Genre: Horror / Drama
Speelduur: 99 minuten
Alternatieve titel: Raw
Oorsprong:
Frankrijk / België / Italië
Geregisseerd door: Julia Ducournau
Met onder meer: Garance Marillier, Ella Rumpf en Rabah Nait Oufella
IMDb beoordeling:
6,9 (95.782)
Gesproken taal: Frans
Releasedatum: 27 april 2017
On Demand:
Bekijk via Videoland
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Grave
"What are you hungry for?"
Iedereen in Justine's familie is dierenarts en vegetariër. Op haar zestiende is ze een briljante en veelbelovende studente. Als ze begint aan haar opleiding als dierenarts, betreedt ze een decadente, genadeloze en gevaarlijk verleidelijke wereld. Tijdens de eerste week van ontgroeningsrituelen probeert ze zich koste wat kost aan te passen, ook al dwaalt ze af van haar familieprincipes, wanneer ze voor de eerste keer rauw vlees eet. Maar er wachten nog meer verschrikkingen.
Externe links
Acteurs en actrices
Justine
Alexia
Adrien
Father
Mother
Truck Driver
Nurse
BDE Chef
Haze Refectory
Professor Evaluations
Video's en trailers
Reviews & comments
tattoobob
-
- 8198 berichten
- 2565 stemmen
Okey...hier heb ik zin in.
Toffe poster en op papier klinkt het aardig plus
frankrijk/belgië 
Halcyon
-
- 9952 berichten
- 0 stemmen
Kannibaalfilm doet cinemabezoekers flauwvallen - HLN.be
Klinkt wel een beetje als een rip-off van Barkers Dread.
tattoobob
-
- 8198 berichten
- 2565 stemmen
Mr Thee
-
- 1588 berichten
- 1200 stemmen
http://www.ad.nl/nieuws/publiek-valt-flauw-bij-kannibalenfilm-raw~a1ae8e2a/
I like it
Scroll down
The Oceanic Six
-
- 60517 berichten
- 4107 stemmen
Kannibaalfilm doet cinemabezoekers flauwvallen - HLN.be
Klinkt wel een beetje als een rip-off van Barkers Dread.
Ik geloof dit soort flauwekul niet. Echt al wel tien keer in de media gelezen bij horrorfilms, of ze nu Saw, Paranormal Activity of wat dan ook heten.
Ben uiteraard wel benieuwd, had hier nog nooit van gehoord.
leatherhead
-
- 3556 berichten
- 1813 stemmen
Inderdaad. En als het überhaupt al waar is ligt het waarschijnlijk eerder aan het publiek dan aan de film zelf. Maar hoe dan ook ben ik erg benieuwd. Doet me tot nu toe een beetje aan Dans ma Peau denken.
tattoobob
-
- 8198 berichten
- 2565 stemmen
Inderdaad. En als het überhaupt al waar is ligt het waarschijnlijk eerder aan het publiek dan aan de film zelf. Maar hoe dan ook ben ik erg benieuwd. Doet me tot nu toe een beetje aan Dans ma Peau denken.
Toffe film was dat.
Al kunnen franse films aardig"straight to the point"en "in your face"op het scherm komen....dus ik verwacht wel iets lekker pittigs.
dimi303
-
- 3418 berichten
- 3669 stemmen
Voor het eerst was er een gsm-vestiaire voorzien bij beide voorstellingen van de film op het FFG, dit op nadrukkelijk vraag van de internationale distributeur. Niemand mocht binnen met een gsm/smartphone op zak. Voor mijn part wordt dit een vaste regel bij een cinema bezoek.
Malick
-
- 9142 berichten
- 640 stemmen
Ik geloof dit soort flauwekul niet. Echt al wel tien keer in de media gelezen bij horrorfilms, of ze nu Saw, Paranormal Activity of wat dan ook heten.
Inderdaad. En als het überhaupt al waar is ligt het waarschijnlijk eerder aan het publiek dan aan de film zelf.
Vond dit trouwens net als Tenemos la Carne pure geestvervuiling. Goor, plat, smerig, ordinair, leeg en provocerend. Werd er zelfs op een bepaald moment onwel van. Ondraaglijk.
leatherhead
-
- 3556 berichten
- 1813 stemmen
Ik hoop dat je gelijk hebt hoor, maar zoals Ajax&Litmanen1 aangeeft is het elke keer hetzelfde liedje bij dit soort opgehypte films. Mensen die zogezegd flauwvallen bij bijv. Paranormal Activity terwijl de wat meer die-hard horrorfans waarschijnlijk een paar gaapjes moeten onderdrukken. Als er dan voor de zoveelste keer dat soort verhalen verschijnen wordt je op ten duur toch wat sceptisch.
