

Genre: Horror / Avontuur
Speelduur: 79 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Jack Arnold
Met onder meer: Richard Carlson, Julie Adams en Richard Denning
IMDb beoordeling:
6,9 (32.792)
Gesproken taal: Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Amazon Prime
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Creature from the Black Lagoon
"From the Amazon's forbidden depths came the Creature from the Black Lagoon"
Een wetenschappelijk team zoekt langs de Amazone naar fossielen. Ze ontdekken een prehistorische Gill-Man in de legendarische Zwarte Lagune. Het mysterieuze wezen wordt gevangen, maar het weet te ontsnappen. Hij keert terug om Kay, de verloofde van één van de teamleden, te ontvoeren.
Externe links
Acteurs en actrices
Dr. David Reed
Kay Lawrence
Dr. Mark Williams
Dr. Carl Maia
Captain Lucas
Dr. Edwin Thompson
Zee
Chico
The Gill Man (In Water) (onvermeld)
The Gill Man (On Land) (onvermeld)
Reviews & comments

Baggerman
-
- 10550 berichten
- 7899 stemmen
Ik wilde de horror challenge beginnen met deze klassieker die al jaren stof ligt te vergaren in mijn kast met onbekeken dvd's. Toentertijd was het wel een bijzondere film denk ik, zeker de onderwaterscènes zijn voor die tijd wel speciaal. Ook het monster ziet er best gaaf uit.
Maareh.............voor de rest vond ik het nogal saaie muk en ik ben gisterenavond/nacht meerdere keren hierbij in slaap gevallen, waarna ik weer moest terugspoelen. Geen goed teken voor een film die spannend zou moeten zijn! Daarnaast vind ik Richard Carlson echt een saaielullenuitstraling hebben. Ik denk dat ik Bert uit Sesamstraat nog stoerder en heldhaftiger zou vinden dan deze meneer hier, terwijl ik hem in andere films wel kan waarderen. De muziek (die in de bonus nog zo wordt opgehemeld??) vond ik ook nogal tenenkrommend en alleen geschikt om me af en toe weer wakker te laten schrikken. Wat dat betreft wel effectief, maar het levert geen punten op.

IH88
-
- 8430 berichten
- 3038 stemmen
“I can tell you something about this place. The boys around here call it "The Black Lagoon" - a paradise. Only they say nobody has ever come back to prove it.”
Prima horrorklassieker. Je ziet gelijk waar Guillermo del Toro zijn inspiratie vandaan heeft gehaald voor The Shape of Water, en Creature from the Black Lagoon is dan ook één van de favoriete films van de Mexicaanse regisseur. De onderwater scènes zien er fantastisch uit (vooral de scene met Kay en het monster), het monster zelf ziet er weergaloos uit en de setting is ook mooi gekozen. Het einde is wat onbevredigend en het acteerwerk is niet altijd overtuigend, maar als je daar doorheen kan kijken, dan wacht je een sfeervolle en knap gemaakte horrorfilm. Met weinig middelen, maar ongelooflijk veel creativiteit.

Boneka
-
- 2308 berichten
- 1230 stemmen
Na de Shape of Water moest ik wel naar deze film kijken waar de oorsprong lag van The Gill Man. In the Shape of Water was dat nog volstrekt onbekend. Gelukkig vinden we hier de "oorsprong". Grappig is dat de wetenschappers gericht naar fossiele gesteente het ook hebben over de zgn Longvissen. Deze vissen kunnen zowel in het water als op het land leven doordat ze longen hebben. Deze oudste fossiele vissen leven alleen nog in Australie. Afijn daar moet The Gill Man van afgeleid zijn De oude film uit 1954 is volledig in zwart/wit, maar dat is zeker geen straf. Grappig is dat je deze film ook kunt bekijken in 3D. Jawel we hebben het over een film uit 1954!! Dit heb ik nog niet gedaan, maar de normale 2D film ziet er al heel goed uit. Zelfs onder water is het beeld goed genoeg. Sowieso zijn de plaatjes mooi geschoten in de Amazone van Zuid Amerika. Ook de grotachtige omgeving waar The Gill Man zich af en toe begeeft ziet er goed uit. Ik ben echt positief verrast door deze film die best wel standaard is qua verhaal, maar verder lekker spannend is tot het einde. Wel ben ik altijd verbaast dat oude films altijd zo abrupt eindigen. Dat is in deze film niet anders. Wel met een goed einde overigens. Er is nog een vervolg gemaakt maar dat heeft heeft meer een groot popcorn gehalte van King Kong. Overigens ook in deze film houdt The Gill Man van een mooie vrouw. Daarin verschillen de films niet veel.
Heb nog even naar de cast gekeken en verbaasde me dat zeker twee leden nog leven. The Gill Man onder water is inmiddels 88 (boven water was iemand anders; overleden) en Julie Adams deze mooie vrouw is inmiddels 92 jaar oud. De rest is zover is kan zien inmiddels overleden. Overigens heb ik ook kleurenfoto's gezien van deze film, maar het is mij niet duidelijk of deze film ook in het kleur was.
Afijn The Creature of the Black Lagoon is mij goed bevallen!
Film 3.5
Beeld 3.5
Geluid 3.5
Extra's 4.0
Bijzonderheid (3D)

