• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.479 films
  • 12.239 series
  • 34.025 seizoenen
  • 647.798 acteurs
  • 199.136 gebruikers
  • 9.379.407 stemmen
Avatar
 
banner banner

Max Payne (2008)

Actie / Misdaad | 100 minuten / 103 minuten (unrated)
2,64 1.707 stemmen

Genre: Actie / Misdaad

Speelduur: 100 minuten / 103 minuten (unrated)

Oorsprong: Canada / Verenigde Staten

Geregisseerd door: John Moore

Met onder meer: Mark Wahlberg, Mila Kunis en Beau Bridges

IMDb beoordeling: 5,3 (133.484)

Gesproken taal: Engels, Russisch en Spaans

Releasedatum: 16 oktober 2008

Plot Max Payne

"When a man has lost everything, he only has revenge."

De doorgewinterde DEA agent Max Payne (Mark Wahlberg) moet een serie gruwelijke moorden in New York zien op te lossen. Hij wordt daarbij geholpen door de beeldschone Mona Sax (Mila Kunis). Zij heeft een appeltje te schillen met de moordenaar van haar zus. Wat begint als een simpele moordzaak, verandert al snel in een nachtmerrie. Niet alleen de maffia, maar ook een meedogenloos bedrijf zit achter het tweetal aan.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van totalreject

totalreject

  • 408 berichten
  • 1089 stemmen

Aardige film.
Ik ken het verhaal van het spel niet (goed). De eerste heb ik wel ooit eens gespeeld, maar niet heel lang.
Het verhaal van de film stelt vrij weinig voor, maar de uitwerking is leuk gedaan. Vooral de belichting vond ik goed.
Het was ook leuk om Mila Kunis eens in een andere rol te zien dan die van verwende tiener.
Ik zag in Mark Wahlberg niet echt de perfecte Max Payne. Ik had het personage toch wat depressiever en grimmiger verwacht.
Een beetje meer in de richting van Eric Draven (The Crow) of The Punisher.
Niet dat het nou echt heel slecht gedaan is door hem, want ondanks dat mijn verwachtingen van het personage niet waar werden gemaakt is de film toch een aardige aktie/thriller geworden.
Niet denderend. Maar zeker wel leuk om een keer gezien te hebben.

En voor de mensen die denken dat er een tegenstander van Max is overgeslagen... Wacht tot na de aftiteling.

3,5


avatar van Ant

Ant

  • 242 berichten
  • 384 stemmen

Tegenvaller maar wel voldoende...


avatar van jipt

jipt

  • 3461 berichten
  • 3474 stemmen

belabberde film

toch nog een 1,5 voor dat geile wijf aan het begin


avatar van Bombong

Bombong

  • 480 berichten
  • 2704 stemmen

De zoveelste niet echt geslaagde film gebaseerd op een goede videogame. Positief is dat vormgeving en locaties goed aansluiten bij de game. Negatief het belachelijke en - ondanks de actie - saaie verhaal.

Wahlberg vind ik ook geen geweldige Max Payne (wat is hij trouwens klein: hij komt nauwelijks boven de auto's uit). Ik zou me Michael Madsen wel in deze rol kunnen voorstellen, maar die zal inmiddels wel te oud zijn.


avatar van Tarkus

Tarkus

  • 6409 berichten
  • 5315 stemmen

Ik ben totaal niet bekend met het game waarop deze film is gebaseerd, dus een vergelijking maken daarover kan ik niet.

Maar ondanks de vele slechte kritieken die deze film krijgt ben ik er wel tevreden over.

Heel tevreden zelfs, flitsende actie, prachtige decors en locaties en een prima Mark Wahlberg, wat moet een mens meer hebben...

Ja tuurlijk, ook een puike (sexy) rol van nieuwe Bondmeid Olga Kurylenko.

Het is niet Wahlberg's beste film, maar het kan niet altijd top zijn...

Ik heb van deze film genoten, en het eind laat vermoeden dat er nog een vervolg komt, laat maar komen zou ik zeggen, ik kijk er nu al naar uit.


avatar van Metalfist

Metalfist

  • 12407 berichten
  • 3964 stemmen

I don't believe in Heaven. I believe in Pain. I believe in Fear. I believe in Death.

De spellen van Max Payne heb ik vroeger passief meegespeeld met mijn broer. Het enige dat ik me er eigenlijk nog van kan herinneren was dat het één van de eerste spellen was waar het bullet-time effect werd gebruikt.

Visueel slaagt Max Payne niet tegen. De manier waarop het stadje werd weergegeven deed me hard denken aan Sin City en dat is nu niet echt negatief. Ook de demonen zien er gelikt uit maar wat dan wel tegensloeg waren de shoot-outs (er waren er ook niet echt veel) maar de bullet time komt er amper in voor! Misschien één à twee keer maar dat is het dan ook.

