• 15.837 nieuwsartikelen
  • 178.426 films
  • 12.235 series
  • 34.018 seizoenen
  • 647.758 acteurs
  • 199.129 gebruikers
  • 9.379.078 stemmen
Avatar
 
banner banner

Twilight (2008)

Mystery / Romantiek | 122 minuten
3,23 3.316 stemmen

Genre: Mystery / Romantiek

Speelduur: 122 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Catherine Hardwicke

Met onder meer: Kristen Stewart, Robert Pattinson en Taylor Lautner

IMDb beoordeling: 5,4 (521.694)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 4 december 2008

Plot Twilight

"When you can live forever, what do you live for?"

Isabella Swan is een normale Amerikaanse studente, die verliefd wordt op de jongen Edward Cullen. Deze jongen heeft een groot geheim: hij is een vampier. Als Isabella dit ontdekt is ze niet bang, ze houdt van hem. Edward doet dan ook zijn best om de verleiding zijn geliefde leeg te zuigen te weerstaan. Maar hoe sterk is hij? En lukt het hem om de andere vampiers, die niet het doorzettingsvermogen van Edward hebben, bij Isabella weg te houden?

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van thundermarc

thundermarc

  • 33 berichten
  • 37 stemmen

super mooie film


avatar van dulcinea

dulcinea

  • 923 berichten
  • 818 stemmen

Goeie film maar natuurlijk zwaar overroepen. Het is allemaal niet zo vernieuwend of origineel wat we te zien krijgen, en het verhaal vond ik eigenlijk maar magertjes. Jongen vond ik perfect gecast maar het meisje kon me veel minder overtuigen. Verder was de setting en bepaalde effects wel knap gedaan, de film verveelde me niet maar het is ook geen film die ik hierna nog zou opnieuw bekijken of die me lang zal bijblijven.

3,5*


avatar van X__Liesjj

X__Liesjj

  • 329 berichten
  • 586 stemmen

getyourchucks schreef:

Ik blijf het verschrikkelijk vinden. Een 3.81?

Het gemiddelde is omhoog gegaan terwijl ik dacht dat er misschien nog een aantal mensen met smaak zouden gaan stemmen.

Hoe kan het dat dit hoger scoort dan The truman show, finding nemo, LOST IN TRANSLATION...

Lost in Translation heeft ook meer dan 2000 stemmen en Twilight iets van 300. Dat scheelt ook een hoop.


avatar van JohnnyRehab

JohnnyRehab

  • 46 berichten
  • 41 stemmen

Hm niet helemaal wat ik er van verwachtte. Toch een groot nepgehalte. Meer een highschool movie dan een vampierenfilm. De echte actie komt pas op t laatst, en wordt naar mijn mening een beetje afgeraffeld. Lekker open einde met de vampier op de loer. Dus er zal wel weer een vervolg komen, hopleijk kan mij die wat meer boeien.


avatar van Rianneke_Dan

Rianneke_Dan

  • 14194 berichten
  • 2563 stemmen

Wat een tegenvaller zeg.

Ik had echt hoge verwachtingen van Twilight maar dat heeft de film bij lange na niet waargemaakt. Saai verhaal, totaal geen gevoel bij de personages, matige effecten, erg vervelende en totaal niet enge bad guys. De film is naar mijn mening dus heel erg overgewaardeerd en ik kan me echt niet verplaatsen in degene die deze film zo geweldig vinden. En het was inderdaad meer, zoals JorhnnyRehab al aangeeft, een Highschool movie dan een serieuze film over Vampieren, wat ik trouwens ook weinig aanwezig vond, het ging meer over de relatie, school en vrienden. Ook het acteerwerk was erg slecht met name Bella en James, het was gewoon te irriterend voor woorden.

Ik kan er maar weinig mee. Enige positieve vond ik nog de setting en Pattinson die een redelijke uitstraling heeft. (al vond ik hem in HP een stuk leuker)

Ik vond de film dus erg tegenvallen, jammer want het had in mijn ogen zoveel meer kunnen zijn. Kan dan ook helaas niet hoger komen dan 2.5*


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

De film werd met veel geschreeuw onthaald, een aaneenschakeling van lovende recensies en om dan nog niet te spreken over de enorme girly girl fanbase.

