Genre: Horror / Mystery
Speelduur: 88 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Nelson McCormick
Met onder meer: Brittany Snow, Johnathon Schaech en Jessica Stroup
IMDb beoordeling:
4,0 (39.685)
Gesproken taal: Italiaans en Engels
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Prom Night
"A Night To Die For."
Het eindejaarsbal op de school van Donna zal de beste avond van haar jonge leven moeten worden, een avond van schoonheid, magie en liefde. Samen met haar beste vrienden zal ze die avond haar nare verleden achter zich kunnen laten. Maar als de avond al snel opgeschrikt wordt door een moord is er maar één man die de dader zou kunnen zijn: de man van wie Donna dacht dat hij al lang dood was. Nu moeten Donna en haar vrienden zien te ontkomen aan de sadistische grillen van deze moordenaar.
Externe links
Acteurs en actrices
Donna Keppel
Bobby
Claire
Lisa Hines
Ronnie Heflin
Michael
Richard Fenton
Dr. Elisha Crowe
Detective Winn
Detective Nash
Video's en trailers
Reviews & comments
JDSsmetje
-
- 6568 berichten
- 2313 stemmen
Wat een slechte movie!
Wist je het niet meer in het nederlands toch.
Kellytjah
-
- 25 berichten
- 70 stemmen
Krijgt van mij 5 sterren.
Ik vind het een hele goede film! Zie Brittany Snow in deze film heel graag spelen! Ik vind het wel eerder thriller dan horror eigenlijk!
Thijs78
-
- 19 berichten
- 14 stemmen
Ik vond het een redelijke film. Acteerprestaties waren middelmatig maar de setting en camera werk waren in orde. Er waren helaas wat onwaarschijnlijkheden in de film en sommige cliches werden helaas niet vermeden. Een simpele weg kijk film, makkelijk te volgen.
flipflop
-
- 215 berichten
- 284 stemmen
start erg matig, maar op het eind nog wel vermakelijk. Acteerprestaties wisselend, ernstig veel cliche;s maar daar stond mooi camerawerk tegenover.
Als ik me verveelde kon ik bovendien toch naar de bloedmooie hoofdactrice kijken
net aan 2.5 *
Mac Hammer Fan
-
- 6027 berichten
- 7447 stemmen
Nagebijtende horrorthriller die als remake beter is dan het origineel. Mijn vooroordeel - remakes zijn meestal minder goed - was hier niet terecht. Ik sta er toch van versteld hoeveel kijkers de prent de grond in boren. Ik heb me geen seconde verveeld. De spanning zat er volgens mij goed in.
mikey
-
- 28989 berichten
- 5141 stemmen
Bijzonder braaf 'slasher' filmpje. Met zeurderige tieners die het mes
eigenlijk verdienen. Weetje.. Vroeguh... waren tieners een stelletje dronken eikels (wellicht zoals het hoort) maar tegenwoordig doen ze alsof ze bezeten zijn door Oprah herself.....
Alle vervelende schrik-cliches zijn weer aanwezig, en te makkelijk getimed overigens. De film lijkt gemaakt te zijn voor kijkers die nog nooit eerder een genrefilm hebben gezien... Er is geen 'gore', geen bodycount en geen leuke special effects. Eventuele fans van het origineel. Het is slechts een remake by name. Er is geen overeenkomst tussen beide delen.
cfreak24
-
- 63 berichten
- 69 stemmen
Het verhaal was niet echt orgineel maar opzich wel leuk uitgewerkt. Af en toe spannende momenten en heel af en toe een schrik momentje, die overigens niet orgineel zijn. Soms was er sprake van net iets te veel toeval maar over het algemeen heb ik me prima vermaakt. Sowieso hou ik wel van dit soort simpele tiener wegkijk filmpjes. Idris Elba blijf ik trouwens ook een toffe acteur vinden. 3,5*
Horrorfreak12
-
- 375 berichten
- 0 stemmen
Vond hem ondanks de 2.5 niet zo slecht
mooie locaties, beetje spannend , goed geacteerd, maar wel voorspelbaar
Quinne
-
- 35 berichten
- 1688 stemmen
