Genre: Komedie / Misdaad
Speelduur: 96 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk / Frankrijk
Geregisseerd door: Ethan Coen en Joel Coen
Met onder meer: George Clooney, Frances McDormand en John Malkovich
IMDb beoordeling:
7,0 (373.244)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 30 oktober 2008
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via Prime Video
Bekijk via CANAL+
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Woensdag 11 februari in één bioscoop (Amsterdam)
Plot Burn after Reading
"Intelligence is relative."
Osbourne Cox is een voormalige CIA-agent die na zijn ontslag begint aan zijn memoires. Zijn inhalige en overspelige vrouw ziet de digitale versie daarvan aan voor hun financiële gegevens en gaat ermee aan de haal. Wanneer die gegevens vervolgens op straat komen te liggen, zien twee sportschoolmedewerkers het aan voor gevoelige CIA-informatie en proberen Osbourne te chanteren. Dat leidt tot meer problemen dan ze aankunnen.
Externe links
Acteurs en actrices
Harry Pfarrer
Linda Litzke
Chad Feldheimer
Osborne Cox
Katie Cox
Ted
Sandy Pfarrer
CIA Officer
CIA Superior
Krapotkin
Reviews & comments
ArcovandenBroek
-
- 328 berichten
- 226 stemmen
Gisteravond zag ik voor het eerst de trailer, en volgens mij hebben de Gebroeders Coen het weer voor ekaar. Dit wordt een topper denk ik..
aire.
-
- 376 berichten
- 111 stemmen
Leuk nieuw poster. Zelfde Saul Bass stijltje uiteraard, maar voelt toch net wat frisser aan. Leuk dus 
Phoenix
-
- 7846 berichten
- 1418 stemmen
De Coen's grijpen terug naar hun oude stijl! Denk Fargo en The Big Lebowski.
Ingrediënten: Karakters waar net een steekje bij los zit die terecht komen in een kluwe van chantage, overspel etc. Plots die gaandeweg convergeren maar tegelijkertijd volledig ontsporen. Plotselinge, onderkoelde uitbarstingen van extreem geweld en seksualiteit. Het sfeertje is heel herkenbaar. Aangekleed als een Bourne-film, met opzwepende soundtrack, CIA-geploeter en intrige, maar het is weer doorspekt met droge, zwarte humor.
Elk karakter is geschreven voor de acteur, en dat levert vooral een erg toffe Brad Pitt op die eens te meer spot met zijn eigen uiterlijk. Wat een mafkees
. Maar de rest is ook erg leuk, ookal is Swinton wel erg getypecast.
Geniale eindscène ook, die het geheel naar 4 sterren tilt. Burn After Reading is nog net niet on par met Fargo en The Big L, maar kan dat altijd nog worden aangezien Coen's nou eenmaal goed rijpen.
Prudh
-
- 3124 berichten
- 1874 stemmen
Inderdaad overduidelijke Coenfilm, met humor- en thrillerelementen die ontstaan vanuit idiote personages en die leiden tot even idiote situaties. Een kleine misstap heeft enorme complicaties ten gevolge, zoals dat in veel van hun eerdere films te zien is (denk inderdaad een Fargo).
De cast is uitmuntend. Brad Pitt als enorme sukkel (ook dat speelt hij overtuigend), Francess McDormand als verlepte vrouw op leeftijd en Tilda Swinton als ijskoude snob. De kroon wordt gespannen door John Malkovich als uitgerangeerde CIA medewerker wiens tekst voor de helft van de tijd bestaat uit 'What the fuck!?' (en hij heeft genoeg reden om dat steeds te herhalen...)
Wel jammer dat de Coens hun succesformule blijven herhalen, want echt iets nieuws onder de zon bieden ze hiermee niet. Maar gelukkig werkt het nog prima!
Zuzuu
-
- 557 berichten
- 757 stemmen
Waar hebben jullie deze film al gezien?
Waarschijnlijk gepindakaast.
606
-
- 23876 berichten
- 12267 stemmen
Waarschijnlijk gepindakaast.
mooie uitdrukking 
Prudh
-
- 3124 berichten
- 1874 stemmen
Ja, hilarisch...
. Vooral die grammaticafout zeker?
Ik heb de film tijdens een vroege vertoning gezien, gewoon op groot scherm dus.
mister blonde
-
- 12698 berichten
- 5831 stemmen
Hoe zijn de reviews van deze films in (buitenlandse) kranten? Vind er verdacht weinig van terug.
kappeuter (crew films)
-
- 74672 berichten
- 5983 stemmen
mister blonde
-
- 12698 berichten