Vooral het enorme highschool gehalte staat me enorm tegen. Dat o zo geroemde volwassen feel die deze film zou hebben is gewoon niet aanwezig. De film gooit bijna elk random highschool character erin maar de heerlijke blonde bimbo cheerleader is nergens te bekennen. Ook qua acteerwerk is het echt om te huilen en dat met name Stewart die niks weet over te brengen. Beetje schoolplay acting zeg maar.

Ook die hele relatie tussen die twee is niet aangrijpend, binding met de characters is afwezigomdat de twee personages enorm onsympathiek zijn. Tempo is iets te hoog, Hardwicke wilt teveel in die twee uur en dan op het einde rushed Hardwicke zich naar de actionsequence die geforceerd en afgeraffeld overkomt.

Al met al niet het spektakelstuk wat de massa claimed dat het is, voor mij zelfs het meest teleurstellende filmpje die ik onlangs gezien heb.


avatar van Vavi

Vavi

  • 69 berichten
  • 80 stemmen

Viel beter mee dan ik had verwacht omdat ik had gehoord dat het wel een hele jonge film was en dat hij natuurlijk daardoor naar beneden is gehaald.

Mooie actie en romantiek aanwezig. Ik kijk wel uit naar de sequel


avatar van soom

soom

  • 24920 berichten
  • 2752 stemmen

Naomi Watts schreef:

Binding met de characters is afwezig omdat de twee personages enorm onsympathiek zijn.

Onsympathiek in welk opzicht?


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

Die Edward die om geen geldige reden (voor mij althans) op het ene moment aardig tegen haar doet en tien seconden later ontploft hij weer om onbekende redenen.

Dat met haar heeft puur te maken met haar egocentrisme. Zag toch haar vader heel de film zijn best doen maar werd constant afgesnauwd. Ook tijdens die promdress shop scene vind ik haar haar heel egoïstisch en doet nog niet eens haar best geinteresseerd te lijken.
Zo waren er nog wel meer momenten.


avatar van -[TC]-Alfa

-[TC]-Alfa

  • 5 berichten
  • 6 stemmen

Hoewel er in de film monsters zitten, komt dit niet echt naar voren. Op de al weinige momenten , man waterinstallatie, boothuis, baseball, achtervolging van Bella en James , vond ik dat deze kort afgedaan waren en maar weinig spannends in zich hadden. Hier had meer ingezeten, als daar de nadruk op had gelegen.

De nadruk ligt dan ook meer op de relatie tussen Pattinson en Stewart, vandaar het genre romantiek. Dit vind ik erg mooi neergezet! Hulde! De mooie zinnen, camera-shots en het geluid lieten mij goed in de film verplaatsen!

Het verhaal is apart en erg leuk om te zien. Ik vond er wel veel losse eindjes inzitten... Met name James, Victoria en Laurent. Ze komen de stad in, doen twee moorden, komen de Cullen's tegen en dan beginnen de problemen. Vervolgens zijn deze problemen meteen voorbij... Het verhaal komt ineens in een stroomversnelling. En waarom zijn die drie belangrijk in het verhaal??? ze hebben bijna geen aandeel gehad. Die indianen schijnen ook erg koel te blijven onder het feit dat er vampiers zijn, wat is er met hen dan? . Allemaal vragen... onbeantwoord.

Het acteerwerk was met name van Pattinson erg goed, de rest was ook erg prettig om naar te kijken!

Kortom, een leuke film! (je moet geen horror verwachten)


avatar van the-hague-pride

the-hague-pride

  • 503 berichten
  • 442 stemmen

mooie film


avatar van doodah

doodah

  • 1538 berichten
  • 1233 stemmen

Iedereen deed enorm lovend over deze film, dus ik verwachtte er veel van. Mijn hoge verwachting is jammergenoeg niet helemaal waargemaakt.

