• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.419 films
  • 12.235 series
  • 34.017 seizoenen
  • 647.752 acteurs
  • 199.124 gebruikers
  • 9.378.922 stemmen
Avatar
 
banner banner

District 9 (2009)

Sciencefiction / Thriller | 112 minuten
3,57 4.132 stemmen

Genre: Sciencefiction / Thriller

Speelduur: 112 minuten

Oorsprong: Zuid-Afrika / Verenigde Staten / Nieuw-Zeeland / Canada

Geregisseerd door: Neill Blomkamp

Met onder meer: Sharlto Copley, Jason Cope en William Allen Young

IMDb beoordeling: 7,9 (748.161)

Gesproken taal: Afrikaans en Engels

Releasedatum: 8 oktober 2009

  • On Demand:

  • Pathé Thuis Bekijk via Pathé Thuis
  • CANAL+ Bekijk via CANAL+
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot District 9

"You are not welcome here."

Het verhaal over een fictionele wereld waarin onze aarde in het jaar 1982 door buitenaards leven wordt gevonden. De mensheid heeft dit buitenaardse ras echter als tweederangsburgers ondergebracht in getto's in Zuid-Afrika. Ze krijgen steun van een overheidsfunctionaris, wanneer deze hun biotechnologie ontdekt.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Wikus van de Merwe

Christopher Johnson / Grey Bradnam / Trent

Sarah Livingstone - Sociologist

Dr Katrina McKenzie

Les Feldman - MIL Engineer

Francois Moraneu - CIV Engineer Team

Ross Pienaar

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Friac

Friac

  • 1323 berichten
  • 1056 stemmen

District 9 is een goede film, die me echter niet volledig wist te grijpen. Qua verhaal is er niets mis, al vond ik hem nu ook weer niet zo origineel als velen hier vinden. Of laat ik het anders zeggen: de parallellen met de realiteit lagen er iets te dik op en boetten wegens hun luchtigheid (bv. kattenvoer ipv drugs vaak in aan kracht. Illegalen/vluchtelingen/gediscrimineerden/...als aliens afschilderen die door een maatschappij afgezonderd worden: het is nog nooit eerder gedaan misschien, maar ik vind het nogal makkelijk. Voor de rest speelt de film toch wel handig leentjebuur bij films als Independence Day (het schip boven Johannesburg; je kan volgens mij niet anders dan aan Independence Day denken), E.T. (aliens willen terug naar hun thuisplaneet) en The Fly.

De stijl waarop het verhaal verteld wordt is enerzijds flamboyant genoeg om in het oog te springen, anderzijds voelde het niet consequent genoeg aan en werd het teveel een rommeltje van zogezegde "live footage"- en reportagebeelden en de gewone filmbeelden.
Ook de plotse inkeer van Wikus vond ik moeilijk om plotsklaps te aanvaarden. De hele tijd hangt hij de egoïst uit en denkt hij aan zichzelf, en plots besluit hij blijkbaar zonder enige echte reden zich op te offeren voor Richard en zijn zoon. Of komt dit door een bepaald "aliengen" dat steeds meer van hem bezit maakt, en hem opdraagt altruïstisch te zijn en zijn soortgenoten te verdedigen? Die verklaring zou immers kunnen, wanneer je ziet hoe de "prawns" op het einde Wikus in bescherming nemen.. Het einde zelf vond ik iets te melig, en wegens de humor die doorheen de film geregeld de kop opsteekt (vooral in het eerste kwartier) bereikten de makers bij mij allicht niet het gewenste effect met de laatste shots. Het had eerder iets lachwekkend dan tragisch, in elk geval ontroerde het voor geen meter.

En dat is misschien gewoon mijn probleem met District 9: alhoewel de film kan buigen op een prima verhaal, mooie beelden en goede vertolkingen, werd ik nooit helemaal meegezogen. Zo voelden de actiescènes niet spannend aan en was er geen ontroering tijdens de ogenblikken tussen Wikus en zijn vrouw. Met dit idee was volgens mij iets beter te maken. Maar goed, de film op zich mag er zeker en vast wezen en krijgt toch nog een mooie 3,5*


3,5*


avatar van panjoe

panjoe

  • 240 berichten
  • 749 stemmen

Friac schreef:

De stijl waarop het verhaal verteld wordt is enerzijds flamboyant genoeg om in het oog te springen, anderzijds voelde het niet consequent genoeg aan en werd het teveel een rommeltje van zogezegde "live footage"- en reportagebeelden en de gewone filmbeelden.

