Genre: Actie / Misdaad
Speelduur: 100 minuten / 103 minuten (unrated)
Oorsprong:
Canada / Verenigde Staten
Geregisseerd door: John Moore
Met onder meer: Mark Wahlberg, Mila Kunis en Beau Bridges
IMDb beoordeling:
5,3 (133.484)
Gesproken taal: Engels, Russisch en Spaans
Releasedatum: 16 oktober 2008
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Disney+
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Google Play
Plot Max Payne
"When a man has lost everything, he only has revenge."
De doorgewinterde DEA agent Max Payne (Mark Wahlberg) moet een serie gruwelijke moorden in New York zien op te lossen. Hij wordt daarbij geholpen door de beeldschone Mona Sax (Mila Kunis). Zij heeft een appeltje te schillen met de moordenaar van haar zus. Wat begint als een simpele moordzaak, verandert al snel in een nachtmerrie. Niet alleen de maffia, maar ook een meedogenloos bedrijf zit achter het tweetal aan.
Externe links
Acteurs en actrices
Max Payne
Mona Sax
BB Hensley
Jim Bravura
Jason Colvin
Alex Balder
Jack Lupino
Nicole Horne
Natasha
Joe Salle
Reviews & comments
totalreject
-
- 408 berichten
- 1089 stemmen
Aardige film.
Ik ken het verhaal van het spel niet (goed). De eerste heb ik wel ooit eens gespeeld, maar niet heel lang.
Het verhaal van de film stelt vrij weinig voor, maar de uitwerking is leuk gedaan. Vooral de belichting vond ik goed.
Het was ook leuk om Mila Kunis eens in een andere rol te zien dan die van verwende tiener.
Ik zag in Mark Wahlberg niet echt de perfecte Max Payne. Ik had het personage toch wat depressiever en grimmiger verwacht.
Een beetje meer in de richting van Eric Draven (The Crow) of The Punisher.
Niet dat het nou echt heel slecht gedaan is door hem, want ondanks dat mijn verwachtingen van het personage niet waar werden gemaakt is de film toch een aardige aktie/thriller geworden.
Niet denderend. Maar zeker wel leuk om een keer gezien te hebben.
En voor de mensen die denken dat er een tegenstander van Max is overgeslagen... Wacht tot na de aftiteling.
3,5
Bombong
-
- 480 berichten
- 2704 stemmen
De zoveelste niet echt geslaagde film gebaseerd op een goede videogame. Positief is dat vormgeving en locaties goed aansluiten bij de game. Negatief het belachelijke en - ondanks de actie - saaie verhaal.
Wahlberg vind ik ook geen geweldige Max Payne (wat is hij trouwens klein: hij komt nauwelijks boven de auto's uit). Ik zou me Michael Madsen wel in deze rol kunnen voorstellen, maar die zal inmiddels wel te oud zijn.
Tarkus
-
- 6409 berichten
- 5315 stemmen
Ik ben totaal niet bekend met het game waarop deze film is gebaseerd, dus een vergelijking maken daarover kan ik niet.
Maar ondanks de vele slechte kritieken die deze film krijgt ben ik er wel tevreden over.
Heel tevreden zelfs, flitsende actie, prachtige decors en locaties en een prima Mark Wahlberg, wat moet een mens meer hebben...
Ja tuurlijk, ook een puike (sexy) rol van nieuwe Bondmeid Olga Kurylenko.
Het is niet Wahlberg's beste film, maar het kan niet altijd top zijn...
Ik heb van deze film genoten, en het eind laat vermoeden dat er nog een vervolg komt, laat maar komen zou ik zeggen, ik kijk er nu al naar uit.
Metalfist
-
- 12407 berichten
- 3964 stemmen
I don't believe in Heaven. I believe in Pain. I believe in Fear. I believe in Death.
De spellen van Max Payne heb ik vroeger passief meegespeeld met mijn broer. Het enige dat ik me er eigenlijk nog van kan herinneren was dat het één van de eerste spellen was waar het bullet-time effect werd gebruikt.
Visueel slaagt Max Payne niet tegen. De manier waarop het stadje werd weergegeven deed me hard denken aan Sin City en dat is nu niet echt negatief. Ook de demonen zien er gelikt uit maar wat dan wel tegensloeg waren de shoot-outs (er waren er ook niet echt veel) maar de bullet time komt er amper in voor! Misschien één à twee keer maar dat is het dan ook.
Het verhaal valt wel mee maar is wel verschrikkelijk voorspelbaar. De 'twist' waar Beau Bridges de slechte was zag je dan ook al van mijlenver aankomen. De demonen in verband met de drug waren dan wel interessant.
