• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.536 films
  • 12.249 series
  • 34.035 seizoenen
  • 647.938 acteurs
  • 199.147 gebruikers
  • 9.381.030 stemmen
Avatar
 
banner banner

Dunkirk (2017)

Oorlog | 106 minuten
3,47 2.553 stemmen

Genre: Oorlog

Speelduur: 106 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten / Frankrijk / Nederland

Geregisseerd door: Christopher Nolan

Met onder meer: Fionn Whitehead, Tom Glynn-Carney en Jack Lowden

IMDb beoordeling: 7,8 (798.961)

Gesproken taal: Engels, Frans en Duits

Releasedatum: 20 juli 2017

Plot Dunkirk

"Survival is Victory"

De film vertelt het verhaal van de evacuatie van geallieerde troepen uit Duinkerken in 1940. Tijdens de Slag om Frankrijk werden Belgische, Britse en Franse soldaten door het Duitse leger vastgehouden op het strand en in de haven.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van timmienoelie

timmienoelie

  • 1518 berichten
  • 4265 stemmen

Zal eerder aan hem liggen dan aan de film.


avatar van martijn011

martijn011

  • 2034 berichten
  • 1309 stemmen

Rob Engelhart schreef:

Ik weet het niet meer.

Ben heel wat films gewent.

Ga ik na 25 jaar eens naar de bios

val ik bijna in slaap. ?

Jezelf geregistreerd om dit te melden


avatar van Bobby Briggs

Bobby Briggs

  • 213 berichten
  • 7997 stemmen

Deze film is veel te luid !


avatar van timmienoelie

timmienoelie

  • 1518 berichten
  • 4265 stemmen

Geen oog dicht gedaan.


avatar van mjk87

mjk87 (moderator films)

  • 14544 berichten
  • 4522 stemmen

Arri schreef:

(quote)

600 miljoen zou elke studio voor tekenen. Bedenk even: het is een relatief onbekend verhaal (waar geen Amerikanen in voorkomen), een experimentele structuur, een grotendeels onbekende cast, sluit niet aan op een bestaande franchise, heeft een release in Juli + het is een oorlogsfilm, wat niet heel populair meer is (in tegenstelling tot het sci-fi genre waar Interstellar slim op inspeelde).

Het is nu al de best draaiende niet-francische film van dit jaar. Zegt genoeg over het huidige filmlandschap

Ook heel belangrijk, het budget voor deze film was een stuk lager dan alle vorige films van Nolan. Geschat draait deze film bij de 200 miljoen al break-even, wat laag is en nu allang binnen. En dan is de Chinese release pas in september. China was voor Interstellar verantwoordelijk voor 25% van de buitenlandse boxoffice.

Ja, op zich als je het zo bekijkt. Misschien vergelijk ik het te veel met de blockbusters die Nolan weleens heeft afgeleverd maar ook andere superheldenfilms anno nu. En dat deze film winst gaat draaien is volkomen helder met zo'n laag budget.

Ben wel benieuwd naar China, daar zal men allicht minder geïnteresseerd zijn in de oorlog in Europa. Minder dan in een sciencefiction in ieder geval.


avatar van The Oceanic Six

The Oceanic Six

  • 60517 berichten
  • 4107 stemmen

Arri schreef:

Ik heb heel wat fantasie en inlevingsvermogen, dat denk ik in elk geval, maar ik kan mij gewoon echt niet voorstellen hoe je bij deze film in slaap kan vallen.

Dit ja. Wie dit roept zit gewoon te liegen. Alleen al vanwege het overdonderende geluid kan je niet eens in slaap vallen. Daarbij is de film kort van speelduur en bepaald niet saai, al is dat laatste uiteraard mijn mening en geen feit.


avatar van stoffig

stoffig

  • 4 berichten
  • 3 stemmen

Mijn hoge verwachtingen niet waargemaakt. Mooi hoe de Engelse kant door de ogen van de schipper van het jachtje verteld wordt. Geweldige opnamen van de luchtgevechten met zelfs een vliegende Heinkel. Vliegen die nog? Met de computer gedaan? In ieder geval wel goed gedaan dan! Aan de andere kant zie je dan slechts in de verte en geen detail opnamen van de Stuka's. Die onevenwichtigheid begon me te storen. Detailopnamen in de Engelse cockpit, waarom dan niet in de Duitse? En waren er maar 4 vliegtuigen tegelijk boven Duinkerken operationeel? Mooie opnamen op de pier van wachtende Engelsen. Het volgende shot over het strand zie je sporadisch een rijtje Engelsen wachten. Het strand zag er gewoon leeg uit! Hoe massaal en chaotisch het er op het strand moet hebben uitgezien, hoe leeg het was tijdens de breedte/hoogte shots. Ook de zee zag er pijnlijk leeg uit. Kortom, mooie intense shots, maar deze film krijgt geen plaats in mijn favoriete top 3 oorlogsfilms. Wat staat trouwens het geluid van IMAX Rotterdam belachelijk hard. More is less in dit geval!


avatar van Bélon

Bélon

  • 1795 berichten
  • 0 stemmen

@ Ajax&Litmanen1

Hoho.