Helemaal mee eens .


avatar van vanbeel

vanbeel

  • 8 berichten
  • 9 stemmen

De manier van filmen aan het begin is geweldig origineel. Maar je houdt er wel of niet van (ik vond t geweldig). De Aliens zijn super gaaf in elkaar gezet en er is een moment dat ik het echt te doen heb met ze. Goeie SF-film uit een hele andere hoek. Ik heb genoten!!


avatar van puckb96

puckb96

  • 1849 berichten
  • 0 stemmen

Ik heb em eindelijk eens gezien! En ik heb 2 dingen te zeggen over de film:

Gaaf!

En ongelooflijk goed!

Ik heb de korte film Alive In Joburg gezien, van dezelfde regisseur, en die vond ik goed, dus toen ik heb, toen deze uitkwam, hem gekeken!

Wat ik wil weer jammer vond is dat ze in de shortfilm stukken hadden gedaan die ze bij deze film op precies het tegenover-gestelde hebben gemaakt. Moeilijk uitleggen, ik weet het! Maar ik heb hem met wat vrienden gezien en die vonden hem volgens mij ook goed.

De speciale effecten waren perfect, visuelen ook! Ik vond het uiterlijk van die aliens, of wat dan ook, heel goed gemaakt. Dus de effecten en de props vond ik goed in elkaar zitten! Het acteerwerk vond ik redelijk, niet slecht maar redelijk. De hoofdpersoon vond ik af en toe een beetje raar, don't ask me, maar dat gevoel had ik bij hem.

Laatste herhalingen:

goede film, goede effecten en de perfect props! Niet mijn favorieten, maar wel goede film.


avatar van svennie94

svennie94

  • 21 berichten
  • 363 stemmen

Deze film stond al lang op mijn verlanglijstje en vanmiddag was het eindelijk zover en ik werd uiteindelijk niet teleurgesteld. De film begon zoals ik verwacht had, in een docu-stijl en met veel 'cam'-beelden. Toch een aardig begin van een sci-fi- film. Het verhaal is gelinkt aan de realiteit, niet bijzonder origineel, maar goed uitgewerkt zodat de kijker het begrijpt en zin heeft naar meer. Het stuk van de besmetting vond ik iets minder geweldig, maar de actie en het 'massive shootout' stuk compenseerde dit. Al bij al , één van de betere sci-fi-films die ik gezien heb, maar niet dé topper.


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7315 berichten
  • 0 stemmen

hahaha ik vind het wel komisch, je vind het geen topper maar geeft wel 4 sterren. dat is een redelijke top waardering dacht ik zo.


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11816 berichten
  • 3317 stemmen

Wel grappig dat het zich afspeeld in Johannesburg in 2010. Heeft het WK er nog wat mee te maken?


avatar van planet_of_death

planet_of_death

  • 3962 berichten
  • 178 stemmen

Puur toeval denk ik.


avatar van JSPR_G

JSPR_G

  • 142 berichten
  • 625 stemmen

Zojuist deze film bekeken en ik werd echt volledig opgezogen in het verhaal. Prachtig acteerwerk van Sharlto Copley (met een leuk accent).

De Aliens leken me in het begin iets te robotachtig, maar na een tijdje begon ik echt met die Aliens mee te leven. Knap werk om op zulke lelijke koppen toch zo'n emoties te kunnen weergeven.

Originele verhaallijn, leuke manier van filmen, waarbij 'documentaire'-beelden afgewisseld werden met de gewone filmbeelden en prachtige visuele effecten (hoe die lichamen op sommige momenten volledig uiteenspatten bijvoorbeeld).

Verder zat er net iets te veel actie in deze film. In dergelijke films heb ik ook af en toe nood aan een beetje rust en dat was er mijns inziens niet genoeg in District 9.

Ook ergerde ik me aan het overmatige gevloek. Het woord 'fucking' in elke zin is toch wat van het goede teveel. Oké, in actiefilms hoort wat gevloek, maar ik vond het op den duur redelijk ergelijk.

Maar al bij al is dit zeker en vast een aanrader!

4*


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7315 berichten
  • 0 stemmen

sinterklaas schreef:

Wel grappig dat het zich afspeeld in Johannesburg in 2010. Heeft het WK er nog wat mee te maken?

ja en daarom moesten die aliens naar een nieuw district, want waar ze eerst zatten hebben ze nu Soccer City gebouwd.


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11816 berichten
  • 3317 stemmen

. Dat zou toeval wezen.