typische teenage-thriller die nogal soft en voorspelbaar was.
het enige goede acteerwerk was die psychopaat zelf, met zijn zenuwtrekjes in het gezicht...
o0Mayumi0o
-
- 16 berichten
- 0 stemmen
Is het een horror? Vond het namelijk meer een thriller maar goed..
Leuk verhaal met hysterische tieners, altijd goed. En hij keek lekker weg.
erik1677
-
- 1787 berichten
- 0 stemmen
Meer een thriller ja, en dan ook nog beetje een slappe.
Qua vormgeving en camerawerk zag er wel weer uitstekend uit, en er deden ook nog een paar mooie actrices in mee.
Leuk om en keer te zien,maar meer ook niet.
Boeikens
-
- 4467 berichten
- 5326 stemmen
Pover tiener-thrillertje.
Gorevrij, weinig spannend, slechts enkele sfeervolle momenten.
Camera en audio ok maar het geheel kon me maar weinig bekoren.
2*
puckb96
-
- 1849 berichten
- 0 stemmen
Ik besloot hem te gaan huren nadat ik wat informatie over Prom Night had gevonden. Ik wist niet wat ik van deze film moest verwachten, ik had de trailer gezien en die zag er cool uit. Daarom heb ik hem besloten te kopen. Ik vond deze film definitief onderhoudend. Ik vond dit niet bepaald een schrik-film en de regisseur heeft volgensmij nog nooit een horrorfilm gezien. Het wat oude enge momenten, maar die waren helemaal niet schrikken. Dus ik vond deze film zeer onderhoudend, Brittany Snow speelde redelijk, en het acteerwerk was ook redelijk. De killer in deze film speelde gaaf, serieus echt. Die donkere smeris speelde ook goed en zijn collega ook. Dus als je een keer een redelijke horrorfilm wilt kijken, kijk dan Prom Night...
Bluebell
-
- 116 berichten
- 0 stemmen
Brittany Snow is zo geweldig in deze film!!!
Sowii
-
- 3 berichten
- 6 stemmen
Ik vond dit niet eens een hele slechte film. Er speelde wat bekende tiener-acteurs in, die best redelijk acteerden. Ik denk dat dit niet echt een horrorfilm is voor een ervaren kijker. Dit is meer een film voor een paar tienermeiden die eens een avondje willen griezelen
.
Trouwens Kellan Lutz viel me zwaar tegen. Hij keek alsof hij ieder moment in lachen kon uitbarsten. Brittany Snow was daarentegen erg geloofwaardig!
Stephaniievm
-
- 42 berichten
- 29 stemmen
Ik vind het wel eerder thriller dan horror eigenlijk!
Sluit ik me bij aan!
Wat ik wel vind, is dat Brittany Snow zeer goed acteert in deze film.
+ het verhaal vind ik goed in elkaar zitten. (maar dat vind ik al gauw bij films)
4,5*
melvddonk
-
- 3972 berichten
- 0 stemmen
Herkeken en stem verhoogt naar 3*
De acteerprestaties waren niet top, maar het verhaal vond ik wel erg fijn. De film komt wat langzaam op gang, maar weet me daarna helemaal te boeien. Het einde is erg spannend.
3*
Reinbo
-
- 70660 berichten
- 0 stemmen
Een film waar alles ondermaats aan is. Charismaloze killer, kleurloze scream queen, suffe vriendinnen en een visuele stijl die net het niveau van MTV Sweet Sixteen haalt. En het ergste; Saaie kills
.Nee, dit is echt helemaal, helemaal niets. Zelfs in een alevering van As the World Turns gaat nog meer talent, creativiteit, finesse en intelligentie schuil.
0,5*
Elineloves
-
- 24071 berichten
- 3630 stemmen
Another remake. Deze is losjes gebaseerd de film uit 1980, de 'Prom Night' waarbij Scream Queen Jamie Lee Curtis in de hoofdrol was.
Another teenslasher. Een paar knappe mensen worden afgeslacht. Vernieuwend? Niet echt.
Another psychopath. Weer een koelbloedige, gestoorde killer die een obsessie heeft voor een vrouw, in dit geval meisje, en die het verleden maar niet kan laten rusten. Hij moet en zal haar bij zich hebben, kost wat kost.