- 5831 stemmen
Thx, mooie link, die Metacritic Ziet er niet slecht uit. Vrijwel allemaal (tenminste gematigd) positief. Rotten Tomatoes valt nog niet veel van te zeggen.
Celluloid Dreams
-
- 510 berichten
- 510 stemmen
Niet onaardig. Veel leuke details en aardig wat sterke momenten waar ik niet verder op in zal gaan. Helaas staat er tegenover iedere leuke grap ook een niet leuke grap. Brad Pitt was ook tenenkrommend, zijn haar was echter wel weer leuk. Zoals ik al zei: details. Verder komt deze Coen niet in de buurt van werk als Fargo, O Brother, Lebowski of No Country. Toch een aardige B-Coen.
zoutzak
-
- 1046 berichten
- 6985 stemmen
Wederom een eigenzinnige film met vreemde personages, expliciet geweld en enkele hilarische dialogen. Zeer van genoten, 7.5/10
Roel_
-
- 287 berichten
- 2062 stemmen
Deze film slaat gewoon helemaal nergens op, daarom is hij zo goed. De dialogen wil ik inlijsten en in mijn kamer hangen. Hilarisch!!!
Brad Pitt eindelijk eens een keer in een goede rol. Misschien een idee om Tom Cruise een keer in een Coen film mee te laten doen, dan leert hij tenminste ook eens een keer acteren.
wibro
-
- 11590 berichten
- 4098 stemmen
Inderdaad, deze film slaat zeker helemaal nergens op en daarom vind ik hem zo slecht. Vandaag gezien als voorpremiëre in Arthouse Lux in Nijmegen. De Broeders Coen zullen wel gedacht hebben; een supercast, wat dialoogjes, het verhaal doet er verder niet toe, wij zijn immers de Coen brothers, de kijkers slikken het wel. Kan best zijn, maar ik dus mooi niet. Ik vond deze film gewoon waardeloos, bagger!! Ik heb me ontzettend rot zitten vervelen.
Het is de tweede film die ik in twaalf jaar gezien heb, die ik voor een plaspauze heb onderbroken, wat zowiezo een slecht teken is. Die andere film was "The Straight Story", voor mij de slechtste film van David Lynch. En dit is voor mij de slechtste film van de gebroeders Coen. Genoeg gezegd hierover. In Lux hebben ze splinternieuwe toiletten. Ik zou zeggen; spoel deze film maar door, kunnen we gelijk zien of de toiletten goed werken.
1,0*
Pastichio Rocker
-
- 6344 berichten
- 0 stemmen
Macmanus
-
- 13726 berichten
- 3701 stemmen
Typsich Coen filmpje.
Zeker niet verkeerd, na hun serieuze en vrij harde alom geliefde film No Country. Maken ze een wat duidelijker komisch Fargo achtige film.
Je hersens hoeven niet echt gekraakt te worden. Maar het loopt allemaal prima en er zitten een paar heerlijke rollen in. Vooral Brad Pitt die ik in de trailer juist niet goed vond, is in de film lekker op dreef. Ook Malkovich en Clooney doen het leuk. De vrouwelijke rollen komen er wat bekaaider van af. Swinton is te stijf, hoort dat wel bij haar rol maar ze lijkt me niet over veel komisch talent te beschikken. En McDormand is nooit mijn type actrice geweest.
Zal niet de lofzang van No Country krijgen, maar is zonder twijfel een typisch Coen filmpje die de liefhebbers wel kunnen smaken.
3.5 sterren.
leonard0
-
- 47 berichten
- 708 stemmen
Misschien ben ik een noob dat ik op MM de flash trailer ontdekt heb, maar het werkt fantastisch
tnx voor die verbetering.
Wat de film betreft.. ziet er niet heel standaard uit, kan interessant zijn..
mister blonde
-
- 12698 berichten
- 5831 stemmen
Inderdaad, deze film slaat zeker helemaal nergens op en daarom vind ik hem zo slecht. Vandaag gezien als voorpremiëre in Arthouse Lux in Nijmegen. De Broeders Coen zullen wel gedacht hebben; een supercast, wat dialoogjes, het verhaal doet er verder niet toe, wij zijn immers de Coen brothers, de kijkers slikken het wel. Kan best zijn, maar ik dus mooi niet. Ik vond deze film gewoon waardeloos, bagger!! Ik heb me ontzettend rot zitten vervelen.
Het is de tweede film die ik in twaalf jaar gezien heb, die ik voor een plaspauze heb onderbroken, wat zowiezo een slecht teken is. Die andere film was "The Straight Story", voor mij de slechtste film van David Lynch. En dit is voor mij de slechtste film van de gebroeders Coen. Genoeg gezegd hierover. In Lux hebben ze splinternieuwe toiletten. Ik zou zeggen; spoel deze film maar door, kunnen we gelijk zien of de toiletten goed werken.
