Genre: Actie / Komedie
Speelduur: 117 minuten
Oorsprong:
Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten
Geregisseerd door: Matthew Vaughn
Met onder meer: Aaron Taylor-Johnson, Christopher Mintz-Plasse en Chloë Grace Moretz
IMDb beoordeling:
7,6 (618.703)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 15 april 2010
On Demand:
Bekijk via Videoland
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Kick-Ass
"Shut up. Kick-ass."
Dave is een sul op de middelbare school, heeft weinig vrienden, leeft alleen met zijn vader en is een enorme fan van stripboeken. Op een dag besluit hij dat hij een superheld wil worden, net als in één van zijn stripboeken. Probleem is echter dat hij geen superkrachten heeft en gedoemd lijkt om te mislukken. Zijn zelfgemaakte pak en bravoure kunnen daarom niet voorkomen dat hij in zijn eerste confrontaties met echte criminelen een flink pak slaag krijgt. Op zijn pad ontmoet hij echter enkele bijzondere medestanders.
Externe links
Acteurs en actrices
Dave Lizewski / Kick-Ass
Mindy Macready / Hit Girl
Damon Macready / Big Daddy
Katie Deauxma
Frank D'Amico
Mrs. Zane
Chris D'Amico / Red Mist
Mrs. Lizewski
Sergeant Marcus Williams
Detective Gigante
Video's en trailers
Reviews & comments
canciser
-
- 938 berichten
- 558 stemmen
Heb hem gisteren weer gezien. En hij voelt zelfs een stukje beter aan als toen ik hem voor het eerst zag. Deze ga ik zeker kopen, top film.
barcam
-
- 910 berichten
- 896 stemmen
Zeer leuk vermaak moet over de top geweld en massa's ketchup. Ook fantastische achtergrondmuziek met o.a. Primal Scream, The Prodigy, Ennio Morricone. Alles is zeer flitsend gemonteerd en ook hier en daar mooie animaties tussen. Een verademing in het "superhelden-genre".
JSPR_G
-
- 142 berichten
- 625 stemmen
Ik ben normaal niet zo'n heldenfilm-liefhebber, maar deze film is echt goed. Het is een leuk concept, superhelden zonder superkrachten. Het is vooral Hit-Girl die deze film zo leuk maakt. Wat een meisje!
In de laatste actie-scène doet ze enkele zalige moves, echt super!
Goede soundtrack ook, met onder andere Omen en Stand Up van The Prodigy.
Leuke film, toch wel een aanrader, maar ik vrees dat het vervolg meer in de richting van de typische heldenfilms gaat evolueren..
4*
wsl107
-
- 6 berichten
- 6 stemmen
hoe heet het liedje eigenlijk dat zich afspeelt als kick-ass over het dak wil springen?
Qar
-
- 228 berichten
- 1509 stemmen
Ik neem aan dat je deze bedoelt: YouTube - Kick Ass Score Track 7 Roof Jump
wsl107
-
- 6 berichten
- 6 stemmen
Ja, bedankt Qar.
Ik wist namelijk niet dat er een score was en ik vond alleen de soundtrack. En daar ontbraken een aantal dingen van de film.
Maar deze bedoelde ik.
Hartelijk bedankt.
Angrod_Pallanén
-
- 6687 berichten
- 1042 stemmen
Ietwat teleurstellend.
'Kick-Ass' is een geschikte titel wat betreft de actiescènes, de zelfspot en de anti-helden. Toch wil de film serieuzer genomen worden dan noodzakelijk wat het eindproduct een stuk minder interessant maakt.
Want tussen de gave scènes met een allesvernietigende Chloe Moretz en Cage's eerste leuke rol, probeert de film ons toch bij te brengen dat iedereen een held kan en misschien wel moet zijn. We helpen wildvreemde immers niet al zouden we het kunnen en criminelen kunnen hun gang gaan. Allemaal goed en wel, maar ik kijk deze film omdat ik het superheldengenre in een frisser licht wil zien.
Wat overblijft is een leuke tienerversie van de standaard superhelden. In plaats van zichzelf boven alle serieuze helden te plaatsen wil de film ze allemaal belachelijk maken, maar toch vooral ook zijn. Het geeft het geheel een onnodig sentimenteel laagje en dan is alles al een stuk minder "kick-ass".
3,0
Jozz
-
- 205 berichten
- 204 stemmen
Geweldig! Zo moet een parodie zijn
. Humor, actie en een goede cast. Wat willen we nog meer. Ik heb genoten van deze film. Vooral Big Daddy en Hit-Girl zijn prachtige personages, zeer sterk neergezet door Cage (leuke rol van hem) en Moretz (hulde! Op je 13e zo'n stoere rol neerzetten). Oja, leuke muziekkeuze trouwens!
Kick Ass is een topfilm. Ik kijk al uit naar deel 2, al lijkt het me lastiger om dan nog verrassend uit de hoek te komen.
