• 15.910 nieuwsartikelen
  • 178.705 films
  • 12.256 series
  • 34.049 seizoenen
  • 648.607 acteurs
  • 199.197 gebruikers
  • 9.383.808 stemmen
Avatar
 
banner banner

Inglourious Basterds (2009)

Oorlog / Komedie | 153 minuten
3,96 7.982 stemmen

Genre: Oorlog / Komedie

Speelduur: 153 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Duitsland

Geregisseerd door: Quentin Tarantino

Met onder meer: Brad Pitt, Christoph Waltz en Mélanie Laurent

IMDb beoordeling: 8,4 (1.759.730)

Gesproken taal: Duits, Engels, Frans en Italiaans

Releasedatum: 27 augustus 2009

Plot Inglourious Basterds

"Once upon a time in Nazi occupied France..."

In het door Duitsers bezette Frankrijk is Shosanna Dreyfus getuige van de brute moord op haar familie, onder leiding van nazi-kolonel Hans Landa. Ze weet maar net te ontsnappen en vlucht naar Parijs, waar ze een nieuwe identiteit aanneemt en een filmtheater gaat runnen. Ondertussen, ergens anders in Frankrijk, neemt een joodse groep soldaten, onder leiding van luitenant Aldo Raine, wraak op de nazi's.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Social Media

Volledige cast

Acteurs en actrices

LT. Aldo Raine

COL. Hans Landa

SGT. Donny Donowitz

LT. Archie Hicox

Bridget von Hammersmark

Fredrick Zoller

SGT. Hugo Stiglitz

CPL. Wilhelm Wicki

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van MindFucker

MindFucker

  • 72 berichten
  • 183 stemmen

Nee dus vandaar mijn punt dat mensen zonder kennis vaak roepen dat ze Tarantino geweldig vinden. Snappie ?

maargoed laat het maar gaan verder


avatar van Hankieh

Hankieh

  • 670 berichten
  • 0 stemmen

MindFucker schreef:

Ongelofelijk, een van de meest overgewaardeerde regisseurs die ik ken, en ik begin er zelfs een beetje een hekel aan te krijgen omdat er zoveel leken zijn die hem om onbekende redenen helemaal geweldig vinden.

Ik denk dat het wel aardig duidelijk mag zijn waarom iedereen hem geweldig vind, in ieder geval, iedereen die ook maar paar films van heeft gezien heeft ook gezien dat hij stijl heeft.

Als jij dan deze 'onbekende redenen' niet begrijpt moet je misschien eerst zelf maar eens goed de films gaan kijken.

En als je dan graag een QT hater wilt zijn (MindFucker: 'de meest overgewaardeerde regisseurs die ik ken, en ik begin er zelfs een beetje een hekel aan te krijgen') waarom dan nog moeite doen om hier te posten.

P.S. Voordat je mij veroordeeld tot iemand die zijn mening geeft en alleen Reservoir Dogs en Pulp Fiction heeft gekeken; ik heb alleen Jackie Brown niet gezien.


avatar van Pastichio Rocker

Pastichio Rocker

  • 6344 berichten
  • 0 stemmen

Partyflock!


avatar van kos

kos

  • 46702 berichten
  • 8860 stemmen

Hahaha.


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87601 berichten
  • 12864 stemmen

Hankieh schreef:

iedereen die ook maar paar films van heeft gezien heeft ook gezien dat hij stijl heeft.

Een stijl wel, stijl niet.


avatar van thunderball

thunderball

  • 5887 berichten
  • 1414 stemmen

MindFucker schreef:

Voortaan alleen niet zo snel oordelen over users okee

Wanneer je daar nu eens zelf mee zou beginnen.....


avatar van Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

  • 1393 berichten
  • 819 stemmen

Laat het Tarantula maar niet horen!


