

Genre: Misdaad / Drama
Speelduur: 115 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: Martin McDonagh
Met onder meer: Frances McDormand, Woody Harrelson en Sam Rockwell
IMDb beoordeling:
8,1 (536.163)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 11 januari 2018
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Disney+
Bekijk via Google Play
Bekijk via meJane
Bekijk via iTunes
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Amazon Prime
Plot Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Nadat er maanden verstreken zijn in de moordzaak van haar dochter zonder de dader gevonden te hebben, maakt Mildred Hayes een gedurfde stap. Ze laat op drie billboards, die weggebruikers naar haar stadje leiden, een controversiële boodschap maken gericht aan William Willoughby, de sheriff van de stad. Als zijn hulpsheriff Dixon, een onvolwassen moederskindje met een voorliefde voor geweld, betrokken raakt, wordt de strijd tussen Mildred en Ebbings wetshandhavers alleen maar verergerd.
Externe links
- Zoek naar deze film op dvd/blu-ray op Amazon
- IMDb (8,1 / 536163)
- Trailer (YouTube, ondertiteld)
- Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (MusicMeter)
- iTunes: € 11,99 / huur € 3,99
- Google Play: € 9,99 / huur € 3,99
- Pathé Thuis: vanaf € 11,99 / huur € 3,99
- Kijk op Disney+
- Kijk op meJane
Social Media
Acteurs en actrices
Mildred Hayes
Bill Willoughby
Jason Dixon
Robbie Hayes
Anne Willoughby
Red Welby
James
Charlie Hayes
Penelope
Cedric Connolly
Reviews & comments

Roger Thornhill
-
- 5447 berichten
- 2133 stemmen
Een film waarin alles net even wat anders gaat dan ik aannam op basis van de titel, waarvan ik verwachtte dat die de hele plot wel zo ongeveer zou vertellen. Maar de personages hebben allemaal hun eigen verhaal, met meer diepte dan gedacht en meer ruimte om hun eigen gezicht(en) te laten zien – zelfs de oorspronkelijk min of meer als "comic relief" gebrachte "midget" krijgt z'n eigen moment. Oog om oog totdat het te ver gaat. Sommige momenten gingen een beetje over de rand van het geloofwaardige (Dixon die niet vervolgd wordt voor het feit dat hij Welby uit het raam gooit, Mildred die het politiebureau in vlam zet), maar op de een of andere manier komt de film er mee weg. En McDormand is zeker niet alleen maar aardig, zoals ik (ook weer op voorhand) dacht – fijne monoloog tegen die priester, en wat ze bij de tandarts doet moet ik ook maar eens onthouden. (Wel hilarisch dat ze daarna ontkent dat ze bij hem in de stoel heeft gezeten terwijl haar mond nog uitzakt van de verdoving!)

wihu61
-
- 789 berichten
- 376 stemmen
Een tergend traag tempo, ongeloofwaardige dialogen en een open einde...
Het zal wel allemaal heel diepzinnig bedoeld zijn, maar ik ben blij dat ik dit niet in de bioscoop heb hoeven doormaken.

lang pee
-
- 1186 berichten
- 591 stemmen
Dit is één van mijn favoriete films, met een heerlijke Frances McDormand......meer valt er niet over te zeggen.....

Boenga
-
- 2337 berichten
- 1382 stemmen
Wat ik hier wel vaker bij de (positieve) commentaren lees:
een simpele maar originele plot;
uitstekend acteerwerk;
realistische karakters en personages - nobody's perfect;
een heerlijke portie zwarte humor - bijvoorbeeld de manier waarop Mildred de pastoor even op z'n plaats zet;
een verhaal dat op geen enkel moment inzakt - voortdurend nieuwe wendingen houden het tempo hoog;;
het niet-zo-traditionele einde;
...
Hier heb ik heel erg van genoten.
Nét geen vijf sterren door de scene waarin Mildred molotovcocktails naar het politiekantoor gooit: de dorpsdame die strijdt voor gerechtigheid wordt daar zowaar even terrorist, en dat vond ik binnen dit geheel een stap te ver.
Hoe dan ook: tópfilm !

Film Fan
-
- 911 berichten
- 2117 stemmen
Ben ik er toch weer ingestonken. Ik wist na 'In Bruges' ongeveer wat ik kon verwachten met McDunno, maar ik heb me laten overhalen door de cast en het verhaal dat misschien toch wat serieuzer zou (kunnen) zijn én de talrijke positieve reacties.
Maar kritiek was er ook al, zag ik nu pas, op de eerste pagina's hier (de rest heb ik dan niet meer bekeken).
Ik vind het een grote flop, op de fotografie, het acteerwerk en de soundtrack na.
Een mislukte mix van drama en zwarte komedie, bij gebrek aan een betere omschrijving.
1,5*.
Ik begrijp heel goed dat deze film niet jou "cup of tea" is. Om de film als mislukt te omschrijven gaat wat ver. Ze hebben 7 Oscar nominaties, waarvan ze 2 van de belangrijkste van in de wacht hebben gesleept.