Collins
-
- 5840 berichten
- 3537 stemmen
Een film van Jack Arnold. De regisseur die in de Jaren 50 de wereld verblijdde met geweldige science fiction films als It Came from Outer Space (1953), Tarantula (1955) en The Incredible Shrinking Man (1957). Prachtfilms, gemaakt met geringe financiële middelen, maar met hele behoorlijke scripts, aangename speciale effecten en gemaakt in stemmige zwart-wit cinematografie.
Uit 1954 stamt The Creature from the Black Lagoon. En deze film hoort zeker in het illustere rijtje van hierboven thuis. Een klassiek verhaal dat natuurlijk in de eerste plaats spannend amusement is, maar dat tevens iets de diepte ingaat als de film de ambivalente verhouding tussen monster en mens (laaghartig versus nobel) af en toe aan de orde stelt. Een avonturenfilm met een snufje psychologische beschouwing, die je overigens niet hinderlijk door de strot wordt geduwd.
Het monster dat eigenlijk eerder als een vergeten richting in de evolutie van de mens wordt voorgesteld, doodt mensen die zijn territorium bedreigen. Hij acteert vanuit een overlevingsdrang. Daartegenover staat de mens als toppunt van de evolutie. De mens die zich parasitair gedraagt en heel arrogant een leefgebied infiltreert uit hoofde van de wetenschap. In de zwarte lagune zijn zij de indringers, terwijl het monster zich slechts verdedigt. Nou ja, in beginsel dan, want het monster raakt zeer gecharmeerd van het vrouwelijke personage in het wetenschappelijke gezelschap. Opeens blijkt het overlevingsmechanisme niet meer de enige drijfveer van het creatuur te zijn, maar wordt er een menselijke beweegreden aan toegevoegd. Het monster maakt in de film als het ware een minieme evolutie door. Een beetje als King Kong, maar dan in de zwarte lagune.
De film krijgt vanaf dat moment zweempjes melancholie en romantiek te verwerken. Het verlangen naar liefde en gezelschap bepaalt meer en meer het gedrag van het monster. Logisch, als je jarenlang in je eentje wat op en neer hebt gezwommen in een zwarte poel. Ik begrijp dat monster wel. Zijn hartstocht manifesteert zich in (voor mij) de mooiste scènes van de film als vrouw en monster zich op balletachtige wijze synchroon in het water voortbewegen. De scènes onder water zijn zonder uitzondering trouwens erg mooi om te zien. De scènes verlenen de film, die verder behoorlijk recht-toe-rechtaan is, een magisch en bijna vrolijk tintje.
De onderwaterscènes zijn overigens niet het werk van Jack Arnold, maar van James C. Havens. Een man die gespecialiseerd was in (onder)watersequenties en als partieel regisseur een aardig lijstje films achter zijn naam heeft staan, waaronder '20.000 leagues under the sea (1954)' en 'Mutiny on the Bounty (1962)'.
The Creature from the Black Lagoon is een leuke film. Ik heb hem eerder ooit eens op een Duitsche zender gezien. Nagesynchroniseerd. Ik vond hem toen wel ok, maar focuste mij toen heel erg op het monster, dat ik niet eng vond. Ik was daar lichtelijk teleurgesteld over. Ik vond de film zelfs aan de saaie kant. De herziening na al die jaren in de oorspronkelijke taal en aangevuld met een filmische interesse die nu gelukkig verder reikt dan de focus op een monster, beviel mij bijzonder goed.