avatar van LucretiaBorg

LucretiaBorg

  • 148 berichten
  • 107 stemmen

Voor mijn gevoel heeft Tarantino nog maar één tegenvaller gemaakt en dat was Deathproof en zelfs die vond ik niet écht slecht, maar zeker geen hoogvlieger als RD, PF en Kill Bill bijvoorbeeld. Plus de films waar hij op andere manier bij betrokken is, bij zijn vriend Rodriquez' zijn films heeft hij cameorolletjes gespeeld en in Sin City had hij een stukje geregiseerd en zo doet hij nog zoveel meer. Het enige waar ik hem dan weer niet zo goed in vind zijn z'n rolletjes in zijn eigen films. In Reservoir Dogs vond ik het nog wel grappig, maar bij Planet Terror lachte ik me dood, zijn rol was al raar in die film, maar zijn acteren was nog erger. Dan heb je nog Four Rooms, door meerdere regisseurs gemaakt, korte filmpjes, die bijna allemaal tegenvielen, maar die van Tarantino was weer wel heel aardig. Dus ik snap ook niet waarom sommigen hem zó ophemelen, maar hij is zeker één v/d betere jongere regisseuren, samen met zijn pall Rodriguez, die het spectaculaire Sin City en Once Upon a Time in Mexico o.a. heeft gemaakt, 2 van mijn favorieten en wat hem zo goed maakt is dat hij net zo goed een kinderfilm maakt (Spy Kids) als bv. een horrorparodie gebasseerd op de zombiefilms van de jaren 80, wat niet iedereen zo'n goede film zal vinden, ik vond hem eerder hilarisch. En dan nou een Tarantinofilm met Brad Pitt in de hoofdrol, nou, alleen daarom wil ik hem al zien en ook omdat het weer een heel ander genre is voor Tarantino. Kan haast niet wachten, ben zeer benieuwd en de kritieken schijnen wel goed te zijn, dus ik maak me daar niet zo'n zorgen om, ook al hou ik normaal niet van het oorlogsgenre en toch heb ik hele goede gezien.


avatar van dennislaport

dennislaport

  • 290 berichten
  • 1177 stemmen

Dit moet wat goeds worden, ben heel benieuwd


avatar van Bla

Bla

  • 769 berichten
  • 2147 stemmen

Ik vond Pulp Fiction en Reservoir Dogs erg goed. Juist Kill Bill kon me niet zo bekoren zoals ze ieder ander schijnen te bekoren. Ondanks dat zijn het beide nog altijd zeer redelijke films.

WO2 interesseert me mateloos, gooi daar wat zieke moordenaars (of een heel bataljon) tegenaan en je krijgt naar mijn idee een superfilm, zeker met QT als regisseur en Brad Pitt in de hoofdrol. Laat maar komen deze.


avatar van N811

N811

  • 1459 berichten
  • 913 stemmen

Ben zo benieuwd


avatar van Bart Simpson

Bart Simpson

  • 2153 berichten
  • 0 stemmen

Stuntman_Jasper schreef:

(quote)

Jazeker, al voor Kill Bill. De film zou eerst met Michael Madsen zijn, en heette eerst nog Inglorious Bastards (met 1 o en een a'), maar QT was toen al bezig met het schrijven van het script.

Nou, sorry hoor! Je hoeft niet meteen zo agressief te reageren. Een

''Ja, dat is al heel erg lang bekend.'' Was genoeg geweest!

Ik kijk iig heel erg uit naar deze film!!!


avatar van Pastichio Rocker

Pastichio Rocker

  • 6344 berichten
  • 0 stemmen

Noem je dat agressief?


avatar van WB

WB

  • 1617 berichten
  • 2667 stemmen

Hmmm, ze willen Tarantino overtuigen om 40 minuten te knippen in zijn filmpje. The Basterds....


avatar van AHWA

AHWA

  • 16922 berichten
  • 1293 stemmen

Gewoon twee films van maken


avatar van Don MN

Don MN

  • 3120 berichten
  • 1562 stemmen

Liever niet, ik hoop dat de film blijft zoals hij 'm wil.



avatar van SouthParkFan

SouthParkFan

  • 218 berichten
  • 1385 stemmen

op IMDB heeft deze film al een 8.3 nu, en foto's van de premiere, maar hij komt hier pas op 27 augustus in de bios?


