• 17.424 nieuwsartikelen
  • 182.670 films
  • 12.581 series
  • 34.870 seizoenen
  • 658.030 acteurs
  • 200.543 gebruikers
  • 9.474.461 stemmen
Avatar
 
banner banner

Buffalo Bill and the Indians, or Sitting Bull's History Lesson (1976)

Western | 123 minuten
2,60 50 stemmen

Genre: Western

Speelduur: 123 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Robert Altman

Met onder meer: Paul Newman, Joel Grey en Harvey Keitel

IMDb beoordeling: 6,1 (5.907)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Buffalo Bill and the Indians, or Sitting Bull's History Lesson

"The greatest buffaloer of them all!"

De Indianenoorlogen zijn voorbij en William F. Cody voert deze historische scenes opnieuw op als massa-entertainment in zijn Wild West show, ter ondersteuning van zijn eigen heldenrol als de legendarische Buffalo Bill. Hij is Oostindisch doof voor het bijtende commentaar van schrijver Ned Buntline, die weet dat Cody een nep-held is, slechts een fantasieheld gebaseerd op een klein stukje waarheid.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

The Star (William F. Cody)

The Producer (Nate Salisbury)

The Publicist (Maj. John Burke)

The Relative (Ed Goodman)

The Journalist (Prentiss Ingraham)

The Sure Shot (Annie Oakley)

The Sure Shot's Manager (Frank Butler)

The Wrangler (Oswald Dart)

The Treasurer (Jules Keen)

The Bartender (Crutch)

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Freud

Freud

  • 10772 berichten
  • 1153 stemmen

Nogal bijtend ironische film van Altman die jammer genoeg te ouderwets overkwam. Ik bedoel, het verhaal, de personages en alles wat erbij hoorde is echt goed, het doet deugd om het Wilde Westen eens van die kant te zien in een film, maar het kon mij niet echt overtuigen. Ik snap volledig wat Altman wil zeggen, en ben het compleet met hem eens, maar de film die hij errond heeft gemaakt is eigenlijk nogal dom. Eigenlijk wordt dit thema in de stripverhalen van Lucky Luke stukken beter benaderd dan in deze film (die overigens de Gouden Beer heeft gewonnen in 1976)

Het is niet dat dit een mislukte film is, hij is erg amusant (met de typische Altman-humor die je pas een minuut later doorhebt) en het personage van Buffalo Bill is leuk en goed uitgewerkt. Misschien is de film gewoon te oud, ik weet het niet.


avatar van Mister_Movie

Mister_Movie

  • 493 berichten
  • 299 stemmen

Dit is dus helemaal geen Western zoals je ze zou verwachten. Rare film.

2,5*