Genre: Komedie / Misdaad
Speelduur: 96 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk / Frankrijk
Geregisseerd door: Ethan Coen en Joel Coen
Met onder meer: George Clooney, Frances McDormand en John Malkovich
IMDb beoordeling:
7,0 (373.367)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 30 oktober 2008
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Bekijk via Videoland
Bekijk via Prime Video
Bekijk via CANAL+
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Woensdag 11 februari in één bioscoop (Amsterdam)
Plot Burn after Reading
"Intelligence is relative."
Osbourne Cox is een voormalige CIA-agent die na zijn ontslag begint aan zijn memoires. Zijn inhalige en overspelige vrouw ziet de digitale versie daarvan aan voor hun financiële gegevens en gaat ermee aan de haal. Wanneer die gegevens vervolgens op straat komen te liggen, zien twee sportschoolmedewerkers het aan voor gevoelige CIA-informatie en proberen Osbourne te chanteren. Dat leidt tot meer problemen dan ze aankunnen.
Externe links
Acteurs en actrices
Harry Pfarrer
Linda Litzke
Chad Feldheimer
Osborne Cox
Katie Cox
Ted
Sandy Pfarrer
CIA Officer
CIA Superior
Krapotkin
Reviews & comments
ralfsjam
-
- 2144 berichten
- 1345 stemmen
Inderdaad, deze film slaat zeker helemaal nergens op en daarom vind ik hem zo slecht.
mijn advies? kijk hem nog een keer!
wibro
-
- 11590 berichten
- 4098 stemmen
mijn advies? kijk hem nog een keer!
Dat heb ik al toegezegd in mijn reactie op het bericht van Meneer Bungel. Wel al mijn berichten lezen, Ralfsham!
Rebby87
-
- 16 berichten
- 181 stemmen
wat een film.
Vooral in het begin was hij nogal saai en kwam wat langzaam op gang.
Maar die personages:O geniaal.
Brad Pitt speelt een geweldig leuke rol en de rest van de cast was ook goed bezig.
Bij sommige scenes brulde ik het zowat uit van het lachen 
Alleen jammer dat de film dat niveau maar een aantal keer behaald
ralfsjam
-
- 2144 berichten
- 1345 stemmen
Dat heb ik al toegezegd in mijn reactie op het bericht van Meneer Bungel. Wel al mijn berichten lezen, Ralfsham!
oh, sorry Wibro! zal de volgende keer beter opletten, nogmaals mijn spijt.... 
ArcovandenBroek
-
- 328 berichten
- 226 stemmen
Briljante film weer van The Coen Brothers. De film moet even op gang komen (lees: je leert de personages rustig kennen) maar verder is het weer een typische Coen-film. Humor, harde actie, bloed, absurde typetjes en zoals altijd weer een topcast! Helaas wel wat kort met 96 minuten, had geen straf geweest met minimaal 20 minuten extra.
bateman
-
- 47 berichten
- 43 stemmen
Film komt wat traag op gang. Eenmaal bezig, zijn de verwikkelingen spannend en humoristisch te noemen. Vooral Pitt speelt erg goed. Aanrader om te kijken! Een van de betere films die ik afgelopen tijd in de bios heb gezien.
ArcovandenBroek
-
- 328 berichten
- 226 stemmen
Aanrader om te kijken! Een van de betere films die ik afgelopen tijd in de bios heb gezien.
En toch maar 3,5* ? Vind ik wel erg laag voor 1 van de betere films die je de afgelopen tijd hebt gezien.. :S
Apster
-
- 1461 berichten
- 6920 stemmen
´Report back to me, when it makes more sense'
Zelfs CIA baas Simmons snapt er geen hout meer van. En de rest van de personages eigenlijk ook niet. Het verhaal komt wat stroef op gang, maar na een klein half uur zit je middenin de meest absurde situaties vol misverstanden, waar zo´n beetje alle slechte eigenschappen van de mens de revu passeren.
Het plezier straalt van alle acteurs af. Van alle idiote personages is Pitt nog het leukst. Jammer eigenlijk dat hij dan ook halverwege de film het loodje legt. Ook de manier hoe Malkovich de ene na de andere ´fuck´ eruit gooit is erg grappig.
Jammer dat het einde nogal abrupt is. De Coens kunnen het ook niet laten om toch nog even snel het moraal van de film aan het einde te samenvatten door Simmons: ´What did we learn? Not to do this again.´ Ik heb niet veel geleerd van deze film, behalve dat de mens idioot en hebzuchtig is, volgens de Coen Brothers. Maar ondanks deze kleine minpuntjes toch een heerlijk biosavondje gehad.
