

  • 937 berichten
  • 908 stemmen

Toevallig kwam deze film op m'n pad en wat een aangename verrassing was dit! Ben altijd wel een fan van SF films dus het kon niet anders dan dat ik enthousiast zou gaan worden van District 9. Dat bleek inderdaad zo te zijn. Vind het verhaal geweldig, en de langzame aftakeling, of is het juist progressie, van van der Merwe is zeer meeslepend. Uiteraard genoeg plotwendingen op het einde zodat er een vervolg kan komen (een eventuele oorlog als revanche). En uiteraard de slotscene met een volledig gemuteerde van der Merwe die het bloempje maakt van metaal.

Deze film is simpelweg een must-see voor de SF fans.


avatar van Sergio Leone

Sergio Leone

  • 4413 berichten
  • 3099 stemmen

Actievolle, maar ook tragische science-fiction, deze District 9.

Vorig jaar, les godsdienst. We zouden "een science-fiction" voorgeschoteld krijgen, met "garnalen enzo". Redelijk anders, na films als Fucking Amal, Requiem for a Dream en Patch Adams. Geen idee wat te verwachten.

Het verhaal was wat aftasten, tot Wikus z'n voorval overkomt. Dan is uiteraard alles duidelijk. De film heeft dan een hectisch, doch goed te volgen tempo. Het einde was erg ontroerend en maakt dat ik dit een goeie film vindt. Ik heb sommigen al dingen zien schrijven als "open einde" etc, maar dit is geen open einde. Voor mij is dit afgelopen.

Sharlto Copley. Toen nog nooit van gehoord. Wat een aangename verrassing. Hij acteerde erg goed. Wat stuntelig, maar met het hart op de juiste plaats. Wat een naam ook: Wikus Van de Merwe. Heerlijk in het Engels.

De rest van de cast kan ik me al niet zo goed meer herinneren. Zal naast een kort geheugen ook te maken hebben met standaard-prestaties.

De stijl van filmen was verrassend. De documentaire-stijl (later te weten gekomen dat dit om een zgn mockumentary ging..) sloeg bij mij wel aan. Soms wat rommelig, maar het toonde wel goed het hectische leven in en rond District 9.

De sci-fi elementen waren ruimschoots aanwezig, de garnalen zagen er best te doen uit. Voor de gebruikte wapens geldt hetzelfde.

Aangename film.

4


avatar van ossman1987

ossman1987

  • 226 berichten
  • 1446 stemmen

Uitstekende blockbuster

Ik ging er blanco in en was behoorlijk blij verrast door de filmstijl en de humor.

Richting het einde wordt het misschien wat plichtmatiger maar doordat het lekker vlot doorloopt en het er gezien het budget ook prima uitzag ben ik dik tevreden.

ruime 4 ****


avatar van The_Game

The_Game

  • 447 berichten
  • 644 stemmen

Onverwacht een geniale film.


avatar van je80roen

je80roen

  • 357 berichten
  • 611 stemmen

Echt een topfilm dit. Heeft gewoon alles. Tottaal andere invalshoek als andere alienfilms.


avatar van Sisko

Sisko

  • 110 berichten
  • 215 stemmen

Boeiende actiefilm; interessant gegeven ook. Goed geacteerd! Wel ergerlijk is dat "prawns" ( de scheldnaam voor de wezens), consequent wordt vertaald als "kakkerlak"; terwijl een prawn toch echt een garnaal is. De wezens lijken ook meer op garnalen dan kakkerlakken.


avatar van laawim

laawim

  • 42 berichten
  • 37 stemmen

Heerlijke film. Veel te kort... Op het moment van kijken had ik lekker door willen gaan. Het blijft een must met soms mindere bekende acteurs. Peter Jackson kan er van...

Bij de Free Record shop twijfelde ik even totdat de medewerker zei: een aanrader. Het is zo'n beetje een verborgen pareltje. De beste jongen had niet gelogen. Kijkt heerlijk weg. Een TOPPER! en mijn geestelijke scenario's gaan ver... Maar deze omgeving...

Zonet City of God gekeken en gisteren deze topper. City of God op de 18 plek in de TOP 250 en deze komt daar niet in voor??? Blijft vreemd!