De film bevat een aantal goede punten: Visueel zag het er goed uit, het acteerwerk was in orde en vooral de familie Cullen vond ik schitterend in beeld gebracht. Ook het verhaal zelf had wel iets vond ik.

De uitwerking van het verhaal daarentegen, viel bij momenten wel wat tegen.

Ik had verwacht dat het net iets meer zou neigen naar een spannend vampierenverhaal in een tegenwoordig jasje. Maar er werd het meeste tijd besteed aan de relatie tussen Isabella en Edward.

Er mag wel wat tijd aan besteed worden, maar de camera moet niet een dikke minuut blijven hangen op het beeld van hen twee liggend in het gras.

Door zaken zoals deze, is er in het begin van de film weinig spanning en komt hij redelijk traag op gang.

Over het eigenlijke treffen en de eigenlijke actie, wordt er dan weer redelijk snel overgegaan, wat ik wel jammer vond.

De manier waarop getoond wordt dat hij zeer snel kan lopen, vond ik ook wel iets minder. Ik vond het er een beetje belachelijk uitzien. Dit zouden ze er met een beetje moeite veel geloofwaardiger kunnen laten uitzien. Gelukkig gebeurde dit niet veel, en is het zo goed als verwaarloosbaar.

Ik heb wel wat aan te merken en er zijn wel wat zaken die ik graag anders had gezien. Maar toch vond ik de film wel de moeite om eens te zien.


avatar van Henkebart

Henkebart

  • 80 berichten
  • 0 stemmen

Ik had hier leuke recenties over gelezen maar het viel me echt zwaar tegen zeg. Ik vond het totaal niet spannend, de personages vond ik slecht bedacht en uiteindelijk een vage, niets zeggende film, die ik niet aanraad. Ik vond de film ook niet als een film in elkaar zitten. De film bleef constant op dezelfde sfeer hangen en er waren geen hoogtepunten voor mij.


avatar van Linn

Linn

  • 3289 berichten
  • 3798 stemmen

Naomi Watts schreef:

De film werd met veel geschreeuw onthaald, een aaneenschakeling van lovende recensies en om dan nog niet te spreken over de enorme girly girl fanbase.

Vooral het enorme highschool gehalte staat me enorm tegen. Dat o zo geroemde volwassen feel die deze film zou hebben is gewoon niet aanwezig. De film gooit bijna elk random highschool character erin maar de heerlijke blonde bimbo cheerleader is nergens te bekennen. Ook qua acteerwerk is het echt om te huilen en dat met name Stewart die niks weet over te brengen. Beetje schoolplay acting zeg maar.

Ook die hele relatie tussen die twee is niet aangrijpend, binding met de characters is afwezigomdat de twee personages enorm onsympathiek zijn. Tempo is iets te hoog, Hardwicke wilt teveel in die twee uur en dan op het einde rushed Hardwicke zich naar de actionsequence die geforceerd en afgeraffeld overkomt.

Al met al niet het spektakelstuk wat de massa claimed dat het is, voor mij zelfs het meest teleurstellende filmpje die ik onlangs gezien heb.

Moet er dan ook altijd een blonde bimbo inzitten als het om highschool gaat? Triestig..Je hebt het over onsympathieke personages blijkbaar weet je niet eens waarom ze zo tegen elkaar reageren, maar wat jij bij Watchmen loopt uit te kramen dat je de strip hebt moeten lezen kan ik bij deze film tegen jou zeggen. Gilles, lees de boeken eens want je mist zoveel moois

edit: alle respect verder voor je halve ster


avatar van Sergio

Sergio

  • 254 berichten
  • 6291 stemmen

Het verhaal is gebaseerd op de tienerboeken van Stephenie Meyer, dus degene die deze boeken kent zal zich wel vermaken, denk ik.

Ik vond het een matige film, had er veel meer van verwacht (qua spanning), maar 2uur dit gezeur daar liep mijn bloed van weg .


avatar van Zandkuiken

Zandkuiken

  • 1747 berichten
  • 1432 stemmen

Twilight is zoals hier al vaak aangehaald en bewezen een hype onder tienermeisjes. 'k Denk dat er daardoor wel een paar meewarig zijn gaan doen over de film, maar ik vind het best een fijne prent.