4*
LeevanCleef
-
- 32 berichten
- 393 stemmen
Zeer leuk in elkaar gevlochten verhaal met flink wat (Coen brothers) humor. Goed geacteerd word er ook door alle personages. Ze kunnen zich ook lekker uitleven met deze goed geschreven personages.
Maar toch mist er iets. Wat dat is daar kan ik niet precies mijn vinger op leggen maar het mist net iets waarmee deze film geweldig zou zijn. Nu is de film 'gewoon' goed.
7.7/10
De Coens kunnen het ook niet laten om toch nog even snel het moraal van de film aan het einde te samenvatten door Simmons: ´What did we learn? Not to do this again.´
Dat was een grap, dat snap je hopelijk ook wel als je het nog eens terug-leest/kijkt.
hulkio
-
- 186 berichten
- 197 stemmen
Na het serieuze No Country for Old Men nu weer een komedie van de broertjes Coen. Net als in al hun films ook dit keer weer originele en kleurrijke personages die dit keer onder andere worden neergezet door Brad Pitt, George Clooney, Tilda Swinton, Frances McDormand en John Malkovich. De film bevat enkele briljante scenes (waaronder de eindscene), waarbij ik het moeilijk had om het droog te houden. Burn After Reading is niet de beste film van de Coen’s (het is natuurlijk ook lastig een film als The Big Lebowski te overtreffen), maar het is absoluut een van de betere komedies van de afgelopen tijd. Enig nadeel, de film heeft maar een speelduur van anderhalf uur, had van mij wel wat langer mogen duren.
Maphesta
-
- 120 berichten
- 63 stemmen
Ik sta er héél erg van versteld dat deze film zo'n goede recensie krijgt van iedereen.
Meestal ben ik het eens met het aantal sterren dat een film krijgt op Moviemeter, maar dit slaat echt alles. Ik vond de film zo ontzettend saai en sloom dat ik 'm in het midden heb uitgezet. George Clooney en Brad Pitt overactte met volle teugen -- typisch de Hollywood image acteurs van tegenwoordig. De film kon me op niet één vlak boeien. Uitermate verschrikkelijk.
v1ce
-
- 122 berichten
- 78 stemmen
Leuk om dat verschil te zien:
Mensen die Coen films vatten en waarderen, en de rest.. 
Ik ben benieuwd! Morgen naar Tuschinski om 19:15 
Mr_White
-
- 2067 berichten
- 0 stemmen
De Coen broertjes hebben inderdaad nog altijd maar een kleine fanbase, tenminste, klein voor de soort films die ze maken (misdaadfilms, zwarte humor, altijd wel wat bekende namen erin).
Pastichio Rocker
-
- 6344 berichten
- 0 stemmen
Maar dat hebben ze altijd al gehad, dus echt nieuw is dat niet.
bloodymagic
-
- 35 berichten
- 143 stemmen
Ik kan niet begrijpen dat mensen deze film een hoog cijfer hebben gegeven. Ik vond dat Brad Pitt die erg komisch was veel te vroeg dood was, toen hij dood was dacht ik eerst dat het een gedachte was van wat er zou kunnen gebeuren. Ook vond ik daarna de film niet meer zo grappig en vond ik het einde erg abrupt en merk je niet wat er met de plastische chirurgie is gebeurd, en met haar dating etc....
2 sterre door de paar grappige momenten
MrLee
-
- 206 berichten
- 1098 stemmen
Voor mijn gevoel kwam de film helemaal niet op gang, heb hem net 10 minuten geleden gekeken en kan me nu eigenlijk niet eens bedenken waarnaar ik heb zitten kijken. Warrig verhaal.
zzzozzzo
-
- 42 berichten
- 161 stemmen
Vervelend Hollywood niemendalletje waarin de sterren waarschijnlijk miljoenen hebben verdiend om heel vaak Fuck en What the Fuck te roepen... (maar 't is een Coen Brothers film dus iemand zal vast wel gaan uitleggen hoe dit is op te vatten als een briljante visie op de hedendaagse samenleving blabla etc. )
Gaap... zal wel weer een of meerdere Oscars oprapen
Klein lichtpuntje: Frances McDormand
film daddy
-
- 11 berichten
- 530 stemmen
sterker nog, alleen de stoel van george clooney verdiend al een oscar!!
Fikret8
-
- 6170 berichten
- 4236 stemmen
sterker nog, alleen de stoel van george clooney verdiend al een oscar!!