1,0*
Je zegt echt precies helemaal niets in deze post, behalve dan een aantal gewichtige wisecracks. Stoer trouwens dat jij het mooi niet slikt, ook al zijn het de Coen brothers. Wat probeer je bewijzen, of heb je nog argumenten?
Meneer Bungel
-
- 13163 berichten
- 0 stemmen
Die andere film was "The Straight Story", voor mij de slechtste film van David Lynch.
Bijzondere smaak heb je wel... Of bedoel je dat de slechtste film van Lynch nog steeds een hele goeie is? 
De trailers en fragmenten die ik van 'Burn...' zag doen mij in ieder geval watertandend uitkijken naar de release. En een 'onzin'-verhaal van de Coens... Schokkend! Heb je 'The big Lebowski' al eens gezien? Of 'Raising Arizona'? In het geval van de Coens maakt de geloofwaardigheid van het verhaal mij niet zo veel uit. De casting, het script, de cinematografie en de muziek des te meer.
Maar ik verwachtte ook veel van 'No country...' en dat pakte helaas niet zo goed uit.
I shall wait and see...
Mr_White
-
- 2067 berichten
- 0 stemmen
Film heeft even nodig om alle personages te introduceren maar gaat dan los op zijn ouderwets Coens. Schitterende personages, hilarische situaties en de enkele bloederige scènes die compleet breken met de rest van de film en daarom zo briljant zijn. Beetje jammer dat de film zo kort was, had er graag meer van gezien.
ralfsjam
-
- 2144 berichten
- 1345 stemmen
geweldige film met een geweldige cast! geen miscast te bekennen, en de humor en het verhaal is geweldig! lekkere film, aanrader...
4
wibro
-
- 11590 berichten
- 4098 stemmen
Bijzondere smaak heb je wel... Of bedoel je dat de slechtste film van Lynch nog steeds een hele goeie is? 
De trailers en fragmenten die ik van 'Burn...' zag doen mij in ieder geval watertandend uitkijken naar de release. En een 'onzin'-verhaal van de Coens... Schokkend! Heb je 'The big Lebowski' al eens gezien? Of 'Raising Arizona'? In het geval van de Coens maakt de geloofwaardigheid van het verhaal mij niet zo veel uit. De casting, het script, de cinematografie en de muziek des te meer.
Maar ik verwachtte ook veel van 'No country...' en dat pakte helaas niet zo goed uit.
I shall wait and see...
Zowel "The big Lebovski" als "Raising Arizona" heb ik gezien en beide hebben van mij een waardering gekregen van niet meer dan 2,0*. maw Ik houd niet zo van de komedies van de Coen Brothers, dit itt hun misdaadfilms. Ik wil er wel bij zeggen dat ik "Burn after reading" in Lux Nijmegen bekeken heb als afsluiting van de feestelijke opening ivm de verbouwing. Ik had dus al een behoorlijke slok op en ik had bovendien een zeer slechte plaats in de zaal. Het kan dus goed zijn dat de waardering van 1,0* toch enigszins te laag is. Zo gauw deze film in Lux in première gaat, ga ik hem opnieuw bekijken, hoewel ik geloof dat een waardering van meer dan 2,0* er toch echt niet in zit.
Het laatste nieuws

HBO Max scoort in Nederland met de matig beoordeelde bodyhorrorfilm 'Nightbitch'

Prime Video-hitserie 'The Night Manager' krijgt een derde seizoen

Netflix verwijdert de dramafilm 'It Ends With Us' met Justin Baldoni en Blake Lively

WOII-film 'The Boy in the Striped Pyjamas' wordt donderdag uitgezonden op televisie
Bekijk ook

Snatch
Misdaad / Komedie, 2000
1.380 reacties

The Big Lebowski
Komedie, 1998
2.757 reacties

Changeling
Mystery / Misdaad, 2008
817 reacties

Fargo
Misdaad / Komedie, 1996
1.424 reacties

True Romance
Actie / Misdaad, 1993
904 reacties

Big Fish
Drama / Fantasy, 2003
799 reacties
Gerelateerde tags
washington dcchantageparanoiafitness-training black humorplastic surgeryautobiographygeheugenlijkscheidengymdiscex priestfitness online datingmemoirspersonal trainer dark humor
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