Rob Engelhart schreef:

Ik weet het niet meer.

Ben heel wat films gewent.

Ga ik na 25 jaar eens naar de bios

val ik bijna in slaap. ?

Keyword is hier bijna. Ik moest trouwens ook een metgezel even wakker porren. Ik kan mij voorstellen dat deze film nogal hypnotiserend/repetitief kan werken en zelfs ondanks hard geluid zeker een al moe persoon (even) kan indommelen. Ik val ook wel eens even weg bij een film (zeker in warme zalen bij de wat tragere arthouse films).


avatar van Uier

Uier

  • 2006 berichten
  • 3749 stemmen

Kunst. Nolan laat wederom zien uit welk hout hij gesneden is en levert met Dunkirk een ontzettend intense en realistische weergave van de evacuatie af. Cinematografisch top-notch, met een beklemmende score van Zimmer die constant het dreigende gevaar reflecteert. Fantastisch in de bioscoop (dolby atmos), maar ik verwacht ook dat een herziening voor de buis een stuk minder krachtig zal overkomen.

Genoten van deze claustrofobische en atypische oorlogsfilm en Nolan laat wederom zien dat hij bij de grootste filmmakers hoort.

4.5*


avatar van Arri

Arri

  • 913 berichten
  • 350 stemmen

stoffig schreef:

Geweldige opnamen van de luchtgevechten met zelfs een vliegende Heinkel. Vliegen die nog? Met de computer gedaan? In ieder geval wel goed gedaan dan!

Radiografisch schaalmodel.


avatar van Drs. DAJA

Drs. DAJA

  • 4355 berichten
  • 4515 stemmen

JacoBaco schreef:
Massale afslachting Drs. DAJA..

Ja dat klopt...Dan is het vreemd dat er voor 99% geen bloed te zien is. Een soldaat krijgt de bom nog net niet op zijn hoofd, zo dichtbij slaat hij in. En wanneer een lichaam door de explosie 1,5 meter omhoog vliegt, dan blijft er sowieso niet veel van heel. Maar hier zou hij het in principe nog overleeft kunnen hebben.

En nee, het had van mij ook geen 2e Hacksaw Ridge of SPR hoeven zijn!


De film kiest heel duidelijk voor de perspectieven van de personages die we volgen. Als er drie meter naast je een kleine bom ontplofd hoeft er net gelijk het bloed je om de oren te vliegen. Vrienden van me hebben in oorlogsgebieden gefilmd en ik ken verhalen van kogels en granaten die letterlijk langs de oren vlogen waarbij het eigenlijk alleen het geluid was waardoor ze door hadden dat er iets gebeurde. Je kunt zeggen wat je wil van Dunkirk maar het gevaar en realisme zit hem absoluut in het geluid.

Ik sprak een paar weken terug overigens de producent van deze film; de mate van extra werk die ze hadden omdat Christopher Nolan een purist is op het gebied van authenticiteit is gigantisch. Ik denk niet dat ik een tweede wereldoorlogs-film ken die daar zo veel moeite in heeft zitten als deze.


avatar van Zwolle84

Zwolle84

  • 8022 berichten
  • 0 stemmen

Drs. DAJA schreef:

(quote)

Je kunt zeggen wat je wil van Dunkirk maar het gevaar en realisme zit hem absoluut in het geluid.

Hoorden je vrienden dan ook van die loeiharde muziek op het slagveld?


avatar van Basto

Basto

  • 11976 berichten
  • 7419 stemmen

Drs. DAJA schreef:

(quote)

De film kiest heel duidelijk voor de perspectieven van de personages die we volgen. Als er drie meter naast je een kleine bom ontplofd hoeft er net gelijk het bloed je om de oren te vliegen. Vrienden van me hebben in oorlogsgebieden gefilmd en ik ken verhalen van kogels en granaten die letterlijk langs de oren vlogen waarbij het eigenlijk alleen het geluid was waardoor ze door hadden dat er iets gebeurde. Je kunt zeggen wat je wil van Dunkirk maar het gevaar en realisme zit hem absoluut in het geluid.