En degene die er op zit? :-p
Nasir
-
- 218 berichten
- 105 stemmen
Kan me wel voorstellen dat men er niks aan vond. The ladykillers en Cruel intentions heb ik niet gezien dus ik kan niet zeggen dat dit de minste van de Coens is. Desondanks ben ik een paar keer flink in de lach geschoten. Brad Pitt is hilarisch maar vooral de allerlaatste scene van de film met de dialoog tussen die CIA bazen sprongen de tranen in m'n ogen van het lachen.
Meneer Bungel
-
- 13163 berichten
- 0 stemmen
Cruel intentions
Ahum... "Intolerable Cruelty' 
Inland Rabbit
-
- 3286 berichten
- 2159 stemmen
Ja, wat moet ik hier nu van zeggen. Veel bekende gezichten en elementen, maar niet alles werkt.
Vanaf het begin is er al veel gefuck en gedoe, maar het gaat nergens over. Kenmerk van een Coen film, maar ik kan me er nog niet echt druk om maken. Het begint me pas echt te boeien als we bij de Fitness belanden. dan zitten we al ruim 20 minuten in de film.
Pitt is goed gecast. Ultra domme, muziekluisterende, kauwgomkauwende fitnessgeek, ja dat pastte bij hem. Leukste rol van de film, denk ik. Rond de figuren van de fitness vond ik het sowieso het leukst, wat daaromheen gebeurde, was een stuk minder.
Ook Macdormand en Simmons zetten een leukke rol neer. Die 2 samen, zorgde echt voor weat ultradroge scenes en dat is wat de film nodig had. Echt droog vond ik het namelijk niet vaak. Droog, is wel iets wat ik van dit soort films verlang.
Wat extra negatieve puntjes dan. Malkovich is geen Bridges, maar toch had ik het idee dat er zo'n soort rol voor hem was klaar gelegd. Een man die er niet meer toe deed, veel vloekend, drinkend, schreeuwend en onzin uitkramen. Ik vond hemm echter totaal niet grappig, of in de buurt komen van overtuigend. Zijn laatste actiescene was dan nog wel vrij droog en behoort wel weer tot een klein hoogtepuntje, ware het niet dat je het een beetje zag aankomen.
Het einde begint zo na No Country For Old Men voorspelbaar te worden. Hee, eh jongens, laten we er maar mee stoppen, dat is leuk zo'n plotseling einde. Waar het bij No Country nog werkte (al moet ik nog herzien) vond ik het hier ook totaal herkauwt en niet grappig of onverwachts.
Ik heb me vermaakt. Daarom geef ik de film ook geen onvoldoende, dat zou dan nog wel onterecht zijn. 3*
subwoofer henk
-
- 248 berichten
- 387 stemmen
20 min gekeken helemaal geen zin meer in dikke 1.5 alleen brad p was grappig
wesleybond
-
- 21 berichten
- 174 stemmen
Goede film! ik heb me vermaakt.
Clooney liet zich weer van zijn goede kant zien en laat zelfs zien met stuntelige scripts een prachtige rol neer te zetten.
De manier waarop de verhaallijnen versmolten met elkaar had echter verder uitgewerkt kunnen worden. Niet dat het slecht was maar hierdoor had de film waarschijnlijk langer geduurd. Vooral door het abrupte einde verlang je hierdoor naar meer..
Dit kan positief uitpakken maar werkte bij mij averechts.
Toch 3,5* voor de goede casting en acteerwerk.
Had ie een half uurtje langer geduurd zonder de spanning te verliezen zit er 4* in.
Het laatste nieuws

Dit is alles wat je moet weten over de komende Netflix-film 'War Machine' van Patrick Hughes

Eerste teaser en releasedatum onthuld van de goed beoordeelde horrorserie 'FROM'

Netflix gooit ook de geprezen oorlogsfilm 'Platoon' uit het aanbod

Waargebeurde WOII-film 'Anthropoid' met Cillian Murphy is vrijdag te zien op televisie
Bekijk ook

Snatch
Misdaad / Komedie, 2000
1.380 reacties

The Big Lebowski
Komedie, 1998
2.757 reacties

Changeling
Mystery / Misdaad, 2008
817 reacties

Fargo
Misdaad / Komedie, 1996
1.424 reacties

True Romance
Actie / Misdaad, 1993
904 reacties

Big Fish
Drama / Fantasy, 2003
799 reacties
Gerelateerde tags
washington dcchantageparanoiafitness-training black humorplastic surgeryautobiographygeheugenlijkscheidengymdiscex priestfitness online datingmemoirspersonal trainer dark humor
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








