• 15.829 nieuwsartikelen
  • 178.409 films
  • 12.229 series
  • 34.010 seizoenen
  • 647.702 acteurs
  • 199.117 gebruikers
  • 9.378.498 stemmen
Avatar
 
banner banner

Gladiator (2000)

Historisch / Drama | 155 minuten / 171 minuten (extended edition)
4,19 10.817 stemmen

Genre: Historisch / Drama

Speelduur: 155 minuten / 171 minuten (extended edition)

Oorsprong: Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk / Malta / Marokko

Geregisseerd door: Ridley Scott

Met onder meer: Russell Crowe, Joaquin Phoenix en Connie Nielsen

IMDb beoordeling: 8,5 (1.827.728)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 18 mei 2000

Plot Gladiator

"What we do in life echoes in eternity."

De Romeinse generaal Maximus wordt ter dood veroordeeld door Commodus, de boosaardige troonopvolger van Marcus Aurelius. Maximus kan op het nippertje ontsnappen, maar zijn vrouw en zoon worden bruut vermoord. Als hij uitgeput hun zielloze lichamen heeft begraven, wordt hij gevonden door slavenhandelaren die hem doorverkopen aan de gladiatorenmeester Proximo. Proximo weet Maximus aan het vechten te krijgen in het Colosseum als gladiator, en al snel begint Maximus te beseffen dat dit wellicht de enige kans is om zich te wreken op de keizer.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Disk

Disk

  • 394 berichten
  • 914 stemmen

GerwinF schreef:

(quote)

Wat is dat nou voor schaapachtige opmerking?

Hij heeft gelijk, ik vond het einde te soft.

Als mijn familie uitgemoord zou zijn, Dan zou ik wat kwader zijn.


avatar van eerdekes

eerdekes

  • 1529 berichten
  • 587 stemmen

Ik wil wel eens weten hoe kwaad jij zou over komen als je 10 a 15 min voordat je sterft n mes in je rug krijgt


avatar van De GeuS

De GeuS

  • 2180 berichten
  • 2859 stemmen

Disk schreef:

Hij heeft gelijk, ik vond het einde te soft.

Als mijn familie uitgemoord zou zijn, Dan zou ik wat kwader zijn.

Je ziet direct in het begin de Keizer toch nog redelijk verbaast zijn dat Maximus nog zoveel kracht over heeft om hem aan te vallen. Je hoort volgens mij ook zo'n ingehouden kreun van iemand die zijn laatste krachten gebruikt/bundelt. Maar goed, tijdje geleden dat ik hem gezien heb....


avatar van Teskuh17

Teskuh17

  • 456 berichten
  • 194 stemmen

Disk schreef:

(quote)

Hij heeft gelijk, ik vond het einde te soft.

Als mijn familie uitgemoord zou zijn, Dan zou ik wat kwader zijn.

Dat zou jij zijn... Hij is misschien ook kwaad, maar uit dat niet door helemaal dom, zonder na te denken iets te gaan doen. Als jij dat doet.. kom op, maar ik denk dat hij gewoon te slim was en gewoon te moe was om kwaad op jou manier te zijn. Zo zou je het natuurlijk ook kunnen interpretere.. en is dan het eind ook nog zo stom? Ik vind van niet. Hij sterft, nadat hij zijn taak heeft volbracht, maar wel op een slimme manier. 't Is maar hoe je het bekijkt. Het eind is een topper, vooral met de mooi woorden.. "We will meet again, but not yet, not yet" en dan het prachtige liedje van Enya.. TOP EIND!


avatar van Cicero

Cicero

  • 116 berichten
  • 0 stemmen

Schitterend. Russel Crowe komt als een echte Romeinsche held over en Jaqouin Phoenix overtuigd als slechterik. Mooie vechtscenes, vooral in het begin met de Germanen en de brandende pijlen.


avatar van Dead01

Dead01

  • 1167 berichten
  • 1977 stemmen

Zeer prachtige Film.Duurt wel vrij lang maar ik heb er mijn zeker niet bij verveeld.Mooi vechtscenes in begin en ook de gevechten in het arena zelf zijn mooi gedaan vind ik.Zeker de moeite waard om te zien.