Film Fan
-
- 911 berichten
- 2117 stemmen
De film biedt een verbluffende combinatie van humor, drama en spanning en wordt ondersteund door een uitstekende cast die hun rollen zeer overtuigend vertolken. Frances McDormand is in het bijzonder indrukwekkend als Mildred, die vastbesloten is om gerechtigheid te krijgen voor haar dochter en bereid is om tot het uiterste te gaan om dat te bereiken. Wat deze film zo bijzonder maakt, is de manier waarop het verhaal op subtielere manieren de complexiteit van de menselijke relaties en emoties verkent. Het weet de aandacht te vestigen op de diepere lagen van de personages en hun gevoelens, zonder het verhaal te verzwaren.
Kortom, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri is een prachtige en meeslepende film die zowel emotioneel als intellectueel bevredigend is. Het is een film die je nog lang zal bijblijven en die je niet mag missen.
Zeven Oscar nominaties waarvan er twee van de belangrijkste in de wacht gesleept zijn Beste vrouwelijke hoofdrol en beste mannelijke bijrol.

ZAP!
-
- 4965 berichten
- 3503 stemmen
Om de film als mislukt te omschrijven gaat wat ver. Ze hebben 7 Oscar nominaties, waarvan ze 2 van de belangrijkste van in de wacht hebben gesleept.
'Voor mij' is de film een mislukte mix van genres, zo moet je dat eigenlijk lezen.

ZAP!
-
- 4965 berichten
- 3503 stemmen
Acteerwerk en verhaal was top...maar mis ik nou een einde???

Film Fan
-
- 911 berichten
- 2117 stemmen
'Voor mij' is de film een mislukte mix van genres, zo moet je dat eigenlijk lezen.
Verbazingwekkend, dit is namelijk precies de reden waarvoor deze film zo geroemd wordt.

ZAP!
-
- 4965 berichten
- 3503 stemmen
Verbazingwekkend, dit is namelijk precies de reden waarvoor deze film zo geroemd wordt.


Film Fan
-
- 911 berichten
- 2117 stemmen

Klopt, de imbecielisering van Nederland gaat rustig verder.

Clarencoo
-
- 32 berichten
- 398 stemmen
Een juweeltje deze film, Top geacteerd, goed gecast, lekker vergezocht verhaal, maar dat mag de pret niet drukken. Die Sam Rockwell heeft de rol van zijn leven. Lache

MOVIEMAZZTER
-
- 253 berichten
- 249 stemmen
leuke, boeiende film die de aandacht tot het absolute eind wist vast te houden. Leuk in de zin van absurdistisch op bepaalde momenten. Meer drama dan misdaad overigens. Goede cast die prima werk levert, met name de vrouwelijke hoofdrol dan (Frances McDormand).

dinhus
-
- 317 berichten
- 330 stemmen
De film maakt de verwachtingen waar. Het verhaal is enorm sterk, evenals het acteerwerk. Daarnaast is het ook niet een gebruikelijk verloop: veel unieke, onverwachte wendingen & ontwikkelingen.
Frances McDormand vervult hier een interessante rol en zij wist mij - als kijker - geboeid te houden. Het is allesbehalve een “dertien in een dozijn” persoonlijkheid: ze kent meerdere lagen dat is interessant om te zien.
Nu te koop

Dvd
€ 8,99
Kopen
Blu-ray
€ 8,99
Kopen
Ultra HD Blu-ray & Blu-ray • Import • Dvd
€ 47,89
KopenGerelateerd nieuws

Oscarwinnende film 'Three Billboards Outside Ebbing, Missouri' morgenavond op televisie

De best beoordeelde films op MovieMeter van de afgelopen vijf jaar

'GoT'-acteur Peter Dinklage speelt hoofdrol in psychologische thriller 'Keith'

Vijf steengoede recente films die een Oscar misliepen
Bekijk ook

So-won
Drama, 2013
26 reacties

Green Book
Biografie / Komedie, 2018
231 reacties

Pociag
Mystery / Thriller, 1959
8 reacties

Capharnaüm
Drama, 2018
112 reacties

Lion
Biografie / Drama, 2016
152 reacties

Le Deuxième Souffle
Misdaad / Drama, 1966
34 reacties
Gerelateerde tags
zelfmoordverkrachtingpolitiegeweldkleine stadmissourialcoholismemoorddonkere komediekankertienermeisjearsoncorruptie bij de politieracismeangerbillboard guilty consciencetragicomedytragicomedymolotov cocktailpolice violencepool hall
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes | Publishing Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes | Publishing Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2023 MovieMeter B.V.