Zelf zou ik een film als deze niet in 2010 (of een jaar na de verschijning van de film) laten afspelen. Ik zou het verhaal dan 10 jaartjes verder laten plaatsvinden (als je de plot en het trivia bekijkt)

Ik denk dat Blomkamp dit expres heeft gedaan ivm het (toen nog toekomstige) WK.


avatar van snake shit

snake shit

  • 111 berichten
  • 315 stemmen

Alles was goed aan die film...de aliens waren net echt een 5 voor deze film


avatar van maerk

maerk

  • 4249 berichten
  • 2702 stemmen

Peter Jackson presents...

Erg tof dat Peter Jackson een jonge, enthousiaste regisseur als Neill Blomkamp lekker zijn gang laat gaan. Het resultaat is verbluffend. Een erg sterk staaltje entertainment, vele malen beter dan Avatar.

Ik had geen moeite met het afwisselen tussen documentaire stijl en 'gewone' filmstijl. Ik vond het van begin af aan erg goed werken en beide stijlen zien er heel erg goed uit.

Naar het verhaal alleen gaat al heel veel lof van mij uit. Gewoon geweldig. Aliens komen in Johannesburg en niet in een grote Amerikaanse stad, zoals ook in de film wordt gezegd. Oke, geen probleem. Maar er is hier geen sprake van een invasie. De aliens zijn zelfs redelijk zwakke wezens en laten zich in een aparte sloppenwijk stoppen door de mensen. Een kleine vergelijking met de apartheid wordt snel gemaakt, maar gelukkig ligt daar niet de nadruk op in de film. Zo ontstaat dus District 9, een sloppenwijk vol Aliens. Fantastisch.

De uitwerking ervan is minstens net zo geweldig. Er heeft denk ik heel veel tijd gezeten in het character design van de aliens, maar het resultaat mag er zeker wezen. Mooie CGI en hele mooie beestjes. Daarnaast mag District 9 zich gerust naast een random actiefilm zetten, en dat met zo'n klein budget! Eigenlijk doe ik de film hiermee tekort, want de actie is zeker veel beter dan zomaar een actiefilm.

Tot slot doen de acteurs het ook nog eens prima. Vooral petje af voor de hoofdrolspeler.

Op alle vlakken de moeite waard. Een dikke 4*.


avatar van Iron Maiden

Iron Maiden

  • 2651 berichten
  • 7065 stemmen

waarom vergelijk je dit met Avatar?


avatar van maerk

maerk

  • 4249 berichten
  • 2702 stemmen

Iron Maiden schreef:

waarom vergelijk je dit met Avatar?

Omdat dat een megaklapper was waar iedereen lyrisch over was (ik vond het overigens geen slechte film). Deze film is ook vooral vermaak en gemaakt in hetzelfde jaar en vind ik zelf veel leuker.


avatar van Friday the 13 th

Friday the 13 th

  • 2558 berichten
  • 2023 stemmen

Het begin was slecht. De real life - documentaire stijl kwam pas later tot zijn recht. Ik vond het soms komisch en het geheel was te ongeloofwaardig om het een documentaire stijl mee te geven.

Maar toen de actie er in kwam en ze samen moesten werken werd mijn aandacht toch terug opgeroepen. Dat gedeelte was best goed en heeft de film uit het slop gehaalt. De aliëns zagen er ook vrij goed uit.

Het helpt natuurlijk ook altijd als je van dit genre houdt. Maar toch nog voldoende.


avatar van Q Jones

Q Jones

  • 3525 berichten
  • 2882 stemmen

het is ook komisch bedoelt, dan komen we meteen op een groot pluspunt aan de film neemt zichzelf ook niet zo heel serieus.


avatar van magda

magda

  • 12 berichten
  • 9 stemmen

Redelijk goeie commentaar hier!!! Dus ga ik strakjes de film eens bekijken en hoop dat het de moeite zal zijn.


avatar van Partyboooi

Partyboooi

  • 794 berichten
  • 1394 stemmen

Bagger


avatar van davidz352

davidz352

  • 206 berichten
  • 315 stemmen

Partyboooi schreef:

Bagger

Alsjeblieft. Geef een paar punten waarom. Hier hebben we toch niks aan.


avatar van MovieHolic

MovieHolic

  • 1211 berichten
  • 2155 stemmen

davidz352 schreef:

(quote)

Alsjeblieft. Geef een paar punten waarom. Hier hebben we toch niks aan.

Jullie 2 houden elkaar redelijk in evenwicht ^^


avatar van movie fan

movie fan

  • 318 berichten
  • 303 stemmen

had meer verwacht van deze film . niet dat ik hem slecht vond . maar geweldig nu ook weer niet . verhaal is goed en de film zag er ook zeer goed uit . de aliens en het moederschip zagen er allemaal fantastisch uit . maar het camerawerk op sommige momenten stoorde mij wat en het acteerwerk was op sommige momenten ook wat aan de slappe kant . naar het einde toe kwam er ook wat meer actie in voor . dat ook wel goed was uitgewerkt , zeker de wapens van de aliens waren super bedacht . goede film , maar had toch hier en daar wat meer verwacht, zeker na wat ik allemaal van andere mensen had gehoord over deze film . 3.5 sterren .


avatar van MovieHolic

MovieHolic

  • 1211 berichten
  • 2155 stemmen

planet_of_death schreef:

Puur toeval denk ik.