Overigens, als ik jou met termen als 'geestvervuiling' en 'ondraaglijk' hoor strooien kan het haast niet anders dan dat ik dit goed ga vinden. 
McSavah
-
- 9960 berichten
- 5268 stemmen
Er hoeft natuurlijk ook geen causaal verband te zijn. Bij ander soort films zal het niet in de publiciteit komen wanneer mensen in de bioscoopzaal onwel worden.
Zandadder
-
- 2595 berichten
- 3091 stemmen
Valt dit ongeveer in het rijtje: Haute Tension, Martyrs, Captifs, Inside?
Kan de trailer nu op het werk even niet zien, maar als ik de comments zo lees...
dimi303
-
- 3418 berichten
- 3669 stemmen
De heisa in de media is toch wat overdreven, maar het is geen film voor tere zieltjes natuurlijk.
leatherhead
-
- 3556 berichten
- 1813 stemmen
Holy shit. Trailer ziet er zelfs boven verwachting sterk uit.
Jokkie
-
- 80 berichten
- 289 stemmen
Is het zeker dat deze 20 april in de bios draait? En geldt dit voor alle bioscopen?
n00r
-
- 669 berichten
- 1069 stemmen
Ik geloof dit soort flauwekul niet. Echt al wel tien keer in de media gelezen bij horrorfilms, of ze nu Saw, Paranormal Activity of wat dan ook heten.
Ben uiteraard wel benieuwd, had hier nog nooit van gehoord.
Zou het niet heel gek vinden als het gebeurd is.. Hou wel van Horror maar dit gaat me toch een beetje te ver..
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5982 stemmen
Is het zeker dat deze 20 april in de bios draait? En geldt dit voor alle bioscopen?
Ja Cinemien gaat de film op 20 april uitbrengen. Kan in theorie nog wijzigen, maar dan wordt het hier ook meteen aangepast.
In hoeveel bioscopen de film gaat draaien is nog niet bekend.
EDIT: release verplaatst naar 27 april
Montorsi
-
- 9716 berichten
- 2375 stemmen
Ik vond hem een beetje slapjes. Films als deze moeten het toch vaak van de intensiteit hebben, en dat viel me nogal tegen.
niethie
-
- 7319 berichten
- 7244 stemmen
Eindelijk weer een volwaardige en tamelijk originele Franse shocker, minder serieus als verwacht maar dat vond ik achteraf wel prettig eigenlijk, die luchtigheid, voor een inktzwarte (Franse) kannibalen films zet ik Trouble Every Day wel op ofzo. Geniale publiciteitsstunt ook over die flauwgevallende bezoekers want overdreven of niet, de zaal zat stampvol gisteravond, inclusief huismoeders die normaal altijd zo graag vertellen over die keer dat ze 5 centimeter ingeknipt moesten worden toen ze na een bevalling van 48 uur hun tweeling ter wereld brachten, maar ondertussen hun hoofd wel afwende bij het zien van één druppeltje bloed. Mooi dat dat nog altijd werkt, ruim 40 jaar na The Exorcist. Ultieme pro-veganistenfilm ook want naderhand heb je echt nog maar weinig trek in een burger van je favoriete fast food keten.
Kiernan Shipka lookalike Marillier is een leuke nieuwkomer en zowel kwa uiterlijk als lichaamstaal uitermate geschikt voor een rol als deze, zij droeg de film ook echt en hoefde daar niet eens zoveel voor te doen. Verder moet het het vooral hebben van de gore en die is goed in orde. Zelfs als je een hoop gewend bent valt er nog genoeg te gruwelen. Aantal lekker absurde momentjes ook tussendoor Zoals de ultieme aanklacht tegen arthouse films die zo nodig een plassende vrouw in beeld moeten brengen, het soort van ode aan The Godfather en hoe leuk was die 2016 versie van het ''kissing in the closet'' spelleltje? Snap Verhoeven ook wel, maar als liefhebber van cinema, lijdend aan een psychische afwijking die in de loop van de jaren een ongezonde liefde voor het horror/pulp-genre heeft doen ontstaan houd ik wel van een gezonde dosis provocatie op haar tijd, moet kunnen. Verwacht ook wel dat dit de liefhebbers, met name hier op de site, nog veel plezier gaat bezorgen het komende. Gelukkig zijn we in elk geval verzekerd van een release want ik zou het beslist geen ramp vinden om hem nog eens te zien. 