De donkere boslandschappen zorgen voor de juiste sfeer en 'k heb stiekem ook een serieuze zwak voor de ravissante Kristen Stewart. De mix tussen romantiek en horror light werkt verrassend goed, vooral dankzij de erg geslaagde opbouw. Die twee uur vliégen echt voorbij.

Veel zeer hoge scores hier, maar zo vrijgevig ben ik nu ook weer niet. Gewoon een fijn filmpje met een geslaagde "late-herfst"-look.


avatar van tal1b

tal1b

  • 2596 berichten
  • 2329 stemmen

'n 3 (-) gegeven.

het is eigenlijk een highschool filmpje, met wat vampier ingredienten. niet heel erg byzonder, effecten waren ook niet van het hoogste niveau (tegen een boom aan rennen etc)


avatar van Leland Palmer

Leland Palmer

  • 23785 berichten
  • 4897 stemmen

Erg vermakelijk filmpje, al vind ik de score hier wel behoorlijk hoog, maar oké. Kristen Stewart heeft wel ''wat'' en zal het denk ik niet zo snel slecht gaan doen bij mij. Ook in deze film was ik aardig gecharmeerd van haar kunsten. Robert Pattison doet het ook prima, al waren deze personages eerst wel even wennen.

Oké, dat Pattison niet menselijk overkomt kan ik me voorstellen, maar ook Stewart spatte nou niet bepaald van het scherm. Ik vond het acteerwerk van beide, net als de chemie tussen de twee behoorlijk houterig. Maar... op één of andere manier werkte het wel aardig. De nodige high-school tafarelen, plus de vele clichés worden niet ontweken, maar dat stoorde niet echt. De film kent een paar mooie, duistere scénes en het wordt zelfs nog wel eens spannend geloof ik.

Visueel zit het wel dik in orde met deze film. De score is ook uitstekend, al vond ik niet elk nummer goed geplaatst, maar je kan niet alles hebben denk ik dan maar. De film kent een behoorlijk tempo, waarin de tijd echt voorbij lijkt te vliegen. De vampiers zijn allemaal prima, een beetje wit poeder doet wonderen. Cam Gigandet, de bad-guy James, is lekker creepy, maar komt wel erg makkelijk aan zijn einde op het laatst. Voor de rest ben ik wel te spreken over deze film, waar het ietwat afgeraffelde einde duidelijk aangeeft wat ons te wachten staat.


avatar van AHWA

AHWA

  • 16922 berichten
  • 1293 stemmen

Op zich best een leuke film, maar er ontbrak toch iets aan voor mij. Ik kan m'n vinger er nog niet op leggen, misschien waren het de hak-op-de-takscenes van het eerste gedeelte. Ook heb ik weinig interessants kunnen zien in Pattinson. De chemie tussen Stewart en Pattinson is ver te zoeken, Stewart heeft veel meer in haar mars dan ze hier laat zien. Meer dan een damsel in distress is ze niet.

De honkbalscene was dan weer wel leuk gedaan, maar de verplichte actie op het einde is een beetje suf. Ik hoop alleen dat het vervolg meer te bieden heeft, want dit was duidelijk een boekverfilming, een soort introductie op de films die komen gaan, met een verplicht actieplotje erin gesmeten om een spanningsboog te creeren. Ik ben wel benieuwd naar meer, maar fantastisch was dit niet.

Desalniettemin heb ik me prima vermaakt, de speelduur van twee uur ging wat dat betreft redelijk snel voorbij. 3.5*


avatar van Rik^

Rik^

  • 140 berichten
  • 1235 stemmen

Ik vond de film wat langdradig. Dit werd dan wat gecompenseerd door de drukke camera bewegingen die soms de meest vreemde posities innam. Het verhaal ging niet helemaal de richting op die ik hoopte en de cliffhanger op het einde vind ik echt te suf.

Ik heb me vermaakt, maar veel meer ook niet. Niet een film om voor thuis te blijven...


avatar van Stephtje

Stephtje

  • 1 berichten
  • 1 stemmen

Ik heb deze film nu net vandaag bekeken...