4.5 stemme,


avatar van Benninf

Benninf

  • 265 berichten
  • 434 stemmen

Dead01 schreef:

4.5 stemme,

sterren


avatar van Zidaan

Zidaan

  • 127 berichten
  • 225 stemmen

Dit is echt een mooie film,
Mooie beelden en omgevingen,
Ook Russel Crowe speelt goed,
en ik leefde echt mee met deze film,

Vooral als Maximus dood gaat, en met zijn hand over hte koorn graan gaat in zijn bijna dood ervaring vink zelf erg mooi

4****


avatar van Prudh

Prudh

  • 3124 berichten
  • 1874 stemmen

Teskuh17 schreef:

Het eind is een topper, vooral met de mooi woorden.. "We will meet again, but not yet, not yet" en dan het prachtige liedje van Enya.. TOP EIND!

Correctie: Lisa Gerard is verantwoordelijk voor de eindtheme van de film, in samenwerkend verband met Hans Zimmer natuurlijk. Maar dat het einde mooi is moet ik 100% met je eens zijn, ik had een brok in mijn keel nadat ik hem voor de eerste keer zag (en vele keren kijkplezier zouden volgen^^)


avatar van twanos

twanos

  • 30 berichten
  • 31 stemmen

Topfilm.. de actiescenes zijn geweldig en meeslepend en Joaquin Phoenix ( de "slechte" keizer )speelt zijn rol geweldig.. je krijgt tijdens de film echt zin om die man neer te steken. Het verhaal is vrij simpel maar dat vind ik eigenlijk geen minpunt, het is gewoon een extreem boeiende film van begin tot eind


avatar van Dead01

Dead01

  • 1167 berichten
  • 1977 stemmen

Benninf schreef:

(quote)

sterren

Het is al veranderd

iedereen maakt fouten e


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

Echt een prachtfilm. Goed geacteerd door Russel Crowe en vooral Joaquin Phoenix en ook nog een paar sterke actiescenes. Het verhaal is niet superorigineel maar wel goed uitgewerkt. Vooral dat stuk dat Maximus zich omdraait naar Commodus en dat Comodus dan ziet wie hij werkelijk is en dat hij dan meot kiezen of hij zijn duim omhoog of omlaag steekt vind ik erg goed. Toen ik Troy in de bioscoop zag was mijn eerste reactie dat Troy beter was, maar nu ik ze allebei vlak achter elkaar gezien heb vind ik dat ik die mening moet herzien. Gladiator is superieur.


avatar van movie watch

movie watch

  • 5 berichten
  • 1 stemmen

Ik vind deze film GEWELDIG geregiseert, er spelen GEWELDIG goei acteurs in, en het is ook GEWELDIG goed uit die tijd gemaakt enzo.

Ik geef de film echt maar dan ook echt een 9!!!!


avatar van Menghini

Menghini

  • 1306 berichten
  • 941 stemmen

Laat me raden: 9=geweldig


avatar van Filmkijkertje

Filmkijkertje

  • 6 berichten
  • 55 stemmen

Niet het verhaal, maar de uitvoering en de sfeer maakt deze film tot een topper. De spelers spelen sterk en de film is goed afgewerkt. Klasse!

4.5*


avatar van AncientRites

AncientRites

  • 74 berichten
  • 201 stemmen

Na hem gisteren nog eens gezien te hebben heb ik mijn stem verhoogd van 4 naar 4.5.


avatar van TheOne

TheOne

  • 196 berichten
  • 2 stemmen

Zeer goede film. Russell Crowe is prima gecast. De muziek past zeer goed bij de film. Iedereen gaat prima in zijn of haar rol. Rome ziet er voortreffelijk uit en ook de Collusseam. De gevechten zijn mooi om te zien.

Gladiator 2 staat gepland, zonder Russell crowe. De regie zal waarschijnlijk weer in handen zijn van Ridley Scott. Het zal zich niet meer concentreren op gevechten in de arena, maar meer op het politieke gedeelte. Djimon Hounsou en Connie Nielsen zullen er in te zien zijn.


avatar van pietura

pietura

  • 12 berichten
  • 14 stemmen

dit is echt een goede film!!!! ik hou heel erg van films met dit soort karakter, de romeinen en oudheid. russel crowe speeklt ook goed en de film doet je echt wat..van mij een dikke 5* !!!


avatar van nathan_666

nathan_666

  • 274 berichten
  • 0 stemmen

heeft iemand deze 3 volgende foutjes opgemerkt?:

-wanneer Russel Crow de paarden aan het voederen is kijk naar de achtergrond.je kan een cameraman met een jeans zien stappen.

