
What's New Pussycat (1965)
Alternatieve titel: Nog Wat Nieuws, Pussycat?
Verenigde Staten / Frankrijk
Komedie
108 minuten
geregisseerd door Clive Donner en Richard Talmadge
met Peter O'Toole, Peter Sellers en Romy Schneider
Michael James heeft een dwangmatige ziekte. Hij is gek op vrouwen. Hij wil trouw zijn aan zijn verloofde Carole, maar krijgt problemen omdat iedere vrouw die hij tegenkomt op hem verliefd wordt. Zijn psychiater Dr. Fassbender kan hem niet helpen omdat hij druk bezig is om één van zijn patiënten te verleiden die op haar beurt weer naar Michael lonkt. Een ramp doet zich voor als alle betrokken personen in hetzelfde hotel inchecken en niet op de hoogte zijn van elkaars aanwezigheid.
Trailer
https://www.youtube.com/watch?v=_QdV4w7Rljo
Wanneer je deze, als ook andere ingevoegde media op de site wilt zien, dan moet je hier even toestemming voor geven.
Met het tonen hiervan wordt er mogelijk door een andere partij cookies geplaatst en/of wordt je ip-adres geregistreerd, zonder dat MovieMeter hier invloed op heeft. Lees ons privacybeleid voor meer informatie over hoe MovieMeter met je privacy omgaat.
Links
Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op AmazonIMDb (6,2 / 9505)trailer (YouTube)boek (BoekMeter)filmscore (MusicMeter)
Allen, O'Toole , Sellers , Ursula Andrews, Romy Schneider. Geschreven door Woody Allen en met de muziek van Burt Bacharach.

Het is lang geleden dat ik de film gezien heb. Ben toen in de pauze weg gegaan. Gebeurt zelden. Moet de film nog maar eens zien. Misschien kan ik het nu beter waarderen.
Ik vind hem ook niet al te best!
heb de dvd gekeken maar had wel het idee om hem uit te zetten.
2.5


Gewoon totale anarchie dit! Misschien niet al te best, maar vanwege de geniale stukjes tussendoor toch zeer de moeite. Voor Woody Allen die in zijn eentje aan een tafeltje midden op het strand zit. Of die duitse Walkyre met dat achtergrondmuziekje steeds

Met uitzondering van het genoemde strand (hij zit gewoon aan de Seine in Parijs - inspiratie voor Everyonde Says I Love You schoot gelijk door mijn hoofd) klopt dit met mjin reactie: totale anarchie!
Er waren minstens net zoveel grappen niet als wel geslaagd, maar ik moet toegeven ik ben af en toe in een schaterlach uitgebarsten. Maar als je niet van Peter Sellers met (Duitse) accenten houdt (denk vooral aan Dr. Merkwürdigkeitsliebe) kun je maar beter wegblijven. Het was net of Prins Bernhard was ingevlogen!
Ursula Andress heeft in deze film, net als bij de eerste James Bond een verwoestend spectaculaire entree. En ook de andere dames zijn nogal wulps. Romy Schneider haatte deze film. En dat is wel te begrijpen, ze heeft de meest kuise en daardoor meest ondankbare rol in de film.
Toch een stukje filmgeschiedenis: het debuut van Woody Allen (ook naar een script van Woody Allen). Vooral de eerste dialoog in de film is al typisch Woody. En de combinatie AllenSellers en SellersSchneider zijn natuurlijk geweldig. Uniek!
Al lees ik hier boven dat Schneider zelf niet tevreden moet zijn geweest met deze film, ik vond juist dat zij een bijzonder goede prestatie levert. Net als alle anderen trouwens.
3* voor de film en het verhaal en een halfje extra voor het hilarische einde met de karts. Ik vond dat stuk welliswaar niet helemaal bij de rest van de film passen. De overgang er naar toe kwam zelfs een beetje geforceerd over. Maar de uitbundige slapstick zorgt voor een fijne ontlading, zo aan het einde van het verhaal.
Leuk om een keertje te zien, maar geen hoogvlieger. Enkele komische situaties, maar het geheel rammelt wat.
Met uitzondering van het genoemde strand (hij zit gewoon aan de Seine in Parijs - inspiratie voor Everyonde Says I Love You schoot gelijk door mijn hoofd) klopt dit met mjin reactie: totale anarchie!
de finale betuigt inderdaad van Woody's liefde voor de Marx Brothers (denk aan de 'stateroom' scene in A Night at the Opera


Woody´s - dat zijn ze bijna allemaal heb ik bekeken én er
mijn mening over geschreven (heb ze ook alle achtendertig
op dvd natuurlijk). In alfabetische volgorde ga ik ze op MM
zetten, zo objectief als maar mogelijk is, dit voor de Woody
Allen fanaten, maar ook voor hen die Woody nog niet kennen.
Hier gaan we:
Niet "van" maar "met en geschreven" door Woody allen.
Nah!! What´s Up Doc? Geen ‘meesterlijke komedie’ zoals sommigen ons willen doen geloven. Geen ‘prettig gestoorde’ acties. Niks van dit alles. ‘Doldwaze Capriolen?’ Vergeet het. Slappe rommel en kinderachtig gedoe die je uit verveling de aan/uit knop doet gebruiken. Alleen voor verzamelaars van Woody Allen parafernalia. ‘Ik’ maar weeral eens.
Heb de film in 1967 (yep) voor het eerst gezien. 41 jaar later ... en wat blijkt? Griezelig slecht. Woody zit hier werkelijk - dat zág je - in een embryonale fase zijn ding te doen. Met toegeknepen billen zag ik hoe Woody afgrijselijk slecht stond te acteren! Da´s geen verwijt maar een vaststelling. Maar alla, ik zal het goed maken:
Zijn films, allemaal zijn op z´n minst:
"heelijk, schaamteloos emotioneel, relaxed, en kwaadaardig doordrongen van een boosaardige goedheid."
Films die ik maar niet te pakken krijg:
Compagnie man
Lights keep me compagnie
A Soldiers daugther never cries
Stardust Memorie
Crimes and Misdemeanors
King Lear
The Impostors
Confucius sluit af met:
"Hij die zijn bronnen goed kan verbergen heeft het geheim van de creativiteit ontdekt"
Verder vond ik het - ondanks de sterren - nogal afzien deze film. John Lanting zou hier trouwens in zijn element zijn geweest.
Ook het intro was erg leuk en creatief gemaakt en past goed bij de rest van de film,
Einde is vrij standaard, maar wel leuk

1 van de betere comedy-klassiekers! 4 sterren!
Grappig om aan het eind even zangeres Francoise Hardy te zien (ik herkende haar direct, hoewel ze geen credits kreeg).
Ah ja, ik dacht even dat het Jane Birkin was.
Verder is het leuk om deze typische 60s-film met bijbehorende cast, sfeer en muziek te zien, maar het verhaal en hele gebeuren wordt na een tijdje wel een beetje vermoeiend. Lijkt snel opgenomen met nodige improvisatie.
De humor is niet echt veel Woody Allen teksten (afgezien van zijn eigen rolletje), maar meer situaties als Bananas en het culmineert allemaal in een soort Fawlty Towers gebeuren...
Peter Sellers wel weer onweerstaanbaar en ook de dames leuk om naar te kijken.
Verder redelijk vermakelijk.
Er zijn ook wel leuke scenes maar het gaat nogal op en neer qua niveau , de dames zijn het aankijken zeker waard maar dat alleen is natuurlijk niet voldoende .
Redelijk soms wel grappig maar te vaak ook niet echt .