Maar het grootste minpunt blijft Mark Wahlberg. Voor mij was hij echt niet de goede acteur om Payne te spelen. Wahlberg is meer zo'n type dat de brave flik moet spelen en niet dit soort rollen. Ook de rest van de cast acteert wel redelijk waaronder Mila Kunis waarvan ik eigenlijk sinds That '70s Show niets meer van had gehoord. Al kwam Kurylenko ook niet echt over.
In het algemeen is Max Payne wel een teleurstelling en weer één van de zovele slechte game-verfilmingen. Met uitsluiting van de mooie effecten is er eigenlijk niet zo bijzonder veel te beleven.
1.5*
ninoboy1
-
- 222 berichten
- 0 stemmen
Stem verhoogd naar 4.5*
Heb hem nog eens opnieuw bekeken, en deze film blijft me keer op keer verbazen!!
Mcgyver2503
-
- 46 berichten
- 58 stemmen
Zeker geen slechte film, maar ook geen hoogvlieger.
3 sterren verdient hij wel.
G to the J
-
- 288 berichten
- 0 stemmen
Aardige film.
Ik ken het verhaal van het spel niet (goed). De eerste heb ik wel ooit eens gespeeld, maar niet heel lang.
Het verhaal van de film stelt vrij weinig voor, maar de uitwerking is leuk gedaan. Vooral de belichting vond ik goed.
Het was ook leuk om Mila Kunis eens in een andere rol te zien dan die van verwende tiener.
Ik zag in Mark Wahlberg niet echt de perfecte Max Payne. Ik had het personage toch wat depressiever en grimmiger verwacht.
Een beetje meer in de richting van Eric Draven (The Crow) of The Punisher.
Niet dat het nou echt heel slecht gedaan is door hem, want ondanks dat mijn verwachtingen van het personage niet waar werden gemaakt is de film toch een aardige aktie/thriller geworden.
Niet denderend. Maar zeker wel leuk om een keer gezien te hebben.
En voor de mensen die denken dat er een tegenstander van Max is overgeslagen... Wacht tot na de aftiteling.
3,5
I agree
G to the J
-
- 288 berichten
- 0 stemmen
heb hem zojuist nog een keer gekeken.
Vond hem beter dan vorige keer =p
CaRLoZ
-
- 10 berichten
- 14 stemmen
Wel een leuke film maar dat komt vooral omdat ik een liefhebber was van de Max Payne games. Want als ik heel eerlijk ben valt de film tegenover de game gewoon wat tegen maar toch geef ik het een 3.
booyo
-
- 646 berichten
- 1678 stemmen
Eigelijk is het een hele slechte film, maar toch wist het me prima te vermaken.
3*
MovieHolic
-
- 1211 berichten
- 2155 stemmen
Helaas dit viel me zwaar tegen. Hij werd me aangeraden door verschillende personen. Snap tot op vandaag niet waarom.
Ik ben het eens met Najade, special effects waren oké maar de rest ver onder de maat.
Sjoerdow
-
- 1006 berichten
- 1304 stemmen
Ik ben het helemaal eens met Metalfist.
Maar ook Mila Kunis vind ik veel te braaf lijken voor de rol van Mona Saxx.
Kwestie van slechte casting. Als ik aan Max Payne denk, denk ik aan een rauwe veteraan-agent met stoppelbaard en een dikke frons in het gezicht die het leven zo langzamerhand wel beu is.
Geen Mark Wahlberg dus!
Filmpje is al met al aardig, maar de naam Max Payne mag het niet dragen.
2 sterren
Roomboter
-
- 32 berichten
- 0 stemmen
Als je deze film vergelijkt met de game, zijn er niet veel overeenkomsten.
Dat grauwe sfeertje is wel leuk, maar het kan ook te grauw zijn.
Jammer de weinige actie die er was, niet goed was. Dan bedoel ik vooral de bullet time enzo, die maar 1 of 2 keer te zien was.
2,5 ster
krosnicky
-
- 735 berichten
- 1594 stemmen
een film die in principe nieks voor steld maar ben toch blij hem in mijn kast te hebben
timal
-
- 15 berichten
- 116 stemmen
Vond het wel een goeie film. tis alleen niet het verhaal van de games. maja das altijd wel zo. Mark Wahlberg verder goeie acteur
Tonypulp
-
- 21231 berichten
- 4608 stemmen
Was van te voren best wel sceptisch hierover, Omdat het een game verfilming is en er veel kritiek over te lezen is..maar zo slecht was het echt niet.
Integendeel, vond het zeer goed. De game is al weer wat jaren geleden dat ik die heb gespeeld (Binnenkort maar weer eens opzoeken) en wat ik me er van kan herinneren is veel actie, actie in 'bullet-time'
Niet echt waar deze film veel gebruik van maakt, maar dat is niet erg, want het verhaal en de sfeer maken alles goed.