88Fabian
-
- 1527 berichten
- 0 stemmen
De humor in deze film had veel leuker gekunt,het is nu veels te nerdy.
En dat hebben we wel genoeg door onze strot geduwd gekregen toch?.
Joe-K
-
- 210 berichten
- 125 stemmen
De humor in deze film had veel leuker gekunt,het is nu veels te nerdy.
En dat hebben we wel genoeg door onze strot geduwd gekregen toch?.
Misschien, maar dat wil niet zeggen dat het niet grappig is. Ik vond de film echt super leuk. Gewoon droge humor, of 'nerdy' humor. Prima actie, humor en verhaal. Vernieuwend is anders, maar dat bederft de pret niet. Van mij mogen er nog veel meer van dit soort films komen. Blijf ze altijd leuk vinden. Deze film schopte zeker wel kont!
4*
xzaz
-
- 104 berichten
- 116 stemmen
De humor in deze film had veel leuker gekunt,het is nu veels te nerdy.
En dat hebben we wel genoeg door onze strot geduwd gekregen toch?.
proxihox
-
- 14 berichten
- 40 stemmen
Wat een heerlijke film.In het begin dacht ik in een slechte b film wereld terecht te zijn gekomen maar wat wordt dat recht gezet gaande de film.Top vermaak....
breedbeeld
-
- 468 berichten
- 621 stemmen
Heb denk ik vijf minuten in een deuk gelegen van het lachen na de eerste scene van HG. Totaal onverwacht begin en dan de hele scene. Helemaal eweldig. De grappen daarna zijn dan spaarzaam en het duurt even tot de slotactie van HG maar die is dan weer top ( kleine dingen zoals het handgebaar na het checken van de halsslagader ) kan ik zeer waarderen.
Had hem wellicht geneens gekeken maar de positieve geluiden maakte me nieuwsgierig.
Heb me prima vermaakt.
Theunissen
-
- 12276 berichten
- 5517 stemmen
Verwachte eigenlijk een kinderachtige film maar dat viel gelukkig wel mee (natuurlijk hoefde dat gedoe met zijn vriendin er voor mij niet in). De opening van de film was leuk en grappig en tot ongeveer de 50e minuut was de film goed. Daarna zakte de film wat weg maar kwam op het einde weer sterk terug. Hit-Girl was natuurlijk het leukste karakter in deze film en werd ook goed en leuk gespeeld door Chloe Moretz. De rol van Mark Strong als een soort maffia-baas was ook best goed. De rol van Nicolas Cage vond ik minder (hoewel hij zeker niet slecht was) en de rol van Christopher Mintz-Plasse als Red-mist sloeg gewoon nergens op.
Er zit in de film best veel geweld (soms best grof) en er zit ook de nodige humor in waardoor de film al met al goed te kijken is.
van duijn
-
- 935 berichten
- 845 stemmen
Red mist keert trouwens wel terug in de volgende kick-ass film.
Hoop dat Hit-Girl dan weer net zo grappig is als in deze.
Cherry (L)
-
- 86 berichten
- 66 stemmen
[quote]van duijn schreef:
Red mist keert trouwens wel terug in de volgende kick-ass film.
quote]
Ja,hij keert een soort van terug, maar dan onder een andere naam : 'The Motherfucker'.
eclipx
-
- 81 berichten
- 0 stemmen
Wat een film! Echt prachtig, precies een action-superhero-paradie gefilmd op tarantino zijn stijl. Verhaal is echt subliem, er zit vanalles in; humor, liefde, emoties, actie, gore, teens. Ook qua soundtrack en de muziek bij de scenes zijn echt daverend goed! Ik krijg er rillingen van 
Film is eigenlijk een mix van spiderman, superhero movie, een highschool movie, kill bill en pulp fiction.
Echt de moeite waard!! 5/5
lucdec
-
- 17 berichten
- 2 stemmen
Totaal mijn genre niet.
Ben gestopt na een kwartiertje kijken.
Totaal ongeschikt voor jeugdige kijkers vind ik
planet_of_death
-
- 3962 berichten
- 178 stemmen
Wat een film! Echt prachtig, precies een action-superhero-paradie gefilmd op tarantino zijn stijl. Verhaal is echt subliem, er zit vanalles in; humor, liefde, emoties, actie, gore, teens. Ook qua soundtrack en de muziek bij de scenes zijn echt daverend goed! Ik krijg er rillingen van 
Film is eigenlijk een mix van spiderman, superhero movie, een highschool movie, kill bill en pulp fiction.
Echt de moeite waard!! 5/5
Dan ben ik wel beniewd welke elementen er van Pulp Fiction in zitten.
eclipx
-
- 81 berichten
- 0 stemmen
Dan ben ik wel beniewd welke elementen er van Pulp Fiction in zitten.
De shootouts?
JigSaw_Doll
-
- 413 berichten
- 627 stemmen
Totaal ongeschikt voor jeugdige kijkers vind ik