Origineel? Nee. Clichématig? Ja. Routinewerk? Ja. Politie die het maar niet lukt om de moordenaar te pakken te krijgen? Ja, ook die krijg je te zien.
Wat is er dan leuk aan een dertien-in-een-dozijn film die niet vernieuwend, voorspelbaar en vol vlakke personages zit? Het is allemaal niet slecht hoor, maar er zijn zoveel van dit soort films, dat het moeilijk is om er met kop en schouders bovenuit te steken. Zelfs opvallen lukt al niet echt. Het is allemaal vrij eendimensionaal en het gore gehalte valt ook reuze mee.
Het is een vermakelijk tussendoor filmpje, voor een grauwe zondagavond/nacht op de bank of in bed, maar verder blijft hij niet lang genoeg hangen om indruk te maken. Allemaal net wat te braafjes.
kathmandu
-
- 288 berichten
- 686 stemmen
Weer zo'n waardeloze "ik ben een American football player en ik moet een cheerleader girl mee uitvragen naar een bal" film.
juliegirlxoxo
-
- 197 berichten
- 734 stemmen
Een goede balans tussen een chickflick en horror.Heb niets meer aan te merken een 3
juliegirlxoxo
-
- 197 berichten
- 734 stemmen
Weer zo'n waardeloze "ik ben een American football player en ik moet een cheerleader girl mee uitvragen naar een bal" film.
james_cameron
-
- 6998 berichten
- 9789 stemmen
Er komt maar geen einde aan de stroom van inferieure remakes. Ook dit is weer een flinke misser, met een charismaloze cast, een gatenkaas-plot en marginale spanning. Visueel kan het er net mee door, maar ondanks de korte speelduur voelt het erg opgerekt aan allemaal.
Zinema (crew films)
-
- 10270 berichten
- 7279 stemmen
Zielloze slasher.
Deze overbodige remake is dat vooral omdat de film werkelijk nergens indruk weet te maken. Zoals wel vaker binnen het genre is ook dit een zielloze slasher die probeert mee te liften op een culttitel uit vervlogen horrorland. Zoiets doet het vaak goed in de videobakken en soms zelfs de bioscoop, maar meer standaard dan dit wordt het bijna niet.
Doorsnee.
Nienke1981
-
- 138 berichten
- 548 stemmen
Leuk om een keer te kijken. De film was spannend en de hoofdrolspeelster, Brittany Snow, speelde prima.
Echter, de film zit zo vol met cliches dat ik me eraan stoorde. Vooral aan de slachtoffers die regelmatig struikelen als de moordenaar achter ze aan zit.
Ook niet echt een origineel verhaal, als er al een verhaal in zit!
nikkilikeshorror
-
- 28 berichten
- 51 stemmen
Ik vond het een erg leuke film!
De moordenaar was Freaky en het verhaal wat om de film heen zat
was erg goed. Spanning zat er zeker in! Een erg aan te raden film!
Pre- en sequels

Prom Night IV: Deliver Us from Evil
1992
8 reacties

Prom Night III: The Last Kiss
1990
6 reacties

Hello Mary Lou: Prom Night II
1987
17 reacties

Prom Night
1980
79 reacties
Het laatste nieuws

Door waarheid geïnspireerde misdaadserie '1985' is een kijktip op NPO Start Plus: 'Angstwekkend'

Netflix verbergt 'Windkracht 10' voor Nederlandse kijkers: op deze manier kijk je hem toch

Alom geprezen Nederlandse dramaserie 'Dag en Nacht' gaat dit voorjaar nog verder

Bijzonder veel series verlengd: zit jouw favoriet er ook tussen?
Bekijk ook

Cheaper by the Dozen
Komedie, 1950
6 reacties

The Last House on the Left
Horror / Thriller, 2009
610 reacties

Gin Gwai
Drama / Horror, 2002
207 reacties

The Girl Next Door
Drama / Horror, 2007
258 reacties

The Uninvited
Horror / Thriller, 2009
404 reacties

Boys in the Trees
Drama / Thriller, 2016
12 reacties
Gerelateerde tags
auntremakeslasherdeath of family masturbatieblack stereotyperenovationchest
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.