Ik betwijfel het

Hoe dan ook een erg sterke film... "eens wat anders" niet doorsnee in ieder geval en dat sprak me wel aan. Een aanrader!


avatar van Beukhard

Beukhard

  • 11 berichten
  • 11 stemmen

redelijk goed verhaal, alleen het einde wat voorspelbaar verder goeie film


avatar van DragQueen

DragQueen

  • 3224 berichten
  • 4069 stemmen

Prima sci-fi film, die goede specal effects bezit. de mix van livebeelden en gewone beelden is leuk gevonden, en komt goed uit de verf. verder is het verhaal prima bedacht en uitgevoerd. de actie is vermakelijk, en met het acteerwerk zit het ook goed. 3,5 ster.


avatar van FMHZ

FMHZ

  • 192 berichten
  • 409 stemmen

snake shit schreef:

Alles was goed aan die film...de aliens waren net echt een 5 voor deze film

ze leken inderdaad erg op de aliens die ik ken...


avatar van Nand

Nand

  • 350 berichten
  • 279 stemmen

MovieHolic schreef:

(quote)

Jullie 2 houden elkaar redelijk in evenwicht ^^

Touché


avatar van John Lee Hooker

John Lee Hooker

  • 14934 berichten
  • 1625 stemmen

Ik heb zojuist een hele aparte film gezien: District 9. Erg origineel, die waarschijnlijk lang zal blijven hangen in het geheugen. Het idee om een normale omgang in stand te houden met buitenaards leven is zeer apart en een tikkeltje onbegrijpelijk maar dat maakt deze film zo bijzonder. Echter wat ik niet snap, is de manier waarop dit aangepakt wordt, er wordt er luchtig gepraat en onderhandeld met de beesten alsof het mensen zijn en het gevaar van deze wezens wordt totaal niet onder ogen gezien. Dan is het logisch dat Cope problemen krijgt, als hij op 3 meter afstand blijft staan. De aliens worden ondergebracht in een kamp met het idee later om ze te verplaatsen 200 km buiten Johannesburg. Ik neem aan dat dit niet in praktijk werd gebracht doordat de aandacht gericht werd op Cope, die aantrekkelijk werd voor de markt omdat hij als enige op aarde zowel mens als half alien was. Ze konden hem gebruiken voor speciale wapens bijvoorbeeld omdat zo"n alien veel sterker is. Dit is toch enigzins onlogisch, wanneer de doktoren ontdekken dat een mens een mutatie ondergaat zullen ze hem toch wel gaan helpen? Er werd niets geprobeerd en het eerste wat ze met hem deden was het voorschotelen van een supersonische rifle. Maar oke, het verhaal gaat verder met de speurtocht naar Cope die er alles aan doet om niet gevonden te worden en die zijn arm weer wil herstellen met behulp van een alien. Uiteindelijk verrichten deze twee goed teamwork en helpt Cope de alien en zijn kind hun moederschip in.

Het begon indrukwekkend met de live-beelden en docustijl maar ik hoopte toch dat dit niet de hele film zou voortduren. Gelukkig werd er langzaamaan een echte film opgezet met een razende vaart boordevol spectaculaire actie.

Hier en daar wat toch wat onbegrijpelijk. Bijvoorbeeld de scene wanneer Cope in een struikgewas ligt en er een politiewagen aan komt rijden. Er stapt een agent uit, kijkt twee seconden om zich heen en stapt weer in. Ook is het vreemd dat de hoofdcommisaris in zijn eentje overblijft wanneer hij Cope te pakken heeft. En plots duiken er allerlei andere aliens op, die je nog nooit eerder zag. Waarom hielpen ze eerder niet, toen Christopher gemartelt werd?

Desalniettemin is het verhaal is bijzonder mooi in beeld gebracht en zeker de moeite waard om nogmaals te bekijken.

- 4 -


avatar van sinterklaas

sinterklaas

  • 11816 berichten
  • 3317 stemmen

Cope?? Bedoel je niet Wikus van der Merwen?


avatar van mcdaktari

mcdaktari

  • 7315 berichten
  • 0 stemmen

inderdaad wie is Cope?? heb jij soms een andere film gekeken?