En ik moet zeggen ik vind hem geweldig!!

Het is een mooi verhaal over een onmogelijke liefde.

Echt een mooie film.

Weer eens wat anders dan altijd vampiers die enkel maar bloed vergieten.

x


avatar van Apster

Apster

  • 1461 berichten
  • 6920 stemmen

Mwah, niet mijn film. Ik had de hele tijd het gevoel dat ik naar zo'n puberserie zat te kijken die ze geregeld op Net 5 uitzenden. Voor een vampierenfilm blijft het ook wel erg braaf. Vond de casting op zich wel aardig, met name de Cullens waren apart.

2,5*


avatar van Elineloves

Elineloves

  • 24071 berichten
  • 3631 stemmen

Ik vond de film traag op gang komen. Als eerste overtuigde het meisje me al niet. De jongen daarintegen vond ik wel krachtig en geloofwaardig acteren.

Ik kan me wel vinden in bovengenoemde reacties, namelijk dat de film een beetje het gehalte heeft van een tienerserie. Beetje jammer, want het verhaal is aardig. Hier en daar kwam het een beetje nep en geforceerd over.

Ondanks dat keek de film goed weg, mede omdat ik nieuwsgierig was naar het einde.

3*


avatar van zjandannybob

zjandannybob

  • 421 berichten
  • 1047 stemmen

Apster schreef:
Mwah, niet mijn film. Ik had de hele tijd het gevoel dat ik naar zo'n puberserie zat te kijken die ze geregeld op Net 5 uitzenden. Voor een vampierenfilm blijft het ook wel erg braaf. Vond de casting op zich wel aardig, met name de Cullens waren apart.

2,5*


Ben het hiermee eens het einde slaat ook nergens op, ze werden gewaarschuwd voor de vrouwelijke vleesetende vampier... Deze komt alleen op het laatst nog een keer in beeld.

Ook vond ik de film geen moment spannend en was alles erg voorspelbaar als je alleen al had gelezen waar de film over ging.

Deze film raakte mij geen moment erg amateuristische special effect, het snelle rennen etc. Bijna bij in slaap gevallen. Waarom scoort deze hier zo hoog op imdb scoort hij ook lager.

2*


avatar van dartviper

dartviper

  • 164 berichten
  • 1890 stemmen

Had van deze film iets meer aktie verwacht, zeker geen nare beelden om te zien maar er had toch iets meer spanning en aktie in gemogen. Dit had de film zeker ten goede gebracht. Toch is het verhaal goed en mooi om te volgen. De schrijvers hebben volgens mij veel gekeken naar "Meet Joe Black" want hier en daar zitten van deze film wel wat tintjes in.

Dus geen slechte film maar ook geen topper. Tevens is het acteren van de hoofdrolspeler en speelster gewoon goed te noemen. Geef hem 3.5 sterren.


avatar van Phoenix

Phoenix

  • 7846 berichten
  • 1418 stemmen

Eigenlijk maakte Twilight van begin af aan al geen kans bij mij. Ten eerste omdat y-chromosomen mij de kunst van het zwijmelen onmogelijk maken. Ten tweede omdat ik het basisgegeven in de geweldige serie True Blood al perfect uitgewerkt zag worden. Vergeleken daarbij is Twilight net een Disney-film met een bad boy/hunk waar hitsige tienermeisjes kwijlend naar kunnen kijken. Maar eigenlijk heb je om dat te constateren niet eens vergelijkingsmateriaal nodig. Zie bijvoorbeeld ook de nieuwste South Park-aflevering met een persiflage die spot-on is.

Geestelijk vader van True Blood Alan Bell had 12 boeiende afleveringen van een uur nodig om diepgang aan te brengen. Twilight propt het in 2. En dan nog presteren ze het om er een doodsaaie film van te maken. In het eerste uur gebeurt nagenoeg niets boeiends. De twee draaien een beetje om elkaar heen, maar dit wordt zo slecht opgebouwd en getimed dat het nergens geloofwaardig wordt. Kristen Stewart is weliswaar een heel leuk meisje om naar te kijken, maar na een tijdje ging het horten-en-stoten-gepraat en dat constante op-de-lip-bijten me ontzettend tegenstaan. Robert Patterson bakt er al helemaal niets van. Zet hem naast Stephen Moyer uit True Blood en zijn quasi-mysterieuze air, zogenaamd charisma en hoffelijkheid vergaan als vampieren voor de zon.