leatherhead
-
- 3556 berichten
- 1813 stemmen
French horror strikes back! Beetje á la Trouble Every Day en Dans Ma Peau, maar toch anders. Veel (zwart)komischer, bij momenten zowat satirisch. Om die reden is het niet helemaal in lijn met Franse shockers als een Martyrs, maar het geeft de film wel een eigen smoelwerk mee. Let wel, ondanks de komische ondertoon zitten er wel degelijk scenes in die het qua gore/shock waarmaken. Wat dat betreft was de commotie wellicht toch niet zó overdreven.
Verder een hoop memorabele momenten, wat absurde trekjes, een geweldige Marillier, en Ducournau die om de haverklap een provocerende knauw uitdeelt. Ik mag het wel. Enige wat soms ontbrak was wat meer audiovisuele bravoure. Op dat vlak overtreft de trailer eigenlijk de film zelf. Maar afijn, dit was weer eens genieten. Geweldig einde ook! Kleine 4*.
sinterklaas
-
- 11816 berichten
- 3317 stemmen
Nou, ik ben dus niet flauwgevallen. Op dat gebied viel deze film wel reuze mee... of ik ben inmiddels al wel wat gewend.
Deze Franse horrorfilm draait om een een of andere studentensekte die zich voornamelijk bezighoud met het ontgroenen van nieuwelingen. Zoals het gaat krijgen de nieuwelingen letterlijk en figuurlijk de bagger over zich heen van de tweedejaars en zou je je in je achterhoofd moeten houden dat al die zogenaamde rechtenstudentjes, kakkertjes, en die geuniformeerde pinguïns die je regelmatig in de stad tegenkomt nog wel eens de meest onmenselijkste dingen op hun geweten zouden hebben. Justine en haar vriendin Alex proberen ook maar het masochisme in dit wereldje te ontarmen, want binnenkort mogen ze het op andere botvieren... nouja, al dan niet letterlijk. Want Justine verbergt een geheim... die ze langzamerhand openbaart: Kannibalisme... gewoon puur voor de lol lijkt wel. Oh! Gaat het die kant op? Nee... het gaat toch nog even ietsje dieper.
En ja... na die Ugly is dit toch ook weer niet echt een film waar je vrolijk van wordt, al mag de sardonische humor niet ontbreken. Je wordt gewoon erg boos als je je bedenkt dat dit ook gebeurd onder de jongeren die jou toekomst gaan bepalen. Afwisseling in de ontgroeningen in deze film is ook erg schaars. De ziekelijke sfeer blijft sterk aanwezig.
In ieder geval een goede reden om gewoon naar de bibliotheek te lopen in plaats van te gaan studeren.
En dan dat einde.... jjjjjjjuist...
En of dit nou het niveau haalt van films als Inside of Haute Tension.... helaas niet. De film gaat erg vaak naar een socialdrama kant op.... en dat is een term waar ik op den duur erg impotent van word. Al dan niet was dit zeker een leuk probeerseltje.
3,5*
Het laatste nieuws

Spionageserie 'Kleo' valt in de smaak bij MovieMeter-kijkers: 'Overtrof alle verwachtingen'

Wacht je op nieuwe afleveringen van Netflix-hit 'Bridgerton'? Drie tips om in de tussentijd te checken

Avontuurlijke thriller 'The Grey' met Liam Neeson is vanavond te zien op televisie

Favorieten van de critici: deze wisselende Netflix-horrorfilms scoren op Rotten Tomatoes
Bekijk ook

Le Vieux Fusil
Drama / Oorlog, 1975
73 reacties

Bara no Sôretsu
Drama, 1969
37 reacties

Ah-ga-ssi
Drama / Romantiek, 2016
122 reacties

Yabu no Naka no Kuroneko
Drama / Horror, 1968
26 reacties

La Peau Douce
Drama / Romantiek, 1964
30 reacties

I Am Not Your Negro
Documentaire, 2016
36 reacties
Gerelateerde tags
vegetarianmeat hazinguniversiteitkannibaallhbtpeer pressurevrouwelijke regisseurbody horrorvegetarianism kannibalismesister sister relationship
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