clubsport
-
- 3002 berichten
- 6472 stemmen
film viel me toch ietswat tegen , buiten de mooie plaatjes van de amazone is het verhaal zelf niet zo byzonder , het wezen is mooi gemaakt maar verder komen we vrijwel niets erover te weten .

shrink
-
- 1910 berichten
- 2161 stemmen
Het ziet er allemaal mooi uit en het verhaal is OK. De Blu-ray deed het alleen niet goed. Misschien door mijn speler of omdat het 3D mogelijkheid op zat. Vreemd..

FilmFan897
-
- 31 berichten
- 0 stemmen
Creature from the Black Lagoon is een klassieker.
Het pak van Gill Man (het wezen) ziet er heel realistisch uit voor zijn tijd.
Prachtige scènes onderwater en ook de eerste film waar onderwater scènes in 3D gefilmd zijn.
Julia Adams was een goede keuze als de knappe maar slimme wetenschapster en ook Richard Carlson als haar echtgenoot was goed gecast.
De chemie tussen die twee is heel mooi om naar te kijken.
Natuurlijk ziet het er de dag van vandaag stom uit maar voor die tijd was het heel indrukwekkend.
Het verhaal zit goed, prima klassieker, alleen is het irritant dat het monster dan weer op de boot zit, dan weer niet, dan weer wel...
Dit is eigenlijk het minpunt aan de gehele film voor mij, gewoon in één woord: top!

ikkegoemikke
-
- 2594 berichten
- 3976 stemmen
Fijn filmpje. Eén van de betere monsterfilms van Universal. Toch wat betreft het uitzicht van het monster en de vele onderwaterscenes. Niet evident voor die tijd. Je zou zelfs kunnen spreken van iet of wat spanning. Toch blijft het mij verwonderen hoe snel films uit die tijd na de ontknoping eindigen.
3.5*

Noodless
-
- 8731 berichten
- 5657 stemmen
Een klassieker die hier nog ergens onder het stof lag en eindelijk eens een kans heeft gekregen. Het verhaal is gewoon een avonturenverhaal over een monsterachtig wezen dat opgenomen is in het Amazonegebied wat mooie plaatjes biedt aan de kijker. Eigenlijk doet de film niet veel verkeerd, maar heeft heel wat ingeboet door de jaren. Het verhaal weet niet echt te boeien en echt spannend wilt het niet worden. De cast is best oké en het wezen, ook al zie dat het gewoon een man in een pak is, weet toch voldoende te overtuigen. Maar alle credits gaan naar de onderwater opnamen die nu nog na al die jaren gewoon fantastisch overkomen. 6/10

Phantasm
-
- 6364 berichten
- 6297 stemmen
Vond deze film wat teleurstellend, al is het aardig bedacht allemaal.
Pre- en sequels

The Creature Walks among Us
1956
9 reacties

Revenge of the Creature
1955
16 reacties
Het laatste nieuws

Is er nog sprake van een 'vriendschappelijke' scheiding? Sophie Turner eist 'ontvoerde' kinderen terug van Joe Jonas

Doodsoorzaak 'Euphoria'-acteur Angus Cloud (25) onthuld

Kamervragen gesteld over KRO-NCRV-programma, Michael Caine (90) met pensioen | MovieMeter Recap

De tien best beoordeelde films naar verhalen van de jarige Stephen King (76)
Bekijk ook

The Incredible Shrinking Man
Fantasy / Drama, 1957
90 reacties

The Invisible Man
Sciencefiction / Horror, 1933
86 reacties

Freaks
Drama / Horror, 1932
143 reacties

Partie de Campagne
Komedie / Drama, 1936
13 reacties

Invasion of the Body Snatchers
Horror / Sciencefiction, 1956
60 reacties

Bride of Frankenstein
Horror / Sciencefiction, 1935
99 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes | Publishing Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes | Publishing Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2023 MovieMeter B.V.