Het verhaal valt wel mee maar is wel verschrikkelijk voorspelbaar. De 'twist' waar Beau Bridges de slechte was zag je dan ook al van mijlenver aankomen. De demonen in verband met de drug waren dan wel interessant.

Maar het grootste minpunt blijft Mark Wahlberg. Voor mij was hij echt niet de goede acteur om Payne te spelen. Wahlberg is meer zo'n type dat de brave flik moet spelen en niet dit soort rollen. Ook de rest van de cast acteert wel redelijk waaronder Mila Kunis waarvan ik eigenlijk sinds That '70s Show niets meer van had gehoord. Al kwam Kurylenko ook niet echt over.

In het algemeen is Max Payne wel een teleurstelling en weer één van de zovele slechte game-verfilmingen. Met uitsluiting van de mooie effecten is er eigenlijk niet zo bijzonder veel te beleven.

1.5*


avatar van ninoboy1

ninoboy1

  • 222 berichten
  • 0 stemmen

Stem verhoogd naar 4.5*

Heb hem nog eens opnieuw bekeken, en deze film blijft me keer op keer verbazen!!


avatar van Mcgyver2503

Mcgyver2503

  • 46 berichten
  • 58 stemmen

Zeker geen slechte film, maar ook geen hoogvlieger.

3 sterren verdient hij wel.


avatar van G to the J

G to the J

  • 288 berichten
  • 0 stemmen

totalreject schreef:
Aardige film.
Ik ken het verhaal van het spel niet (goed). De eerste heb ik wel ooit eens gespeeld, maar niet heel lang.
Het verhaal van de film stelt vrij weinig voor, maar de uitwerking is leuk gedaan. Vooral de belichting vond ik goed.
Het was ook leuk om Mila Kunis eens in een andere rol te zien dan die van verwende tiener.
Ik zag in Mark Wahlberg niet echt de perfecte Max Payne. Ik had het personage toch wat depressiever en grimmiger verwacht.
Een beetje meer in de richting van Eric Draven (The Crow) of The Punisher.
Niet dat het nou echt heel slecht gedaan is door hem, want ondanks dat mijn verwachtingen van het personage niet waar werden gemaakt is de film toch een aardige aktie/thriller geworden.
Niet denderend. Maar zeker wel leuk om een keer gezien te hebben.

En voor de mensen die denken dat er een tegenstander van Max is overgeslagen... Wacht tot na de aftiteling.

3,5


I agree


avatar van G to the J

G to the J

  • 288 berichten
  • 0 stemmen

heb hem zojuist nog een keer gekeken.

Vond hem beter dan vorige keer =p


avatar van svendex

svendex

  • 21 berichten
  • 34 stemmen

prima film , keek lekker weg...leuke effecten en mooi gefilmd


avatar van CaRLoZ

CaRLoZ

  • 10 berichten
  • 14 stemmen

Wel een leuke film maar dat komt vooral omdat ik een liefhebber was van de Max Payne games. Want als ik heel eerlijk ben valt de film tegenover de game gewoon wat tegen maar toch geef ik het een 3.


avatar van booyo

booyo

  • 646 berichten
  • 1678 stemmen

Eigelijk is het een hele slechte film, maar toch wist het me prima te vermaken.

3*


avatar van Najade

Najade

  • 226 berichten
  • 308 stemmen

Mooie specials, butt verhaal.


avatar van MovieHolic

MovieHolic

  • 1211 berichten
  • 2155 stemmen

Helaas dit viel me zwaar tegen. Hij werd me aangeraden door verschillende personen. Snap tot op vandaag niet waarom.

Ik ben het eens met Najade, special effects waren oké maar de rest ver onder de maat.


avatar van Sjoerdow

Sjoerdow

  • 1006 berichten
  • 1304 stemmen

Ik ben het helemaal eens met Metalfist.

Maar ook Mila Kunis vind ik veel te braaf lijken voor de rol van Mona Saxx.

Kwestie van slechte casting. Als ik aan Max Payne denk, denk ik aan een rauwe veteraan-agent met stoppelbaard en een dikke frons in het gezicht die het leven zo langzamerhand wel beu is.

Geen Mark Wahlberg dus!

Filmpje is al met al aardig, maar de naam Max Payne mag het niet dragen.

2 sterren


avatar van Roomboter

Roomboter

  • 32 berichten
  • 0 stemmen

Als je deze film vergelijkt met de game, zijn er niet veel overeenkomsten.

Dat grauwe sfeertje is wel leuk, maar het kan ook te grauw zijn.

Jammer de weinige actie die er was, niet goed was. Dan bedoel ik vooral de bullet time enzo, die maar 1 of 2 keer te zien was.