-die scene in de arena met die paardenkarren valt er plots een paardenkar.je kan duidelijk 3 seconden lang een gasfles zien. :d

-wanneer Russel Crow sterft beweegt die vrouw haar hand over zijn oog.je kan zijn ogen DUIDELIJK zien knipperen


avatar van cell

cell

  • 37 berichten
  • 63 stemmen

ik zou niet echt in zijn schoene willen staan


avatar van nathan_666

nathan_666

  • 274 berichten
  • 0 stemmen

verklaar u nader.


avatar van Prudh

Prudh

  • 3124 berichten
  • 1874 stemmen

Tja.. je vrouw verkracht en dood, je kind vermoord. Je laatste dagen van je leven (weken, maanden) breng je als slaaf, in onzekerheid door. Je enige doel in je leven is wraak, maar een heimelijke machtsstrijd binnen Rome betrekt je ook in haar web. Onschuldige slachtoffers zijn het gevolg (Cicero neeeee!) Ik zou ook niet in zijn schoenen willen staan.


avatar van PinheadRules

PinheadRules

  • 49 berichten
  • 257 stemmen

Dit is een geweldige film. Superspannend en het verhaal is leuk gevonden. Overtuigend acteerwerk, mooie settings en goede muziek. Naar mijn mening een van de indrukwekkendste films ooit.


avatar van rebelman

rebelman

  • 39 berichten
  • 1029 stemmen

Geweldig zo'n historisch epos .. en geweldige rol van Russel Crow die ook al in A Beautiful Mind laat zien wat een geweldige acteur hij is.

Opzwepende actie en zoals Prudh ( een beetje spoiling volgens mij ) opmerkt ik zou ook niet in zijn schoenen willen staan.


avatar van Brooklyn

Brooklyn

  • 1144 berichten
  • 1402 stemmen

cell schreef:

ik zou niet echt in zijn schoene willen staan

sandalen eerder


avatar van Disk

Disk

  • 394 berichten
  • 914 stemmen

Nee, Caligae eerder.


avatar van BoordAppel

BoordAppel

  • 14274 berichten
  • 3282 stemmen

En Gladiator.... ja, dat is gewoon te zot voor woorden, die film, ziet eruit als verklede 20e eeuwse mensen die een pakje antrekken en `romeinsje tijdje` spelen.
Dit alles kan ik niet uit deze film halen. Er is juist erg veel aandacht besteed aan de aankleding en alles komt authentiek over.
Het tweedimentionale SQUEEKY CLEAN GOED versus MAAR DAN OOK DOORDRENKT SLECHT is zo ontzettend hollywood en heeft verder niets te maken met de periode waarin de film zich afspeelt.
Bedoel je nu te zeggen dat Maximus dus SQUEEKY CLEAN GOED is en Commodus MAAR DAN OOK DOORDRENKT SLECHT?

Kan begrijpen dat je dat te Hollywood vind. Ik kon me er niet aan storen. Dat dat niets met de periode waarin deze film zich afspeelt te maken heeft is onzin. Net zoals nu had je toen goede en slechte mensen.

Ook een film als Caligula kan je gemakkelijk in een andere periode plaatsen.


avatar van mikey

mikey

  • 28993 berichten
  • 5142 stemmen

BoordAppel schreef:

Net zoals nu had je toen goede en slechte mensen.

In de romeinse tijd hadden ze natuurlijk een ander idee over goed en kwaad (dat was ook voor of tijdens christus). Wij christenen (ook al ben je atheist) zien in iemand als bijv. Nero een ziek en verdorven persoon (terecht hoor). Deze film geeft ook zo'n sterk oordeel over de keizer en ook over die tijd. Nu ken ik de film caligula niet, maar volgens Kabukiman wordt die film ongeveer verteld zoals de romeinen het zagen (toch?). Dus niet vanuit een christelijk perspectief. Dat zou inderdaad wat eerlijker zijn.


avatar van BoordAppel

BoordAppel

  • 14274 berichten
  • 3282 stemmen

Wij christenen (ook al ben je atheist) zien in iemand als bijv. Nero een ziek en verdorven persoon (terecht hoor).

De heidenen van toen waren ook niet zo blij met Nero hoor.

Nu ken ik de film caligula niet, maar volgens Kabukiman wordt die film ongeveer verteld zoals de romeinen het zagen (toch?). Dus niet vanuit een christelijk perspectief.

Dat zie ik er toch niet echt in. Voor zowel deze film als Caligula wordt er niet echt door christelijke of Romeinse ogen gekeken. De films zijn verder eigenlijk ook totaal niet te vergelijken.


avatar van [Preketero]

[Preketero]

  • 8531 berichten
  • 2450 stemmen

Geweldig hoe deze man iedereen kan verslaan ! 5 sterren