Ik sprak een paar weken terug overigens de producent van deze film; de mate van extra werk die ze hadden omdat Christopher Nolan een purist is op het gebied van authenticiteit is gigantisch. Ik denk niet dat ik een tweede wereldoorlogs-film ken die daar zo veel moeite in heeft zitten als deze.

Ik denk dat Saving Private Ryan het oorlogsgevoel en de realiteit veel dichter benaderd. Daarbij is Dunkirk edn enorm gestyleerde film. Vind het daardoor al totaal niet realstisch. Om het maar niet te hebben over de zinkende boot, waarbij iedereen tot aan de heupen in het water staat en men discussieerd over het overboord zetten van één fransman waardoor de boot weer zou gaan drijven. Ronduit absurd. Te meer dat de boot later in de film plots wel weer drijft.

Nee, laten we nu niet de term 'realisme' in de discussie over deze film betrekken. Daar ligt de kracht ook niet.


avatar van Drs. DAJA

Drs. DAJA

  • 4355 berichten
  • 4515 stemmen

Zwolle84 schreef:

(quote)

Hoorden je vrienden dan ook van die loeiharde muziek op het slagveld?

In hun hoofd speelde zich inderdaad muziek af.

En ook dat perspectief kun je laten horen/zien in een film.


avatar van -LvB-

-LvB-

  • 306 berichten
  • 554 stemmen

Zwolle84 schreef:

John Milton

Maar dit was geen IMAX hè. Ik bedoelde met mijn bericht: misschien maakt dat dan verschil en heb je met IMAX die ervaring wél.

Klappen in de bios blijft trouwens een triest fenomeen, tenzij het een première is en de regisseur in de zaal zit. Staat voor mij ongeveer gelijk aan applaudisseren wanneer je vliegtuig landt.

Haha ben het hier helemaal mee eens. Bezoek trouwens de laatste jaren zoveel mogelijk ochtend/middag voorstellingen,lekker rustig en weinig risico op dit soort rare praktijken


avatar van Arri

Arri

  • 913 berichten
  • 350 stemmen

Rare praktijken, ach het is maar hoe je in het leven staat.


avatar van rep_robert

rep_robert

  • 27517 berichten
  • 4086 stemmen

The Oceanic Six schreef:

(quote)

Dit ja. Wie dit roept zit gewoon te liegen. Alleen al vanwege het overdonderende geluid kan je niet eens in slaap vallen. Daarbij is de film kort van speelduur en bepaald niet saai, al is dat laatste uiteraard mijn mening en geen feit.

Ik ben bij Drive ook in de bios in slaap gevallen. Top 10 film voor mij. Oke het scheelt dat het mn derde biosbezoekje was en ik de avond ervoor niet geslapen had Maar het is zeker mogelijk!


avatar van Richardus

Richardus

  • 2130 berichten
  • 1198 stemmen

The Oceanic Six schreef:

(quote)

Dit ja. Wie dit roept zit gewoon te liegen. Alleen al vanwege het overdonderende geluid kan je niet eens in slaap vallen.

Mwah, ik heb bij keiharde metalconcerten zitten slapen, lukt best.


avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2407 stemmen

Drs. DAJA schreef:

(quote)

Als er drie meter naast je een kleine bom ontploft hoeft er niet gelijk het bloed je om de oren te vliegen.

Het gaat erom dat er vrijwel geen bloed te zien is. En gezien een aantal scènes is bloed onvermijdelijk. Het voorbeeld van de bom op het strand en soldaten worden doorzeeft met kogels uit een Duits gevechtsvliegtuig. (Messerspit?) En geen spatje bloed. Wat mij betreft onmogelijk.