2,5 ster


avatar van krosnicky

krosnicky

  • 735 berichten
  • 1594 stemmen

een film die in principe nieks voor steld maar ben toch blij hem in mijn kast te hebben


avatar van timal

timal

  • 15 berichten
  • 116 stemmen

Vond het wel een goeie film. tis alleen niet het verhaal van de games. maja das altijd wel zo. Mark Wahlberg verder goeie acteur


avatar van Abelone

Abelone

  • 47 berichten
  • 101 stemmen

Saai


avatar van Tonypulp

Tonypulp

  • 21231 berichten
  • 4608 stemmen

Was van te voren best wel sceptisch hierover, Omdat het een game verfilming is en er veel kritiek over te lezen is..maar zo slecht was het echt niet.

Integendeel, vond het zeer goed. De game is al weer wat jaren geleden dat ik die heb gespeeld (Binnenkort maar weer eens opzoeken) en wat ik me er van kan herinneren is veel actie, actie in 'bullet-time'

Niet echt waar deze film veel gebruik van maakt, maar dat is niet erg, want het verhaal en de sfeer maken alles goed.

Wahlberg en kunis zijn beide goed voor hun rol, in het begin vond ik wahlberg als max payne wat raar, maar het past wel, al kijkt hij wel de gehele film met 1 dezelfde norse blik. Mila kunis is gewoon eye candy

Er zitten een paar scenes in die echt prachtig zijn, zo sfeervol en mooi in beeld gebracht. Zoiezo is het allemaal lekker grauw zoals het hoort in een max payne verfilming.

Ook de special effects zijn goed en nemen, op het einde na dan, niet de overhand.

Al met al zeer geslaagd, 3.5*


avatar van Lovely Boy

Lovely Boy

  • 128 berichten
  • 103 stemmen

Ik heb the game onlangs nog gespeeld, geweldige game, en de film is qua verhaal een flop maar qua beelden en sfeer top!

Qua verhaal was er zo ontzettend veel meer van te maken geweest. Nu komt het eigenlijk niet verder dan Level 1, naar mijn gevoel dan tenminste.

Wel ontzettend mooi in beeld gebracht en de sfeer is, als je de game zo kent als ik, briljant!. De sneeuw die door de straten jaagt, zijn manier van rennen, het geschreeuw van de V-addicts, zelfs de Bullit-time wordt een keer gebruikt. De set-ups met de containers, de haven, zijn huis, de metro...alles klopt perfect qua sfeer en beeld.

Toch had er qua verhaal meer van te maken geweest want nu blijft de dader uit de game mooi buiten schot. Ook had er wel wat meer geschiet in gemogen.


avatar van AchmedATM

AchmedATM

  • 1507 berichten
  • 0 stemmen

Ik vind dit toch wel een van de betere Gameverfilmingen. In mijn ogen een ondergewaardeerde film.


avatar van Al DeNiro

Al DeNiro

  • 1664 berichten
  • 105 stemmen

Te laag gewaardeerd.

Goede actiefilm met een donkere en mysterieuze sfeer.

Mooie actie en special effects op het einde.


avatar van juuljuul

juuljuul

  • 44 berichten
  • 136 stemmen

Inderdaad veel ste laag gewaardeerd. De game was beter maar de film is ook zeker geslaagd! Het verfilmd vooral heel goed de sfeer.


avatar van Betamax

Betamax

  • 1256 berichten
  • 1231 stemmen

Tweede keer gezien en nog steeds een prima verhaal.

Nu op Blu ray....Wat een beeld.


ik vond hem niet goed en niet slecht, gewoon redelijk.


avatar van orbit

orbit

  • 12092 berichten
  • 0 stemmen

Matig.. minder overthetop dan ik had gevreesd, maar er zat ook weinig van een boeiend verhaal in.


avatar van timbo_

timbo_

  • 13116 berichten
  • 3865 stemmen

Gisteren toevallig bij Max Payne uitgekomen en deze gameverfilming maar eens een kans gegeven. Het begin is nog alleraardigst en ik dacht zowaar te maken hebben met een prima actiespektakel. Dat werd echter al snel minder. De scénes waarin alle registers open gaan en de special effects het weligst tieren zijn werkelijk spuuglelijk. Daarnaast gaat May Payne ook ten onder aan zijn pogingen om het drama nog eens extra te verhogen. Absolute dieptepunt hierin, is de 'not yet Max', scéne onder water. Ik laat na max Payne voorlopig de gameverfilmingen nog maar even links liggen.

Dikke 2,5*


avatar van Aapje81

Aapje81

  • 2227 berichten
  • 5188 stemmen

Ben niet bekend met de game waarop dit gebaseerd is. Maar ik heb me hier zeker mee vermaakt. Wahlberg vond ik erg overtuigend en de film was best sfeervol. Naar mate de film zijn einde nadert wordt het allemaal wat minder en wordt vooral duidelijk dat het scenario niet veel voorstelt. Behalve dit euvel wil ik ook nog kwijt dat Kunis in deze rol totaal niet op haar plaats is en afbreuk doet aan de sfeer van de film. Desondanks heb ik me hier best wel mee vermaakt. Voor een gameverfilming was deze goed te doen.