Het enige moment dat wist te overtuigen was de scène in Bella's kamer waar eindelijk de innerlijke strijd van Edward goed naar voren kwam. Maar dan zit er al een slordige 45 minuten aan flauw highschool gedoe op.

Melige soundtrack verder, met een wel heel misplaatst nummer van Muse, wat ironisch genoeg nog de aardigste scène oplevert ook. Eindelijk wordt er eens wat leuks gedaan met de mogelijkheden, al zijn de effecten standaard en daardoor eigenlijk gewoon ondermaats. Zelfde geld voor de make-up.

Dan is het de bedoeling dat het in het tweede deel nog spannend wordt, maar we weten toch allemaal al wat er gaat gebeuren. Hoewel, de manier waarop die rasta en Victoria er uit werden geschreven was wel even opvallend. In negatieve zin dan. Die twee hadden juist het meeste potentie, maar ze zijn verdwenen voor je er erg in hebt. Net als de rest van de film trouwens, die plotseling in ijltempo richting anti-climax dendert.

Enige positieve wat ik echt uit de film kan peuren is de overtuigende rol van Bella's pa (had echt te doen met die kerel) en de fraaie omgevingen (die verder wel compleet om zeep worden geholpen door het zeezieke camerawerk).

Nee, laat dit maar links liggen en zoek True Blood op. In elk opzicht geslaagder.

1*


avatar van tripledrummer

tripledrummer

  • 15 berichten
  • 0 stemmen

Zeer te spreken over deze film! In het begin komt ie wat stroef op gang, maar zeker de moeite waard om te kijken. Ik merk dat ik vrijwel de enigste ben die deze film aan kan prijzen, maar een plus punt vond ik toch het sterke acteer werk van Bella en Edward, alhoewel het wat minder bekende acteurs zijn.

En inderdaad een onmogelijke liefde boeide in deze film. Acteurs wisten mij wél te overtuigen, maar aan dat meisje moest ik ook eerst wennen (en het hoeft niet altijd een heel knap meisje te zijn, gewoon lekker normaal deze:p)

Nog een plus punt is het wat modernere vampier gedoe. Niet kastelen en bloed, maar gewoon normaal bescheiden en orgineel aan de orde gebracht,

Goede film

4,0*

(deel II staat alweer gepland, laat maar komen! maar wel met dezelfde cast please!)


avatar van syno

syno

  • 134 berichten
  • 83 stemmen

Het is dezelfde cast, dus wees gerust


avatar van james_cameron

james_cameron

  • 7010 berichten
  • 9793 stemmen

Redelijk geslaagde romantische vampierfilm, al is het verhaal aan de karige kant. Hierdoor is de film soms wat traag en simplistisch. De prachtige locaties, het fraaie camerawerk en de leuke cast compenseren het gebrek aan inhoud gelukkig enigzins. Ik zit niet echt te springen om het onvermijdelijke tweede deel, maar goed, als eerste deel van een serie is deze film aardig gelukt.


avatar van Jordy

Jordy

  • 22567 berichten
  • 2952 stemmen

Tienersoap met vampierclichés.

Misschien kan ik beter geen films kijken die voor 13-jarige meisjes zijn gemaakt, maar gezien de hype en het feit dat de woorden "vampier" en "high school" me nog steeds aan een geniale tv-serie doen denken heb ik het er toch maar op gewaagd.

Naast de sfeervolle setting is het helaas allemaal erg treurig gesteld met deze film. Kristen Stewart (verrek, dat jongetje uit Panic Room) doet het nog erg aardig, maar het overige acteerwerk, de warrige regie en de tenenkrommende dialogen zorgen er voor dat ik het maar bij "niet aan mij besteed" zal houden.