Wahlberg en kunis zijn beide goed voor hun rol, in het begin vond ik wahlberg als max payne wat raar, maar het past wel, al kijkt hij wel de gehele film met 1 dezelfde norse blik. Mila kunis is gewoon eye candy
Er zitten een paar scenes in die echt prachtig zijn, zo sfeervol en mooi in beeld gebracht. Zoiezo is het allemaal lekker grauw zoals het hoort in een max payne verfilming.
Ook de special effects zijn goed en nemen, op het einde na dan, niet de overhand.
Al met al zeer geslaagd, 3.5*
Lovely Boy
-
- 128 berichten
- 103 stemmen
Ik heb the game onlangs nog gespeeld, geweldige game, en de film is qua verhaal een flop maar qua beelden en sfeer top!
Qua verhaal was er zo ontzettend veel meer van te maken geweest. Nu komt het eigenlijk niet verder dan Level 1, naar mijn gevoel dan tenminste.
Wel ontzettend mooi in beeld gebracht en de sfeer is, als je de game zo kent als ik, briljant!. De sneeuw die door de straten jaagt, zijn manier van rennen, het geschreeuw van de V-addicts, zelfs de Bullit-time wordt een keer gebruikt. De set-ups met de containers, de haven, zijn huis, de metro...alles klopt perfect qua sfeer en beeld.
Toch had er qua verhaal meer van te maken geweest want nu blijft de dader uit de game mooi buiten schot. Ook had er wel wat meer geschiet in gemogen.
AchmedATM
-
- 1507 berichten
- 0 stemmen
Ik vind dit toch wel een van de betere Gameverfilmingen. In mijn ogen een ondergewaardeerde film.
Al DeNiro
-
- 1664 berichten
- 105 stemmen
Te laag gewaardeerd.
Goede actiefilm met een donkere en mysterieuze sfeer.
Mooie actie en special effects op het einde.
juuljuul
-
- 44 berichten
- 136 stemmen
Inderdaad veel ste laag gewaardeerd. De game was beter maar de film is ook zeker geslaagd! Het verfilmd vooral heel goed de sfeer.
Betamax
-
- 1256 berichten
- 1231 stemmen
Tweede keer gezien en nog steeds een prima verhaal.
Nu op Blu ray....Wat een beeld.
orbit
-
- 12092 berichten
- 0 stemmen
Matig.. minder overthetop dan ik had gevreesd, maar er zat ook weinig van een boeiend verhaal in.
timbo_
-
- 13116 berichten
- 3865 stemmen
Gisteren toevallig bij Max Payne uitgekomen en deze gameverfilming maar eens een kans gegeven. Het begin is nog alleraardigst en ik dacht zowaar te maken hebben met een prima actiespektakel. Dat werd echter al snel minder. De scénes waarin alle registers open gaan en de special effects het weligst tieren zijn werkelijk spuuglelijk. Daarnaast gaat May Payne ook ten onder aan zijn pogingen om het drama nog eens extra te verhogen. Absolute dieptepunt hierin, is de 'not yet Max', scéne onder water. Ik laat na max Payne voorlopig de gameverfilmingen nog maar even links liggen.
Dikke 2,5*
Aapje81
-
- 2227 berichten
- 5188 stemmen
Ben niet bekend met de game waarop dit gebaseerd is. Maar ik heb me hier zeker mee vermaakt. Wahlberg vond ik erg overtuigend en de film was best sfeervol. Naar mate de film zijn einde nadert wordt het allemaal wat minder en wordt vooral duidelijk dat het scenario niet veel voorstelt. Behalve dit euvel wil ik ook nog kwijt dat Kunis in deze rol totaal niet op haar plaats is en afbreuk doet aan de sfeer van de film. Desondanks heb ik me hier best wel mee vermaakt. Voor een gameverfilming was deze goed te doen.
Het laatste nieuws

'Perfectly Imperfect' met Yolanthe Cabau nu te streamen op Prime Video

Goed beoordeelde misdaadfilm 'Donnie Brasco' van Mike Newell is morgen te bekijken op televisie

Misdaadfilm 'Caught Stealing' van Darren Aronofsky heeft een releasedatum op Netflix

Sciencefictionfilm 'Prometheus' van Ridley Scott komt binnenkort naar Netflix
Bekijk ook

Hasta la Vista!
Komedie / Drama, 2011
276 reacties

Shooter
Actie / Thriller, 2007
737 reacties

Crank
Actie / Misdaad, 2006
937 reacties

Banlieue 13
Actie / Misdaad, 2004
302 reacties

The Kingdom
Thriller / Drama, 2007
377 reacties

We Own the Night
Misdaad / Drama, 2007
326 reacties
Gerelateerde tags
new york citysluipmoordenaargebaseerd op videogamepost-credits scene
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.