Juist de doelgroep die deze film zeer leuk zouden vinden 
Ouder dan 13 jaar zou ik zeggen.
JacoBaco
-
- 10573 berichten
- 2409 stemmen
Pulp Fiction is nou juist zo'n film die veel elementen heeft overgenomen uit de pulp literatuur. Tarantino neemt sommige dingen letterlijk over. De grote inspiratiebron voor Pulp Fiction was het Black Mask magazine.
Maar je zou misschien kunnen zeggen dat wat Tarantino voor het misdaad genre deed, dat doet Kick-Ass nu voor het comic genre.
Fox McCloud
-
- 951 berichten
- 841 stemmen
Vette film.
Kick-Ass is geen superhelden film zoals we die kennen. Integendeel, Kick-Ass doorbreekt alle regels van een standaard stripheldenepos en steekt met een vette knipoog de draak met vele andere hoogvliegers uit de het genre.
Kick-Ass is van alle markten thuis. Briljante humor wordt in een rap tempo afgewisseld met harde, rauwe actie. Het eerste half uur voerde komedie de boventoon. Ik vond het geheel een beetje lauw, want ik had meer actie verwacht,maar toen Hit-Girl en Big Daddy voor het eerst in beeld kwamen zag ik al snel dat de film een kant op ging die mij allezinds beviel.
De grootste troef van Kick-Ass is zijn briljante cast. Aaron Johnson neemt de rol van de beginnende, stuntelige held op zich. Cage die van cranky superheldpapa. Maar het is Chloë Moretz die de show steelt. Geniaal hoe dit 11-jarige meisje zo een sterke rol weet neer te zetten. Hands down
.
Bizarre momenten, veel over-the-top actie en vooral veel humor. Daar zit deze film vol mee. Jammer genoeg was de film niet op alle punten sterk. Het verhaal kwam vrij traag op gang. Op sommige momenten zakte de film wat in, met name in het middendeel. Het clichématige liefdesverhaaltje tussen Kate en Dave had van mij ook niet gehoefd. De muziek wel okay, maar wist me niet echt te pakken. Dit alles houd me af van een hogere beoordeling.
Zeer vermakelijk, maar als geheel erg onevenwichtig.
4,0*
Fox McCloud
-
- 951 berichten
- 841 stemmen
Ik lees net dat er al wordt gesproken over een vervolg: Kick-Ass 2: Balls to the Wall. Ik ben benieuwd.
Baggerman
-
- 10840 berichten
- 8286 stemmen
Zowaar vond ik de film amusant, vooral het eerste uur, waarna het een beetje verzandt in een standaard gebeuren. Voor de rest lijdt de film erg onder de - hoe zal ik het noemen- 'Karate Kid'-kwaal, waarmee ik bedoel dat mensen volledig in elkaar worden gemept en twee minuten later flierenfluitend weer weglopen.
Ik zou bijna zeggen: dáár ben ik nu echt te oud voor, dat soort onzin!', ware het niet dat ik me daar als kind bij Karate Kid-achtige films óók al aan ergerde!
De rol van Moretz is inderdaad leuk, hààr acteren is helaas van het niveau 'elf-jarige-die-niet-kan-acteren'. Cage's acteerwerk van het niveau '46-jarige-en-ik-kan-nog-steeds-niet acteren'
Kick-ass zelf lijkt wel errug veel op Harry Potter, maar liet wel degelijk acteerwerk zien.
Maar gelukkig wel gelachen en genoten van sommige scènes. Die waarin Moretz haar entree maakt als superheld is wel memorabel.
Partyboooi
-
- 798 berichten
- 1404 stemmen
Wist niet wat ik moest verwachten en werd aangenaam verrast in het begin. Vooral toen er ineens doden gingen vallen, wat een beetje onverwachts kwam, maar erg cool in beeld gebracht. Helaas eindigt de film te serieus wat niet echt past bij wat ervoor allemaal gebeurde. Al met al erg vermakelijk.
4
Pre- en sequels

Kick-Ass 2
2013
273 reacties
Gerelateerd nieuws

'De nieuwe James Bond is gekozen': van deze hoofdrollen kun je Aaron Taylor-Johnson kennen
Bekijk ook

The Dark Knight
Actie / Misdaad, 2008
7.908 reacties

Titanic
Romantiek / Drama, 1997
4.999 reacties

Anvil: The Story of Anvil
Documentaire / Muziek, 2008
98 reacties

The Hangover
Komedie, 2009
1.716 reacties

Taken
Actie / Thriller, 2008
1.747 reacties

El Orfanato
Horror / Mystery, 2007
508 reacties
Gerelateerde tags
crime fightergeheime identiteitheldstripboeksuperheldgebaseerd op stripmoordmysteriedonkere komediemaffiaredtienergeweldfamilierealismmist adventurerrookieaanpassingyoung heroes young adultcriminal heroesunlikely heroes heroeskickass pretending to be gayteen
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