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4899 stemmen

SouthParkFan schreef:

op IMDB heeft deze film al een 8.3 nu, en foto's van de premiere, maar hij komt hier pas op 27 augustus in de bios?

Ja, dat klopt. De premiere is al geweest, in Cannes. Vandaar de foto's en de score.


avatar van Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

  • 1393 berichten
  • 819 stemmen

De film komt eerder uit in België (19 Augustus) vroeger zelfs dan in de USA. Dan maar geen reisje naar de USA.


avatar van MNV2

MNV2

  • 6932 berichten
  • 1901 stemmen

Bijna alle films komen een paar dagen eerder in België dan in Nederland uit, maar dat ze vroeger in België uitkomt dan in de VS en maar liefst 8 dagen vroeger dan in Nederland is best wel opvallend.


avatar van Bart Simpson

Bart Simpson

  • 2153 berichten
  • 0 stemmen

MNV2 schreef:

Bijna alle films komen een paar dagen eerder in België dan in Nederland uit, maar dat ze vroeger in België uitkomt dan in de VS en maar liefst 8 dagen vroeger dan in Nederland is best wel opvallend.

De Belgen zijn zo dom nog niet hé


avatar van Kr!kke

Kr!kke

  • 5394 berichten
  • 2568 stemmen

Bart Simpson schreef:

(quote)

De Belgen zijn zo dom nog niet hé

als je dat maar weet !


avatar van SouthParkFan

SouthParkFan

  • 218 berichten
  • 1385 stemmen

Het blijft jammer. Ik kijk erg uit naar deze.


avatar van invincible

invincible

  • 75 berichten
  • 0 stemmen

WB schreef:

Hmmm, ze willen Tarantino overtuigen om 40 minuten te knippen in zijn filmpje. The Basterds....

Beter, hoeven we niet in slaap te vallen.


avatar van Don MN

Don MN

  • 3120 berichten
  • 1562 stemmen

Oh leuk, ben je in Cannes geweest of denk je ik roep maar wat?


avatar van invincible

invincible

  • 75 berichten
  • 0 stemmen

Neen, jij wel dan aangezien jij er zo positief over doet?


avatar van Bart Simpson

Bart Simpson

  • 2153 berichten
  • 0 stemmen

invincible schreef:

Neen, jij wel dan aangezien jij er zo positief over doet?

De mensen die deze film positief vinden, hebben zo goede redenen. Bijvoorbeeld goede films die Tarantino heeft gemaakt in de afgelopen jaren en ook al is dat hun mening, voor het grote publiek is Tarantino één van de beste regisseurs aller tijden. De mensen die negatief over deze film denken, zullen ook wel hun redenen hebben, maar kraken vaak deze film af voordat ze hem nog gezien hebben. Dat is iets anders dan dit bv:

''Ik denk dat dit een goede film gaat worden, net als de andere films die Tarantino heeft gemaakt.'' (Positief)

''O, mooi. Dan hoeven we niet in slaap te vallen, wordt toch wel een slechte film..'' (Negatief)

Ik denk dat iedereen wel het verschil ziet tussen de vaak voorkomende positieve en negatieve reacties.


avatar van Don MN

Don MN

  • 3120 berichten
  • 1562 stemmen

invincible schreef:

Neen, jij wel dan aangezien jij er zo positief over doet?

Ben toch niet positief, neutraal juist, ik vraag me af hoe je van tevoren weet dat 120 minuten beter zal bevallen dan 160 minuten.


avatar van michael1992

michael1992

  • 117 berichten
  • 0 stemmen

Ik hoop dat Taratino die 40 minuten er niet af doet enkel en alleen omdat ik vind dat als een kunstenaar beslist dat zijn kunstwerk zo en zo moet zijn. Niemand maar dan ook niemand moet gaan zeggen dat het anders moet en zeker niet een of andere filmmaatschappij.

Dit is alsof ze tegen Rubens of Rembrandt gaan zeggen dat ze wat minder 'donker' moeten gaan schilderen.

Kijk hier echt naar uit.