En wat de muziek betreft. Dat blijft over de top en zeer storend. We zien (begin van de film) mensen die zich klaarmaken om te vertrekken richting Dunkirk. Waarom daar dan de meest verschrikkelijke harde muziek voor gebruikt wordt, blijft mij een raadsel. Bovendien was het niet spannend. Hetzelfde geldt voor de brancard scène. Voor de twee soldaten was dat ongetwijfeld spannend, maar daar heb ik geen over de top muziek voor nodig om dat te begrijpen. Het irriteerde vooral. Spannende muziek oké, maar waarom zo hard en ook nog een minuut of 8 lang. En mensen die vertrekken vanuit een haven is gewoon niet spannend. Ja, er liepen politieagenten op de kade. Nou nou, het zweet brak mij uit zo spannend. Nee... Het was vooral misleidend en afleidend.


avatar van Leno

Leno

  • 5921 berichten
  • 4408 stemmen

Nolan gooit het over een andere boeg maar laat zien gewoon een fantastisch regisseur te zijn. Normaal gesproken leef je mee met de karakters, zorgen die voor de spanning en emotie. Hier gebeurt dat hoofdzakelijk met beelden. Op een gegeven moment krijgt mr. Dawson een prominente rol en zorgt voor een 'human touch'. Dit heeft de film ook wel nodig.

Toch blijven de beelden boekdelen spreken. De cinematografie en muziek, perfect passend bij de (steeds opbouwende) dreiging, zijn uitstekend.

Deze film in de bioscoop kijken heeft zeker meerwaarde, thuis zal het een andere ervaring zijn.


avatar van maccow

maccow

  • 7 berichten
  • 7 stemmen

Gisteren in Vue Eindhoven gezien. Visueel zeer indrukwekkend. Dit verhaal op een bijzondere manier weergegeven. Zeer de moeite waard om te gaan bekijken.


avatar van Donkerwoud

Donkerwoud

  • 8673 berichten
  • 3946 stemmen

Nolan overtreft zichzelf. Mag de man voorheen vooral behapbare plots geschreven/geregisseerd hebben met veel plot exposition en uitleggerige dialogen, maar met 'Dunkirk' (2017) zet hij voor het eerst in zijn carrière een visueel overrompelende, tactiele ervaring neer. Het is een wagneriaans (bijna mythisch) epos waarin een scala aan menselijke emoties wordt verbeeld. Kinderlijke fascinatie naar de kracht en impact van monstrueuze vernietigingsmachines als oorlogsschepen, U-boten en vliegtuigen. De beklemming van groepen jonge mannen die als ratten in de val zitten, terwijl hun camaraderie en heldenmoed in het niet vallen bij een ordinaire geluksfactor. Het is zowel een nationalistische film als dat het kritiek levert op nationalistisch denken, door steeds die wrange vraag te stellen: is het de prijs van individuele opoffering waard om onderdeel te zijn van dat allesverslindende oorlogssysteem?


avatar van de grunt

de grunt

  • 4336 berichten
  • 1577 stemmen

Een nieuwe hoogvlieger in de MM top 250 is geboren.

Klasse Nolan


avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2407 stemmen

Nee niet geboren.. In de maak. Over 2 jaar weten we het zeker. Zal vast wel lukken ja.


avatar van Nicolage Rico

Nicolage Rico

  • 20220 berichten
  • 2365 stemmen

Dat is toch wel voor 99,9% zeker dat Dunkirk een plaatsje in de top 250 gaat bemachtigen. Maar geen hoogvlieger in die top 250 - wellicht een plek in de top 100.


avatar van John Milton

John Milton

  • 24233 berichten
  • 13405 stemmen

Built around a score by composer Hans Zimmer, Dunkirk hardly ever slows down from start to finish. And a lot of that has to do with how Zimmer uses an auditory illusion caused by Shepard tones.

lees verder: The sound illusion that makes Dunkirk so intense - Vox


avatar van Alastor

Alastor

  • 2634 berichten
  • 3018 stemmen

Cool! Je kunt zelf Hans Zimmer spelen via de Binaural Shepard Tone Generator.


avatar van martijn011

martijn011

  • 2034 berichten
  • 1309 stemmen

Nicolage Rico schreef:

Dat is toch wel voor 99,9% zeker dat Dunkirk een plaatsje in de top 250 gaat bemachtigen. Maar geen hoogvlieger in die top 250 - wellicht een plek in de top 100.

Ik denk niet dat Dunkirk in de top 100 komt. Zit er nu nog maar 0.2 boven en de film is deze week behoorlijk gezakt. Komt nog bij dat degenen die de film gaan zien op BluRay of DVD waarschijnlijk ook wat lager gaan stemmen omdat dit toch wel het best tot z'n recht komt op een groot scherm.

We zullen zien.


avatar van Nicolage Rico

Nicolage Rico

  • 20220 berichten
  • 2365 stemmen

O nee, top 100 gaat-ie niet halen. Dacht dat de nr. 100 op 3,83 stond.


avatar van JacoBaco

JacoBaco

  • 10573 berichten
  • 2407 stemmen

3,89/3,90